صفحه 4 از 17 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 168

موضوع: همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : همکاری با استاد برای نوشتن مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط SAR4 نمایش پست ها
    سلام آقا امیر
    من برای یکی از اساتید آمریکا ایمیل دادم که مقالشونو خوندم ودارم روش کار میکنم.. ازش خاستم به مسالم یه نگاهی بندازه.. منتظر پاسخشم.. بنظرتون ممکنه جواب بده؟ چن روز صبر کنم؟
    سلام

من خودم تجربه ی این چنینی داشتم برای همین براتون یکمی چرت و پرت می گم
    من هم مثل شما مقاله ی یکی از استادها رو خونده بودم و به ایشون ایمیل دادم و پیشنهادتم رو بهشون گفتم ولی اصلا جواب ندادن.
    یکبار هم کلا یه مقاله ای خونده بودم و ایده خیلی خوبی داشتم و به چندین استاد آمریکایی ایمیل زدم و گفتم مایل به همکاری هستم و... یکی دوتاشون جواب دادن گفتن وقت نداریم و بقیه هم که جواب ندادن.
    خیلی به استاد بستگی داره این موضوع.
    بهترین کار اینه که شما مقاله تون کامل آماده بشه بعد به ایشون ایمیل بزنین بگین که مقاله آماده سابمیت شدن در فلان ژورنال هست (این طوری معلوم میشه که کجا قراره بفرستین) بعد ازشون درخواست بکنین که ایرادات زبان و نوشتاری و کلا نکاتش رو بگه. من خودم این طوری جواب گرفتم. اگر بخواهین بیشتر از چرت و پرتم بگم که به کمکتون بیاد این طوری بگم که من مقاله رو کامل نوشتم و آماده بود برای ارسال به IEEE Transaction اما با ایمیل های زیادی که یکجا به چندین استاد زدم نه تنها یک استاد بلکه چندین استاد قبول کردن که همکاری بکنن حالا اینبار من بودم انتخاب بکنم کدوم استاد D نتیجه این شد که اسم دو تا استاد آمریکایی Senior Member and Member IEEE و یه دونه هم Fellow Member IEEE بازم از آمریکا قبول کردن و مقاله اوکی شد. البته تو ایمیل اولی که به این استادها زدم بهشون گفتم که با Elsevier و IEEE Transaction قبلا همکاری داشتم نمی دونم شاید این تاثیر داشت یا نه. ولی این رو شک ندارم که در پذیرش مقاله اسم این استادان مخصوصا جایگاهی که داشتن خیلی تاثیر داشت و خوشبختانه یکی از استادان که مقاله رو دادم وقتی بهم برگردونده بود خیلی تغییرات اساسی داده بود در اون.
    پس اول مقاله رو بنویسید و آماده باشه بعد تموم شدنش شروع بکنن به ایمیل زدن چون من به غیر از این جوابی نتونستم بگیرم. ولی در کل مقاله دادن در آمریکا این طوریه که یک پروژه تحقیقاتی برای استاد تعریف شده و چندین دانشجوش دارن روش کار می کنن و بعد تموم شدنش می بینن چندین مقاله بسیار قوی ازش در اومد.
    چقدر حرف زدم و چرت و پرت گفتم DDDD

Junior Member

مرسی از پاسختون.. اتفاقا اطلاعات خوبی بود.. آخه کارشون سخته برنامه نویسیه.. هر مقالشونو 10 نفر اسم پاش نوشته.. یعنی بنظرتون من بتنهایی چطور از پسش بربیام؟؟؟؟؟ رشته شما چی هست؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran

مرسی از پاسختون.. اتفاقا اطلاعات خوبی بود.. آخه کارشون سخته برنامه نویسیه.. هر مقالشونو 10 نفر اسم پاش نوشته.. یعنی بنظرتون من بتنهایی چطور از پسش بربیام؟؟؟؟؟ رشته شما چی هست؟؟
    سلام

