صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29

موضوع: اپلای کردن برای فوق بهتر جواب می ده یا دکترا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اپلای کردن برای فوق بهتر جواب می ده یا دکترا

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa.pro نمایش پست ها
    من یه موضوع رو هنوز درست متوجه نشدم،
    من سال آخر کارشناسی کامپیوتر از دانشگاه تهران هستم ولی معدل خوبی ندارم (14.5) ، البته CV خوبی دارم.
    میخواستم ببینم تو دانشگاه هایی که امکان اپلای برای مستر و دکترا هر دو وجود داره و برای هر دو هم فاند در نظر گرفته میشه، با توجه به اینکه معدل خوبی ندارم و نمره تافل و GRE هم در حد requirement هاست، اپلای در کدام مقطع شانس رو برای پذیرش/فاند افزایش میده؟

و اینکه دیدم بعضی ها میگن من اپلای Phd کردم ولی پذیرش مستر گرفتم، این موضوع اتفاق رایجیه؟ اگر این طور باشه به نظر نمیرسه که اپلای برای PHD منطقی تر باشه؟

لطفا زودتر به من پاسخ بدید، متاسفانه فرصت بسیار اندکی دارم.
    سلام. با توجه به اینکه نمره تافل و جی آرای خیلی بالایی ندارین و معدلتون هم پایینه به نظر میرسه نمیتونین برای دکترای مستقیم موفق باشید. برای مستر ممکنه بهتون پذیرش بدن اما بعید میدونم با این رزومه فاندی تعلق بگیره! بهترین راهکار بالابردن نمره تافل و جی آرای و چاپ مقاله تو نشریات خوب و با کیفیت هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع سیستم های کلان

سلام خدمت دوستان عزیز وقتتون بخیر
    من معدل کارشناسیم که ریاضی بودم 12.34 هست و ترم یک ارشد صنایع سیستم های کلان هستم سوالم اینه اگه رو مقاله خوب کار کنم و معدل ارشدم بالای هفده باشه و شاگرد اول بشم وزبانم خوب باشه آیا امیدی به خوندن تو دانشگاههای معتبر اونور آب هست؟الان هم تو غیر انتفاعی میخونم و26 سالم هست آیا از نظر سنی هم مشکلی پیش میاد؟!اگه جواب بدین ممنون میشم

Junior Member

سلام من ترم اخر کارشناسی آمار هستم دانشگاه الزهرا با معدل 15.5 . ارشد میخوام صنایع بخونم فعلا تو همینجا ولی میخام ببینم بعدش برای دکتری اقدام کنم بهتره یا ارشد و کدوم کشور؟ زبان انگلیسیم در حد متوسط به بالاس و میتونم تقویتش کنم.وضع مالیمم تعریفی نداره و حتما فاند بگیرم.ممنون می شم اگه راهنماییم کنید چون اصلا در مورد اپلای اطلاعات زیادی ندارم.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    بنده لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم با معدل 15.97 از دانشگاه پیام نور و فوق لیسانس مهندسی صنایع گرایش مدیریت سیستم و بهره وری رو هم با معدل 16.33 از دانشگاه غیر انتفاعی گرفتم. 1 مقاله علمه پژوهشی از مجله مدیریت دانشگاه تهران دارم و دوتا مقاله در کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع. نمره IELTS هم 8.5 شده.
    دوستان لطفا کمکم کنید که واسه یه دانشگاه خوب با امکان بورسیه برای دکتری اقدام کنم. مرسی

Junior Member

سلام به همه دوستان. لطفا اگر کسی اطلاعی داره یا تجربه ای داره به من کمک کنه.
    من ارشد مکانیک با معدل 17.32 هستم . معدل کارشناسی هم 15.93 هست . دانشگاه ازاد هم درس خوندم. فقط یک مقاله علمی پژوهشی انگلیسی دارم. راستش واقعا موندم دوباره برای مستر اقدام کنم یا دکترا. برام فرقی نداره که تو صنعت کار کنم یا در محیط آکادمیک. هدفم فقط رفتن و نهایتا مشغول به کار شدن هست. تصمیم گیری برام خیلی سخته که برای مستر اقدام کنم یا دکترا. چون هرکدوم یک سری مزایا و معایبی دارند. همه را بررسی کردم ولی راستش هنوزم موندم چی کار کنم . ممنون میشم اگه کسی من را راهنمایی کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی و ارشد صنایع از شریف. دکتری از علم و صنعت

