صفحه 15 از 17 نخستنخست ... 567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 168

موضوع: همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

پیش فرض پاسخ : همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله ای که استاد هیچ کاری نکرده است.فوری

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام
    من چنین تجربه ای را داشته ام و اینکه نه و اصلا خود طرف هم این موضوع را مطرح نمی کند. حتی اگر دانشجوی یک استاد معتبر غربی هم باشید و با او مقاله دهید باز هم نام شما اول خواهد بود چون کار اجرایی را شما انجام داده اید و ایشان سوپروایزرتان بوده اند.
    از آنجا که من چندین مقاله با همکاری با استادان غربی (از طریق اینترنت) نوشتم بر طبق تجربه ام نظرم را می گویم:
    من این مقالات را ابتدا به ژورنالهایی سابمیت می کردم و بعد که از اینکه پاسخ ریجکت را دریافت می کردم به این استادان ایمیل زدم و گفتم که نیاز به همکاری برای ریوایز و بهبود این مقاله دارم و از آنجا که آنموقع ها تازه کار بودم زبان مقاله ام هم قاعدتا در حد استانداردهای زبانی ژونالهای سطح بالایی که می خواستم مقاله ام در آنها پذیرفته شود نبود. و خب آن استادان با توجه به موضوع مقاله ام و اینکه در راستای کارشان بود و..همکاری را پذیرفتند که خب بعد از اصلاح و بهبود مقاله ، مقالات را سابمیت می کردم که معمولا یا درجا اکسپت می شد و یا ریوایز می خورد که خب این نشانگر همکاری سازنده ی آن استادان بود. برای نمونه جدیدترین مقاله ام ریوایز خورده است که با یکی از برجسته ترین اساتید در زمینه مربوطه کار کردم و او مقاله ام را زیر و رو کرد و با نرم افزار دیگری محاسبات را انجام داد و در حقیقت داده های ارزشمندی به مقاله افزود.
    پیروز باشید.

چقدر خوب و مفید توضیح دادید.بسیار ممنونم.
    آیا متنی خاصی آماده هست که برای نامه زدن به استاد در این مواقع استفاده بشه؟
    اگر امکانش هست متنی که خودتون نوشتید را برام بفرستید ممنون میشم.برای نمونه

پیش فرض پاسخ : همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله ای که استاد هیچ کاری نکرده است.فوری

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza1986 نمایش پست ها
    چقدر خوب و مفید توضیح دادید.بسیار ممنونم.
    آیا متنی خاصی آماده هست که برای نامه زدن به استاد در این مواقع استفاده بشه؟
    اگر امکانش هست متنی که خودتون نوشتید را برام بفرستید ممنون میشم.برای نمونه

از دوستان دیگر هم اگر کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم

پیش فرض پاسخ : همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

سلام
    منم تجربه ای که در این زمینه داشتم را میگم شاید به درد دوستان بخوره.
    من دو تا مقاله با یک پژوهشگر آمریکایی کار کردم. ایشون PhD هست ولی استاد داشنگاه نیست بلکه در یک موسسه تحقیقاتی فعالیت میکنه. من ایشون را از سه سال پیش میشناسم و الان هم دارم برای یه کار دیگه باهاش همکاری میکنم. در زمینه ای که من تحقیق کردم، این پژوهشگر بین 5 نفر برتر دنیا هست (حداقل از نظر citation). من به شخصه سر هر دو مقاله ای که باهاش همکاری کردم به وضوح دیدم که نقش اسم یه شخص معروف در مقاله چقدر میتونه در پذیرش مقاله تاثیر گذار باشه. به علاوه اینکه، من واقعا خیلی چیزها (چه تحقیقاتی چه غیرتحقیقاتی) از ایشون یاد گرفتم که واقعا ارزشمنده.

