صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 85

موضوع: بهداشت و درمان در آمریکا و هزینه های آن

Senior Member mdemehri آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بهداشت و درمان در آمریکا و هزینه های آن

اگر خدایی نکرده کارتون به دوا دکتر افتاد, حتماً از دکترتون در مورد cash price بپرسید. یه وقتایی خیلی خوب تخفیف میدن, یه وقتایی هم نه.
    چند وقت پیش باید یه سی تی اسکن انجام میدادم, گفتم cashچقدر میگیرید؟ با بیمه چقدر؟ اختلافش ۱۰۰ دلار بود. ولی دقت کنید اگه دیل خوب با cash price بگیرید, اکثراً جزء دیداکتبل حساب نمیشه.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Junior Member

با سلام و با تشکر از مطالب مفیدی که ارائه کردید. من داشتم مطالب دیگه فروم را مطالعه میکردم که با این تاپیک برخورد کردم. اصلا به این جنبه توجه نکرده بودم تو این مدت که به فکر اپلای بودم. ممنون از دوستان قدیمی تر که تجربیاتشون را دراختیار ما میزارید.
    میشه در مورد cash price بیشتر توضیح بدید؟؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط nzsepid نمایش پست ها
    با سلام و با تشکر از مطالب مفیدی که ارائه کردید. من داشتم مطالب دیگه فروم را مطالعه میکردم که با این تاپیک برخورد کردم. اصلا به این جنبه توجه نکرده بودم تو این مدت که به فکر اپلای بودم. ممنون از دوستان قدیمی تر که تجربیاتشون را دراختیار ما میزارید.
    میشه در مورد cash price بیشتر توضیح بدید؟؟
    ممنون
    یعنی نقد پرداخت کنید بدون دخالت بیمه.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!

ApplyAbroad Veteran
    Alan_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Washington university in St. Louis/Biomedical Engineering

با سلام
    امروز در جلسه ی اورینتیشن دانشگاه، مساله ی مهمی در مورد هزینه ی درمان بیان شد که فکر کردم بد نیست اینجا به اشتراک بذارم ببینم در دانشگاه های دیگه هم این سیاست وجود داره یا نه.
    موضوع این بود که سخنران گفت که اگه دچار بیماری خاصی بشید و مثلا یه هفته یا بیشتر در بیمارستان بستری بشید، در این صورت هزینه های درمانی تون خیلی بالا خواهد رفت. گفت در این حالت، اصولاً بیمه تون مقداری از هزینه ها رو تقبل می کنه، اما اگه بازم هزینه ای که باید خودتون بدید زیاد شد، بیاید پیش خودمون کل این هزینه رو براتون کامل پرداخت می کنیم!
    پیشاپیش عذر می خوام که نمی تونم در پیغام خصوصی، به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم رو دارند، پاسخ دهم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط Alan_90 نمایش پست ها
    با سلام
    امروز در جلسه ی اورینتیشن دانشگاه، مساله ی مهمی در مورد هزینه ی درمان بیان شد که فکر کردم بد نیست اینجا به اشتراک بذارم ببینم در دانشگاه های دیگه هم این سیاست وجود داره یا نه.
    موضوع این بود که سخنران گفت که اگه دچار بیماری خاصی بشید و مثلا یه هفته یا بیشتر در بیمارستان بستری بشید، در این صورت هزینه های درمانی تون خیلی بالا خواهد رفت. گفت در این حالت، اصولاً بیمه تون مقداری از هزینه ها رو تقبل می کنه، اما اگه بازم هزینه ای که باید خودتون بدید زیاد شد، بیاید پیش خودمون کل این هزینه رو براتون کامل پرداخت می کنیم!
    بعیده چنین چیزی باشه. همین هفته پیش دوست من حدود 5 روز بیمارستان خوابید هزینه شد 6800 دلار. 80درصد بیمه داد بقیه خودش حدود 1300 تا خودش گفت داده بود. البته مورد به مورد فرق داره و بیمارستان هم معرفی شده از دانشگاه بود.
    ممکنه دوستان دیگه در دانشگاهی بوده باشند که کل هزینه رو بده و خودشون بیان توضیح بدن ولی تا جایی که دیدم جوابتون خیر هست. مسوولان بیمه و درمانگاه دانشگاه خیلی چیزا میگن بعدش میبینی قانون نوشته شده یه چیز دیگست!

Junior Member saly_iut آواتار ها

سلام دوستان
    کسایی که داروی مستمر دارن به علت فشار خون و یا قند خون (هر روز باید دارو بخورن) هزینه درمانشون آمریکا چطوریه؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط saly_iut نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسایی که داروی مستمر دارن به علت فشار خون و یا قند خون (هر روز باید دارو بخورن) هزینه درمانشون آمریکا چطوریه؟؟
    بیمه پرداخت می کنه

Junior Member

سلام. همسرم داره برای دکتری بوستون اپلای می کنه. و من ویزای F2 می گیرم.قصد دارم وقتی وارد خاک آمریکا میشیم باردار باشم. چند تا سوال دارم که خیلی ممنون می شم اگه راهنماییم کنید و حتی المقدور لینکهایی رو بهم معرفی کنید که معتبر دنبال کنم. و اما سوالهام:
    1- زن باردار و با ویزای F2 رو بیمه می کنن؟ تا چند ماهگی می تونم برای بیمه اقدام کنم؟ آیا نباید باردار بودن من رو متوجه بشن؟
    2-هزینه زایمان با بیمه و بدون بیمه چقدر خواهد بود؟
    3- وقتی بیمه می شم آیا باید هزینه های دیگه ای رو هم توی بیمارستان پرداخت کنم؟ مثلا ممکنه بیمه فقط 95% رو پوشش بده!
    4-هزینه بیمه برای هر ماه چقدر میشه؟
    5- بیمه هزینه های نوزاد رو هم تقبل می کنه؟ اگر بله تا چه سنی؟ مثلا یک ماهگی؟
    ممنون می شم اگر بیمه خوبی رو بهم معرفی کنید که قیمتش برام مناسب در بیاد.
    در پایان ممنون که برای جواب وقت میذارید

من جواب خیلی از سئوالاتونو دقیق نمی دونم,برای همین با بیمه ی دانشگاه باید صحبت کنید.
    تنها جوابی که میدونم اینه که: هزینه ی زایمان طبیعی بدون بیمه حداقل ۱۵ هزار دلار هست, فقط زایمان. هزینه های خرد و ریزش بماند.
    زایمان سزارین بالای ۲۳ هزار دلار.

دوستانی که ساکن کالیفرنیا هستن می تونن بیمه ی medi cal هم اقدام کنن. مخصوص ساکنین کالیفرنیا هست و اگر گرین کارت هم نداشته باشید انگار میشه اپلای کرد. (من شنیدم حتی با ویزای توریستی هم میشه اقدام کرد برای این بیمه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)