صفحه 9 از 26 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 257

موضوع: رنکینگ دانشگاههای کانادا

پیش فرض پاسخ : رنکینگ دانشگاههای کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در بین این دانشگاهها بی تردید Queens بهترینه با اختلاف زیاد.
    من برای Queen's اپلای کردم ولی همیشه مردد بودم که در مقایسه با McMaster و Western و Calgary در چه سطحی هست. یکبار در یک فروم معتبر که البته بیشتر آمریکایی هستن، سوال کردم و یکی گفت Queen's بعد از Carleton و Simon Fraser هست! البته ظاهرن خیلی اطلاع دقیق نداشت و این ذهنیتی بود که از قبل داشت. من از بین دانشگاه های رده 10-6 کانادا تو رشته کامپیوتر فقط می تونستم برای یکی apply کنم که Queen's رو انتخاب کردم و برام خیلی مهم بود که انتخابم درست باشه چون deadline بقیه هم گذشته الان.
    ویرایش توسط saeedsh : February 12th, 2011 در ساعت 01:35 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط rahimian نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من بهترین و جامعترین رتبه بندی از سایت world university rankings به آدرس انترنتی: http://www.webometrics.info هست. قسمت مربوط به کانادا: http://www.webometrics.info/rank_by_country_select.asp ولی لازم به یادآوری هست که بیشتر به رنکینگ/رتبه بندی دانشگاه از لحاظ رشته تحصیلی خودتون توجه کنید. مثلا توی گوگل بنویسید: Best PhD programs +اسم رشته +Canada بعد جستجو کنید.
    همونطور که در پست های قبلی هم بحث شده رده بندی Webometrics هیچ ارزش آکادمیکی نداره و اگر معیار رده بندیش رو بخونید می بینید که کاملن براساس web performance یک دانشگاه رده بندی رو انجام میده که لزومن نشون دهنده سطح دانشگاه نیست. البته هر چی دانشگاه سطح بالاتر باشه قاعدتن حضورش در وب بهتر و بیشتره و در نتیجه این رده بندی تا حدی قابل استناد هست ولی نمیشه روی این رده بندی مثلن برای تصمیم گیری برای apply کردن یا نکردن به یک دانشگاه حساب کرد. مثلن Simon Fraser دانشگاه دوم کانادا و بالاتر از تورنتویی هست که همه قبول دارن در حد top 10 آمریکاست (حداقل تو خیلی از رشته ها)
    ویرایش توسط saeedsh : February 12th, 2011 در ساعت 01:43 PM

کانادا یک کشوری هستش که تو خیلی از مسایل کاملا یک کشور سوسیالیستی هستش. بر همین مبنا خیلی از چیزا رو تو کشور تقسیم کرده بر خلاف امریکا که کاملا سرمایه داری هستش. تو بحث دانشگا ها هم قصه همینه. برای رنکینگ باید بر مبنای دپارتمان فکر کردش. معمولا هر دانشگاه 2-3 تا دپارتمانش تو کانادا بهترینه و تو بقیه زمینه ها مثل بقیه دانشگاه هاست. پس هر وقت خواستید به رنگ دانشگاه ها نگاه کنید ببینید که تو چه دپارتمانی میخواهد اپلای کنید. روش دیگه برای فهمیدن خوبی دپارتمان اینه که ببینید چقدر فاند های دولتی جذب کرده. برای این کار تو رشنه های مهندسی و علوم به سایت NSERC
    for medicine nd science: CIHR
    and for economics, business and humanity: SSHRC
    مراجعه کنید و ببینید کدوم دپارتمانها تو چند سال اخیر فاند بیشتری گرفته اند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsh نمایش پست ها
    ممنون از جواب دقیقتون. طبق رده بندی ARWU این سه دانشگاه در یک رده هستند و در کنار دانشگاه تهران! ولی من زیاد درباره رشته کامپیوترشون اطلاع دقیق ندارم چون تو رنکینگ ها نیستن اما ایرانی های زیادی رو می شناسم که کنکوردیا رفتن، حتا از بچه های تهران و شریف یا دانشگاه های خوب دولتی دیگه تهران ... ولی کلن دانشگاه متوسطیه بنظر من و با اون شهریه عجیب و غریبی که داره اونم تو کبک، فکر نکنم تو جذب دانشجوهای خوب خیلی موفق باشه. کارلتون بنظر من اسمش بهتره و من دیدم فارغ التحصیل هاش از دانشگاه های خیلی خوب کانادا پذیرش گرفتند. در مورد یورک هم ممنون که گفتید من هیچ ایده ای درباره رشته کامپیوترش نداشتم فقط می دونستم در کل در رده کنکوردیا هست.
    این رده بندی ها رو خیلی جدی نگیرید! من با دانشکده های برق و کامپیوتر کارلتون و کنکوردیا از نزدیک آشنا بوده ام. کارلتون در مقطعی از بهترین دانشگاههای کانادا در این زمینه ها بود بطوری که شرکتهای بزرگ عمدتا فقط از واترلو و کارلتون برای اینترن شیپ مقطع لیسانس دانشجو قبول می کردند. ولی در سالهای اخیر در شهر اتاوا سرمایه گزاری دولتی عمده به سمت دانشگاه اتاوا فزستاده شده و اتاوا را خیلی در مقابل کارلتون بالا کشیده (این دو دانشگاه هردو در شهر اتاوا هستند) و بهمین دلیل کارلتون ضعیف شده است.

