صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 83

موضوع: تغییر رشته به روانشناسی

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته به روانشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Olympia نمایش پست ها
    متاسفانه دراین مورد اطلاع دقیقی ندارم چون چنین مساله ای نداشتم . ولی فکر می کنم اگر ارشد روان شناسی بگیرین پذیرش گرفتن در گرایشهای مختلف برای شما راحت تر خواهد بود. البته چون کارشناسی کامپیوتر دارین قطعا در برخی گرایشها مثل نوروسایکولوژی و روان شناسی شناختی / علوم شناختی نسبت به بقیه متقاضیان در اولویت خواهید بود. ضمنا چیزی که خیلی مهمه داشتن سابقه پژوهشی مرتبط هست و همچنین نمره زبان بالا.
    با سلام
    من امروز رفته بودم یکی از این موسسه های اعزام دانشجو که مورد تایید وزارت علوم هست و خیلی هم قدیمی هست. تا شنید کارشناسی کامپیوترم (ارشد روانشناسی خوندم) گفت احتمال پذیرشت بالا نیست. راستش خیلی ناامید شدم. بهش گفتم تو بعضی گرایش ها که کامپیوترهارو خوب میگیرن (مثل همین neuropsychology and cognitive) ولی گفت بیا برات مستر کامپیوتر بگیرم 95 درصد زمستون میری سر کلاس!!! حالا من اومدم یکبار دیگه از olympia سوال کنم که آیا واقعا اون جمله ای که پررنگ کردم، موثق هست؟ چرا به من اینطوری جواب دادن؟ یعنی اطلاعاتشون کم بوده؟ گفت 60 70 درصد بیشتر واسه پی اچ دی روانشناسی شانس نداری. به نظر شما بهش اصرار کنم که مثلا برای شناختی یا نوروسایکالوژی برام اپلای کنه یا نه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط setayeshjoon نمایش پست ها
    با سلام
    من امروز رفته بودم یکی از این موسسه های اعزام دانشجو که مورد تایید وزارت علوم هست و خیلی هم قدیمی هست. تا شنید کارشناسی کامپیوترم (ارشد روانشناسی خوندم) گفت احتمال پذیرشت بالا نیست. راستش خیلی ناامید شدم. بهش گفتم تو بعضی گرایش ها که کامپیوترهارو خوب میگیرن (مثل همین neuropsychology and cognitive) ولی گفت بیا برات مستر کامپیوتر بگیرم 95 درصد زمستون میری سر کلاس!!! حالا من اومدم یکبار دیگه از olympia سوال کنم که آیا واقعا اون جمله ای که پررنگ کردم، موثق هست؟ چرا به من اینطوری جواب دادن؟ یعنی اطلاعاتشون کم بوده؟ گفت 60 70 درصد بیشتر واسه پی اچ دی روانشناسی شانس نداری. به نظر شما بهش اصرار کنم که مثلا برای شناختی یا نوروسایکالوژی برام اپلای کنه یا نه؟