در مقاله دادن خیلی دقت بکنید و تنها چیزی هست که در اون نباید اصلا عجله بکنید.
    مثلا برای یک پروژه تحقیقاتی که قراره یک مقاله عالی ازش در بیاد باید یکسال روش وقت گذاشته بشه.
    اگه قصدتون اپلای هست حتما باید اسم استادتون باشه حتی استاد براتون کاری نکرده باشه چون موقع اپلای استاد آینده تون نگاه می کنه.
    تا وقتی دانشجو هستین حتی فارغ التحصیل شدین و یک ایده ای از مقاله به ذهنتون اومده باید حتما اسم سازمان دانشگاه خودتون بیاد نه اسم دانشگاه دیگه چون اون دانشگاه هست که روی شما سرمایه گذاری کرده حتی هیچ کاری برای شما انجام نداده باشه.
    اسم هیچ کس رو نباید در مقاله بیارید حتی دوست صمیمی تون حتی کسی که سه هفته روی مقاله کار کرده باشه. شما هستین که مسئول هستین و حتی کسی روی مقاله تون ساعت ها کار کرده باشه نباید اسمشون رو بنویسید مگر اینکه پا به پای شما در این پروژه اومده و... اگر خیلی دوست دارین می تونین در بخش آخر مقاله (قسمت تشکر) اسمشون رو بیارید. حتی به استادان آمریکایی که ایمیل می زنید قبول کردن با شما همکاری بکنند و یک ماه روی مقاله کار کردند اصلا نمیشه گفت حتما ایشون قبول می کنن اسمشون رو در مقاله بنویسید.
    شما در رزومه تون بسته به رشتتون سه تا مقاله داشته باشین ولی مقاله ها واقعا عالی باشن و باعث تحول علم بشه و چندین CITATION بگیره بسیار بسیار بهتر از این هست که چندین مقاله داشته باشین.
    اینا رو برای خودم گفتم آ تو ضمیرناخودآگاهم تکرار بشه که یادم نره وگرنه شما همش رو می دونین.

در مورد به تنهایی نوشتن مقاله هم بهتون این ایمان رو می دم که می تونین از پسش بر بیایین نه اینکه قبلا کسانی تونستن این کار رو بکنن بلکه توانایی شما بسیار بالاتر از اینا هست و اگر حتی راهی نیست برای اینکار باور و یقین پیدا بکنید راه خود شمائید و اگر در یک تونل روشنایی نمی بینید بدونید خودتون روشنایی هستین
    صد در دست می تونین انجامش بدین.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همکاری مشترک با یک استاد خارجی درنوشتن مقاله

سلام
    من دارم روی موضوعی کار می کنم و همیش سوالهامو از استادها یا دانشجوهایی که در کشورهای دیگه بودن پرسیدم که چند نفرشون هم ایرانی بودن.
    به نظرتون خوبه که به یکی از این افراد پیشنهاد همکاری بدم برای مقاله نوشتن؟
    خواهش می کنم اگر اطلاعی دارین راهنمایی کنید.

Junior Member

اره خب چرا که نه.. اگه جواب سوالتو دادن خب درخواست همکاری مشرک هم بدین البته به نظر من

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

Why not; this is a great idea if you wish to collaborate with someone in another country and even prepare to join their research programs

نقل قول نوشته اصلی توسط student67 نمایش پست ها
    سلام
    من دارم روی موضوعی کار می کنم و همیش سوالهامو از استادها یا دانشجوهایی که در کشورهای دیگه بودن پرسیدم که چند نفرشون هم ایرانی بودن.
    به نظرتون خوبه که به یکی از این افراد پیشنهاد همکاری بدم برای مقاله نوشتن؟
    خواهش می کنم اگر اطلاعی دارین راهنمایی کنید.
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

سلام
    اساتید با درجه پروفسوری بهتر پاسخ میدن یا با درجات پایینتر بهتر همکاری میکنند؟

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

سلام
    اساتید با درجه پروفسوری بهتر پاسخ میدن یا با درجات پایینتر بهتر همکاری میکنند؟
    سلام
    فکر میکنم ربطی به درجه استاد نداره.
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

