صفحه 12 از 17 نخستنخست ... 234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 168

موضوع: همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

پیش فرض پاسخ : همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط the_y نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یه سوال داشتم. ممنون می شم اگه کمکم کنید
    من یه هفته پیش دفاع کردم از تز ارشدم. از این تز 2 مقاله ژورنال و یک کنفرانس استخراج شد.
    حدود یک و نیم سال پیش، یکی از Fellow های IEEE که کانادایی هستندتو دانشگاه ما سمینار داد (استاد معروف و مطرحی هست و طبعا پر مشغله. ایشون تو همین 2016 حدود 7 تا مقاله پابلیش کرده!!!). من اون موقع تازه پرپوزالم رو داده بودم و اتفاقا ایشون نویسنده سوم اون مقاله اصلی و پایه ای بود که من کارم رو از اون شروع کرده بودم. حالا من مقاله ام رو هنوز سابمیت نکردم. تصمیم داشتم که به ایشون پیشنهاد بدم مقاله رو ریواز کنه. موضوع رو با استادم در میون گذاشتم که خودش مدیر روابط بین الملل دانشگاه هم هست و استاد کانادایی مذکور قبل از سمینارش با ایشون جلسه داشت تو دفترش در دانشگاه ما. استادم گفت که بهش بگو ولی فقط یکی از مقاله ها رو درباره اش صحبت کن و اون دوتای دیگه رو در موردش هیچی نگو. منم چکیده مقاله رو فرستادم واسه استاد کانادایی (ایمیل با cc به استاد خودم بود) و خودم رو معرفی کردم بهش و گفتم که قبلا تو سمینار دیدمش و توضیحات دادم. حالا مشکلی که هست اینه سه روز از ارسال ایمیل گذشته ولی از ایشون جوابی دریافت نکردم.
    الان به نظرتون من چیکار بکنم؟
    صبر کنم؟
    دوباره بهش ایمیل بزنم؟
    یا برم دنبال اینکه یکی دیگه رو گیر بیارم؟
    میشه دوستان با تجربه تر یه مددی بکنن؟
    ممنونم از توجهتون
    سلام.
    من همین جا از این تربیون (!!!) استفاده می کنم و یه توضیحی در باره ی کار تحقیقاتی مشترکم بنویسم شاید به درد آیندگان خورد:
    """من الان 6 ماهه با یه استاد نروژی کار مشترک می کنم. یه مقاله دادیم. الان رو دومین مقاله مون کار می کنیم. استاد مرد خوب و مهربونی هست. ولی در عین حال تو کارش جدی هست، اکثر کارها رو میندازه رو دوش من، ولی به خوبی و کاملا حرفه ای تحقیق رو مدیریت می کنه. ازش راضی ام. اسم من نویسنده ی اوله. اسم ایشون نویسنده ی دوم.
    من وقتی ازش درخواست کار تحقیقاتی مشترک کردم، اول صریح نگفت آره. هستم.
    بلکه اول کلی سوال پرسید و گفت فلان متغیر رو چه طوری می سنجیم و فلان متغیر با فلان متغیر چه فرقی می کنه و از این سوالای تخصصی در زمینه ای که پیشهاد داده بودم. بعد از یک هفته سوال و جواب، قبول کردند که با هم کار کنیم.
    الان هم انصافا خیلی چیزها بهم یاد داده و من بابت لطف هاش خیلی مدیونش هستم. برای روند پذیرشمم از اسمش استفاده می کنم خب!

این مسئله ی همکاری کردن یا نکردن استاد بیشتر به شخصیت استاد بستگی داره. مثلا یه استاد تو دانشگاه حیفا، در همون کشوری که به رسمیت نمی شناسیمش، همیشه جواب سوالات علمی من رو میده و کمکم می کنه. ولی بعضی استادا هم هستن (تو ترکیه و هلند و ایرلند و آمریکا) هفت هشت بار ایمیل میدی، اصلا جوابتم نمیدن."""

