صفحه 10 از 22 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 218

موضوع: زندگی در بولونیا (خوابگاه| اجاره خانه| هزینه زندگی و ...)

پیش فرض پاسخ : زندگی در بولونیا (خوابگاه| اجاره خانه| هزینه زندگی و ...)

پیمان من با شما موافقم مخصوصاً که از شهر دور باشیو‌ نتونی پارتی بری خیلی‌ ناجور ،اما واسه اون اول کار چی،
    من دارم فکر می‌کنم با این همه وسایل اول کار ویلون توی شهر یا هستل چیکار کنم،بهتر نیست یک یا ۲ ماه اول رو توی خوابگاه بود؟ پیشنهادت چی‌؟

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman89 نمایش پست ها
    بچه ها من یه توصیه ای بکنم...سعی کنین خوابگاه نرین...به دوستاتون هم بگین...این جوی که راه میندازن که جا نیست و اینا رو فراموش کنین...من الان یه ساله تو خوابگاه سن ویتاله ام که خیلی دوره از شهر...خیلی سخته هم برای دانشگاه رفتن هم برای اینکه شبا بخواین برین پارتی ای چیزی...در کل قیمتش هم خیلی گرونه...شما 300 یورو میدین برای یه دوبل ولی تو سطح شهر میتونین با 350 تا سینگل بگیرین تو مرکز...حالا دیگه خود دانید
    حرف شما کاملا درسته ولی اول که میام برام مهمه که یه جایی باشم مثل خوابگاه که تکلیفم مشخص باشه و بعد 5 ماه که تو قرارداد ذکر شده میتونم جامو عوض کنم و بنظرم تو اول کار برا جا افتادن همون خوابگاه بهتر باشه کما اینکه دور باشه از مرکز و نهایتا من هفته ای 1 بار میرم پارتی و مهمونی و بقیه روزا با دانشگاه سرو کار دارم و 20 دقیقه تا 30 دقیقه مسافت بین خوابگاه و دانشگاه با اتوبوس چیزی نیست که بخوام بخاطرش نگران باشم همین ایران با این سیستم حمل و نقل داغون من هر روز نیم ساعت تو راه بودم تا برم دانشگاه( بعضا بیشتر )...زیادم نباید سخت گرفت حداقل برا 5 ماه اول و نظر منم همینه که اول برم خوابگاه و بعدا راحت یه جا تو سنتر پیدا کنم...
    چیزای مثبتی هم داره این خوابگاه چون من پولشم دادم و دیگه راه برگشتی نیست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی-علم و صنعت

fبهر حال تصمیم با خودتونه ولی من تجربه خودم رو دارم میگم...تجربه نشون داده پنج ماه که میمونین و زمستون شروع میشه بعدش همه میگن خوب اینجا که سیستم گرماییش محدودیت نداره پس بمونیم تا زمستون تموم شه...بعدش هم مسیرش تا دانشگاه صبح ها که ترافیکه نزدیک 45 دقیقه طول میکشه...در هر حال خود دانید...این خوبه که پنج ماه بمونین ولی بشرطی که از اول بیاین جدی دنبال خونه باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی-علم و صنعت

نکته بعدی در مورد سیم کارت
    بیتش بچه ها سیم کارت wind میگیرن...یه گزینه داره سیم کارت ویند که یه قرارداد مثلا پنج ساله میبندین و بصورت خودکار 9 یورو ماهانه پرداخت میکنید و 150 دقیقه تماس رایگان با کل خطوط ایتالیا و 150 اس ام اس رایگان به همه خطوط دارید و یک گیگ اینترنت...این بنظرم گزینه خوبیه...اولش نرید مث ما جو بگیرتتون 400 دقیقه تماس رایگان و 400 تا اس ام اس در هفته ! بگیرین که اصن استفاده نمیکنین
    اگه با شماره خاصی تو ایتالیا خیلی میخواین حرف بزنین! طرح های دیگه وجود داره
    لطفا به دوستاتون هم اینا رو خبر بدین