سلام. من همه پست های این تاپیک را مطالعه کردم. مایل بودم تجربه خودم را هم در این مورد به اشتراک بگذارم. اول از همه به نظرم باید پر رو باشید و فکر نکنید که با زدن یک ایمیل نظر یک استاد بد بشه بهرحال اون استادی هم که بواسطه یک ایمیل بخواد جبهه بگیره هنوز بزرگ نشده و برای ادامه تحصیل هم بدرد همکاری نمی خوره. البته این نظر من است. چون من دوست دارم برم همه سوالاتم را بدون ترس از قضاوت شدن و یا اینکه وای اینو نمی دونی و برام بد نشه و از این حرفا برم از استادم بپرسم و مرد و مردونه یک مطلبی رو بصورت عمیق و کامل یاد بگیرم.
    من خودم یک موضوعی را در ژورنال اشپرینگر دنبال می کردم و واقعا همه طور ترس و انواع فکر داشتم. بطور کوتاه اینکه این ژورنال سال 2011 داده شده بود و با یک ژورنال دیگر در اسپرینگر سال 2006 مقایسه شده بود و ژورنال 2006 هم یک کار خودش را با یک ژورنال IEEE Trans. 2002 مقایسه کرده بود از لحاظ فنی من فقط می تونستم ژورنال Trans 2002 را پیاده سازی کنم و کردم و اون دو ژورنال دیگه بیس ریاضی خیلی پیچیده ای داشتند و ترکیبی از 3 نویسنده در رشته ریاضیات و برق بودند. من به نویسنده ژورنال 2011 ایمیل زدم و گفتم دارم روی پایان نامه ارشدم کار می کنم و خیلی به مقاله شما علاقه مند شدم و در خواست کردم که اگر امکان داره یک مچموعه داده مصنوعی را که خودش بصورت تصادفی تولید کرده بود را به من بدهد و اصلا هم نگفتم می خوام مقاله بدم. بعد یک مدتی پاسخ ایمیل آمد و کد متلب تولید داده بود. من یک کاری که کردم تاریخ و ساعت ایمیل هایی رو که می فرستادم و جواب ها را می گرفتم را برای خودم یادداشت می کردم که بتونم برنامه کاری و رفتار این استاد رو برای خودم در بیارم. بعد از 2 ماه دوباره روی ایمل قبلی Reply کردم و کلی تشکر کردم و چقدر دوباره مقالتون خوبه و مجموعه داده تون بدردم خورد و یک سری آزمایشات کردم و می خواستم نظر شما را هم داشته باشم. بعد دیدم با توجه به اون برنامه ای که من از پاسخ دادنش داشتم جواب منو نمی داد. لذا یک خورده دلمو زدم به دریا و ریسک کردم و کل مقاله رو که نوشته بودم را براش فرستادم و گفتم افتخار می کنم که اجازه بدین بعنوان یکی از نویسندگان شما رو داشته باشم و نظرات خودتون را بگین و خلاصه بعد 45 روز تقریبا که من ناامید بودم و استرس داشتم که ایده و متن مقاله رو به کسی دادم جواب داد و قبول کرد. منم سریع سوال کردم ژورنال پیشنهادی شما چی هست و همین طور نظرتون در مورد سابمیت در همون اشپرینگر 2011 که خودش کار چاپ کرده بود چیه. نصف خط جواب داده بود که اره خوبه. و خلاصه این طوری شد که من کار رو سابمیت کردم.
    البته به نظر من، این که اساتید و نویسندگان جواب ایمیل بدن بستگی به این داره که در مورد کدام مقاله خودشون ازشون سوال می پرسین و کار مال چند سال پیش باشه. مثلا من خودم حوصله ندارم در مورد کاری که 4 سال پیش انجام دادم و الانم اصلا تو اون موضوع کار نمی کنم وقت بذارم و سوال جواب بدم و حالا من که کسی نیستم وای بحال اساتیدی که روزانه 100 تا 150 ایمیل مختلف براشون میاد. برای همین به نویسندگان ژورنال های روز ایمیل بزنید شانس بیشتری برای پاسخ گرفتن دارید و نویسنده هم از توجه ای که به کار جدیدش میشه خوشحال هست و امکان بیشتری داره به سوالات پاسخ بدهد.
    موفق باشید

Junior Member

سلام
    ممنون از بیان تجربه تون
    میشه بگید استادتون از کدام کشور بود؟ راسش من خیلی به موضوعی که پیدا کردم علاقمندم و به 2 تا از پروفسورهای آمریکاایمیل دادم ولی هنوز جواب ندادن.. مقاله ای که خونده بودم هم مال سال 2008 بوده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)