    ستایش جان
    قبل از هر چیز می خواستم بگم که حق انتخاب با شماست. اینکه شخصا برای گرفتن پذیرش اقدام کنید یا توسط موسسات اعزام دانشجو و اینکه در چه رشته ای ادامه تحصیل بدین دیگران از جمله من فقط در حد مشاور می تونیم نظراتمون و به شما بدیم. تصمیم گیرنده نهایی خود شما هستید.
    من هم به یکی از این موسسات قبلا مراجعه کرده بودم ولی با توضیحاتی که به من دادن متوجه شدم که برای مقاطع تحصیلات تکمیلی مخصوصا دکتری بهتره خود متقاضی برای گرفتن پذیرش اقدام کنه و اینکه اونها برای رشته های فنی و مهندسی بیشتر فعال هستند. علتش هم اینه که در خارج از ایران برای رشته های مرتبط با علوم رفتاری و اجتماعی مخصوصا روان شناسی، جامعه شناسی و مدیریت گرفتن پذیرش مشکلتره و اساتید ترجیح میدن از دانشگاههای کشورشون و بعد متقاضیان کشورهای دیگه دانشجو بگیرن. نظارت صنفی و آکادمیک هم زیاده. مثل اینجا نیست که روان شناس بالینی بره تو صنعت کار کنه و یه مشاور بیاد کار یه روان شناس بالینی رو انجام بده !!! .اونها معتقدند این رشته ها مانند زمینه و بستری هستند که چیدمان و پایگاه بقیه نهادهای جامعه رو تعیین می کنند. بر خلاف کشور ما که چون در حال توسعه هست برای دست پیدا کردن به تکنولوژی برتر به رشته های فنی و مهندسی بیشتر بها میده. البته قصدم کم ارزش کردن رشته ها یا فعالیت موسسات نیست ولی می خواستم بگم که شما با کمک اطلاعات این فروم و مشورت با بچه ها هم می تونی بدون هزینه اضافی پذیرش بگیری.
    اگر بین صحبتهایی که اینجا شد و نظر موسسه دچار تردید شدی بهترین کار اینه که با چند تا از دانشگاهها مکانبه کنی یا به اونها تلفن بزنی و همین سوالات رو بپرسی. البته برای شروع به راحتی با جستجو در لینکهای دپارتمانهای روان شناسی یا صفحه اصلی وب سایت دانشگاه به مطالبی که من نوشتم دست پیدا خواهی کرد.
    الان شما باید شرایط خودت رو بسنجی. اگر گرفتن نمره بالا در آزمونهای زبان برات کار راحتی نیست و احتیاج به صرف زمان زیادی داره. اگر امکان پژوهش و نوشتن و چاپ مقالات ISI در زمینه گرایش مورد علاقه تون برای ادامه تحصیل نداری و اگر دوست داری سریعتر شروع به تحصیل کنی به نظر من بهترین گزینه گرفتن پذیرش در رشته کامپیوتر و بعد تغییر رشته در دانشگاه مقصد هست.
    ضمنا فقط گزفتن پذیرش مهم نیست. گرفتن فاند هست که کار رو مشکل میکنه وگرنه هر کس با هزینه شخصی راحت تر می تونه پذیرش بگیره