سلام خدمت همه بزرگواران
    سوالی از محضر دوستان عزیزی که خارج از کشور هستند دارم. به خواست خدا به زودی دکتری خود را در رشته مهندسی صنایع - گرایش تحلیل سیستم تمام میکنم.
    قصد دارم برای پسادکتری (یا هر مقطع دیگری) به یکی از دانشگاه های آمریکا بروم. باتوجه به تجربه و شناخت شما کدام رشته بازار کار بهتری در خارج از کشور دارد؟ مدیریت؟ سیستم؟ یا تحقیق در عملیات؟ و کدام دانشگاه ها رو توصیه میکنید؟
    موضوع تزم نیز در زمینه مدیریت، سیستم و تحقیق در عملیات بوده است.
    شخصا هم به فضای کاری عملیاتی علاقمندم تا صرفا تحقیقاتی و آکادمیک.
    سوابقم نیز به شرح زیر است:
    کارشناسی : صنایع شریف معدل 17.5- رتبه برتر استعداد درخشان
    کارشناسی ارشد : صنایع شریف 16.5
    دکتری : صنایع علم و صنعت 19
    زبان انگلیسی نمره عالی
    مقالات حدود 10 فارسی - 4 انگلیسی
    توصیه نامه از اساتید شریف و علم و صنعت
    سوابق تدریس : بالغ بر 10 ترم به صورت TA و استاد مدعو در شریف و علم وصنعت
    استاد مشاور تعدادی پایان نامه ارشد
    بالغ بر 10 پروژه یا سازمان در نقش مدیر میانی و ارشد- حدودا 7 سال سابقه کار مدیریتی
    پیشاپیش از پاسخهای مفصل دوستان ممنون

Junior Member

سلام دوستان ممنون میشم منو راهنمایی کیند.
    من در حال تحصیل مهندسی مکانیک توی دانشگاه صنعت شریف هستم و تقریبا سال دیگه فارغ التحصیل میشم و مدرک کارشناسیم رو میگیرم.
    حدود 6ماه پیشم با لطف خدا آیلتس 7.5 رو هم گرفتم. بخاطر وضیعت تقریبا نا مناسب مالی تصمیم داشتم تا دکترا بمونم بعد واسه تحصیل در المان اقدام کنم ولی چن تا از آشنایان کارشناسی ارشد رو از برخی دانشگاه های آمان بورسیه گرفتند و در حال تحصیل در اون کشورند. درضمن 2 تا مقاله بین الملی دارم به نظرتون شانس گرفتن بورسیه برای کارشناسی ارشد در رشته ای مرتبط به مکانیک در آلمان چقدره.
    اقدام بکنم ؟ نکنم؟

سلام
    دوستان من در حال حاضر دانشجوی دکتری هستم و سال اول تموم کردم
    میخواستم برای مقطع دکتری در دانشگاه خارج از ایران اپلای کنم و از دانشگاه ایران انصراف بدم؛ آیا ذکر اینکه در حال حاضر دانشجوی دکتری ایران هستم در رزومه پوان مثبت هست یا خیر؟ چون بالاخره از بین تعداد زیادی متقاضی از طرف دانشگاه انتخاب شدم.
    سوال دوم اینکه فیلد پژوهشی من قبلا ترمیم عصب بوده و الان در طول این یکسال که دکتری میخونم به طراحی دارو علاقمند شدم و مطالعات تئوری داشتم و میخوام برای طراحی دارو اپلای کنم. هردو اینها زیر شاخه بیوشیمی هستن. می خواستم ببینم تغییر فیلد پژوهشی چه مقدار شانس گرفتن پذیرش رو کم میکنه؟
    لطفا اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم در اختیارم بگذارید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Energy System Modelling, Griffith University

نقل قول نوشته اصلی توسط bioshimist نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من در حال حاضر دانشجوی دکتری هستم و سال اول تموم کردم
    میخواستم برای مقطع دکتری در دانشگاه خارج از ایران اپلای کنم و از دانشگاه ایران انصراف بدم؛ آیا ذکر اینکه در حال حاضر دانشجوی دکتری ایران هستم در رزومه پوان مثبت هست یا خیر؟ چون بالاخره از بین تعداد زیادی متقاضی از طرف دانشگاه انتخاب شدم.
    سوال دوم اینکه فیلد پژوهشی من قبلا ترمیم عصب بوده و الان در طول این یکسال که دکتری میخونم به طراحی دارو علاقمند شدم و مطالعات تئوری داشتم و میخوام برای طراحی دارو اپلای کنم. هردو اینها زیر شاخه بیوشیمی هستن. می خواستم ببینم تغییر فیلد پژوهشی چه مقدار شانس گرفتن پذیرش رو کم میکنه؟
    لطفا اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم در اختیارم بگذارید.
    سلام..

بنظرم ذکر اینکه دانشجوی دکتری هستید اثر مثبتی که نداره، باعث شک و تردید میشه. شما وقتی میگی دانشجوی دکتری هستی اولین سوالی که پیش میاد اینه که چرا میخوای انصراف بدی و از صفر در یه کشور دیگه شروع کنی. کلی باید استاد و دانشگاه رو قانع کنی، و یه سری کشورها مثل استرالیا هم ممکنه حساس باشن و ریسک ویزا یخرده بیشتر بشه. در کل اینکه بیان این مسئله فایده ای نداره و طرف مقابلو با کلی سوال تنها میزاره. البته این یه نظر صرفن شخصیه.

ارتباط این رشته ها با مهندسی صنایع رو متوجه نشدم. دو جور استاد داریم. یه سری استادا درک میکنن که تحقیق در دکتری میتونه متفاوت از مطالعات پیشین باشه و براشون این تفاوت کم اهمیته. یه سری از استادا هستن که اصرار دارن دانشجو قبلن یه پیشینه مطالعاتی در اون زمینه خاص داشته باشه. دیگه به شانس و اینکه چطور استادو قانع کنید بستگی داره ولی قاعدتن نباید مشکل بزرگی باشه. نگران این قضیه نباشد.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)