به نظر من این خیلی میتونه خوب باشه که با یه پژوهشگر معروف (چه استاد و چه غیراستاد) آدم بتونه همکاری کنه، ولی این را هم باید در نظر داشت که این نباید دلیلی بشه برای اینکه یک مقاله را بخوایم به هر صورت به واسطه یه شخص معروف به چاپ برسونیم. من اعتقادم اینه که یک محقق باید شکست ها را تجربه کنه و اشکالات خودشو ببینه. اگر قرار باشه همیشه مقالات ما به واسطه بقیه جاپ بشه، هیچوقت رشد نمیکنیم و همیشه وابسته به بقیه هستیم! همکاری بین المللی خیلی خوبه اما تنها وقتی که باعث بشه ما اشکالات کارمون را از دیدگاه اونها بشناسیم و برطرف کنیم، حتی اگر اسمشون را هم در مقاله نیاریم.

نقل قول نوشته اصلی توسط federico نمایش پست ها
    سلام
    منم تجربه ای که در این زمینه داشتم را میگم شاید به درد دوستان بخوره.
    من دو تا مقاله با یک پژوهشگر آمریکایی کار کردم. ایشون PhD هست ولی استاد داشنگاه نیست بلکه در یک موسسه تحقیقاتی فعالیت میکنه. من ایشون را از سه سال پیش میشناسم و الان هم دارم برای یه کار دیگه باهاش همکاری میکنم. در زمینه ای که من تحقیق کردم، این پژوهشگر بین 5 نفر برتر دنیا هست (حداقل از نظر citation). من به شخصه سر هر دو مقاله ای که باهاش همکاری کردم به وضوح دیدم که نقش اسم یه شخص معروف در مقاله چقدر میتونه در پذیرش مقاله تاثیر گذار باشه. به علاوه اینکه، من واقعا خیلی چیزها (چه تحقیقاتی چه غیرتحقیقاتی) از ایشون یاد گرفتم که واقعا ارزشمنده.

به نظر من این خیلی میتونه خوب باشه که با یه پژوهشگر معروف (چه استاد و چه غیراستاد) آدم بتونه همکاری کنه، ولی این را هم باید در نظر داشت که این نباید دلیلی بشه برای اینکه یک مقاله را بخوایم به هر صورت به واسطه یه شخص معروف به چاپ برسونیم. من اعتقادم اینه که یک محقق باید شکست ها را تجربه کنه و اشکالات خودشو ببینه. اگر قرار باشه همیشه مقالات ما به واسطه بقیه جاپ بشه، هیچوقت رشد نمیکنیم و همیشه وابسته به بقیه هستیم! همکاری بین المللی خیلی خوبه اما تنها وقتی که باعث بشه ما اشکالات کارمون را از دیدگاه اونها بشناسیم و برطرف کنیم، حتی اگر اسمشون را هم در مقاله نیاریم.

ممنون از شما

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    سلام
    من چنین تجربه ای را داشته ام و اینکه نه و اصلا خود طرف هم این موضوع را مطرح نمی کند. حتی اگر دانشجوی یک استاد معتبر غربی هم باشید و با او مقاله دهید باز هم نام شما اول خواهد بود چون کار اجرایی را شما انجام داده اید و ایشان سوپروایزرتان بوده اند.
    از آنجا که من چندین مقاله با همکاری با استادان غربی (از طریق اینترنت) نوشتم بر طبق تجربه ام نظرم را می گویم:
    من این مقالات را ابتدا به ژورنالهایی سابمیت می کردم و بعد که از اینکه پاسخ ریجکت را دریافت می کردم به این استادان ایمیل زدم و گفتم که نیاز به همکاری برای ریوایز و بهبود این مقاله دارم و از آنجا که آنموقع ها تازه کار بودم زبان مقاله ام هم قاعدتا در حد استانداردهای زبانی ژونالهای سطح بالایی که می خواستم مقاله ام در آنها پذیرفته شود نبود. و خب آن استادان با توجه به موضوع مقاله ام و اینکه در راستای کارشان بود و..همکاری را پذیرفتند که خب بعد از اصلاح و بهبود مقاله ، مقالات را سابمیت می کردم که معمولا یا درجا اکسپت می شد و یا ریوایز می خورد که خب این نشانگر همکاری سازنده ی آن استادان بود. برای نمونه جدیدترین مقاله ام ریوایز خورده است که با یکی از برجسته ترین اساتید در زمینه مربوطه کار کردم و او مقاله ام را زیر و رو کرد و با نرم افزار دیگری محاسبات را انجام داد و در حقیقت داده های ارزشمندی به مقاله افزود.
    پیروز باشید.

