صفحه 2 از 17 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 168

موضوع: همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

to hamid77
    نکاتی که بچه ها اشاره کردن، همه درست و باجا هست بعلاوه این که خیلی ربط به این موضوع داره که موضوع مقاله تون چی باشه، اگه موضوع خاص مثلا یه موضوع خاص (کامپوزیت و ..) باشه، یه کمی تو چشم میزنه و استادا روش حساس میشن . پروسه جذب یه استاد خارجی برای همکاری هم یه کمی وقت میبره، این که شنا چگونه متقاعدش کنید، مایل باشه از حیثیت علمیش استفاده کنه و ... یعنی با یه ایمیل نمیشه واقعا.
    دوم اینکه شما اشاره کردین استادتون مقاله های قبلیتون رو ریواز کرده، به نظرم اگه اول به خودش بگید که مصمم هستید این کار رو بکنید موافق باشه. مثلا اینطوری که یه استاد خارجی رو پیدا کنین ، بعد باهاش هماهنگ کنین، بعد به استادتون بگید که حالا که وقت ما پر هست اجازه میدین با ایشون که خیلی شناخته شده هستن و ... مشترک کنیم... اگه استادتون منطقی باشه قبول میکنه. راستی شما گفتید تنها چارت ها و تیبل به استادتون دادید.draft رو هم نوشته بودید؟draft خودش کلی کار میبره... ( حالا من از استادتون بیشتر سوال پیچ تون میکنم ) ولی اگه مسالمت آمیز و جدی کارتون رو پیش ببرین، بهتر از اینه که استادتون فکر کنه از کارش ناراضی هستید و مقاله رو بردید پیش یکی دیگه...
    موفق باشین

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mhf
    خود شما گفتید که به استادی که الان استاد دکترا تون هست چنین پیشنهادی کردید و یادم هم هست که در بخش نتایج گفتید که ارتباط قوی هم با ایشون داشتید.
    شما لطف داری mhf جان ... هر کاری که انجام بدیم وظیفه هست ... در ضمن من از لیسانس واسه فوق پذیرش گرفتم

Hamid:
    به نکاتی که دوستان اشاره کردن یه چیز دیگه هم اضافه کنم : اصلا" چه نیازی هست که شما استاده خودت رو دور بزنی : شما هر چقدر هم که از استادت دلخور باشی بازم آخر سر میتونی اسمشو به عنوان نویسنده دوم بزاری و اسم اون استاد خارجیه رو سوم یا برعکس ... اینطوری رابطت هم با استادت برای اپلای و ریکام و ... حفظ میشه ... در ضمن در نظر هم بگیر که ممکنه هیچ استاد خارجی نتونی پیدا کنی و آخر سر مجبوری بری پیش استاده خودت ... موفق باشی

Junior Member

سلام
    از همه دوستانی که کمکم می کنند صمیمانه تشکر می کنم . از دوستان دیگه می خوام اگه دوست داشتن نظرشونو بدن. راستش باید بگم که :
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhf
    دوما: اگه بگید کار تموم شده و بیاید باهم مقاله بدیم اولین سوالی که ممکنه برای پیش بیاد اینه که اگه کار تموم شده پس چه احتیاجی به من هست؟ ممکنه که فکر کنه که یک جای کار می لنگه (که بر می گرده به حالت اولا) و حتی اگه چنین فکری رو هم نکنه چون کاری برای این مقاله نکرده بعید می دونم استاد سطح بالا قبول کنه که اسمش در مقاله شما بخوره چون بازم حاضر نمیشه که اعتبارش زیر سوال بره و علاوه بر این احساس تعلقی هم به مقاله نمی کنه.

و اما راه چاره:
    بنظر من اینه که این احساس رو براش بوجود بیارید که ایشون هم کاری برای مقاله کرده. مثالا با سوال پرسیدن و شروع کنید و ازشون بخواید که کاراتون رو review کنه. کار رو یک دفعه بهش ندید. بلکه تیکه تیکه براش بفرستید و بگذارید که نظر بده. شاید باعث پیشرفت کارتون هم بشه.
    من با شما موافقم . ولی مشکل اینه که تقریبا فکر می کنم هیچ سوالی نباشه که بخوام بپرسم (چون نمیشه سوالهایی که خودم بلدم و یا سوالهای الکی از استاده پرسید . چون فکر می کنم با پرسیدن سوالهای الکی فکر کنه که هیچی حالیم نیست و ...) و همچنین می ترسم review این مقاله طولانی بشه (شانسی دیگه : )و من نتونم سریع جواب بگیرم . مثلا شما فرض کن 2 ماه بخوام با این استاد رابطه داشته باشم و بعد هم مقاله رو سابمیت کنم و داوری مقاله هم مثلا اگه 6 ماه طول بکشه که خیلی زمان می بره . ولی به نظرم حرف شما کاملا درست است.