جواب شما:
    شما هم اگه می تونید با کسی کار کنید که این جدیت رو داره و ازت کار می کشه، خب خوبه کار مشترک کنی.
    به نظرم بعد از چند روز یه ایمیل دیگه بده. اگه جواب نداد دیگه بی خیال شو.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

Junior Member

ممنون از لطفتون که جواب دادین
    یه سوالی که هست اینه که این استادها رو چطور میشه پیداشون کرد و بهشون کانکت شد؟و چجوری میشه بهشون اعتماد کرد؟ آیا فرآیند خاصی داره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط the_y نمایش پست ها
    ممنون از لطفتون که جواب دادین
    یه سوالی که هست اینه که این استادها رو چطور میشه پیداشون کرد و بهشون کانکت شد؟و چجوری میشه بهشون اعتماد کرد؟ آیا فرآیند خاصی داره؟
    خب باید مقالات مرتبط با زمینه ی مورد علاقه ت رو بخونید و استادهایی که رو این زمینه ها کار می کنند رو پیدا کنید و ایمیل بفرستید. بگید مقالاتش رو خوندید و فلان ایده رو در ذهنتون دارید و درخواست همکاری تون رو بگید.
    استادهایی که مسئولیت های زیاد دارند و سرشون شلوغه رو انتخاب نکنید چون وقت ندارند برا این چیزا. خودشونم کلی دانشجو دارند.
    همون استاد ترکیه ای که تو پست قبلی م گفتم که بارها جواب من رو نداده از بزرگ ترین روانشناسان دنیاست. یارو 170 تا مقاله داره! سرش شلوغه. من حتی به دفترش زنگ زدم، منشی ش گفت: پروفسور وقت نداره، سرش شلوغه. آخرش تماس رو به خودش وصل کردند، گفت باشه جوابت رو میدم. بعد از یه هفته جواب داد، پیشنهادمم رد کرد.

اعتماد؟ اصل بر اعتماد است! من خودم به همه شون اعتماد می کنم. مثلا یه استاد بازنشسته ی هلندی ازم متن مقاله ی هنوز چاپ نشده م رو خواست. منم براش فرستادم. نمی دزده که مقاله رو!
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

سلام دوستان.
    من یه مقاله برای یه ژورنال کیو1 برقی کامپیوتری ارسال کردم و الان ریوایز خورده. میجر ریویژن. نکته جالب اینجاست که عملا دو تا داور هییچ ایرادی از کار نگرفتن.
    داور اول فقط گفته متنو اصلاح نگارشی کن.
    اما مشکلی که وجود داره اینه که داور دوم یه چیز گفته و منو نابود کرده! و گفته که نتایج اکسپریمنتها به تنهایی کافی نیست و باید mathematical proof بیاری. متاسفانه 99 درصد پیپرای توی زمینه ی من (نرم افزار کامپیوترم) کلا متمتیکال پروف ندارن و استادمم اصن نمیتونه کمکم کنه!! چون تجربه یی در این باره نداره. حالا من موندم چیکار کنم.
    میخواستم ایمیل بزنم به چندین استاد اونوری که بیان واسم متمتیکال پروفو بنویسن و منم اسمشونو بزنم توی پیپر. نظرتون چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط EyeOpening نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من یه مقاله برای یه ژورنال کیو1 برقی کامپیوتری ارسال کردم و الان ریوایز خورده. میجر ریویژن. نکته جالب اینجاست که عملا دو تا داور هییچ ایرادی از کار نگرفتن.
    داور اول فقط گفته متنو اصلاح نگارشی کن.
    اما مشکلی که وجود داره اینه که داور دوم یه چیز گفته و منو نابود کرده! و گفته که نتایج اکسپریمنتها به تنهایی کافی نیست و باید mathematical proof بیاری. متاسفانه 99 درصد پیپرای توی زمینه ی من (نرم افزار کامپیوترم) کلا متمتیکال پروف ندارن و استادمم اصن نمیتونه کمکم کنه!! چون تجربه یی در این باره نداره. حالا من موندم چیکار کنم.
    میخواستم ایمیل بزنم به چندین استاد اونوری که بیان واسم متمتیکال پروفو بنویسن و منم اسمشونو بزنم توی پیپر. نظرتون چیه؟

به هر حال شما باید از کاری که کردید، دفاع کنید که یا با انجام دادن آن کار و یا با دلایل منطقی و درست داور را قانع کنید. بنده منکر نظر جنابعالی نیستم که می فرمایید بیش از 90 درصد مقالات این بخش را ندارند، ولی حرف داور را هم نباید بدون پاسخ گذاشت. به عنوان مثال، در مقاله اخیر بنده داور نظری داد که مثل جنابعالی در اکثر مقالات حوزه پژوهشی بنده همچین کاری را انجام نداده اند. (حداقل بنده در این یک سال و 8 ماهی که درگیر این کار بوده ام، چنین کاری را در مقالات ندیده ام.) در همین راستا نظری که داور داده بودند، انجام داده شد و در مقاله قرار گرفت. ایمیل به استاد خارجی را هم باید با تمامی نویسندگان هماهنگ و کسب اجازه کنید تا بتوانید این کار انجام دهید. اگر همه نویسنده ها راضی اند،(از همه مهمتر خودتان راضی هستید) به نظرم، کار مثبتی است که انجام شود علی الخصوص اگر بخواهید با استاد خارجی در آینده هم کار داشته باشید.

