صفحه 14 از 17 نخستنخست ... 4567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 168

موضوع: همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

پیش فرض پاسخ : همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza1986 نمایش پست ها
    سلام میکنم به دوستان عزیز
    من یه مقاله دارم که همه ی کاراش انجام شده.حالا می خوام بفرستم برای اساتید و بگم مقاله را بخونند و هم نظرشون را بگن هم اگر ویرایش لازمه بگن که انجامش بدم. و بعد اسمش را تو مقاله ام بیارم .حالا بفرستم برای هر استادی که تونستم پیدا کنم یا اینکه با استادی که بعدا میخوام برای گرفتن پذیرش باهاش کار کنم،/(رشته من روانشناسی هست)
    پاسخ سوال شما در پست های پیشین داده شده.
    وقتی کل کارهای مقاله رو انجام دادید و استاد مورد نظر کاره ای نبوده، حرفه ای نیست که چنین پیشنهادی بهش بدید و معمولا هم استادهای معتبر چنین پیشنهادی رو نمی پذیرند.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    دوست عزیز تا جایی که میدونم مرسوم نیست دانشجویی به یک استاد دیگه مستقیم ایمیل بزنه و درخواست collaboration بکنه. قضیه برخوردن نیست، اصولا اینجا، برای مثال آمریکا، پروژه ها متعلق به دانشجو نیست که خودش تصمیم بگیره با کسی خارج از گروه استاد خودش کار کنه. این قبیل مکاتبات را استادی که خودش corresponding author هست یعنی استاد شما، انجام میده. مگر اینکه شما خودتون صاحب پروژه باشید و به عبارتی مسؤل مقاله ای که چاپ میشه.
    کمتر پیش میاد استادی به خاطر اینکه اسمش روی یک مقاله بره، با گروهی که نمیشناسه همکاری کنه. مگر اینکه استاد شما و اون استاد بر سر این همکاری توافق کنند. اگر مورد خاصی مورد نظر شماست بگید شاید بتونم بهتر راهنمایی کنم.
    موفق باشید

من نظر عکس شما رو دارم
    https://arxiv.org/pdf/1709.01334.pdf
    این مقاله در یکی از IEEE ها چاپ داره میشه
    مال یکی از بچه های امیر کبیره (دانشجو دکتراس)

نویسنده اول و کارسپاندینگ آتوره

به هردو دانشگاه NSWاسترالیا و UCLلندن هم خودش بدون هماهنگی استادش ایمیل داده بود: وقتی که کارش کامل شده بود فقط گفت کامنت میدین؟اونام دادن

خود منم این تجربه رو دارم

Junior Member

سلام دوستان. من یکی از اساتید خارجی در مقاله ام به عنوان نویسنده هست الان که جواب داوری اومده آیا میتونم قبل از تصحیحات جواب داورها را برایش بفرستم و میتونم از راهنمایی شما برای این ایمیل استفاده کنم
    با تشکر

I receivedthese comment from Editor and Reviewersof the journal and now trying to makecorrections in our paper. Could I haveyour precious comment on that?

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط mahfeshan نمایش پست ها
    سلام دوستان. من یکی از اساتید خارجی در مقاله ام به عنوان نویسنده هست الان که جواب داوری اومده آیا میتونم قبل از تصحیحات جواب داورها را برایش بفرستم و میتونم از راهنمایی شما برای این ایمیل استفاده کنم
    با تشکر

I receivedthese comment from Editor and Reviewersof the journal and now trying to makecorrections in our paper. Could I haveyour precious comment on that?
    سلام. مگه در مقاله contribution نداشته ایشون؟ خب حتمن براش بفرستید که هم در جریان امور باشه و هم اخلاقن هم باید کمک کنه.. فقط بنظرم قبل فرستادن یه مقدار به جواب ها فکر کنید که مثلن چه سوالاتی رو خودتون میتونید مستقلن جواب بدید و چه سوالاتی رو به مشورتش احتیاج دارید تا در ایمیلی که میزنید ازش کمک بگیرید. مثلن بگید فلان سوالات رو ایده هایی در ذهنم دارم که چطور جواب بدم ولی برای این سوال و اون سوال به مشکل برخوردم. اینطوری با جزئیات بهتره و خود استاده هم بهتر میتونه کمک کنه تا اینکه همه سوالا رو ببینه و ندونه که چی بگه..