کنکوردیا از نظر امکانات و استاد دانشگاه خوبی است ولی شهرت پائین آن عمدتا بخاطر تعداد زیاد و کیفیت پائین دانشجویانی است که می پذیرد (به اصطلاح در را باز گذاشته که هرکس می خواهد وارد شود) و این شهرت منفی برای دانشگاه ایجاد کرده است.

ApplyAbroad Guru

همونطور که در پست های قبلی هم بحث شده رده بندی Webometrics هیچ ارزش آکادمیکی نداره و اگر معیار رده بندیش رو بخونید می بینید که کاملن براساس web performance یک دانشگاه رده بندی رو انجام میده که لزومن نشون دهنده سطح دانشگاه نیست. البته هر چی دانشگاه سطح بالاتر باشه قاعدتن حضورش در وب بهتر و بیشتره و در نتیجه این رده بندی تا حدی قابل استناد هست ولی نمیشه روی این رده بندی مثلن برای تصمیم گیری برای apply کردن یا نکردن به یک دانشگاه حساب کرد. مثلن Simon Fraser دانشگاه دوم کانادا و بالاتر از تورنتویی هست که همه قبول دارن در حد top 10 آمریکاست (حداقل تو خیلی از رشته ها)
    simon fraser عموما بعنوان بهترین دانشگاه کانادا در گروه دانشگاههای متوسط و کوچک (که بیشتر روی دوره لیسانس تمرکز دارند) شناخته می شود. شاید علت رنکینگ بالای آن همین باشد وگرنه همانطور که گفتید برای مقاطع بالاتر در حد تورنتو و واترلو نیست.
    ویرایش توسط ghlobe : February 12th, 2011 در ساعت 08:27 PM

ApplyAbroad Guru

من برای Queen's اپلای کردم ولی همیشه مردد بودم که در مقایسه با McMaster و Western و Calgary در چه سطحی هست. یکبار در یک فروم معتبر که البته بیشتر آمریکایی هستن، سوال کردم و یکی گفت Queen's بعد از Carleton و Simon Fraser هست! البته ظاهرن خیلی اطلاع دقیق نداشت و این ذهنیتی بود که از قبل داشت.
    کوئینز عموما جزو پنج دانشگاه TOP OVERALL کانادا شمرده می شود (در کنار مک گیل، تورنتو، ubc و آلبرتا) و یکی از بزرگترین دانشگاههای کاناداست بخصوص در رشته های پزشکی. مک مستر دانشگاه بسیار خوبی است (نزدیک به کوئینز) ولی پذیرش آن دشوارتر است. کالگاری جزو دانشگاههای متوسط حساب میشود (مثل اتاوا و کارلتون). ,وسترن یکی از قوی ترین دانشگاههای کانادا در رشته های پزشکی و بیزینس است ولی در مهندسی و کامپیوتر خیلی بالا نیست.
    ویرایش توسط ghlobe : February 12th, 2011 در ساعت 08:44 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    کوئینز عموما جزو پنج دانشگاه TOP OVERALL کانادا شمرده می شود (در کنار مک گیل، تورنتو، ubc و آلبرتا) و یکی از بزرگترین دانشگاههای کاناداست بخصوص در رشته های پزشکی. مک مستر دانشگاه بسیار خوبی است (نزدیک به کوئینز) ولی پذیرش آن دشوارتر است. کالگاری جزو دانشگاههای متوسط حساب میشود (مثل اتاوا و کارلتون). ,وسترن یکی از قوی ترین دانشگاههای کانادا در رشته های پزشکی و بیزینس است ولی در مهندسی و کامپیوتر خیلی بالا نیست.
    ممنون از جوابتون. اتفاقن دیروز دوباره Endowment ها و Endowment/Student ها رو نگاه می کردم (البته مال یکی دو سال پیش)، کویینز وضعیت خیلی خوبی داشت و تو دومی بالاتر از اون چهار تای دیگه بود. در مورد مک مستر من هم از دوستانم تو کانادا شنیدم که تو پزشکی فاندهای خیلی خوب داره و بهمین خاطر research های بین رشته ای که با پزشکی مربوط باشه رو خوب فاند میده ولی چیزی که در مورد دانشکده کامیپوترش تو ذوقم زد و بهمین خاطر apply نکردم این بود که deadline نداشت! نوشته بود first come first service (البته الان برداشتن انگار!) بنظر من این یعنی هر کی که از یه مینیممی بالاتر بود قبول میشه و من هیچ دانشگاه دیگه ای حتا دانشگاه های خیلی پایین تر رو هم ندیدم که اینجوری دانشجو بگیرن. من چیزی که متوجه شدم این هست که هرچی یک دپارتمان قوی تر باشه deadline ش زودتر هست چون متقاضی بیشتری داره و باید زمان بیشتری برای review داشته باشه. جمله ای که الان تو سایتشون نوشته اینه:

