صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 83

موضوع: تغییر رشته به روانشناسی

پیش فرض پاسخ : رشته روانشناسی

سلام من كارشناسي جامعه شناسي خوندم...علاقه به رشته ي روان شناسي داشتم...دوست داشتم براي فوق اقدام كنم براي خارج از كشور ولي به دليل غير مرتبط بوذن رشته مجبور شدم فوق ايران بخونم...سوال من چيكار بايد بكنم تا براي يكي از دانشگا ههاي آمريكا يا كانادا فول فاند بگيرم؟اصلا اين كار عملي هست با توجه اينكه زبان من خوبه ولي كارشناسي غير مرتبط بودم ولي هم كارشناسي هم ارشد در دانشگاه هاي معتبر سراري خوندم و الان ترمه اول كارشناسي ارشد هستم و فعلا هيچ مقاله اي ندارم و موضوعه پايان نامه هم انتخاب نكردم توصيه شما به من چيه چيكار بايد بكنم؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

پیش فرض پاسخ : رشته روانشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط morvariddd نمایش پست ها
    سلام من كارشناسي جامعه شناسي خوندم...علاقه به رشته ي روان شناسي داشتم...دوست داشتم براي فوق اقدام كنم براي خارج از كشور ولي به دليل غير مرتبط بوذن رشته مجبور شدم فوق ايران بخونم...سوال من چيكار بايد بكنم تا براي يكي از دانشگا ههاي آمريكا يا كانادا فول فاند بگيرم؟اصلا اين كار عملي هست با توجه اينكه زبان من خوبه ولي كارشناسي غير مرتبط بودم ولي هم كارشناسي هم ارشد در دانشگاه هاي معتبر سراري خوندم و الان ترمه اول كارشناسي ارشد هستم و فعلا هيچ مقاله اي ندارم و موضوعه پايان نامه هم انتخاب نكردم توصيه شما به من چيه چيكار بايد بكنم؟
    سلام دوست عزیز
    شما اگر مطالب این انجمن رو بخونید می تونید به راحتی جواب سوالات خودتون و پیدا کنید. ضمنا بهترین کار مکاتبه مستقیم با دانشگاههاست تا به جواب قطعی برسید.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Clinical Psychology

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته به روانشناسی

سلام مرسی که اطلاعاتتون رو share میکنید.
    من لیسانسم فیزیکه از دانشگاه آزاد ، با یه بدبختی فارغ التحصیل شدم الان هم ترم سوم ارشد بالینی هستم و واقعا دارم از رشته م لذت میبرم و حتی چند تا از شعرهام با مضامین روانشناختیه.
    برای دکترا هدفم اپلای برای بالینیه ، اما خب طبیعیه خیلی سخته.
    لیسانس فیزیک و علوم پایه رو استقبال میکنند برای بالینی؟
    بقول یکی از اساتیدم تو روانشناسی ماها با توجه به اینکه دید انتزاعی داریم موفق تریم. الان دارم رزومه جمع میکنم

Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط armansalemi نمایش پست ها
    سلام مرسی که اطلاعاتتون رو share میکنید.
    من لیسانسم فیزیکه از دانشگاه آزاد ، با یه بدبختی فارغ التحصیل شدم الان هم ترم سوم ارشد بالینی هستم و واقعا دارم از رشته م لذت میبرم و حتی چند تا از شعرهام با مضامین روانشناختیه.
    برای دکترا هدفم اپلای برای بالینیه ، اما خب طبیعیه خیلی سخته.
    لیسانس فیزیک و علوم پایه رو استقبال میکنند برای بالینی؟
    بقول یکی از اساتیدم تو روانشناسی ماها با توجه به اینکه دید انتزاعی داریم موفق تریم. الان دارم رزومه جمع میکنم
    سلام دوست عزیز

کلا گرفتن پذیرش در گرایش بالینی مشکل هست مگر اینکه رزومه خیلی قوی برابر با اپلیکنتهای آمریکایی یا کانادایی داشته باشین ( اگر قصد اپلای برای این دو کشور دارید). شانس شما برای گرفتن پذیرش در cognitive psychology بیشتره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Clinical Psychology

سلام .ممنون که جواب دادید
    منظورتون رو از "رزومه خیلی قوی برابر با اپلیکنتهای آمریکایی یا کانادایی داشته باشین " واضح تر میشه بفرمایید .
    روانشناسی شناختی ربطی به فیزیک نداره تا اونجا که میدونم .شاید من کم میدونم و ارتباطی داشته باشه
    البته علاوه بر آمریکا و کانادا ، نیوزیلند و استرالیا هم مدنظرم هستند

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

سلام خسته نباشید .
    من گرین کارت آمریکا دارم ، وهنوز در آمریکا زندگی نمی کنم در رفت و آمد هستم .
    قصد دارم ارشد در رشته روانشناسی ادامه تحصیل بدهم باتوجه به اینکه من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد کرج ، می تونم دراین رشته
    ادمه تحصیل بدهم . ؟؟ و کدام ایالت های امریکا این رشته بهتره و کدام دانشگاه . ممنون میشم اگر من را راهنمایی کنید .
    من هنوز ایالتی رو که می خوام زندگی کنم را انتخاب نکردم .