ایمیل مجله که کامنت داورها و ادیتور همراهش هست رو فوروارد کنید و سوالاتی که بالا گفتمو بپرسید .
    amendments یا modifications بهتر از corrections در عبارت بالاست. these comments

پیش فرض پاسخ : همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله ای که استاد هیچ کاری نکرده است.فوری

سلام دوستان
    من یه مقاله آماده دارم.با یکی از دوستانم نوشتم.میخوام اسم یک استاد خارجی را بیارم که هم اعتباری باشه برای مقاله هم احتمالا تاثری داشته باشه تو فرایند پذیرش.
    حالا نمی دونم به استاد چی بگم.چون مقاله کاملا تمام شده.آیا متن خاصی دارید که برای ایمیل ازش استفاده کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید
    ن یه سوال دیگه اینکه بهتره تو این مواقع اسم استاد خارجی نفر چندم باشه.باید حتما اول باشه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله ای که استاد هیچ کاری نکرده است.فوری

سلام دوستان . ممنون میشم بدونم چطوری میتونم در موردمقاله ام که هنوز نتوانسته ام جواب نهایی اش را از استادم بگیرم پیگیری کنم؟ آیا میشه اینگونه نوشت؟تا این قسمت مقاله را که مورد بررسی قرار داده اید،مقاله را چطور دیدید؟ میتوانم نظرتون را در مورد تصحیحاتی که برای مقاله انجامداده بودم، بدانم و آیا امکان اینکه بتوانیم در این مورد از طریق اسکایپ صحبت کنیموجود دارد؟How do you find the part of article you havealready reviewed? Can I have your opinion on the corrections that I made intothe article and if there is a possibility that we can talk over Skype about it?
    با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نکته ای که باید برای دوستان شفاف بکنم اینه که داورهای مجلات اسم شما و سایر نویسندگان رو نمی دونند (Double Blinded Review). اونا فقط به متن اصلی مقاله ی شما دسترسی دارند. نه به Title Page.
    البته یکی از دوستان با تجربه ی همین سایت اپلای ابرود گفت که در حوزه ی مهندسی ایشون همیشه به عنوان داور به اسم نویسندگان دسترسی داشته. ولی من در حوزه ی روانشناسی همیشه به عنوان داور به اسم نویسندگان دسترسی نداشتم.
    این نشون میده که این مسئله ممکنه در حوزه های مختلف متفاوت باشه. ولی کلیات قضیه اینه چه داورها اسم شما رو بدونند چه ندونند، اسم و رسم شما و سایر نویسندگان اصولا نباید در روند پذیرش مقاله ی شما اثری بذاره.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza1986 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه مقاله آماده دارم.با یکی از دوستانم نوشتم.میخوام اسم یک استاد خارجی را بیارم که هم اعتباری باشه برای مقاله هم احتمالا تاثری داشته باشه تو فرایند پذیرش.
    حالا نمی دونم به استاد چی بگم.چون مقاله کاملا تمام شده.آیا متن خاصی دارید که برای ایمیل ازش استفاده کنم؟ممنون میشم راهنمایی کنید
    ن یه سوال دیگه اینکه بهتره تو این مواقع اسم استاد خارجی نفر چندم باشه.باید حتما اول باشه؟
    سلام
    من چنین تجربه ای را داشته ام و اینکه نه و اصلا خود طرف هم این موضوع را مطرح نمی کند. حتی اگر دانشجوی یک استاد معتبر غربی هم باشید و با او مقاله دهید باز هم نام شما اول خواهد بود چون کار اجرایی را شما انجام داده اید و ایشان سوپروایزرتان بوده اند.
    از آنجا که من چندین مقاله با همکاری با استادان غربی (از طریق اینترنت) نوشتم بر طبق تجربه ام نظرم را می گویم:
    من این مقالات را ابتدا به ژورنالهایی سابمیت می کردم و بعد که از اینکه پاسخ ریجکت را دریافت می کردم به این استادان ایمیل زدم و گفتم که نیاز به همکاری برای ریوایز و بهبود این مقاله دارم و از آنجا که آنموقع ها تازه کار بودم زبان مقاله ام هم قاعدتا در حد استانداردهای زبانی ژونالهای سطح بالایی که می خواستم مقاله ام در آنها پذیرفته شود نبود. و خب آن استادان با توجه به موضوع مقاله ام و اینکه در راستای کارشان بود و..همکاری را پذیرفتند که خب بعد از اصلاح و بهبود مقاله ، مقالات را سابمیت می کردم که معمولا یا درجا اکسپت می شد و یا ریوایز می خورد که خب این نشانگر همکاری سازنده ی آن استادان بود. برای نمونه جدیدترین مقاله ام ریوایز خورده است که با یکی از برجسته ترین اساتید در زمینه مربوطه کار کردم و او مقاله ام را زیر و رو کرد و با نرم افزار دیگری محاسبات را انجام داد و در حقیقت داده های ارزشمندی به مقاله افزود.
    پیروز باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    نکته ای که باید برای دوستان شفاف بکنم اینه که داورهای مجلات اسم شما و سایر نویسندگان رو نمی دونند (Double Blinded Review). اونا فقط به متن اصلی مقاله ی شما دسترسی دارند. نه به Title Page.
    البته یکی از دوستان با تجربه ی همین سایت اپلای ابرود گفت که در حوزه ی مهندسی ایشون همیشه به عنوان داور به اسم نویسندگان دسترسی داشته. ولی من در حوزه ی روانشناسی همیشه به عنوان داور به اسم نویسندگان دسترسی نداشتم.
    این نشون میده که این مسئله ممکنه در حوزه های مختلف متفاوت باشه. ولی کلیات قضیه اینه چه داورها اسم شما رو بدونند چه ندونند، اسم و رسم شما و سایر نویسندگان اصولا نباید در روند پذیرش مقاله ی شما اثری بذاره.
    درود
    همانطور که خودتان فرمودید در رشته های مهندسی بسیار دیده شده که داوران به نام نویسندگان دسترسی داشته باشند (حداقل برای خودم که دهها مقاله برای ژورنالهای گوناگون را داوری کرده ام این موضع رخ داده) هر چند نام داور معمولا از نویسنده مخفی می ماند اما برای خودم همین اخیرا رخ داده که داور نامش را در کامنتش آورده بود!!! (در یکی از ژورنالهای اشپرینگر )
    اما در مورد نکته ی آخر ! اجازه بدهید کمی با شما مخالفت کنم. من مقاله ای داشتم که در مورد یک موضوع خاص (از آن موضوعهای تحریمی) بود و خب مدام با ریجکت روبرو می شد با اینکه مقاله فوق العاده خوبی بود (چون بعد از دهها ریجکت در ژورنالی که تصورش را هم نمیکردم روزی مقاله در آن چاپ کنم ، چاپ شد)اما بعد از آنکه از استادان معتبر غربی هم آمدند و همکاری کردند و در حقیقت تنها زبان مقاله را بهبود بخشیدند البته آنهم نه خیلی . مقاله ام در یکی از ژورنالهای ایمپکت بالا بعد از تنها 4 هفته در جا اکسپت شد بدون هیچ ریوایزی و آنهم تنها با یک داور! و در حقیقت فست ترک بود داوری مقاله ام و ادیتور مقاله ام را ارزشمند قلمداد کرده بود. پس نام نویسندگان گاهی می تواند مهم باشد!حتی اگر در ژورنالی داوران نام نویسنده را ندانند اما ادیتور که می داند! همان ادیتور آن ژورنال سخت گیر و ایمپکت بالا تنها با دیدن نام نویسندگان همراه، مقاله ی مرا که دهها بار از ژرونالهای بسیار سطج پایین تر از آن ژورنال با بهانه های الکی ریجکت می شد را داوریش را فست ترک کرد و تنها به یک داور آن را سپرد و در کمتر از 4 هفته از سابمیت مقاله اکسپت مقاله را دریافت کردم!!
