صفحه 12 از 17 نخستنخست ... 234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 168

موضوع: همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

پیش فرض پاسخ : همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

سلام. آیا برای نوشتن ایمیل به اساتید خارجی برای درخواست همکاری در نوشتن مقاله، یا بازبینی کاری که قبلا انجام دادم اما مایل هستم اسم اون استاد هم به عنوان نویسنده اضافه کنم، یک قالب و تمپلیت سراغ دارید؟
    یعنی توی ایمیل اول چی بنویسم که بهشون برنخوره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط TIMETRAVELER نمایش پست ها
    سلام. آیا برای نوشتن ایمیل به اساتید خارجی برای درخواست همکاری در نوشتن مقاله، یا بازبینی کاری که قبلا انجام دادم اما مایل هستم اسم اون استاد هم به عنوان نویسنده اضافه کنم، یک قالب و تمپلیت سراغ دارید؟
    دوست عزیز تا جایی که میدونم مرسوم نیست دانشجویی به یک استاد دیگه مستقیم ایمیل بزنه و درخواست collaboration بکنه. قضیه برخوردن نیست، اصولا اینجا، برای مثال آمریکا، پروژه ها متعلق به دانشجو نیست که خودش تصمیم بگیره با کسی خارج از گروه استاد خودش کار کنه. این قبیل مکاتبات را استادی که خودش corresponding author هست یعنی استاد شما، انجام میده. مگر اینکه شما خودتون صاحب پروژه باشید و به عبارتی مسؤل مقاله ای که چاپ میشه.
    کمتر پیش میاد استادی به خاطر اینکه اسمش روی یک مقاله بره، با گروهی که نمیشناسه همکاری کنه. مگر اینکه استاد شما و اون استاد بر سر این همکاری توافق کنند. اگر مورد خاصی مورد نظر شماست بگید شاید بتونم بهتر راهنمایی کنم.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    دوست عزیز تا جایی که میدونم مرسوم نیست دانشجویی به یک استاد دیگه مستقیم ایمیل بزنه و درخواست collaboration بکنه. قضیه برخوردن نیست، اصولا اینجا، برای مثال آمریکا، پروژه ها متعلق به دانشجو نیست که خودش تصمیم بگیره با کسی خارج از گروه استاد خودش کار کنه. این قبیل مکاتبات را استادی که خودش corresponding author هست یعنی استاد شما، انجام میده. مگر اینکه شما خودتون صاحب پروژه باشید و به عبارتی مسؤل مقاله ای که چاپ میشه.
    کمتر پیش میاد استادی به خاطر اینکه اسمش روی یک مقاله بره، با گروهی که نمیشناسه همکاری کنه. مگر اینکه استاد شما و اون استاد بر سر این همکاری توافق کنند. اگر مورد خاصی مورد نظر شماست بگید شاید بتونم بهتر راهنمایی کنم.
    موفق باشید
    سلام
    خیلی ممنون از پاسختون
    این مقاله ای که در دست کار دارم حاصل تز ارشدم هست که دوسال پیش انجام دادم و بعد از ارشد هم روش کار کردم. همه کار رو خودم انجام دادم ولی به هر حال مجبورم اسم استاد راهنما رو هم به عنوان نویسنده وارد کنم.
    دلیل اصلی که میخوام با یه استاد خارجی همکاری کنم اینه که اولا امید دارم با همکاری در نوشتن یکی دوتا مقاله بتونم ازش ریکام بگیرم. چون متاسفانه در طول تحصیل با اساتید خودم کار خاصی نکردم که ازشون ریکتم بگیرم
    ثانیا اینکه بعد از فارغ التحصیلی متوجه شدم که کار شبیه به کار من قبلا توسط همین نویسنده انجام شده و در نتیجه کار من اینوویشن کمی خواهد داشت. پس فکر میکنم اگر اسم اون استاده رو اضافه کنم کارم در راستا و کامل کننده کارهای قبلی اون استاده محسوب بشه و شانس اکسپت بیشتر بشه
    حالا بهدنظر شما لازم هست قبل از تماس با استاد خارجی, از استاد راهنمای ارشدم اجازه بگیرم؟ آخه دلایل من ممکنه برای اون موجه نباشه