ستایش جان
    قبل از هر چیز می خواستم بگم که حق انتخاب با شماست. اینکه شخصا برای گرفتن پذیرش اقدام کنید یا توسط موسسات اعزام دانشجو و اینکه در چه رشته ای ادامه تحصیل بدین دیگران از جمله من فقط در حد مشاور می تونیم نظراتمون و به شما بدیم. تصمیم گیرنده نهایی خود شما هستید.
    من هم به یکی از این موسسات قبلا مراجعه کرده بودم ولی با توضیحاتی که به من دادن متوجه شدم که برای مقاطع تحصیلات تکمیلی مخصوصا دکتری بهتره خود متقاضی برای گرفتن پذیرش اقدام کنه و اینکه اونها برای رشته های فنی و مهندسی بیشتر فعال هستند. علتش هم اینه که در خارج از ایران برای رشته های مرتبط با علوم رفتاری و اجتماعی مخصوصا روان شناسی، جامعه شناسی و مدیریت گرفتن پذیرش مشکلتره و اساتید ترجیح میدن از دانشگاههای کشورشون و بعد متقاضیان کشورهای دیگه دانشجو بگیرن. نظارت صنفی و آکادمیک هم زیاده. مثل اینجا نیست که روان شناس بالینی بره تو صنعت کار کنه و یه مشاور بیاد کار یه روان شناس بالینی رو انجام بده !!! .اونها معتقدند این رشته ها مانند زمینه و بستری هستند که چیدمان و پایگاه بقیه نهادهای جامعه رو تعیین می کنند. بر خلاف کشور ما که چون در حال توسعه هست برای دست پیدا کردن به تکنولوژی برتر به رشته های فنی و مهندسی بیشتر بها میده. البته قصدم کم ارزش کردن رشته ها یا فعالیت موسسات نیست ولی می خواستم بگم که شما با کمک اطلاعات این فروم و مشورت با بچه ها هم می تونی بدون هزینه اضافی پذیرش بگیری.
    اگر بین صحبتهایی که اینجا شد و نظر موسسه دچار تردید شدی بهترین کار اینه که با چند تا از دانشگاهها مکانبه کنی یا به اونها تلفن بزنی و همین سوالات رو بپرسی. البته برای شروع به راحتی با جستجو در لینکهای دپارتمانهای روان شناسی یا صفحه اصلی وب سایت دانشگاه به مطالبی که من نوشتم دست پیدا خواهی کرد.
    الان شما باید شرایط خودت رو بسنجی. اگر گرفتن نمره بالا در آزمونهای زبان برات کار راحتی نیست و احتیاج به صرف زمان زیادی داره. اگر امکان پژوهش و نوشتن و چاپ مقالات ISI در زمینه گرایش مورد علاقه تون برای ادامه تحصیل نداری و اگر دوست داری سریعتر شروع به تحصیل کنی به نظر من بهترین گزینه گرفتن پذیرش در رشته کامپیوتر و بعد تغییر رشته در دانشگاه مقصد هست.
    ضمنا فقط گزفتن پذیرش مهم نیست. گرفتن فاند هست که کار رو مشکل میکنه وگرنه هر کس با هزینه شخصی راحت تر می تونه پذیرش بگیره
    واقعا ممنونم المپیا جان
    من نمیتونم تو گزینه تشکر از شما تشکر کنم.
    خوب با حرف هایی که شما زدید اجازه بدید یکم بیشتر در مورد رزومم توضیح بدم تا بهتر بتونید راهنماییم کنید. من آیلتس و جی ار ای یکبار دادم پارسال 6.5 و 300 شدم. ولی سطح آیلتسم 7.5 هست که دارم تلاش میکنم به 8 برسونمش بعد امتحان بدم. سر امتحان واقعا شوکه شده بودم و استرس شدیدی داشتم که باعث شد خراب کنم. به هر حال فکر کنم یکبار تجربه لازم بود. در حال حاضر هم مشغول نوشتن دو تا مقاله ISI هستم که تا آخر تابستون فکر کنم اکسپتشو بگیرم (یعنی مجبورم، 2نمره پایان نامم مقالست). دو تا دیگه مقاله هم دارم که فعلا رو اونا کار نکردم (کلا از پایان نامم 4 تا مقاله ISI در میاد). راستش چون پارسال همزمان هم دفاع کردم هم آیلتس دادم هم جی آر ای هم اپلای و کارای مربوط به اون، خیلی بهم سخت گذشت و الان یکم فرار میکنم ازین امتحان ها. و وقتی موسسه میگه بدون دوباره امتحان دادن، میتونی کارتو اوکی کنی واقعا وسوسه انگیزه! من اصلا با پول خودم نمیتونم برم و بورس برام شرط اول هست. معدل ارشد هم 19.38 هست (روانشناسی). حالا با این اوصاف اگه بخوام دوباره امتحان زبانارو بدم و مقاله ها رو اوکی کنم به امسال نمیرسمو میفته 2014 که بعد 2015 باید برم سر کلاس. حتی به خاطر غیر مرتبط بودن تصمیم گرفته بودم که برم پیام نور کارشناسی روانشناسی بگیرم! حالا در کل نظرتون چیه؟ من واقعا گیج شدم. ضمنا من احساس میکنم شما واقعا تجربیات گرانبهایی دارید و میتونید کمکم کنید.
    (راستی این موسسه میگفت مقاله داشتن زیاد مهم نیست، از اونجایی که نماینده بعضی دانشگاه ها در آمریکا و کانادا هستند، گویا اونها از مجراهای دیگه ای برای پذیرش اقدام میکنن! خیلی عجیب بود)
    یه سوال دیگه، بهترین گرایش برای من که بتونم با کارشناسی کامپیوتر-سخت افزار پذیرش پی اچ دی روانشناسی بگیرم کدوم هست؟ با این همه محدودیتی که دارم دیگه نمیخوام ریسک کنم و فقط میخوام رو نقاط قوت سرمایه گذاری کنم.
    بازم ممنون.

Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط setayeshjoon نمایش پست ها
    واقعا ممنونم المپیا جان
    من نمیتونم تو گزینه تشکر از شما تشکر کنم.
    خوب با حرف هایی که شما زدید اجازه بدید یکم بیشتر در مورد رزومم توضیح بدم تا بهتر بتونید راهنماییم کنید. من آیلتس و جی ار ای یکبار دادم پارسال 6.5 و 300 شدم. ولی سطح آیلتسم 7.5 هست که دارم تلاش میکنم به 8 برسونمش بعد امتحان بدم. سر امتحان واقعا شوکه شده بودم و استرس شدیدی داشتم که باعث شد خراب کنم. به هر حال فکر کنم یکبار تجربه لازم بود. در حال حاضر هم مشغول نوشتن دو تا مقاله ISI هستم که تا آخر تابستون فکر کنم اکسپتشو بگیرم (یعنی مجبورم، 2نمره پایان نامم مقالست). دو تا دیگه مقاله هم دارم که فعلا رو اونا کار نکردم (کلا از پایان نامم 4 تا مقاله ISI در میاد). راستش چون پارسال همزمان هم دفاع کردم هم آیلتس دادم هم جی آر ای هم اپلای و کارای مربوط به اون، خیلی بهم سخت گذشت و الان یکم فرار میکنم ازین امتحان ها. و وقتی موسسه میگه بدون دوباره امتحان دادن، میتونی کارتو اوکی کنی واقعا وسوسه انگیزه! من اصلا با پول خودم نمیتونم برم و بورس برام شرط اول هست. معدل ارشد هم 19.38 هست (روانشناسی). حالا با این اوصاف اگه بخوام دوباره امتحان زبانارو بدم و مقاله ها رو اوکی کنم به امسال نمیرسمو میفته 2014 که بعد 2015 باید برم سر کلاس. حتی به خاطر غیر مرتبط بودن تصمیم گرفته بودم که برم پیام نور کارشناسی روانشناسی بگیرم! حالا در کل نظرتون چیه؟ من واقعا گیج شدم. ضمنا من احساس میکنم شما واقعا تجربیات گرانبهایی دارید و میتونید کمکم کنید.
    (راستی این موسسه میگفت مقاله داشتن زیاد مهم نیست، از اونجایی که نماینده بعضی دانشگاه ها در آمریکا و کانادا هستند، گویا اونها از مجراهای دیگه ای برای پذیرش اقدام میکنن! خیلی عجیب بود)
    یه سوال دیگه، بهترین گرایش برای من که بتونم با کارشناسی کامپیوتر-سخت افزار پذیرش پی اچ دی روانشناسی بگیرم کدوم هست؟ با این همه محدودیتی که دارم دیگه نمیخوام ریسک کنم و فقط میخوام رو نقاط قوت سرمایه گذاری کنم.
    بازم ممنون.
    نمی دونم چرا نماینده موسسه به شما گفته که نیازی به شرکت مجدد در آزمونهای زبان و مقاله ISI نیست. شاید منظورش گرفتن پذیرش برای فوق کامپیوتر بوده. ولی در مورد مقاله باید بگم که حداقل من این تجربه رو داشتم. سال قبل برای یکی از اساتید آمریکایی رزومه ام رو فرستادم و ایشون در جواب به من گفتن که چون در زمینه مورد نظر برای اپلای کار نکردم نمی تونن به من پذیرش بدن و بهتره برای یکی از اساتیدی که مرتبط با رزومه من کار میکنه ایمیل بفرستم. بنابر این مقاله معتبر که نشونده علاقه و تجربه و دانش شما هست در گرفتن پذیرش اثر داره.
    ضمنا نمره زبان خیلی مهمه. البته خوبه که آیلتس در حد نمره 8 داشته باشی ولی نمره GRE General & Subject از آیلتس یا تافل مهمتره. البته اطلاعاتی که من دارم بر اساس صحبت اساتیدم که خارج از کشور تحصیل کردن و سرچ در وب سایت دانشگاههاست. من لیسانس و فوق بالینی دارم و در مورد سوال شما متاسفانه چیز بیشتری نمی دونم. بهترین کار اینه که با دانشگاهها مکاتبه کنی. اگر نیاز داشتی من می تونم در نوشتن متن ایمیل شما رو راهنمایی کنم.
    ضمنا خوب فکر کنید و گرایش مورد نظرتون و بر اساس علاقه و توانایی و موارد مرتبط دیگه مثل داشتن مقاله مرتبط ، شرایط شغلی و درآمد انتخاب کنید و صرفا به گرفتن پذیرش به هر قیمتی از هر دانشگاهی فکر نکنید. ذهنتون و برای برنامه ریزی متمرکز کنید و به احتمالات منفی که ممکنه اصلا اتقاف نیوفتن فکر نکنید.
    موفق باشید