سلام دوست عزیز. اگر براتون امکانش باشه ممنون مییشم ایمیلی که در همین رابطه(اینکه به استادی گفتید مقاله تون را نگاه کنند و...) نوشتید یا استفاده کردید را برام بفرستید به عنوان نمونه نگاهش کنم.من نمیدونم دقیقا چی بنویسم و چطور بنویسم.لطف میکنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical/Electrical Engineering

سلام خدمت تمام دوستان

من مقاله ای نوشتم و در مرحله ویرایش توسط استاد راهنمای عزیز هستش (البته فقط از لحاظ گرامری دارن ویرایش میکنن و اینکه درست نوشتم غلط نوشتم به اونا کاری نداره). این مقاله مستخرج از پایان نامه هستش و متاسفانه باز باید حرف تکراری ( استاد هیچ نقشی در پایان نامه نداشته و اصلا نمیدونه چه الگوریتمی استفاده کردم ) رو بزنم. با توجه به اینکه چون مقاله مستخرج از پایان نامه هست پس اسم استاد حتما باید باشه تو مقاله که کاملا مشخصه و من هم مشکلی ندارم. مشکل اینجاس که استاد چون اصلا پایان نامه رو زحمت نکشیده بخونه و همینطور مقاله ای که نوشتم رو، لذا براین باورن که الگوریتم پیشنهادی نوآوری لازم برای مقاله شدن رو نداره و میخواد بعد از تکمیل به یکی از ژورنال های Q2 بفرسته. با توجه به پالس های منفی که از استاد میگیرم احساس میکنم کارمو حیف و میل میخواد بکنه . واسه همین میخوام از یه استاد خارجی که توی این زمینه کار کرده کمک بگیرم. میخواستم بدونم آیا میتونم همکاری داشته باشم؟ مقاله نوشته شده ولی خب احساس میکنم میتونه باز هم تکمیل تر بشه ولی خب بخاری از استاد خودم در نمیاد (مقاله 9 صفحه نوشته شده) . قبلش باید با استاد هماهنگ کنم که میخوام از یه استاد خارجی کمک بگیرم؟ اصلا چطور باید با استاد خودم صحبت کنم؟ به استاد خارجی باید بگم که مقاله مستخرج از پایان نامه هستش؟
    پ.ن. بنده الان دانشجوی دکترا هستم و با استاد راهنمای ارشدم دیگه کار نمیکنم ولی در یک دانشگاه هستیم و همو میبینیم

ApplyAbroad Superstar

سلام من کاملا شرایط شما را درک میکنم که بغرنج است با اینحال احساس میکنم شما بیشتر در حالت رودربایستی باشید تا یک مشکل اکادمیک. خیلی پیچیده موضوع را نبینید. به عنوان صاحب مقاله شما میتوانید یعنی اصلا حق دارید بعد از استاد فعلی روی مقاله کار را تا هر کجا که صلاح میدانید ادامه دهید. اینکه کار مبتنی بر پایان نامه است به این معنی نیست که باید محدود به پایان نامه باشد لذا اجاره بدهید استاد فعلی کارشان را تمام کنند ولی بعد از کار ایشان به او توضیح بدهید هنوز کارهایی هست که به ذهنتان میرسد که میتواند کار را بهتر کند و تمام. یکی از این کارها هم تماس با اساتید دیگر چه ایرانی چه خارجی است.
    زحمت را شما کشیده اید و مالک کار و صاحب کار شما هستید. کارتان را تصاحب کنید و محکم از آن دفاع کنید مثل پولی که در جیب شما است اخنیارش را دارید. تغییرش بدهید و اصلاحش کنید. مقاله شما فرزند شماست رشدش بدهید و تربیتش کنید . اگر لازم است با ۵۰ استاد دیگر هم تماس بگیرید بگیرید و اگر صلاح میدانید در ۱۰ سمینار و همایش هم ارایه دهید بدهید. بگذارید همه بدانند این مقاله کار شماست.

