صفحه 11 از 17 نخستنخست ... 234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 168

موضوع: همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط AitUniversity نمایش پست ها
    سلام
    دوستان گرامی من با استادی از ی دانشگاه مکاتبه داشتم و گفت اپلی کن، حالا میخام برای یک کنفرانس معتبر مقاله بدم با ایشون نمیدونم متن ایمیل و حتی سابجکتش چی بنویسم

ممکن بزرگواران لطف کنند و من رو راهنمایی کنند
    با سپاس
    ایشون روی مقاله شما کاری انجام داده یا در کار پژوهشی اش با شما همکاری کرده؟

Member AitUniversity آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Inspection, Petroleum University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ایشون روی مقاله شما کاری انجام داده یا در کار پژوهشی اش با شما همکاری کرده؟
    بله دوست گرامی، مقاله من در زمینه خوردگی خطوط انتقال نفت و ایشون خیلی در این زمینه کار کردند
    خیر با ایشون هیچ کار پژوهشی مشترکی تاکنون نداشتم.
    ممنون بابت توجهتون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط AitUniversity نمایش پست ها
    بله دوست گرامی، مقاله من در زمینه خوردگی خطوط انتقال نفت و ایشون خیلی در این زمینه کار کردند
    خیر با ایشون هیچ کار پژوهشی مشترکی تاکنون نداشتم.
    ممنون بابت توجهتون
    اگر ایشون بطور مشخص در پروژه پژوهشی یا نوشتن مقاله شما با شما همکاری نکرده اند طبعا نمیتونید اسم ایشون را بعنوان نویسنده مقاله بیاورید. اگر منظورتون برای مقالات آینده است میتوانید از ایشان بپرسید آیا مایلند در این زمینه با شما همکاری کنند. البته اینکه آیا استادی قبول کنه که با کسی که دانشجویش نیست در مورد پژوهش و مقاله همکاری کنه خیلی به روال و روحیات استاد مورد نظر بستگی داره و لزوما معلوم نیست قبول کنه. سابجکت ایمیل رو میتونید collaborative research on xx یا چیزی شبیه این بزنید.

Junior Member

سلام
    دوستان یه سوال داشتم. ممنون می شم اگه کمکم کنید
    من یه هفته پیش دفاع کردم از تز ارشدم. از این تز 2 مقاله ژورنال و یک کنفرانس استخراج شد.
    حدود یک و نیم سال پیش، یکی از Fellow های IEEE که کانادایی هستندتو دانشگاه ما سمینار داد (استاد معروف و مطرحی هست و طبعا پر مشغله. ایشون تو همین 2016 حدود 7 تا مقاله پابلیش کرده!!!). من اون موقع تازه پرپوزالم رو داده بودم و اتفاقا ایشون نویسنده سوم اون مقاله اصلی و پایه ای بود که من کارم رو از اون شروع کرده بودم. حالا من مقاله ام رو هنوز سابمیت نکردم. تصمیم داشتم که به ایشون پیشنهاد بدم مقاله رو ریواز کنه. موضوع رو با استادم در میون گذاشتم که خودش مدیر روابط بین الملل دانشگاه هم هست و استاد کانادایی مذکور قبل از سمینارش با ایشون جلسه داشت تو دفترش در دانشگاه ما. استادم گفت که بهش بگو ولی فقط یکی از مقاله ها رو درباره اش صحبت کن و اون دوتای دیگه رو در موردش هیچی نگو. منم چکیده مقاله رو فرستادم واسه استاد کانادایی (ایمیل با cc به استاد خودم بود) و خودم رو معرفی کردم بهش و گفتم که قبلا تو سمینار دیدمش و توضیحات دادم. حالا مشکلی که هست اینه سه روز از ارسال ایمیل گذشته ولی از ایشون جوابی دریافت نکردم.
    الان به نظرتون من چیکار بکنم؟
    صبر کنم؟
    دوباره بهش ایمیل بزنم؟
    یا برم دنبال اینکه یکی دیگه رو گیر بیارم؟
    میشه دوستان با تجربه تر یه مددی بکنن؟
    ممنونم از توجهتون

