نقل قول نوشته اصلی توسط SAR4 نمایش پست ها
سلام آقا امیر
من برای یکی از اساتید آمریکا ایمیل دادم که مقالشونو خوندم ودارم روش کار میکنم.. ازش خاستم به مسالم یه نگاهی بندازه.. منتظر پاسخشم.. بنظرتون ممکنه جواب بده؟ چن روز صبر کنم؟
سلام

من خودم تجربه ی این چنینی داشتم برای همین براتون یکمی چرت و پرت می گم
من هم مثل شما مقاله ی یکی از استادها رو خونده بودم و به ایشون ایمیل دادم و پیشنهادتم رو بهشون گفتم ولی اصلا جواب ندادن.
یکبار هم کلا یه مقاله ای خونده بودم و ایده خیلی خوبی داشتم و به چندین استاد آمریکایی ایمیل زدم و گفتم مایل به همکاری هستم و... یکی دوتاشون جواب دادن گفتن وقت نداریم و بقیه هم که جواب ندادن.
خیلی به استاد بستگی داره این موضوع.
بهترین کار اینه که شما مقاله تون کامل آماده بشه بعد به ایشون ایمیل بزنین بگین که مقاله آماده سابمیت شدن در فلان ژورنال هست (این طوری معلوم میشه که کجا قراره بفرستین) بعد ازشون درخواست بکنین که ایرادات زبان و نوشتاری و کلا نکاتش رو بگه. من خودم این طوری جواب گرفتم. اگر بخواهین بیشتر از چرت و پرتم بگم که به کمکتون بیاد این طوری بگم که من مقاله رو کامل نوشتم و آماده بود برای ارسال به IEEE Transaction اما با ایمیل های زیادی که یکجا به چندین استاد زدم نه تنها یک استاد بلکه چندین استاد قبول کردن که همکاری بکنن حالا اینبار من بودم انتخاب بکنم کدوم استاد D نتیجه این شد که اسم دو تا استاد آمریکایی Senior Member and Member IEEE و یه دونه هم Fellow Member IEEE بازم از آمریکا قبول کردن و مقاله اوکی شد. البته تو ایمیل اولی که به این استادها زدم بهشون گفتم که با Elsevier و IEEE Transaction قبلا همکاری داشتم نمی دونم شاید این تاثیر داشت یا نه. ولی این رو شک ندارم که در پذیرش مقاله اسم این استادان مخصوصا جایگاهی که داشتن خیلی تاثیر داشت و خوشبختانه یکی از استادان که مقاله رو دادم وقتی بهم برگردونده بود خیلی تغییرات اساسی داده بود در اون.
پس اول مقاله رو بنویسید و آماده باشه بعد تموم شدنش شروع بکنن به ایمیل زدن چون من به غیر از این جوابی نتونستم بگیرم. ولی در کل مقاله دادن در آمریکا این طوریه که یک پروژه تحقیقاتی برای استاد تعریف شده و چندین دانشجوش دارن روش کار می کنن و بعد تموم شدنش می بینن چندین مقاله بسیار قوی ازش در اومد.
چقدر حرف زدم و چرت و پرت گفتم DDDD