سلام
    خیلی ممنون از پاسختون
    این مقاله ای که در دست کار دارم حاصل تز ارشدم هست که دوسال پیش انجام دادم و بعد از ارشد هم روش کار کردم. همه کار رو خودم انجام دادم ولی به هر حال مجبورم اسم استاد راهنما رو هم به عنوان نویسنده وارد کنم.
    دلیل اصلی که میخوام با یه استاد خارجی همکاری کنم اینه که اولا امید دارم با همکاری در نوشتن یکی دوتا مقاله بتونم ازش ریکام بگیرم. چون متاسفانه در طول تحصیل با اساتید خودم کار خاصی نکردم که ازشون ریکتم بگیرم
    ثانیا اینکه بعد از فارغ التحصیلی متوجه شدم که کار شبیه به کار من قبلا توسط همین نویسنده انجام شده و در نتیجه کار من اینوویشن کمی خواهد داشت. پس فکر میکنم اگر اسم اون استاده رو اضافه کنم کارم در راستا و کامل کننده کارهای قبلی اون استاده محسوب بشه و شانس اکسپت بیشتر بشه
    حالا بهدنظر شما لازم هست قبل از تماس با استاد خارجی, از استاد راهنمای ارشدم اجازه بگیرم؟ آخه دلایل من ممکنه برای اون موجه نباشه
    اول ببینید هدف اصلی شما چی هست. چاپ مقاله ای که به عبارتی این استاد خارجی مورد نظر شما اون را scoop کرده یا اینکه فردی معتبر را پیدا کنید که بعدا ازش رکام بگیرید.

اگر هدف شما چاپ مقاله هست, چند تا نکته در مورد مساله شما وجود داره.

اول اینکه , از اونجایی که این پروژه ارشد شما بوده و زیر راهنمایی استاد ارشدتون, بنابراین مسول مقاله یا corresponding author مقاله استاد راهنمای شما خواهد بود.
    به احتمال خیلی زیاد اگر استادی برای مثال در آمریکا از دانشجوی استاد دیگه ای (چه آمریکایی چه غیر آمریکایی) ایمیلی دریافت کنه که در اون دانشجو بدون هماهنگی استادش خواستار همکاری باشه نه تنها پاسخ مثبت نخواهد داد, بلکه رفتار این دانشجو را به هیچ وجه نخواهد پسندید. چون هیچ استادی دوست نداره دانشجوش بدون هماهنگی اون چنین کاری انجام بده. این برخورد فارغ از این خواهد بود که چقدر کار شما خوب یا بد هست و چقدر این همکاری میتونه به نفع استاد آمریکایی باشه.
    پس شما اول باید با استادتون در ایران هماهنگ بشید تا بتونید به امکان همکاری خارجی فکر کنید. این وظیفه شما خواهد بود که استاد خودتون را قانع و راضی کنید.

نکته دوم این هست که در هر همکاری باید یک سود دو طرفه وجود داشته باشه. شما میگید عملا کار شما توسط استادی که قصد دارید ازش تقاضای همکاری کنید چاپ شده. به نظر میاد برای استاد مورد نظر شما سود خاصی نباید داشته باشه که مقاله شما را روش کار کنه و تکراری بودن اون را برطرف کنه. چه بسا این استاد داره پروژه های مشابه را انجام میده و مقالات دنباله مقاله اول را در آینده چاپ خواهد کرد. به نظر میاد شما امیدوار هستید که استاد مورد نظرتون به شما لطف کنه و کمک کنه و تا مقاله شما قابل چاپ بشه. با در نظر گرفتن اینکه استاتید وقت بسیار کمی دارند و شما آشنایی قبلی با این استاد ندارید, احتمال اینکه این استاد بخواهد در حق شما چنین لطفی بکنه نباید زیاد باشه. البته شما میتونید شانس خودتون را امتحان کنید.
    از دیگر دوستان هم نظر بگیرید. اما بر اساس شناختی که من دارم وقتی research article گروهی توسط گروه دیگه ای که رابطه ای باهم ندارند scoop میشه, این نشان میده دو گروه رقیب هستند و یکی زودتر تونسته کار را چاپ کنه. کم پیش میاد دو گروه رقیب به این صورت دست با آغاز همکاری بزنند.

اما اگر هدف اصلی شما گرفتن رکام هست, فکر کنم استراتژی دیگه ای را انتخاب کنید بهتره.
    موفق باشید