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط the_y نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یه سوال داشتم. ممنون می شم اگه کمکم کنید
    من یه هفته پیش دفاع کردم از تز ارشدم. از این تز 2 مقاله ژورنال و یک کنفرانس استخراج شد.
    حدود یک و نیم سال پیش، یکی از Fellow های IEEE که کانادایی هستندتو دانشگاه ما سمینار داد (استاد معروف و مطرحی هست و طبعا پر مشغله. ایشون تو همین 2016 حدود 7 تا مقاله پابلیش کرده!!!). من اون موقع تازه پرپوزالم رو داده بودم و اتفاقا ایشون نویسنده سوم اون مقاله اصلی و پایه ای بود که من کارم رو از اون شروع کرده بودم. حالا من مقاله ام رو هنوز سابمیت نکردم. تصمیم داشتم که به ایشون پیشنهاد بدم مقاله رو ریواز کنه. موضوع رو با استادم در میون گذاشتم که خودش مدیر روابط بین الملل دانشگاه هم هست و استاد کانادایی مذکور قبل از سمینارش با ایشون جلسه داشت تو دفترش در دانشگاه ما. استادم گفت که بهش بگو ولی فقط یکی از مقاله ها رو درباره اش صحبت کن و اون دوتای دیگه رو در موردش هیچی نگو. منم چکیده مقاله رو فرستادم واسه استاد کانادایی (ایمیل با cc به استاد خودم بود) و خودم رو معرفی کردم بهش و گفتم که قبلا تو سمینار دیدمش و توضیحات دادم. حالا مشکلی که هست اینه سه روز از ارسال ایمیل گذشته ولی از ایشون جوابی دریافت نکردم.
    الان به نظرتون من چیکار بکنم؟
    صبر کنم؟
    دوباره بهش ایمیل بزنم؟
    یا برم دنبال اینکه یکی دیگه رو گیر بیارم؟
    میشه دوستان با تجربه تر یه مددی بکنن؟
    ممنونم از توجهتون
    سلام.
    من همین جا از این تربیون (!!!) استفاده می کنم و یه توضیحی در باره ی کار تحقیقاتی مشترکم بنویسم شاید به درد آیندگان خورد:
    """من الان 6 ماهه با یه استاد نروژی کار مشترک می کنم. یه مقاله دادیم. الان رو دومین مقاله مون کار می کنیم. استاد مرد خوب و مهربونی هست. ولی در عین حال تو کارش جدی هست، اکثر کارها رو میندازه رو دوش من، ولی به خوبی و کاملا حرفه ای تحقیق رو مدیریت می کنه. ازش راضی ام. اسم من نویسنده ی اوله. اسم ایشون نویسنده ی دوم.
    من وقتی ازش درخواست کار تحقیقاتی مشترک کردم، اول صریح نگفت آره. هستم.
    بلکه اول کلی سوال پرسید و گفت فلان متغیر رو چه طوری می سنجیم و فلان متغیر با فلان متغیر چه فرقی می کنه و از این سوالای تخصصی در زمینه ای که پیشهاد داده بودم. بعد از یک هفته سوال و جواب، قبول کردند که با هم کار کنیم.
    الان هم انصافا خیلی چیزها بهم یاد داده و من بابت لطف هاش خیلی مدیونش هستم. برای روند پذیرشمم از اسمش استفاده می کنم خب!

این مسئله ی همکاری کردن یا نکردن استاد بیشتر به شخصیت استاد بستگی داره. مثلا یه استاد تو دانشگاه حیفا، در همون کشوری که به رسمیت نمی شناسیمش، همیشه جواب سوالات علمی من رو میده و کمکم می کنه. ولی بعضی استادا هم هستن (تو ترکیه و هلند و ایرلند و آمریکا) هفت هشت بار ایمیل میدی، اصلا جوابتم نمیدن."""

جواب شما:
    شما هم اگه می تونید با کسی کار کنید که این جدیت رو داره و ازت کار می کشه، خب خوبه کار مشترک کنی.
    به نظرم بعد از چند روز یه ایمیل دیگه بده. اگه جواب نداد دیگه بی خیال شو.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

ممنون از لطفتون که جواب دادین
    یه سوالی که هست اینه که این استادها رو چطور میشه پیداشون کرد و بهشون کانکت شد؟و چجوری میشه بهشون اعتماد کرد؟ آیا فرآیند خاصی داره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط the_y نمایش پست ها
    ممنون از لطفتون که جواب دادین
    یه سوالی که هست اینه که این استادها رو چطور میشه پیداشون کرد و بهشون کانکت شد؟و چجوری میشه بهشون اعتماد کرد؟ آیا فرآیند خاصی داره؟
    خب باید مقالات مرتبط با زمینه ی مورد علاقه ت رو بخونید و استادهایی که رو این زمینه ها کار می کنند رو پیدا کنید و ایمیل بفرستید. بگید مقالاتش رو خوندید و فلان ایده رو در ذهنتون دارید و درخواست همکاری تون رو بگید.
    استادهایی که مسئولیت های زیاد دارند و سرشون شلوغه رو انتخاب نکنید چون وقت ندارند برا این چیزا. خودشونم کلی دانشجو دارند.
    همون استاد ترکیه ای که تو پست قبلی م گفتم که بارها جواب من رو نداده از بزرگ ترین روانشناسان دنیاست. یارو 170 تا مقاله داره! سرش شلوغه. من حتی به دفترش زنگ زدم، منشی ش گفت: پروفسور وقت نداره، سرش شلوغه. آخرش تماس رو به خودش وصل کردند، گفت باشه جوابت رو میدم. بعد از یه هفته جواب داد، پیشنهادمم رد کرد.