    البته تجربه دیگری دارم که همین هفته پیش رخ داد و مقاله ای که در یکی از ژورنالهای معتبر الزویر سابمیت کرده بودم و البته تنها و بدون داشتن هیچ نویسنده ی همراهی، درجا اکسپت شد! چون در مقاله ام به صراحت گفته بودم این مقاله در ادامه کارهای قبلی ام هست و به چند تا از مقالات قبلی ام اشاره داشتم و خب با توجه به آن بدون هیچ کامنتی از طرف داوران مقاله درجا اکسپت شد. پس نام نویسندگان بی تاثیر نیست.
    پیروز باشید.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    درود
    همانطور که خودتان فرمودید در رشته های مهندسی بسیار دیده شده که داوران به نام نویسندگان دسترسی داشته باشند (حداقل برای خودم که دهها مقاله برای ژورنالهای گوناگون را داوری کرده ام این موضع رخ داده) هر چند نام داور معمولا از نویسنده مخفی می ماند اما برای خودم همین اخیرا رخ داده که داور نامش را در کامنتش آورده بود!!! (در یکی از ژورنالهای اشپرینگر )
    اما در مورد نکته ی آخر ! اجازه بدهید کمی با شما مخالفت کنم. من مقاله ای داشتم که در مورد یک موضوع خاص (از آن موضوعهای تحریمی) بود و خب مدام با ریجکت روبرو می شد با اینکه مقاله فوق العاده خوبی بود (چون بعد از دهها ریجکت در ژورنالی که تصورش را هم نمیکردم روزی مقاله در آن چاپ کنم ، چاپ شد)اما بعد از آنکه از استادان معتبر غربی هم آمدند و همکاری کردند و در حقیقت تنها زبان مقاله را بهبود بخشیدند البته آنهم نه خیلی . مقاله ام در یکی از ژورنالهای ایمپکت بالا بعد از تنها 4 هفته در جا اکسپت شد بدون هیچ ریوایزی و آنهم تنها با یک داور! و در حقیقت فست ترک بود داوری مقاله ام و ادیتور مقاله ام را ارزشمند قلمداد کرده بود. پس نام نویسندگان گاهی می تواند مهم باشد!حتی اگر در ژورنالی داوران نام نویسنده را ندانند اما ادیتور که می داند! همان ادیتور آن ژورنال سخت گیر و ایمپکت بالا تنها با دیدن نام نویسندگان همراه، مقاله ی مرا که دهها بار از ژرونالهای بسیار سطج پایین تر از آن ژورنال با بهانه های الکی ریجکت می شد را داوریش را فست ترک کرد و تنها به یک داور آن را سپرد و در کمتر از 4 هفته از سابمیت مقاله اکسپت مقاله را دریافت کردم!!
    البته تجربه دیگری دارم که همین هفته پیش رخ داد و مقاله ای که در یکی از ژورنالهای معتبر الزویر سابمیت کرده بودم و البته تنها و بدون داشتن هیچ نویسنده ی همراهی، درجا اکسپت شد! چون در مقاله ام به صراحت گفته بودم این مقاله در ادامه کارهای قبلی ام هست و به چند تا از مقالات قبلی ام اشاره داشتم و خب با توجه به آن بدون هیچ کامنتی از طرف داوران مقاله درجا اکسپت شد. پس نام نویسندگان بی تاثیر نیست.
    پیروز باشید.
    بله. موافقم. من هم موارد بسیاری شنیده ام که اسم نویسنده ها تاثیرگذار بوده که واقعا به نظرم مسئله ی جالبی نیست. چون ممکنه محقق جویای نامی باشه که واقعا کار ارزشمندی کرده باشه و مقاله ش هی ریجکت بشه.
    و البته در کامنت بالا -که در زیر کپی کردم- هم ذکر کرده ام اصولا!. همواره این طوری نیست. یا شاید معمولا این طوری نیست. ولی اصولا باید این طوری باشه. که متاسفانه نیست!

ولی کلیات قضیه اینه چه داورها اسم شما رو بدونند چه ندونند، اسم و رسم شما و سایر نویسندگان اصولا نباید در روند پذیرش مقاله ی شما اثری بذاره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)