بهترین آرزوها

Junior Member

سلام
    به نظرتون برای ارتباط برقرار کردن با یه استاد خارجی برای همکاری باهاش برای نوشتن مقاله تو ایمیلم چی بنویسم؟
    یعنی سریع برم سر اصل مطلب که می خوام باهاتون مقاله بنویسم؟
    به یه استادی ایمیل فرستادم جوابمو هنوز نداده.

سلام. آیا برای نوشتن ایمیل به اساتید خارجی برای درخواست همکاری در نوشتن مقاله، یا بازبینی کاری که قبلا انجام دادم اما مایل هستم اسم اون استاد هم به عنوان نویسنده اضافه کنم، یک قالب و تمپلیت سراغ دارید؟
    یعنی توی ایمیل اول چی بنویسم که بهشون برنخوره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط TIMETRAVELER نمایش پست ها
    سلام. آیا برای نوشتن ایمیل به اساتید خارجی برای درخواست همکاری در نوشتن مقاله، یا بازبینی کاری که قبلا انجام دادم اما مایل هستم اسم اون استاد هم به عنوان نویسنده اضافه کنم، یک قالب و تمپلیت سراغ دارید؟
    یعنی توی ایمیل اول چی بنویسم که بهشون برنخوره ؟
    دوست عزیز تا جایی که میدونم مرسوم نیست دانشجویی به یک استاد دیگه مستقیم ایمیل بزنه و درخواست collaboration بکنه. قضیه برخوردن نیست، اصولا اینجا، برای مثال آمریکا، پروژه ها متعلق به دانشجو نیست که خودش تصمیم بگیره با کسی خارج از گروه استاد خودش کار کنه. این قبیل مکاتبات را استادی که خودش corresponding author هست یعنی استاد شما، انجام میده. مگر اینکه شما خودتون صاحب پروژه باشید و به عبارتی مسؤل مقاله ای که چاپ میشه.
    کمتر پیش میاد استادی به خاطر اینکه اسمش روی یک مقاله بره، با گروهی که نمیشناسه همکاری کنه. مگر اینکه استاد شما و اون استاد بر سر این همکاری توافق کنند. اگر مورد خاصی مورد نظر شماست بگید شاید بتونم بهتر راهنمایی کنم.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    دوست عزیز تا جایی که میدونم مرسوم نیست دانشجویی به یک استاد دیگه مستقیم ایمیل بزنه و درخواست collaboration بکنه. قضیه برخوردن نیست، اصولا اینجا، برای مثال آمریکا، پروژه ها متعلق به دانشجو نیست که خودش تصمیم بگیره با کسی خارج از گروه استاد خودش کار کنه. این قبیل مکاتبات را استادی که خودش corresponding author هست یعنی استاد شما، انجام میده. مگر اینکه شما خودتون صاحب پروژه باشید و به عبارتی مسؤل مقاله ای که چاپ میشه.
    کمتر پیش میاد استادی به خاطر اینکه اسمش روی یک مقاله بره، با گروهی که نمیشناسه همکاری کنه. مگر اینکه استاد شما و اون استاد بر سر این همکاری توافق کنند. اگر مورد خاصی مورد نظر شماست بگید شاید بتونم بهتر راهنمایی کنم.
    موفق باشید
    سلام
    خیلی ممنون از پاسختون
    این مقاله ای که در دست کار دارم حاصل تز ارشدم هست که دوسال پیش انجام دادم و بعد از ارشد هم روش کار کردم. همه کار رو خودم انجام دادم ولی به هر حال مجبورم اسم استاد راهنما رو هم به عنوان نویسنده وارد کنم.
    دلیل اصلی که میخوام با یه استاد خارجی همکاری کنم اینه که اولا امید دارم با همکاری در نوشتن یکی دوتا مقاله بتونم ازش ریکام بگیرم. چون متاسفانه در طول تحصیل با اساتید خودم کار خاصی نکردم که ازشون ریکتم بگیرم
    ثانیا اینکه بعد از فارغ التحصیلی متوجه شدم که کار شبیه به کار من قبلا توسط همین نویسنده انجام شده و در نتیجه کار من اینوویشن کمی خواهد داشت. پس فکر میکنم اگر اسم اون استاده رو اضافه کنم کارم در راستا و کامل کننده کارهای قبلی اون استاده محسوب بشه و شانس اکسپت بیشتر بشه
    حالا بهدنظر شما لازم هست قبل از تماس با استاد خارجی, از استاد راهنمای ارشدم اجازه بگیرم؟ آخه دلایل من ممکنه برای اون موجه نباشه