اعتماد؟ اصل بر اعتماد است! من خودم به همه شون اعتماد می کنم. مثلا یه استاد بازنشسته ی هلندی ازم متن مقاله ی هنوز چاپ نشده م رو خواست. منم براش فرستادم. نمی دزده که مقاله رو!
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

سلام دوستان.
    من یه مقاله برای یه ژورنال کیو1 برقی کامپیوتری ارسال کردم و الان ریوایز خورده. میجر ریویژن. نکته جالب اینجاست که عملا دو تا داور هییچ ایرادی از کار نگرفتن.
    داور اول فقط گفته متنو اصلاح نگارشی کن.
    اما مشکلی که وجود داره اینه که داور دوم یه چیز گفته و منو نابود کرده! و گفته که نتایج اکسپریمنتها به تنهایی کافی نیست و باید mathematical proof بیاری. متاسفانه 99 درصد پیپرای توی زمینه ی من (نرم افزار کامپیوترم) کلا متمتیکال پروف ندارن و استادمم اصن نمیتونه کمکم کنه!! چون تجربه یی در این باره نداره. حالا من موندم چیکار کنم.
    میخواستم ایمیل بزنم به چندین استاد اونوری که بیان واسم متمتیکال پروفو بنویسن و منم اسمشونو بزنم توی پیپر. نظرتون چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط EyeOpening نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من یه مقاله برای یه ژورنال کیو1 برقی کامپیوتری ارسال کردم و الان ریوایز خورده. میجر ریویژن. نکته جالب اینجاست که عملا دو تا داور هییچ ایرادی از کار نگرفتن.
    داور اول فقط گفته متنو اصلاح نگارشی کن.
    اما مشکلی که وجود داره اینه که داور دوم یه چیز گفته و منو نابود کرده! و گفته که نتایج اکسپریمنتها به تنهایی کافی نیست و باید mathematical proof بیاری. متاسفانه 99 درصد پیپرای توی زمینه ی من (نرم افزار کامپیوترم) کلا متمتیکال پروف ندارن و استادمم اصن نمیتونه کمکم کنه!! چون تجربه یی در این باره نداره. حالا من موندم چیکار کنم.
    میخواستم ایمیل بزنم به چندین استاد اونوری که بیان واسم متمتیکال پروفو بنویسن و منم اسمشونو بزنم توی پیپر. نظرتون چیه؟

به هر حال شما باید از کاری که کردید، دفاع کنید که یا با انجام دادن آن کار و یا با دلایل منطقی و درست داور را قانع کنید. بنده منکر نظر جنابعالی نیستم که می فرمایید بیش از 90 درصد مقالات این بخش را ندارند، ولی حرف داور را هم نباید بدون پاسخ گذاشت. به عنوان مثال، در مقاله اخیر بنده داور نظری داد که مثل جنابعالی در اکثر مقالات حوزه پژوهشی بنده همچین کاری را انجام نداده اند. (حداقل بنده در این یک سال و 8 ماهی که درگیر این کار بوده ام، چنین کاری را در مقالات ندیده ام.) در همین راستا نظری که داور داده بودند، انجام داده شد و در مقاله قرار گرفت. ایمیل به استاد خارجی را هم باید با تمامی نویسندگان هماهنگ و کسب اجازه کنید تا بتوانید این کار انجام دهید. اگر همه نویسنده ها راضی اند،(از همه مهمتر خودتان راضی هستید) به نظرم، کار مثبتی است که انجام شود علی الخصوص اگر بخواهید با استاد خارجی در آینده هم کار داشته باشید.

بهترین آرزوها

Junior Member

سلام
    به نظرتون برای ارتباط برقرار کردن با یه استاد خارجی برای همکاری باهاش برای نوشتن مقاله تو ایمیلم چی بنویسم؟
    یعنی سریع برم سر اصل مطلب که می خوام باهاتون مقاله بنویسم؟
    به یه استادی ایمیل فرستادم جوابمو هنوز نداده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)