Offers of admission will be made on an ongoing basis until all spaces are filled, but interested students should apply as soon as possible

دوستان نظرتون درباره رده بندی های سایت http://www.researchinfosource.com چیه؟PageRank ش که خیلی بالاست و رده بندی جالبی بنظر میاد.

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

دوستان نظرتون درباره رده بندی های سایت http://www.researchinfosource.com چیه؟PageRank ش که خیلی بالاست و رده بندی جالبی بنظر میاد.
    رده بندي معقول و خوبي بنظر مي ياد. البته انگار بيشتر مربوط به سال 2009 و قبلش باشه. در کل درمورد رنکينگ با نظر haagh درمورد دانشگاه ها و دپارتمان هاي کانادا و تفاوت هاشون موافق ترم. فکر مي کنم نبايد زياد هم درگير اين مسائل شد و بايد بيشتر به اوضاع دپارتمان توجه کرد. براي من خيلي پيش اومد که ديدم يه دانشگاهي تو رشته من ضعيفه ولي همون دانشگاه تو يه رشته ديگه دپارتمان، هيئت علمي و تحقيقات سطح خوبي داره و برعکس.
    دوستان لطفا پیام نفرستید. پیام های خصوصی و ... چک نمی کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط SIG نمایش پست ها
    رده بندي معقول و خوبي بنظر مي ياد. البته انگار بيشتر مربوط به سال 2009 و قبلش باشه. در کل درمورد رنکينگ با نظر haagh درمورد دانشگاه ها و دپارتمان هاي کانادا و تفاوت هاشون موافق ترم. فکر مي کنم نبايد زياد هم درگير اين مسائل شد و بايد بيشتر به اوضاع دپارتمان توجه کرد. براي من خيلي پيش اومد که ديدم يه دانشگاهي تو رشته من ضعيفه ولي همون دانشگاه تو يه رشته ديگه دپارتمان، هيئت علمي و تحقيقات سطح خوبي داره و برعکس.
    من با این نظر کاملن موافقم که باید دقیقن سطح آکادمیک دپارتمان مورد نظر بررسی بشه و نه کل دانشگاه ... ولی بخصوص برای کسانی مثل من که هنوز ایران هستند و از نزدیک با دانشگاه های اونجا در ارتباط نبودند باید یک معیاری برای انتخاب در شرایط مساوی وجود داشته باشه. مثلن فرض کنید من از بین 3 دانشگاه فقط برای یکی می تونم اپلای کنم و هیچ رده بندی هم برای دپارتمان های اون سه دانشگاه وجود نداره. استادها هم همه جواب هاشون در یک سطح بوده. خوب در این شرایط چطور باید یکی از این 3 تا رو انتخاب کرد؟ در مورد NSERC من تو سایتش گشتم ولی نتونستم اطلاعاتی به تفکیک دپارتمان های دانشگاه ها پیدا کنم. اگر دوستان لینک یا فایلی دارند در این زمینه ممنون میشم اینجا بگذارند.
    ویرایش توسط saeedsh : February 17th, 2011 در ساعت 12:16 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)