Banned

با سلام
    هرچند می دانم که تاریخ این پست گذشته است و برای پاسخگویی بسیار دیر است اما تنها به خاطر پاسخ هایی که به این پرسش داده شده است و اطلاعات غلطی که گفته شده است خواستم به خاطر دیگر خوانندگان پاسخ این پرسش را دهم که بله می توانید بنده خودم دقیقا همین کار را کردم و همچنان می کنم! استاد شما هم آنچه که برایش مطرح است چاپ شدن مقاله و جایگاه خودش در میان نویسنده ها است نه چیز دیگر و می شود با استاد این را به گونه ای گفت که به نفع مقاله است.
    از طرف دیگر این که گفته شود برای گرفتن ریکام از یک استاد ی خارجی به دنبال استراتژی دیگری باشید خب چه استراتژی دیگری؟ بهترین استراتژی همین است! من خودم از دو استاد امریکایی و ایتالیایی سر همین نویسنده ی همراه مقاله شدن توانستم ریکام بگیرم! که بسیار بهتر از استادان ایرانی هستند که دو ماه بعد از ددلاین بعد از کلی التماس و تماس و ....یادشان می آید که ریکام بدهند و اصلا برایشان وقت و آینده و هزینه ی دانشجویشان مهم نیست

البته بسته به شرایط خودتان دارد اینکه مقاله اتان در چه جایگاهی است..هر چه مقاله پر بار تر و علمی تر و نوآوری بیشتری داشته باشد استادِ برکلی هم می پذیرد که بیاید آن را بازبینی و بهبود بخشد و نویسنده همراه گردد! و این اتفاق واقعا رخ داده است!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد برق قدرت - امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط Reactor نمایش پست ها
    با سلام
    هرچند می دانم که تاریخ این پست گذشته است و برای پاسخگویی بسیار دیر است اما تنها به خاطر پاسخ هایی که به این پرسش داده شده است و اطلاعات غلطی که گفته شده است خواستم به خاطر دیگر خوانندگان پاسخ این پرسش را دهم که بله می توانید بنده خودم دقیقا همین کار را کردم و همچنان می کنم! استاد شما هم آنچه که برایش مطرح است چاپ شدن مقاله و جایگاه خودش در میان نویسنده ها است نه چیز دیگر و می شود با استاد این را به گونه ای گفت که به نفع مقاله است.
    از طرف دیگر این که گفته شود برای گرفتن ریکام از یک استاد ی خارجی به دنبال استراتژی دیگری باشید خب چه استراتژی دیگری؟ بهترین استراتژی همین است! من خودم از دو استاد امریکایی و ایتالیایی سر همین نویسنده ی همراه مقاله شدن توانستم ریکام بگیرم! که بسیار بهتر از استادان ایرانی هستند که دو ماه بعد از ددلاین بعد از کلی التماس و تماس و ....یادشان می آید که ریکام بدهند و اصلا برایشان وقت و آینده و هزینه ی دانشجویشان مهم نیست

البته بسته به شرایط خودتان دارد اینکه مقاله اتان در چه جایگاهی است..هر چه مقاله پر بار تر و علمی تر و نوآوری بیشتری داشته باشد استادِ برکلی هم می پذیرد که بیاید آن را بازبینی و بهبود بخشد و نویسنده همراه گردد! و این اتفاق واقعا رخ داده است!
    باسلام،
    من هم تجربه ای شبیه همین دوست عزیز در مورد همکاری با یک استاد خارجی ( Maryland Univ. College Park وIEEE Fellow) و چاپ مقاله در IEEE Transaction on Industrial Electronic داشتم. جالب اینجاست که این ارتباط هر روز در حال گسترش است و الان با تیم این پروفسور در حال نوشتن چند مقاله دیگر هستیم. من که بعد از چند تجربه ناموفق با اساتید و محققین داخلی الان دارم از کار کردن با این دوستان خاجی لذت میبرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Electric_Eng نمایش پست ها
    باسلام،
    من هم تجربه ای شبیه همین دوست عزیز در مورد همکاری با یک استاد خارجی ( Maryland Univ. College Park وIEEE Fellow) و چاپ مقاله در IEEE Transaction on Industrial Electronic داشتم. جالب اینجاست که این ارتباط هر روز در حال گسترش است و الان با تیم این پروفسور در حال نوشتن چند مقاله دیگر هستیم. من که بعد از چند تجربه ناموفق با اساتید و محققین داخلی الان دارم از کار کردن با این دوستان خاجی لذت میبرم.
    سلام دوست عزیز
    منم چون چیز خاصی در بیشتر اساتید داخلی نمیبینم(از نظر ارزش گذاری برای دانشجو) علاقه مندم با اساتید خارجی هم کار کنم
    فقط میخواستم بدونم عدم وجود ارتباط نزدیک مشکلی براتون پیش نیاورد؟
    مخصوصا در کارهای ازمایشگاهی