بهترین کار اینه که با دانشگاهها مکاتبه کنی. اگر نیاز داشتی من می تونم در نوشتن متن ایمیل شما رو راهنمایی کنم.
    ضمنا خوب فکر کنید و گرایش مورد نظرتون و بر اساس علاقه و توانایی و موارد مرتبط دیگه مثل داشتن مقاله مرتبط ، شرایط شغلی و درآمد انتخاب کنید و صرفا به گرفتن پذیرش به هر قیمتی از هر دانشگاهی فکر نکنید. ذهنتون و برای برنامه ریزی متمرکز کنید و به احتمالات منفی که ممکنه اصلا اتقاف نیوفتن فکر نکنید.
    موفق باشید
    سلام
    خیلی لطف میکنید اگه در نوشتن ایمیل کمکم کنید، دقیقا نمیدونم باید به کی میل بزنم که جواب مناسب بهم بده. به استادها؟ به admission committee ؟ به هد دیپارتمنت ؟

نظرتون در مورد این قسمت که تو متن پایین بلد کردم چیه؟ تصورم اینه که حرف های شما رو تایید میکنه. این متن مال دانشگاه تورنتو هست.
    Admission Requirements

The minimum requirements for admission to the graduate program are:

1. An appropriate four-year University of Toronto bachelor's degree, or its equivalent from a recognized university.
    2. Normally at least an A- (or first class standing) in the final two years of undergraduate study.
    3. Competitive scores on each subtest of the general section of the Graduate Record Examination (the Psychology special test is not required). Graduate Record Examination information can be obtained directly from Educational Testing Service ( www.gre.org ). The institution code is 0982 and the department code is 2016.
    4. The equivalent of at least 6 full courses (12 semester courses) in Psychology, including statistics and some laboratory experience Note: Students may be admissible with fewer than 12 semester courses in Psychology. Students with a strong background in mathematics, physical or biological science, neuroscience, or computer science are especially encouraged to apply even if they have fewer than the suggested number of psychology courses.
    5. If your primary language is not English and you graduated from a non-Canadian university where the language of instruction is not English, then you must demonstrate your facility in English by completing one of the tests listed below. This requirement should be met at the time you submit your application.

سلام
    من رفتم تو یه فروم که فکر کنم مال (North Carolina) بود، همین جا تو فروم پیداش کرده بودم. بعد من یه سری سوال پرسیدم که فکر میکنم مفید بودن. گفتم بیام برای شما هم بذارم شاید به دردتون خورد. بهم نخندین ها
    http://forums.studentdoctor.net

Hi everybody,
    I'm an international student. I have BS in Computer Engineering - Hardware and MA in General Psychology,
    1. What research areas do you think I can apply for PhD programs? or have better chances in them? Cognitive psychology? Neuroscience? Personality? ...
    2. What can I do to receive a scholarship or some other awards?
    Thanks you in advance for helping me.
    ---------------------
    What are your career goals and interests? It is odd to apply to programs just because you might have a better chance of getting in. Also note that completing a Ph.D. in those areas (cognitive psych, neuroscience, etc.) will not allow you to practice as a clinical psychologist.

That said, if your interest is in research and you have a strong interest in one of the areas you mentioned, your computer engineering background could be a plus.
    ----------------------
    Actually, I want to be a university professor, and since my BS is irrelevant, I have heard that I can not continue my education in clinical psychology. My thesis was related to identity styles and coping strategies, so the main area of my interest seems to be personality. My papers are also related to this area. Therefore, do you think I can receive an offer of admission in personality and my BS in computer is not a negative point?
    -----------------------
    What's your research experience like? Did you do an empirical thesis for your M.A.? Any other relevant research projects or experiences? I think this will be the most important factor (in addition to your M.A. grades and letters of recommendation).
    -----------------------
    My thesis was not experimental. I collected the data by 6 questionnaires and analyzed the data with a quantitative method (structural model)
    Let me tell you more about my resume,