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli
    مثلا اینطوری که یه استاد خارجی رو پیدا کنین ، بعد باهاش هماهنگ کنین، بعد به استادتون بگید که حالا که وقت ما پر هست اجازه میدین با ایشون که خیلی شناخته شده هستن و ... مشترک کنیم... اگه استادتون منطقی باشه قبول میکنه.
    فکر کنم اکثر استادهای ایرانی از این عمل ناراحت بشن. تازه جالب اینه که استادم در این مقاله هیچ کمکی بهم نکرده حتی راهنمایی هم نکرده . فقط موقعی که ایده خودمو مقاله کردم بهش گفتم که نظرش چیه و اون گفت که خیلی کارت جالبه اگه می خوای منم اسمم تو مقاله باشه ومن چون تا حالا 3 تا مقاله با این استاد داده بودم تو رودروایسی افتادم و گفتم که باشه اسم شما نفر دوم ولی بشرطی که نتایج شما بنویسید .چون من اصلا وقت ندارم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryamgoli

راستی شما گفتید تنها چارت ها و تیبل به استادتون دادید.draft رو هم نوشته بودید؟draft خودش کلی کار میبره... ( حالا من از استادتون بیشتر سوال پیچ تون میکنم ) ولی اگه مسالمت آمیز و جدی کارتون رو پیش ببرین، بهتر از اینه که استادتون فکر کنه از کارش ناراضی هستید و مقاله رو بردید پیش یکی دیگه...
    من تمامی کارهای مقاله رو انجام داده بودم معادلات ریاضیشو بصورت عددی و تحلیلی حل کرده بودم و تمامی نتایج رو به همراه متن کامل مقاله (بجز قسمت نهایی اون ) رو به استادم دادم.

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.ra
    شما لطف داری mhf جان ... هر کاری که انجام بدیم وظیفه هست ... در ضمن من از لیسانس واسه فوق پذیرش گرفتم

Hamid:
    بازم آخر سر میتونی اسمشو به عنوان نویسنده دوم بزاری و اسم اون استاد خارجیه رو سوم یا برعکس ...
    البته نمی دونم درست فکر می کنم یا نه ولی احساس می کنم که مقاله 3 نفری زیاد باحال نیست و آنقدر ارزش نداره . تازه زور داره یکی که هیچ کاری قرار نیست انجام بده رو اسمشو بزنم تو مقاله . شما بودید این کار رو می کردید.
    HS

Junior Member

در ادامه سوال و جواب شما عزيزان يه سوالي داشتم و اون اينكه: امكان داره يه استاد خارجي در پيدا كردن موضوع مقاله كمك كنه؟ و اين استاد رو چطور ميشه جستجو كرد؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedi نمایش پست ها
    در ادامه سوال و جواب شما عزيزان يه سوالي داشتم و اون اينكه: امكان داره يه استاد خارجي در پيدا كردن موضوع مقاله كمك كنه؟ و اين استاد رو چطور ميشه جستجو كرد؟
    بله امکان داره. چجورم امکان داره. اگه زمینه کاری شما نزدیک باشه و کاری که میخوای انجام بدی کار خوبی باشه طوری که استاد بهت اعتماد کنه میشه. نکته مهم اینه که معمولا تو کارای اکسپریمنتالی استادا سخت اعتماد میکنن. باید اعتمادش رو جلب کنی.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط rezacomposite نمایش پست ها
    بله امکان داره. چجورم امکان داره. اگه زمینه کاری شما نزدیک باشه و کاری که میخوای انجام بدی کار خوبی باشه طوری که استاد بهت اعتماد کنه میشه. نکته مهم اینه که معمولا تو کارای اکسپریمنتالی استادا سخت اعتماد میکنن. باید اعتمادش رو جلب کنی.
    داش رضا مرسی جواب این دوستمونو دادی ولی نکته ظریف اینجاست این سوال دقیقا دوسال پیش پرسیده شده بوده! :دی

Member onlysat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law graduate - Tehran

Lightbulb همکاری با استاد برای نوشتن مقاله

سلام

آیا به نظر شما امکان این موضوع هست که یک دانشجوی کارشناسی در رشته علوم انسانی (با وجود تجربه کاری و تحقیقاتی) به یک استاد خارج از کشور ایمیل بزند و به وی اعلام کند که حاضر است در زمینه تحقیقاتی وی مقاله ای بنویسد

سوال اینجاست که آیا این ارتباط یک ارتباط عرفی و صحیح است ؟
    اگر هست چگونه باید این ارتباط با استاد مورد نظر در خارج از کشور برقرار گردد ؟ (مثلا اول یک ایمیل درخواست بعدا فرستادن چکیده ؟ یا به شکل های دیگر)

اگر نیست به نظر شما راه حل یک دانشجو برای چاپ مقاله در مجله های نادر و کمیاب علوم انسانی کشورهای خارجی چیست ؟

ارادتمند - امیر
    مرد دانشمندي مانند ابن سينا در هيچ دانشگاهي درس نخوانده بود؛ پيش پدر و چند آموزگار گمنام تحصيل كرده بود، اما با ذوق و شوق و همتي كه داشت در هجده سالگي همه دانشهاي روزگارش را نيك مي دانست.((از كتاب معجزه ايراني بودن))

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : همکاری با استاد برای نوشتن مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط onlysat نمایش پست ها
    سلام