Junior Member

سلام...
    راستش تا صفحه 34 مباحث دنبال کردم ولی هنوز یه سری سوال دارم...
    دوستان دانشجوی رشته مکانیکم دو سه ترم دیگه درسم تموم میشه ولی هیچ علاقه ای به رشته مکانیک ندارم معدلمم زیاد خوب نیست
    من شدیدا به رشته رواشناسی علاقه دارم و می خوام یه بار برای همیشه اون چیزی که علاقه دارم دنبال کنم
    شما پیشنهاد میکنید برای ارشد چه گرایشی رو انتخاب بکنم تا بتوم بهتر برای دکترا اقدام کنم با توجهبه اینکه لیسانسم فنیه؟
    اگرمیشه از تجربیاتتون راجب شاخه های دکترا در خارج و موقعیت شغلی اون برامون بگید خیلی ممنون

Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_j نمایش پست ها
    سلام...
    راستش تا صفحه 34 مباحث دنبال کردم ولی هنوز یه سری سوال دارم...
    دوستان دانشجوی رشته مکانیکم دو سه ترم دیگه درسم تموم میشه ولی هیچ علاقه ای به رشته مکانیک ندارم معدلمم زیاد خوب نیست
    من شدیدا به رشته رواشناسی علاقه دارم و می خوام یه بار برای همیشه اون چیزی که علاقه دارم دنبال کنم
    شما پیشنهاد میکنید برای ارشد چه گرایشی رو انتخاب بکنم تا بتوم بهتر برای دکترا اقدام کنم با توجهبه اینکه لیسانسم فنیه؟
    اگرمیشه از تجربیاتتون راجب شاخه های دکترا در خارج و موقعیت شغلی اون برامون بگید خیلی ممنون
    سلام

این رشته گزایشهای متنوعی داره و باید ببینید در چه فیلدی علاقه به ادامه تحصیل و اشتغال دارین. لطفا مطالب این تاپیک رو بخونید تا آشنایی بیشتری با گرایشهای مختلف این رشته پیدا کنید. در حال حاضر روان شناسی صنعتی و سازمانی گزینه ای هست که برای شما به ذهنم می رسه.

با سلام به المپای عزیز

من لیسانس زبان انگلیسی از دانشگاه علامه دارم.معدل 15
    و فوق لیسانس روانشناسی از پیام نور.معدل 16
    2 تا مقاله دارموبین المللی که البته آی اس آی نیست.
    دارم واسه تافل آماده میشم و جی آر ای.قبلا جی آر ای دادم ولی 290 شدم. 10 تا کتاب ترجمه شده در زمینه روانشناسی هم دارم.
    به نظرتون اگه نمره زبان و جی آر ایم خوب بشه و با توجه به غیر مرتبط بودن لیسانسم و شانس پذیرش بدون فاند وبا هزینه خودم رو دارم؟
    رنکینگ دانشگاه خیلی مهم نیست. به نظرتون چه گرایشی و چه دانشگاههایی؟
    ممنون

Junior Member

پیش فرض تغییر رشته به روانشناسی تست

سلام دوستان
    من از چند تا استاد دانشگاه سوال کردم که به جز یکی از استادای بهشتی بقیه گفتند بهتره اگه می خوام برای دکترای بالینی اپلای کنم فوق بالینی بگیرم.منتها مساله اینه که اصلا نمی تونم جو علامه را تحمل کنم و ترجیح می دم برم بهشتی.
    من زبانم خوبه تافل 113 دارم.بدون فاند هم می تونم برای دکترا برم.توی یکی از پست های این فوروم خوندم که دکترای بالینی احتیاج به فوق بالینی داره.
    سوالم اینه که اگه من خانواده درمانی بهشتمی بخونم(لیسانسم هم نقاشیه)شانسمو 100% برای دکترای بالینی از دست می دم؟حتی اگه بخوام بدون فاند برم و مقاله ISI هم در زمینه بالینی داشته باشم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)