صفحه 1 از 17 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 168

موضوع: همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

Junior Member

پیش فرض همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

سلام دوستان
    اول از همه باید بگم که شرمنده اینقدر متنم رو طولانی نوشتم . از تمامی دوستان خواهش می کنم راهنمایی ام کنند و همه نظرشون رو بدن.
    تقریبا 2 ماه پیش کار روی یه مقاله خیلی خوب رو تموم کردم و حتی کل مقاله هم نوشتم ولی فقط قسمت نتیجه گیری اش مونده بود که چون مشکلات کاری داشتم نتونستم این قسمتشو رو انجام بدم. نوشتن این قسمت رو که شاید 2 صفحه بیشتر نباشه رو به استادم واگذار کردم . ولی ایشون بعد از 2 ماه هنوز هیچ کاری انجام نداده و امروز که بهش زنگ زدم گفت اون قسمت هم بنویس بعد بده من ادیتش کنم. :P واقعا نمی دونم چی بگم همه کارهای مقاله رو خودم انجام دادم و ایشون حتی بخودش زحمت اینو نمی ده که 2 صفحه انگلیسی بنویسه. منم ناراحت شدم و گفتم که مقاله رو یه نفری سابمیت می کنم. لازمه که بگم من لیسانسم و قبلا با این استاد 3 تا مقاله خوب ISI در زورنالهای خوب رشته ام داده ام و در هر سه تاش هم همین طوری بوده ( پدرمو در آورده). من چون لیسانسم می ترسم که کارم زود اکسپت نشه و به نظرم اگه اسم یه استاد معروف تو مقاله باشه می تونه خیلی کمک کنه بنابراین امروز تصمیم گرفتم که این مقاله رو با یه استاد خارجی سابمیت کنم که هم بعدا شانس پذیرش گرفتم از اون استاد بیشتر بشه ، هم مقاله ام زودتر اکسپت بشه و کلا اعتبار کارم بالاتر بره. حالا سوالهای من اینا هستن :
    1- اصلا می شه همچین کاری کرد. استادی که هیچ کاری انجام نداده رو اسمشو بزنم تو مقاله . آیا استاده از این کار بدش نمی یاد؟
    2- این موضوع رو چطوری با استاد مطرح کنم؟
    3- مقاله کاملا تموم شده به نظر شما به استاد چی بگم . بگم که تموم شده یا بگم دارم رو فلان موضوع کار می کنم و تا مثلا 1 ماه دیگه نتایج آماده است؟
    4- اسم استاده رو نفر چندم بزنم؟
    هز نظر دیگه ای که دارید بهم بگید .
    پیشاپیش از راهنمایی های همه دوستان ممنونم.
    HS

Senior Member

پیش فرض پاسخ : همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله ای که استاد هیچ کاری نکرده ا

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid77
    لازمه که بگم من لیسانسم و قبلا با این استاد 3 تا مقاله خوب ISI در زورنالهای خوب رشته ام داده ام و در هر سه تاش هم همین طوری بوده ( پدرمو در آورده).
    شما لیسانسی و سه تا مقاله ISI داری بابا ایول داری ... البته مطمئن هستم رشتت برق نیست :P رشتت چیه شما و داوری هر کدوم از اونا چقدر طول کشید :-\ تو برق که 9 ماهی طول میکشه ... شایدم ژورنالاش ازینایی که سریع دو هفته ای جواب میدن :-\ در هر صورت شانس پذیرشت وحشتناک بالاست 8)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله ای که استاد هیچ کاری نکرده ا

1- اصلا می شه همچین کاری کرد. استادی که هیچ کاری انجام نداده رو اسمشو بزنم تو مقاله . آیا استاده از این کار بدش نمی یاد؟
    3- مقاله کاملا تموم شده به نظر شما به استاد چی بگم . بگم که تموم شده یا بگم دارم رو فلان موضوع کار می کنم و تا مثلا 1 ماه دیگه نتایج آماده است؟
    1- من که یه بار به supervisor خودم تو کانادا گفتم اونم گفت چون من تو مقاله شرکت نداشتم از اول ترجیح میدم اسممو نذاری وقتی اومدی اینجا کیلو کیلو مقاله میدیم نگران نباش ...