آیا به نظر شما امکان این موضوع هست که یک دانشجوی کارشناسی در رشته علوم انسانی (با وجود تجربه کاری و تحقیقاتی) به یک استاد خارج از کشور ایمیل بزند و به وی اعلام کند که حاضر است در زمینه تحقیقاتی وی مقاله ای بنویسد

اگر هست چگونه باید این ارتباط با استاد مورد نظر در خارج از کشور برقرار گردد ؟ (مثلا اول یک ایمیل درخواست بعدا فرستادن چکیده ؟ یا به شکل های دیگر)

اگر نیست به نظر شما راه حل یک دانشجو برای چاپ مقاله در مجله های نادر و کمیاب علوم انسانی کشورهای خارجی چیست ؟

ارادتمند - امیر
    درود

دوست خوب من عرض کنم خدمتتون من هم درگیر این مسئله هستم چرا که از بی سوادی اساتید خودم اطمینان پبدا کردم برای امتحان به یکی از اساتید نه زیاد خوف ( به قول دکتر مهدی کاروان Countdown ) و در پاسخ از ایشون تمایل به همکاری رو دیدم اما تحت شرایطی فرمودن از این نظر که فرمودن پروپزال طرح رو براشون ارسال کنم تا با مطالعه اون و امکان میزان درصد نتیجه گیری به همکاری جهت ارائه مقاله و انجام طرح موافقت بفرمایند یا خیر . از این رو به نظر من البته تنها با یک ایمیل ( انشالله دوستان با تجربه تر خواهند آمد و نظرشون ارجح هست ) باید دستمون اصطلاحا ایده ای که بشه به عنوان طرح مطرحش کرد باشه تا بشه ..... تا نظر دوستان چی باشه ؟؟؟

یه پیشنهادی هم دارم جهت گنگ نبودن عنوان تاپیک که تغییر پیدا کنه به راهکارهای همکاری با اساتید خارجی جهت ارائه مقاله .

با سپاس

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

پیش فرض پاسخ : همکاری با استاد برای نوشتن مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط onlysat نمایش پست ها
    سلام

ارادتمند - امیر
    دوست گرامی سلام
    درحال حاضر من با یکی از اساتید دانشگاه امریکا در ارتباط هستم و تجربیاتی در این زمینه دارم که خدمتتان ارائه می کنم
    در ابتدا باید ذکر کنم که ایده برقراری ارتباط با اساتید خارج از کشور ایده خوب برای پژوهشگران و دانشجویان از لحاظ ارتقاء سطح علمی و تجربیات می باشد.
    من کار های تحقیقاتی مختلفی در زمینه تخصصم انجام داده ام و وقتی ایمیل زدم تا از استاد مربوطه درخواست کنم که با من در طرح پژوهشی همکاری کند، سی وی خودم هم فرستادم.
    در ابتدا شما باید در زمینه ای که کار کردید و دلیل اینکه می خواهید ایشان با شما همکاری کند را در ایمیل بیان کنید. اما نکته ای دیگر در ادامه ایمیل این هست که شما باید در ایمیل قید کنید که هزینه های طرح و چاپ مقاله در کنفرانس و مجله به عهده شما می باشد. در غیر اینصورت ممکنه اساتید گرامی بد برداشت کنند و خیال کنند که شما می خواهید از انها سوء استفاده کنید
    نکته دیگر که باید توجه داشته باشید این هست که معمولا اساتید با رتبه پروفسر تمایل زیادی به همکاری ندارند. سعی کنید با اساتید با رتبه associate professor ویا assistant professor ارتباط برقرار کنید
    ابتدا کلیاتی در حد 2 و یا 3 خط از کار تحقیقی و یا مقاله ایمیل کنید و در صورت پاسخ مثبت، چکیده را ارسال کنید.

Member onlysat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law graduate - Tehran

من یک سوال مطرح کردم که به نظرم به علت ادغام تاپیک پاک شد .

دوستان عزیز به نظر شما ارتباط برقرار کردن با استادی که قراره سال دیگه همون دانشگاه اپلای کنم از نظر آکادمیک درسته ؟ یعنی یک وقتی استاد مربوطه تصور نکنه که داریم مقدمه چینی می کنیم برای ساپورت مالی و کلا ذهنیات بد نسبت به دانشجویی که قراره سال دیگه به همون دانشگاه بره ؟

یا شاید هم برعکس کار بسیار درستیه ؟

به طور دقیق تر : مثلا به آقای پروفسور X بگوییم در ایران برایش تحقیق و مقاله نویسی و ... انجام می دهیم و حتی حاضریم بعد از اپلای هم تحت نظر همون استاد در کشور مقصد تمام کارهای تحقیقاتی که استاد تعیین کنند را برایش انجام دهیم
    مرد دانشمندي مانند ابن سينا در هيچ دانشگاهي درس نخوانده بود؛ پيش پدر و چند آموزگار گمنام تحصيل كرده بود، اما با ذوق و شوق و همتي كه داشت در هجده سالگي همه دانشهاي روزگارش را نيك مي دانست.((از كتاب معجزه ايراني بودن))

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)