I participated in several workshops, including Sex Therapy, Clinical Interview, Grief Therapy and Suicide Management & Intervention and I gained several certificates.
    my GPA 19.38/20 MA-- first rank
    GPA 15.03 B.Sc
    GRE 300
    I have a patent related to my computer engineering
    During the M.A. course, I conducted several researches, including research on Darvin’s Theory of Evolution, methods of research as well as essay writing, and the origins of motivation as a literature review. I also worked as a trainee with the exceptional children, particularly with autistic cases, for several weeks as a case study.
    2 papers will be published soon

Now what are my chances? and do you have any suggestions?
    Thank you in advance
    --------------------------
    Your grades look good. GRE scores are only average and might be worth re-taking, but this probably won't make or break your application. You're going to want exceptional letters of reference. Your research experience sounds okay-- the thesis will be a plus. The lit reviews and such probably won't make a difference and I wouldn't talk about them in your application.

When you say "2 papers will be published soon", what do you mean? Have they undergone peer-review, been accepted, and are now in press? Or are you still finishing writing and hoping to submit for publication soon?
    --------------------------
    I am still writing my papers, and the last edition would be ready in less than a month. A reliable source told me that they are acceptable, besides, they are part of my thesis score and the published papers are a must in order to complete my thesis score (my thesis divided into two parts: thesis score and paper score). The papers will be published in ISI journals with IF 0.5 or 0.6, Is it ok?
    Since my B.Sc is irrelevant, do I need to take GRE subject?
    And I am still confused whether my resume is strong enough or not. And if not, what should I do?
    Thanks,
    -------------------------
    Those impact factors are quite low. Why have you decided to submit there, instead of trying for journals with more typical impact factors (1.0 to 2.5)?

Reputable publications would significantly help your application. You're probably in decent shape to apply now; you do have a chance of getting in. However, there are additional things that might help:

1) Submit those papers to mainstream journals, assuming the papers themselves are good quality.
    2) Come up with focused research interests-- what about Personality research interests you? Which labs and faculty members would you like to work with? Tie your past experiences in with your current interests to tell a story.
    3) Take and do well on the subject GRE.
    4) Re-take and do much better on the general GRE.
    5) If you don't get in this year, look for opportunities to gain more research experience, including reputable publications.

Good luck!

سلام. من پست های شما رو خودنم. به نظر من هم که لیسانس هم متفاوت هست و فوقم روانشناسی. ربطی نداره که شما لیسانس چی خوندین! تفییر رشته ی چیز عادیه واسه اونا. اولا قید کار بالینی رو اونور بزنید مگه اینکه صبر ایوب و تلاش بسیار داشته باشید. اما تو رشته های دیگه شانس دارید. به نظر من بر اساس تجربه شخصی میگم. بدون مقاله کاری از پیش نمیشه برد. نمی تونین به استاد بگین دارم مقاله چاپ می کنمو استاد واثعا می خاد ببینه شما کی هستید و چه کارهایی بلدید. نمره زبان تو رشته ها یما خیلی خیلی خیلی مهمه! پس دوباره امتحان بدین و صبر کنید تا مقاله هاتون چاپ بشن. استاد به اسن نگاه نمی کنه که لیسانس شما نامرتبطه. اون کسی رو میخاد که براش کار کنه! و مفید باشه. پس عجله نکنید. رزومه قوی کنید. و به رشته های cognitive هم خیلی امیدوار باشید. این چیزهایی که میگم تجربیات خودمه. شاید واقعیت متفاوت باشه.

Olympia آواتار ها

پیش فرض تغییر رشته به روان شناسی

سلام.با توجه به اطلاعاتی که دارید میخواستم چند تا سوال ازتون بپرسم. خوشحال میشم جواب بدید. من لیسانس ادبیات فارسی دارم و امسال هم رتبه نسبتاً خوبی برای ارشد جامعه شناسی آوردم. به احتمال زیاد یکی از دانشگاههای تهران قبول میشم...قصد مهاجرت به آمریکا رو دارم همراه با همسرم. علاقه شدیدی به روانشناسی بالینی دارم و میخوام اونجاروانشناسی بخونم. آیا این تغییر رشته برای دکترا در آمریکا امکان پذیره؟ با توجه به این که میدونم باید تافل و gre خوبی داشته باشم.اینکه رشته ارشد و لیسانسم روانشناسی نیست چقدر تعیین کننده میتونه باشه؟ سپاسگذارم