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

پیش فرض پاسخ : همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله ای که استاد هیچ کاری نکرده است.فوری

خیلی خوبه!
    من هم شرايطی شبیه شما رو دارم و قرار بوده دو تا مقاله برای يک ژورنال Elsevier و یک ژورنال دیگه بدیم
    که استادمون تقریباً هیچ کاری نکرده و فقط اسمشون میاد (تازه دوست دارن اسمشون اول باشه!)
    من هم از این موضوع که اونا کاری انجام نمیدن خرسند نیستم ولی به یکی از استادهای مربوط به
    رشته خودم در آمریکا که جزء Editorial board اون ژورناله و رابطه نزدیکی هم از یک سال پیش باهاش داشتم
    این موضوع رو مطرح کردم و گفت چون باید مقاله رو بخونم وقتم گرفته میشه و خودت Submit اش کن!
    من بهش پیشنهاد کردم که اسمش بین Authors باشه ولی گفت باید حتماً بخونه و بعد این اجازه رو
    بده ...با این حال وقتش گرفته میشه و نمیتونه این کار رو انجام بده...
    در مجموع خیلی خوبه اگه کسی رو بتونی پیدا کنی که علاقه مند باشه همچنین کاری رو انجام بده با این حال
    من فکر نمی کنم که نکته ی بدی داشته باشه ؛ در واقع این یه جور Offer هست و حالا یا رد میشه یا اینکه قبول میکنند.

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله ای که استاد هیچ کاری نکرده است.فوری

سلام دوستان
    اول از همه باید بگم که شرمنده اینقدر متنم رو طولانی نوشتم . از تمامی دوستان خواهش می کنم راهنمایی ام کنند و همه نظرشون رو بدن.
    تقریبا 2 ماه پیش کار روی یه مقاله خیلی خوب رو تموم کردم و حتی کل مقاله هم نوشتم ولی فقط قسمت نتیجه گیری اش مونده بود که چون مشکلات کاری داشتم نتونستم این قسمتشو رو انجام بدم. نوشتن این قسمت رو که شاید 2 صفحه بیشتر نباشه رو به استادم واگذار کردم . ولی ایشون بعد از 2 ماه هنوز هیچ کاری انجام نداده و امروز که بهش زنگ زدم گفت اون قسمت هم بنویس بعد بده من ادیتش کنم. :P واقعا نمی دونم چی بگم همه کارهای مقاله رو خودم انجام دادم و ایشون حتی بخودش زحمت اینو نمی ده که 2 صفحه انگلیسی بنویسه. منم ناراحت شدم و گفتم که مقاله رو یه نفری سابمیت می کنم. لازمه که بگم من لیسانسم و قبلا با این استاد 3 تا مقاله خوب ISI در زورنالهای خوب رشته ام داده ام و در هر سه تاش هم همین طوری بوده ( پدرمو در آورده). من چون لیسانسم می ترسم که کارم زود اکسپت نشه و به نظرم اگه اسم یه استاد معروف تو مقاله باشه می تونه خیلی کمک کنه بنابراین امروز تصمیم گرفتم که این مقاله رو با یه استاد خارجی سابمیت کنم که هم بعدا شانس پذیرش گرفتم از اون استاد بیشتر بشه ، هم مقاله ام زودتر اکسپت بشه و کلا اعتبار کارم بالاتر بره. حالا سوالهای من اینا هستن :
    سلام دوست عزیز
    در ابتدا لطف کنید کمی شفاف تر سوالتون رو بپرسید تا مشخص بشه در این موضوع روی چه مطلبی بحث خواهد شد و اینکه ممکنه با موضوعاتی که وجود داره ترکیب بشه. شما در موضوع ایجادیتون چند مبحث رو میکس کردید.
    شما اشاره کردین که فقط result مقالتون باقی مونده و به استادتون دادینش، خوب نتایج مقاله مهمترین و سنگین ترین بخش مقاله هست و کار میبره و حتما خودتون با مقالاتی که داشتید این موضوع رو میدونید. من فکر میکنم در واقع شما تمایل به share کردن مقالتون به یه استاد خارجی هستید: برای این کار به نکات ذیل هم توجه کنید بد نیست
    اول اینکه باید تقریبا از حسن نیت و اعتبار اون استاد خارجی اطلاع داشته باشین، البته معمولا اونها مثل اساتید ما سلوک نمیکنن و منطقی تر هستن.
    دوم اینکه گرچه احتمالا اگه پیشنهاد این کار رو به استاد خودتون بدید، استاد خودتون گارد بگیره یا موافقت نکنه ( چون جو همکاری علمی با سایر دانشگاها تو کشورمون زیاد شناخته شده نیست) ولی اگه استادتون خوشش نیاد و بهش نگید شاید بعدا خوب نشه پس با طمانینه و منطق کاراتون رو پیش ببرید بهتره .