Junior Member

اگه بخواهیم از ارگو خوابگاه بگیریم، چه زمانی باید اقدام کنیم؟ خوابگاه را چه زمانی تحویل می ده؟ باید تو سایت ارگو ثبت نام کنیم؟ میشه لینک بدین؟ مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezahosseinpour نمایش پست ها
    من خوشبختانه خوبگاه San Vitale رو با موفقیت رزرو کردم و کنترات 1 ساله بستم نمیدونم کسی از ایران اقدام کرده یا نه ولی ظاهرا خیلی متقاضی داشت و بمن برا انجام تمام مراحل فقط 5 روز وقت دادن
    از چه وبسایتی گرفتین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman89 نمایش پست ها
    fبهر حال تصمیم با خودتونه ولی من تجربه خودم رو دارم میگم...تجربه نشون داده پنج ماه که میمونین و زمستون شروع میشه بعدش همه میگن خوب اینجا که سیستم گرماییش محدودیت نداره پس بمونیم تا زمستون تموم شه...بعدش هم مسیرش تا دانشگاه صبح ها که ترافیکه نزدیک 45 دقیقه طول میکشه...در هر حال خود دانید...این خوبه که پنج ماه بمونین ولی بشرطی که از اول بیاین جدی دنبال خونه باشین
    خیلی ممنون پیمان برا راهنماییهات
    دقیقا منم منظورم همینه که با خیال راحت بیام برا 5 یا 7 ماه اول( تا اول بهار نهایتا) و بعد اونجا دنبال خونه بگردم و هم اینکه آشنایی داشته باشم که کدوم قسمت خونه بگیرم و چه مدلی و ...
    از الان اگه یه سر بیام خونه بگیرم یکم به مشکل بر میخورم و یکم دو دل میشم و شاید اون اوایل تجربه خوبی نباشه برام...من تو شهر خودمونم به همین ترافیک و دور بودن عادت کردم و زیاد حوصلم سر نمیره...دانشگاه بیرون شهر بود و نیم ساعت اینا طول میکشید که برسم...

سلام خدمت تمامی دوستان

در ابتدا از تمامی افرادی که لطف کردن و اطلاعات خودشون رو به اشتراک گذاشتن تشکر میکنم.

من برای دانشگاه بولونیا فرصت مطالعاتی 6 ماهه گرفتم از 10 سپتامبر. با توجه به اینکه بنده متاهل میباشم می خوام انشاالله به همراه خانمم این سفر رو انجام بدم. حالا ممنون میشم اگر دوستان بتونن کمکی در مورد نحوه ی خونه گرفتن در بولونیا به من بکنن. از پست های قبل استفاده کردم اما من خونه یا به هرحال محل مستقلی برا دو نفر لازم دارم. اگر میشه حدود قیمت رو هم بگید. فکر کنم تا 400-500 یورو بتونم برا خونه بدم. البته مسلما اگر ارزون تر باشه بهتره. در ضمن می خواستم مکان امنی هم باشه.

بسیار ممنون از وقتی که میگذارید

سلام
    از دوستانی که بولونیا تشریف دارن و تجربه اقامت یا تحصیل اونجا رو دارن تقاضا میشه بقیه رو (در لینک زیر) راهنمایی کنن که بهتر هست از ایران چه وسایلی بیارن که ممکنه اونجا لازم بشه، بخصوص از آقا رضای گل هم که همیشه لطف میکنن و بقیه رو راهنمایی میکنن ایشالا تو این موضوع هم کمک کنند
    پیشاپیش ممنون

وسایل مورد نیاز برای بردن به بولونیا

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mkeshtkaranm نمایش پست ها
    سلام خدمت تمامی دوستان

در ابتدا از تمامی افرادی که لطف کردن و اطلاعات خودشون رو به اشتراک گذاشتن تشکر میکنم.

من برای دانشگاه بولونیا فرصت مطالعاتی 6 ماهه گرفتم از 10 سپتامبر. با توجه به اینکه بنده متاهل میباشم می خوام انشاالله به همراه خانمم این سفر رو انجام بدم. حالا ممنون میشم اگر دوستان بتونن کمکی در مورد نحوه ی خونه گرفتن در بولونیا به من بکنن. از پست های قبل استفاده کردم اما من خونه یا به هرحال محل مستقلی برا دو نفر لازم دارم. اگر میشه حدود قیمت رو هم بگید. فکر کنم تا 400-500 یورو بتونم برا خونه بدم. البته مسلما اگر ارزون تر باشه بهتره. در ضمن می خواستم مکان امنی هم باشه.

بسیار ممنون از وقتی که میگذارید
    همون 500 یورو رو میتونید گیر بیارید !
    زمان اومدنتون هم خوبه !
    تنها مشکل میمونه این که قرارداد 6 ماه میخواید که باعث میشه کمی سخت تر بشه کارتون
    ولی نگران نباشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)