Junior Member

با عرض سلام و ادب
    من عضو جدید گروه هستم برای همین مجبورم یک در مورد خودم توضیح بدهم و بعد سوالات خود را مطرح نمایم. پس شرمنده از اینکه متن پیام طولانی می شود. من فارق اتحصیل رشته مهندسی کامپوتر گرایش نرم افزار در مقطع کازشناسی ارشد هستم. که به تازگی از پایان نامه خود که در زمینه معماری سازمانی می باشد دفاع کرده و در راستای آن مقاله ای نیز در یکی از ژورنال های کشور هند به چاپ رسانده ام. حال قصد دارم برای ادامه تحصیل برای یکی از کشورهای آلمان، انگستان و یا نروژ درخواست پذیرش دهم اما شنیده ام برای این کار نیاز به برقراری ارتباط با اساتیدی در این کشورها و دادن مقاله و همکاری با آن هاست متاسفانه من استادی در این زمینه نمیشناسم. می خواست اگر امکانش هست شما در این زمینه کمک و راهنمایی نمایید که اصولا من باید چه کار کنم؟ از کجا شروع کنم؟ چطور به اساتید دسترسی پیدا کنم؟ ممنون میشوم اگر بنده را راهنمایی نمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط narges_nf نمایش پست ها
    با عرض سلام و ادب
    من عضو جدید گروه هستم برای همین مجبورم یک در مورد خودم توضیح بدهم و بعد سوالات خود را مطرح نمایم. پس شرمنده از اینکه متن پیام طولانی می شود. من فارق اتحصیل رشته مهندسی کامپوتر گرایش نرم افزار در مقطع کازشناسی ارشد هستم. که به تازگی از پایان نامه خود که در زمینه معماری سازمانی می باشد دفاع کرده و در راستای آن مقاله ای نیز در یکی از ژورنال های کشور هند به چاپ رسانده ام. حال قصد دارم برای ادامه تحصیل برای یکی از کشورهای آلمان، انگستان و یا نروژ درخواست پذیرش دهم اما شنیده ام برای این کار نیاز به برقراری ارتباط با اساتیدی در این کشورها و دادن مقاله و همکاری با آن هاست متاسفانه من استادی در این زمینه نمیشناسم. می خواست اگر امکانش هست شما در این زمینه کمک و راهنمایی نمایید که اصولا من باید چه کار کنم؟ از کجا شروع کنم؟ چطور به اساتید دسترسی پیدا کنم؟ ممنون میشوم اگر بنده را راهنمایی نمایید.

سلام
    اگر منظورتون این هست که با یه استاد همکاری علمی کنید و بعد از همون استاد پذیرش دکترا بگیرید، انتخاب هاتون محدود میشه به اساتید همون کشورها و دانشگاه هایی که قصد رفتن دارید، تازه اگر بتونید از این بین استادی پیدا کنید که زمینه کاریش به شما نزدیک باشه و اون هم علاقه مند باشه توی مقاله و تحقیقات شما همکاری کنه.
    اما میتونید با اساتید دیگه حتی از کشورهایی که علاقه ای به پذیرش در اونها ندارید، در صورت نزدیک بودن زمینه تحقیقاتی، همکاری علمی کنید. علاوه بر اینکه معمولا نتیجه خیلی خوبی در تحقیقات تون میگیرید و حتی بصورت تصاعدی زمینه کار بر روی تحقیقات و مقالات بعدی ایجاد میشه (من خودم تجربه اش رو دارم) ، حتی برای پذیرش در دذانشگاه های دیگه هم میتونید ازش ریکامندیشن بگیرید.

برای شروع میتونید ابتدا اساتیدی رو پیدا کنید که در تز ارشدتون خیلی از مقالات اونها استفاده کردید و کار شما به کار اونها نزدیکه. بعدش یه ایمیل میزنید و مثلا خلاصه ای از کارتون رو براش توضیح میدید و اگر ایده ای دذارید میگید که مایل هستم این ایده رو کار کنم و گسترش بدم و اگر هم ایده ندارید، بگید که مایل هستم در تحقیقات مشابه شما همکاری کنم. معمولا استقبال می کنند، بر خلاف اساتید ایرانی (یکی از اساتید ایرانی وقتی با تلفن باهاش تماس گرفتم و درخواست همکاری علمی کردم، در پاسخ به من گفت: من که وقتم رو از دم جوب نگرفتم- و من رو ارجاع داد به یکی از دانشجوهای دکتراش!)

Junior Member

سلام دوستان. خیلی ممنون میشم نظرات ارزشمند شما را در رابطه با اینکه چگونه میتوانم با استاد خارجی برای مقاله مکاتبه داشته باشم بدونم. من مدتی خارج از کشور بودم و با استاد آمریکایی روی مقاله ام کار میکردم در مورد ادامه مقاله نمیدونم چطوری میتونم بهشون بگم که میخوام از نظرات ارزشمندشون برای ادامه مقاله هم بهره مند شوم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)