Junior Member

سلام به همه دوستان
    از جواباتون خیلی ممنونم . دوستان دیگه هم اگه نظرشون رو در مورد سوالات 1 تا 4 و اصولا این تاپیک بدن خیلی خیلی ممنون می شم .
    من الان مشکل مطرح کردن موضوع با استاد جدید رو دارم. و اینکه بهش بگم که کار مقاله تمومه یا نه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.ra
    شما لیسانسی و سه تا مقاله ISI داری بابا ایول داری ... البته مطمئن هستم رشتت برق نیست :P رشتت چیه شما و داوری هر کدوم از اونا چقدر طول کشید :-\ تو برق که 9 ماهی طول میکشه ... شایدم ژورنالاش ازینایی که سریع دو هفته ای جواب میدن :-\ در هر صورت شانس پذیرشت وحشتناک بالاست 8)
    بله 3 تا ISI - رشته ام هم مکانیکه - زورنالها به ترتیب زیر می باشند :
    1-ASME- journal of fluid engineering
    2-ASME-journal of heat transfer
    3-journal of porous media
    اگه سرچ کنی می بینی که تمامی زورنالها خوب هستند. زمان داوری به ترتیب 5 ، 4 و 9 ماه بوده. البته بگم که شما لطف دارید ولی به نظرم اینطوری هم نیست پذیرش از یه دانشگاه خوب به معیارهای دیگه ای بستگی داره که خودتون بهتر می دونید . من فکر نمی کنم با 3 - 4 تا مقاله همه چی ok باشه. فعلا که همچین امیدوار هم نیستم . چون کارهای دیگم مونده مثل GRE و...

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI_SH
    ولی به یکی از استادهای مربوط به
    رشته خودم در آمریکا که جزء Editorial board اون ژورناله و رابطه نزدیکی هم از یک سال پیش باهاش داشتم
    این موضوع رو مطرح کردم
    در مجموع خیلی خوبه اگه کسی رو بتونی پیدا کنی که علاقه مند باشه همچنین کاری رو انجام بده با این حال
    من فکر نمی کنم که نکته ی بدی داشته باشه ؛ در واقع این یه جور Offer هست و حالا یا رد میشه یا اینکه قبول میکنند.
    من متاسفانه استادی رو در خارج نمی شناسم که مثل شما باهاش رابطه بر قرار کنم .لطفا نظرتون را در مورد سوالات 2 و 3 و4 بگید . ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    شما اشاره کردین که فقط result مقالتون باقی مونده و به استادتون دادینش، خوب نتایج مقاله مهمترین و سنگین ترین بخش مقاله هست و کار میبره و حتما خودتون با مقالاتی که داشتید این موضوع رو میدونید. من فکر میکنم در واقع شما تمایل به share کردن مقالتون به یه استاد خارجی هستید:
    من تمامی نمودارها و جداول و هرچی لازم بوده رو به استادم داده بودم . فکر نوشتن یکی دو صفحه به نظرم هیچ کاری نداشت.

اول اینکه باید تقریبا از حسن نیت و اعتبار اون استاد خارجی اطلاع داشته باشین
    به نظر شما اینو از کجا بفهمم . به نکته خیلی خوبی اشاره کردید
    دوم اینکه گرچه احتمالا اگه پیشنهاد این کار رو به استاد خودتون بدید، استاد خودتون گارد بگیره یا موافقت نکنه ( چون جو همکاری علمی با سایر دانشگاها تو کشورمون زیاد شناخته شده نیست) ولی اگه استادتون خوشش نیاد و بهش نگید شاید بعدا خوب نشه پس با طمانینه و منطق کاراتون رو پیش ببرید بهتره .
    به نظر شما چی کار کنم .راه چاره چیه.