نقل قول نوشته اصلی توسط TIMETRAVELER نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنون از پاسختون
    این مقاله ای که در دست کار دارم حاصل تز ارشدم هست که دوسال پیش انجام دادم و بعد از ارشد هم روش کار کردم. همه کار رو خودم انجام دادم ولی به هر حال مجبورم اسم استاد راهنما رو هم به عنوان نویسنده وارد کنم.
    دلیل اصلی که میخوام با یه استاد خارجی همکاری کنم اینه که اولا امید دارم با همکاری در نوشتن یکی دوتا مقاله بتونم ازش ریکام بگیرم. چون متاسفانه در طول تحصیل با اساتید خودم کار خاصی نکردم که ازشون ریکتم بگیرم
    ثانیا اینکه بعد از فارغ التحصیلی متوجه شدم که کار شبیه به کار من قبلا توسط همین نویسنده انجام شده و در نتیجه کار من اینوویشن کمی خواهد داشت. پس فکر میکنم اگر اسم اون استاده رو اضافه کنم کارم در راستا و کامل کننده کارهای قبلی اون استاده محسوب بشه و شانس اکسپت بیشتر بشه
    حالا بهدنظر شما لازم هست قبل از تماس با استاد خارجی, از استاد راهنمای ارشدم اجازه بگیرم؟ آخه دلایل من ممکنه برای اون موجه نباشه
    اول ببینید هدف اصلی شما چی هست. چاپ مقاله ای که به عبارتی این استاد خارجی مورد نظر شما اون را scoop کرده یا اینکه فردی معتبر را پیدا کنید که بعدا ازش رکام بگیرید.

اگر هدف شما چاپ مقاله هست, چند تا نکته در مورد مساله شما وجود داره.

اول اینکه , از اونجایی که این پروژه ارشد شما بوده و زیر راهنمایی استاد ارشدتون, بنابراین مسول مقاله یا corresponding author مقاله استاد راهنمای شما خواهد بود.
    به احتمال خیلی زیاد اگر استادی برای مثال در آمریکا از دانشجوی استاد دیگه ای (چه آمریکایی چه غیر آمریکایی) ایمیلی دریافت کنه که در اون دانشجو بدون هماهنگی استادش خواستار همکاری باشه نه تنها پاسخ مثبت نخواهد داد, بلکه رفتار این دانشجو را به هیچ وجه نخواهد پسندید. چون هیچ استادی دوست نداره دانشجوش بدون هماهنگی اون چنین کاری انجام بده. این برخورد فارغ از این خواهد بود که چقدر کار شما خوب یا بد هست و چقدر این همکاری میتونه به نفع استاد آمریکایی باشه.
    پس شما اول باید با استادتون در ایران هماهنگ بشید تا بتونید به امکان همکاری خارجی فکر کنید. این وظیفه شما خواهد بود که استاد خودتون را قانع و راضی کنید.

نکته دوم این هست که در هر همکاری باید یک سود دو طرفه وجود داشته باشه. شما میگید عملا کار شما توسط استادی که قصد دارید ازش تقاضای همکاری کنید چاپ شده. به نظر میاد برای استاد مورد نظر شما سود خاصی نباید داشته باشه که مقاله شما را روش کار کنه و تکراری بودن اون را برطرف کنه. چه بسا این استاد داره پروژه های مشابه را انجام میده و مقالات دنباله مقاله اول را در آینده چاپ خواهد کرد. به نظر میاد شما امیدوار هستید که استاد مورد نظرتون به شما لطف کنه و کمک کنه و تا مقاله شما قابل چاپ بشه. با در نظر گرفتن اینکه استاتید وقت بسیار کمی دارند و شما آشنایی قبلی با این استاد ندارید, احتمال اینکه این استاد بخواهد در حق شما چنین لطفی بکنه نباید زیاد باشه. البته شما میتونید شانس خودتون را امتحان کنید.
    از دیگر دوستان هم نظر بگیرید. اما بر اساس شناختی که من دارم وقتی research article گروهی توسط گروه دیگه ای که رابطه ای باهم ندارند scoop میشه, این نشان میده دو گروه رقیب هستند و یکی زودتر تونسته کار را چاپ کنه. کم پیش میاد دو گروه رقیب به این صورت دست با آغاز همکاری بزنند.

اما اگر هدف اصلی شما گرفتن رکام هست, فکر کنم استراتژی دیگه ای را انتخاب کنید بهتره.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)