و البته همه جا از کمک استاد فعلی هم یاد کنید. که هم شرط ادب است و هم عقل و هم انصاف و البته تدبیر.

پایدار باشید و به مقاله های بعدی فکر کنید

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical/Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام من کاملا شرایط شما را درک میکنم که بغرنج است با اینحال احساس میکنم شما بیشتر در حالت رودربایستی باشید تا یک مشکل اکادمیک. خیلی پیچیده موضوع را نبینید. به عنوان صاحب مقاله شما میتوانید یعنی اصلا حق دارید بعد از استاد فعلی روی مقاله کار را تا هر کجا که صلاح میدانید ادامه دهید. اینکه کار مبتنی بر پایان نامه است به این معنی نیست که باید محدود به پایان نامه باشد لذا اجاره بدهید استاد فعلی کارشان را تمام کنند ولی بعد از کار ایشان به او توضیح بدهید هنوز کارهایی هست که به ذهنتان میرسد که میتواند کار را بهتر کند و تمام. یکی از این کارها هم تماس با اساتید دیگر چه ایرانی چه خارجی است.
    زحمت را شما کشیده اید و مالک کار و صاحب کار شما هستید. کارتان را تصاحب کنید و محکم از آن دفاع کنید مثل پولی که در جیب شما است اخنیارش را دارید. تغییرش بدهید و اصلاحش کنید. مقاله شما فرزند شماست رشدش بدهید و تربیتش کنید . اگر لازم است با ۵۰ استاد دیگر هم تماس بگیرید بگیرید و اگر صلاح میدانید در ۱۰ سمینار و همایش هم ارایه دهید بدهید. بگذارید همه بدانند این مقاله کار شماست.

و البته همه جا از کمک استاد فعلی هم یاد کنید. که هم شرط ادب است و هم عقل و هم انصاف و البته تدبیر.

پایدار باشید و به مقاله های بعدی فکر کنید

موفق باشید
    خیلی ممنون از توضیحتون. راستش من احساس میکنم کارم خیلی سطح پایین دیده میشه از دید استادم که میدونم اینطوری نیستش چون یه سال روش کار کردم و ازونجاییکه استاد راهنمام 20 تا دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی داره و از طرفی با توجه به مدیر گروه بودنشون وقت نمیکنن زیاد روی کار من فوکوس کنم و این رو من درک میکنم ولی خب نمیخوام سرسری از کارم رد بشه که میدونم با یکم اصلاحات و چند تا نظر در راستای بهبود مقاله میشه مقاله خوبی ازش دراورد. استاد راهنمام زیاد روی موضوع پایان نامم تسلط نداره و کار نکرده و نتیجتابا الگوریتم هایی که توی این حوزه کار شده آشنایی کافی رو نداره.

سلام
    کسی نمونه ایمیل برای اساتید خارجی درباره ادیت و نگارش و همکاری برای مقاله دارد.
    با تشکر

Junior Member

بهترین پاسخ

سلام دوستان. خیلی ممنون میشم نظرات ارزشمند شما را در مورد این متنی که میخواهم به استاد بفرستم بدانم.
    من با همکاری چند استاد خارجی داریم روی یک پروژه مشترک کار میکنیم. که دنباله کار دکترای من هست. یکی از این اساتید خیلی به من کمک کرده فقط من به خاطر عجله ای که کردم مقاله رو زودتر از تایید نهایی این استاد فرستادم تا زودتر بتونم دکترا رو تموم کنم و روی پروژه جدید کار کنیم. حالا مقاله من ریجکت شده ولی طوری نیست که نشه در مجله های دیگه چاپش کرد مجله بالایی رو انتخاب کرده بودم ادیتور گفته که به مجله های دیگری بفرستم. حالا نمیدونم چطور باید از استاد عذرخواهی کنم. و درباره این بهشون بگم که منتظر راهنمایی های ارزشمندشون برای ادامه هستم.
    I wanted to finish the project as soon as possible so that we could start a new project with your help; i did not want to miss such a great opportunity and because of this, I made haste and submitted the paper early, Please forgive me and allow me to use your precious views to continue working on the paper.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)