HS

Senior Member

به نظر من شما یه ایمیل به استاده در خارج بزن بگو مقاله کامل شده و لطفا این مقاله رو review کنید و ژورنالی رو پیشنهاد کنید برای سابمیت ... روالشم اینه که اسم اینجور استادا رو آخر میزارن ... فوقش قبول نمیکنه و محترمانه یه دلیلی میاره میگه نه (مثه موردی که خودم داشتم) ولی شما حتما" تلاشتو بکن چون ارزش داره ...

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa, Biomedical Engineering

نشد نداره ولی اما داره. در واقع منم یک همچین فکری رو کردم. اما باید کمی هم محتاط بود. چون
    اولا: ممکنه از این پیشنهاد شما اصلا خوشش نیاد و برعکس ناراحت هم بشه. توجه داشته باشید که این جور آدما آبروی علمی شون رو از سر راه نیاوردن که همینجوری برای اینکه اسمشون در یک مقاله بخوره حراج کنند. در واقع ممکنه فکر کنه که شما می خواید از اعتبار علمی اون فرد برای پیشبرد کارتون استفاده کنید و بدتر باعث بشه که روابطه تیره بشه.
    دوما: اگه بگید کار تموم شده و بیاید باهم مقاله بدیم اولین سوالی که ممکنه برای پیش بیاد اینه که اگه کار تموم شده پس چه احتیاجی به من هست؟ ممکنه که فکر کنه که یک جای کار می لنگه (که بر می گرده به حالت اولا) و حتی اگه چنین فکری رو هم نکنه چون کاری برای این مقاله نکرده بعید می دونم استاد سطح بالا قبول کنه که اسمش در مقاله شما بخوره چون بازم حاضر نمیشه که اعتبارش زیر سوال بره و علاوه بر این احساس تعلقی هم به مقاله نمی کنه.

و اما راه چاره:
    بنظر من اینه که این احساس رو براش بوجود بیارید که ایشون هم کاری برای مقاله کرده. مثالا با سوال پرسیدن و شروع کنید و ازشون بخواید که کاراتون رو review کنه. کار رو یک دفعه بهش ندید. بلکه تیکه تیکه براش بفرستید و بگذارید که نظر بده. شاید باعث پیشرفت کارتون هم بشه.

شما می گید که کار تقریبا انجام شده است و فقط بحث روی مطالب مونده. منم با نظر مریم گلی کاملا موافقم که بحث نتایج مرحله خیلی مهمی از نوشتن یک مقاله هست. شما مقاله ها تون رو در ژورنال های بسیار خوبی چاپ کردید و من یکی که شخصا با اسم ژورنال ها هم کلی حال کردم (مخصوصا ASME بیشتر چسبید ;D) پس باید با این مساله کاملا آشنا باشید.

یک نکته دیگه اینه که کاری نکنید که استادتون هم فکر کنه که شما دورش زدید. یادتون باشه که شما همیشه برای کارهایی مثل گرفتن ریکامندیشن به ایشون احتیاج دارید.

به هر حال اگه چنین کاری انجام بشه و مقاله رو بفرستید مطمئن باشید که اسم شما اول خواهد بود.
    Many of life’s failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up. ; Thomas Edison

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mhf
    نشد نداره ولی اما داره. در واقع منم یک همچین فکری رو کردم. اما باید کمی هم محتاط بود. چون
    اولا: ممکنه از این پیشنهاد شما اصلا خوشش نیاد و برعکس ناراحت هم بشه. توجه داشته باشید که این جور آدما آبروی علمی شون رو از سر راه نیاوردن که همینجوری برای اینکه اسمشون در یک مقاله بخوره حراج کنند. در واقع ممکنه فکر کنه که شما می خواید از اعتبار علمی اون فرد برای پیشبرد کارتون استفاده کنید و بدتر باعث بشه که روابطه تیره بشه.
    دوما: اگه بگید کار تموم شده و بیاید باهم مقاله بدیم اولین سوالی که ممکنه برای پیش بیاد اینه که اگه کار تموم شده پس چه احتیاجی به من هست؟ ممکنه که فکر کنه که یک جای کار می لنگه (که بر می گرده به حالت اولا) و حتی اگه چنین فکری رو هم نکنه چون کاری برای این مقاله نکرده بعید می دونم استاد سطح بالا قبول کنه که اسمش در مقاله شما بخوره چون بازم حاضر نمیشه که اعتبارش زیر سوال بره و علاوه بر این احساس تعلقی هم به مقاله نمی کنه.
    تمام نکاتی که شما و مریم جان گفتید درست ولی من با این بخش پست شما یکم مشکل دارم ... review کردن که در پستم بهش اشاره کردم یه امر کاملا" روتینه ... تمام استادایی که چند صد تا مقاله دارن خیلیاشو در اثر همین review ها بدست آوردن و تو خیلیاشم شرکت نداشتن مگر در حد یک reviewer ... پس فک نکنم بهشون بر بخوره یا روابط تیره و تار بشه ... فوقش میگه به این دلایل نه و خود استاد هم میدونه که روال review کردن یه مقاله همینه که مقاله کامل رو براشون بفرستی و اگر از موضوع خوششون اومد بخونن و نظر بدن ...

