صفحه 3 از 17 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 168

موضوع: همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

پیش فرض پاسخ : همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط onlysat نمایش پست ها
    من یک سوال مطرح کردم که به نظرم به علت ادغام تاپیک پاک شد .

دوستان عزیز به نظر شما ارتباط برقرار کردن با استادی که قراره سال دیگه همون دانشگاه اپلای کنم از نظر آکادمیک درسته ؟ یعنی یک وقتی استاد مربوطه تصور نکنه که داریم مقدمه چینی می کنیم برای ساپورت مالی و کلا ذهنیات بد نسبت به دانشجویی که قراره سال دیگه به همون دانشگاه بره ؟

یا شاید هم برعکس کار بسیار درستیه ؟

به طور دقیق تر : مثلا به آقای پروفسور X بگوییم در ایران برایش تحقیق و مقاله نویسی و ... انجام می دهیم و حتی حاضریم بعد از اپلای هم تحت نظر همون استاد در کشور مقصد تمام کارهای تحقیقاتی که استاد تعیین کنند را برایش انجام دهیم
    مسلما اصلا بد نیست به نظر من .... فکر هم بکنه مقدمه چینی داری میکنی؟ مگر بده؟! دارید نشون میدید به زمینه کاریش علاقمند هستید....
    تنها بنظرم در صورتی میتونه بد بشه که مقاله خوب نباشه و استاد ذهنیتی منفی پیدا بکنه که بعدش که اپلای کردید، ردتون بکنه والاّ من هیچ نکته ای که خلاف عرف و آداب آکادمیک باشه توی این قضیه نمی بینم.
    قوانین سایت را رعایت کنیم

Junior Member

دقیقا مشکل من هم همینه . و دقیقا دارم به اون شخصی که مقالشو خوندم و علاقه مند به موضوعش شدم ایمیل می زنم.. نمی دونم توی کامنتا دیدم اینکه چقدر قابل اطمینان باشه هم مهمه که من نمی دونم این بابا کیه!! فقط احساس می کنم چون تو این زمینه خودش مقاله داده می تونه راهگشا باشه چون استاد خودم هیچ کمکی نمی کنه.. حتما جواب میلیشو اینجا می ذارم واسه تجربه بد نیست! اما یه سوال به نظرتون مستقیم به خود پروفسور ه میل بزنم یا اسم نفر دوم که نوشته شده؟؟؟
    ویرایش توسط anna_pz : July 20th, 2013 در ساعت 01:28 PM

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

دوست من

بستگی داره به این که در ایمیل چه می خواهید بگویید؟
    اگر راجع به مقاله سوال دارید عرف آکادمیک این است که با نویسنده ی مسئول تماس بگیرید.
    اگر برای اپلای می خواهید زمینه سازی کنید خوب با خود پروفسور تماس بگیرید، این را هم در نظر داشته باشید که احتمال اینکه پاسخ ندهند یا به جای دیگری پاستان دهند زیاد است.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

امروز با یکی از همکاران المانی پیرامون انتشار مقاله صحبت میکردم . او گفت که:

1. مجلات معتبر علمی هم به اسم نویسنده مقاله خیلی توجه میکنند و اگر اسم دهن پر کنی باشه خیلی خیلی راحتتر مقالش رو اکسپت میکنن نسبت به یک صفر کیلومتری که ولو یک مقاله بارزش داده.
    2. در کشورهای توسعه یافته هم این وضعیت وجود داره که استاد شاگردش رو استثمار میکنه که اسمش رو در مقاله بنویسه. حالا نه به شدت ایران و این که اینجا راهشو بلدن چطوری قانونیش کنند اما همچین اتفاقاتی اینجا هم میوفته.