سلام
    غیر از مواردی که خودتون هم اطلاع دارین برای رشته روان شناسی به راحتی رشته های فنی و مهندسی نمیشه پذیرش گرفت ولی تا اونجاییکه از اساتیدم شنیدم امکان تغییر رشته یا گرایش در بعضی از حوزه ها بعد از مثلا 6 ماه ( اگر توانمندیهاتون رو به اساتید به خوبی نشون بدین) وجود داره با اینکه کار راحتی نیست ولی امکان پذیره. البته فکر کنم برای شما امکان محدودیت انتخاب گرایش وجود داشته باشه و بعید میدونم با این مدارک دانشگاهی بتونید برای گرایش بالینی پذیرش بگیرید. ممکنه بتونید برای دکتری جامعه شناسی پذیرش بگیرید وبعد برای گرایشهایی از روان شناسی که مدارک تحصیلی شما رو قبول می کنند ( مثلا روان شناسی اجتماعی) درخواست بدین.بهترین کار اینه که با دانشگاههای مورد نظر مکاتبه کنید و نظرشون و بپرسین.
    موفق باشید

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

با سپاس فراوان از زحمات شما

من فوق لیسانس معماری دارم ولی دوست دارم با توجه به علاقه ام در رشته روانشناسی ادامه تحصیل بدهم. با توجه به مطالب گفته شده دو تا راه پیش رو دارم اول اینکه اینجا امتحان فوق بالینی بدهم بعد برای دکترا از آمریکا پذیرش بگیرم یا دکترا هم اینجا بخونم و راه دوم اینکه برای مستر از آمریکا یا انگلیس با هر گرایشی پذیرش بگیرم و بعد برای دکترا ی بالینی اقدام کنم و البته یه مشکل بزرگ دارم و اون سنم هست که الان ۳۵ سالمه و اگر بخوام مستر رو اینجا بخونم فکر نکنم بتونم برای دکترا اقدام کنم چون ۳۸ سالم میشه ورفتن برام خیلی سخت میشه. لطفا راهنمایی بفرمایید .با تشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram_arc نمایش پست ها
    با سپاس فراوان از زحمات شما

من فوق لیسانس معماری دارم ولی دوست دارم با توجه به علاقه ام در رشته روانشناسی ادامه تحصیل بدهم. با توجه به مطالب گفته شده دو تا راه پیش رو دارم اول اینکه اینجا امتحان فوق بالینی بدهم بعد برای دکترا از آمریکا پذیرش بگیرم یا دکترا هم اینجا بخونم و راه دوم اینکه برای مستر از آمریکا یا انگلیس با هر گرایشی پذیرش بگیرم و بعد برای دکترا ی بالینی اقدام کنم و البته یه مشکل بزرگ دارم و اون سنم هست که الان ۳۵ سالمه و اگر بخوام مستر رو اینجا بخونم فکر نکنم بتونم برای دکترا اقدام کنم چون ۳۸ سالم میشه ورفتن برام خیلی سخت میشه. لطفا راهنمایی بفرمایید .با تشکر
    بستگی داره هدفتون بیشتر خوندن رشته مورد علاقتون باشه یا تحصیل خارج از کشور، درسته که این جا بیشتر دوستانی هستند که قصد تحصیل خارج از کشور دارن ولی به نظر شخصی من مهم این هست که آدم بتونه اون چیزی رو که دوست داره دنبال کنه فرق نمی کنه کجای دنیا، شما می تونید همین جا هم تحصیل کنید و دکترا هم بگیرید، هر چند امکانات دانشگاهی خودمون اصلا قابل مقایسه با خارج از کشور نیست ولی اگر با علاقه این رشته رو همین جا هم بخونید می تونید موفق و از خودتون راضی باشید. تنها مزیت تحصیل تو ایران این هست که می تونید ارشد و از سال پیش دکترا رو غیر مرتبط با رشته قبلی تون ادامه بدین و این جوری تو زمان صرفه جویی میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)