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa, Biomedical Engineering

میلاد جان منظور من این نیست که پیشنهاد review درست نیست، خود من به استادی از یک دانشگاه بسیار خوب چنین پیشنهادی دادم و قبول کرد که مقاله من رو بازبینی کنه. در واقع منظورم اینه که در پروسه خطیر اپلای که همینجوریش گاهی اوقات چیزای عجیب اتفاق می افته، نمی شه بی پروا ریسک کرد و باید همه جوانب رو در نظر گرفت. بنابراین خواستم از این دید هم به مساله نگاه بشه. بعلاوه احتمالا شما هم به استادهایی بر خوردید که وقتی می خوان یک مقاله که حاصل کار خودشون هست رو بفرستند صد دفعه این مقاله رو ویرایش می کنن. من استادی رو می شناختم که در نوشتن مقاله خیلی دقیق بود و انصافا کار درست هم بود. مخصوصا برای اسم خودش خیلی احترام قائل بود و بخاطر همین دقتش هم اکثر مقاله هاش بدون نیاز به revision چاپ می شه. حالا شما تصور کن که چقدر سخته که یک همچین آدمی رو راضی کرد که قبول کنه اسمش در مقاله ای که اصلا طرفش رو ندیده و نمی شناسه به عنوان نویسنده در مقاله آورده بشه. البته این یک نمونه هست و من هم انکار نمی کنم که استادهایی هم هستند که review می کنن و استادهای خیلی معروف و کار درستی هم هستند. ولی اینطور هم نیست که همینجوری هم هر کسی بگه مقاله من رو برام بازبینی کن و این فرد هم این کار رو بکنه و اسمش رو هم در اون مقاله بعنوان یکی از نویسنده ها بیاره. خود شما گفتید که به استادی که الان استاد دکترا تون هست چنین پیشنهادی کردید و یادم هم هست که در بخش نتایج گفتید که ارتباط قوی هم با ایشون داشتید. بنابراین اول بنظرم باید لینکه مناسبی ایجاد بشه. در مورد من هم، اون استادی رو که من ازش خواستم که مقالم رو بازبینی بکنه استادی هست که در مورد اپلای برای دانشگاهشون باهاش صحبت کرده بودم و کارهام رو دیده بود بعد از اینکه احساس کردم که به کار من اطمینانی پیدا کرده ازش چنین درخواستی کردم، پس لینکش درواقع از طریق اپلای ایجاد شد ( تا اون موقع ما نزدیک 30 ایمیل هم با هم ردو بدل کرده بودیم). در مورد این دوستمون شاید سوال پرسیدن برای ایجاد این لینک راه خیلی خوبی باشه. ایشون در ژورنال های بسیار خوبی مقاله های قبلیش رو چاپ کرده که در دوره لیسانس که چه عرض کنم دوره های بالاتر هم خیلی ها نمی تون فکر فرستادن مقاله به چنین ژورنالهایی رو بکنن. بنظرم این خودش می تونه یک نقطه خیلی خوب اتکا در ایجاد چنین لینکی باشه.
    کلام آخر اینکه هر وقت بعنوان یک عضو که داره اپلای می کنه می بینم افرادی مثل شما هنوز دارن به فرم میان، وقت می دارن و به دوستان کمک می کنن و تجربه های ارزشمندشون رو انتقال می دن واقعا سپاسگزار می شم.
    Many of life’s failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up. ; Thomas Edison

صفحه 1 از 17 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)