دوست نظرتون در مورد این دو مورد چیه؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها

1. مجلات معتبر علمی هم به اسم نویسنده مقاله خیلی توجه میکنند و اگر اسم دهن پر کنی باشه خیلی خیلی راحتتر مقالش رو اکسپت میکنن نسبت به یک صفر کیلومتری که ولو یک مقاله بارزش داده.
    2. در کشورهای توسعه یافته هم این وضعیت وجود داره که استاد شاگردش رو استثمار میکنه که اسمش رو در مقاله بنویسه. حالا نه به شدت ایران و این که اینجا راهشو بلدن چطوری قانونیش کنند اما همچین اتفاقاتی اینجا هم میوفته.

آولی که صددرصد درسته و طبیعی هم هست. در مورد دوم دانشجو اصولا نباید مقاله اش رو بدون اسم استاد راهنماش بعنوان همکار مقاله بده. روال آکادمیک همینه و به استثمار ربطی نداره. بهر حال ایده و زمینه کاری و فاند و همه چیز رو از استادش میگیره دیگه.

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها

دوست من

در تایید و تکمیل نظر ghlobe ی عزیز

1- درست است اما آن اسم باید واقعا در آن فیلد مطرح باشد به ویژه آنکه در آن ژورنال هم قبلا کارهای قوی چاپ کرده باشد. مقاله ی هیچ صفر کیلومتری هم به دلیل صفرکیلومتری رد نمی شود. لطفا به همبستگی اسم بزرگ/ مقاله ی قوی و نیز اسم صفر کیلومتر/ مقاله ی ضعیف هم توجه کنید. بخشی از باری که شما بر گردن اسامی می اندازید بر گردن خود مقاله هست.

2- نوشتن مقاله یک کار تیمی هست و استثمار معنا نداره. فرقی که با داخل دارد این است که تمامی افراد نقش دارند و اسامی هم به ترتیب ایفای نقش! می آید. به ندرت می بینید که نام استاد اول بیاید یا نام کسی بیاید که ربطی به ماجرا نداشته است، چیزی که در ایران رایج است.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    آولی که صددرصد درسته و طبیعی هم هست. در مورد دوم دانشجو اصولا نباید مقاله اش رو بدون اسم استاد راهنماش بعنوان همکار مقاله بده. روال آکادمیک همینه و به استثمار ربطی نداره. بهر حال ایده و زمینه کاری و فاند و همه چیز رو از استادش میگیره دیگه.
    حتي برخي از مجلات مقالاتي از نويسندگان صاحب نظر را بدون داوري ميپذيرن! يعني بلافاصله بعد از سابميت و ديدن اسم نويسنده، پذيرش را ميفرستن
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

به نظر من؛
    همکاری با 1 استاد خوب باعث ایجاد رابطه میشه و شما میتونی از همون طریق پذیرش بگیری (یک امر روتین و پذیرفته شده برای مقطع دکترا) و البته میتونه زمان تایید مقاله ات رو کم تر کنه،
    اما مقاله خوب بدون استاد اسم و رسم دار فقط زمان تاییدش رو زیاد میکنه و گرنه از ارزش مقاله کم نمیکنه
    این رو هم بگم که یکی از دوستان در همین فروم گفته بود که به علت همکاری با یک استاد خارجی در یک کنفرانس تونسته بود به راحتی پذیرش و اسکولارشیپ کامل بگیره

Senior Member aminc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Mechanical Engineering

سلام
    بچه ها من میخوام برای یکی از اساتید خارجی که زمینه کاریش دقیقا مثل منه ایمیل بزنم و بگم از الان میخام باهاتون روی یه موضوعی کار کنم
    تا در آینده برای دکتری بیام پیشتون
    نظرتون چیه؟
    آیا ایمیل مناسبی دارید با محتوای خوب که برام بفرستید؟؟؟
    ممنون
    در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند. "دکارت"
    همه رو دوست داشته باشیم، به همدیگه کمک کنیم "مهربان"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همکاری با استاد برای نوشتن مقاله

سلام آقا امیر
    من برای یکی از اساتید آمریکا ایمیل دادم که مقالشونو خوندم ودارم روش کار میکنم.. ازش خاستم به مسالم یه نگاهی بندازه.. منتظر پاسخشم.. بنظرتون ممکنه جواب بده؟ چن روز صبر کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)