صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 83

موضوع: تغییر رشته به روانشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

سلام من کارشناسی مدیریت بازرگانی فردوسی خوندم برای ارشد روانشناسی شرکت کردم الان که نتایج اومده عمومی فردوسی رو میارم.سوال من اینه که واسه ی اینکه بخوام برای پذیرش دکترا اقدام کنم البته بعد از اتمام دوره ی ارشد آیا با مدرک عمومی شانسی دارم و بهتره روی چه گرایش هایی سرمایه گزاری کنم آیلند بهتره دنبال گرایش هایی بین رشته ای باشم؟میخوام از الان هدف گزاری مناسبی داشته باشم

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

نقل قول نوشته اصلی توسط baharp نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از چند تا استاد دانشگاه سوال کردم که به جز یکی از استادای بهشتی بقیه گفتند بهتره اگه می خوام برای دکترای بالینی اپلای کنم فوق بالینی بگیرم.منتها مساله اینه که اصلا نمی تونم جو علامه را تحمل کنم و ترجیح می دم برم بهشتی.
    من زبانم خوبه تافل 113 دارم.بدون فاند هم می تونم برای دکترا برم.توی یکی از پست های این فوروم خوندم که دکترای بالینی احتیاج به فوق بالینی داره.
    سوالم اینه که اگه من خانواده درمانی بهشتمی بخونم(لیسانسم هم نقاشیه)شانسمو 100% برای دکترای بالینی از دست می دم؟حتی اگه بخوام بدون فاند برم و مقاله ISI هم در زمینه بالینی داشته باشم؟
    خانواده درمانی بهشتی خودش جزیی از بالینیه. بدون شک و با خیال راحت برو بهشتی پشیمون نمیشی. شنیدم دکتر همایون پور دوباره دعوت شده که کلاس داشته باشه. از دستش ندین که موجود خاصیه . علاقه مندان به روانکاوی دیوانه وار دنبال کلاساشن که مستمع آزاد شرکت کنند.
    در حال حاضر دانشگاه بهشتی بهترین گرایش های موجود بالینی را از نظر من داره. هم بالینیش و هم خانواده. 3 تا مرکز روانشناسی با کلی اتاق آیینه و واکی تاکی و سایر امکانات. علامه و تهران حالا حالا حا باید تلاش کنند با بهشتی برای جذب دانشجو رقابت کنند. دوستان در نظر داشته باشند من لیسانسم بهشتی و ارشدم تهران بودم. شاید حرفام سوگیری هم داشته باشه. بهتره برید ببنید و خودتون با دانشجوها بحرفید و مقایسه کنید. این بهترین روشه.
    مهمترین فاکتور پذیرش بالینی از امریکا gre subject بالای 90 درصد، مقالات مرتبط و تافل بالای 100. گرایش ارشد غیر از صنعتی سازمانی بقیه اوکی هست. gre subject خانمان سوز است. اگرم بدون فاند میخاهید پذیرش بگیرید که آب خوردن هست. اینقد دانشگاه توی ال ای ریخته که دکترا بالینی پذیرش میده. فقط پول و یه حداقل هایی باشه.
    ویرایش توسط Salahpsycho : May 20th, 2014 در ساعت 10:33 PM
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

نقل قول نوشته اصلی توسط ala67 نمایش پست ها
    سلام من کارشناسی مدیریت بازرگانی فردوسی خوندم برای ارشد روانشناسی شرکت کردم الان که نتایج اومده عمومی فردوسی رو میارم.سوال من اینه که واسه ی اینکه بخوام برای پذیرش دکترا اقدام کنم البته بعد از اتمام دوره ی ارشد آیا با مدرک عمومی شانسی دارم و بهتره روی چه گرایش هایی سرمایه گزاری کنم آیلند بهتره دنبال گرایش هایی بین رشته ای باشم؟میخوام از الان هدف گزاری مناسبی داشته باشم
    روانشناسی صنعتی سازمانی بهترین گرایشی بین رشته ای هست که تضمین کننده خوبی برای دکتراتونه. ولی تعداد پذیرش های این رشته کمه. روی اینا کی وردز ها متمرکز شید:
    Industrial Organizational Psychology
    Human Factors Psychology

پست های قبلی منو تو همین تاپیک بخونید. اطلاعات زیادی در موارد مشابه گذاشتم.
    موفق باشید. سسلی
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط yasminakhavan نمایش پست ها
    با سلام به المپای عزیز

من لیسانس زبان انگلیسی از دانشگاه علامه دارم.معدل 15
    و فوق لیسانس روانشناسی از پیام نور.معدل 16
    2 تا مقاله دارموبین المللی که البته آی اس آی نیست.
    دارم واسه تافل آماده میشم و جی آر ای.قبلا جی آر ای دادم ولی 290 شدم. 10 تا کتاب ترجمه شده در زمینه روانشناسی هم دارم.
    به نظرتون اگه نمره زبان و جی آر ایم خوب بشه و با توجه به غیر مرتبط بودن لیسانسم و شانس پذیرش بدون فاند وبا هزینه خودم رو دارم؟
    رنکینگ دانشگاه خیلی مهم نیست. به نظرتون چه گرایشی و چه دانشگاههایی؟
    ممنون
    سلام
    قبل از هر چیز سعی کنید مهارتهای چهارگانه زبان رو در خودتون تقویت کنید و نمرات بالایی در آزمونهای زبان مورد نیاز دانشگاهها کسب کنید. چون حتی اگر بدون فاند هم بخواین پذیرش بگیرین نمره زبان شما معیار مهمی برای تصمیم گیری اساتید خواهد بود. از ا ونجاییکه هرینه تحصیل برای دانشجویان مخصوصا متقاضیان بین المللی بالاست همه سعی می کنن با ارائه رزومه قویتر از داشنگاه مورد نظرشون فاند بگیرن و همین مساله گرفتن پذیرش رو سخت می کنه و لی اگر فاند نخواهید کار شما راحت تر خواهد بود.

قبل از پاسخ به بخش دوم ارسال شما باید عذر خواهی کنم چون از نظر من بدون مطالعه و غیر حرفه ای پرسیده شده. نظارت و ارزیابی دقیقی که در دوره تحصیل و اشتغال بر صنف روان شناسان میشه باعث میشه که اونها کار و تعهد شغلی خودشون رو خیلی جدی بگیرن و مثل اینجا نیست که روانشناسان گرایشهای مختلف به جای هم کار کنن و هیچ ارگانی نظارت دقیق بر کار اونها نداشته باشه برای همین توصیه می کنم اول مطالب این تاپیک رو با دقت بخونید و به علائق و توانمندیها و پیش زمینه علمی خودتون توجه کنید . اگر سوالی داشتین که من از عهده پاسخگویی اون بر میام در خدمتم.

ضمنا تالیف یا ترجمه کتاب اثر چندانی نداره و فقط نشون میده شما به دلیل علاقه ای که به این رشته دارین کارهایی انجام دادین. اگر مرتبط با گرایشی که قصد اپلای دارین مقاله ISI در رزومه تون داشته باشین مطمئنا در جلب نظر اساتید موثر خواهد بود.
    ویرایش توسط Olympia : May 21st, 2014 در ساعت 09:00 AM

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته به روانشناسی

سلام من فوق مهندسی محیط زیست دارم و برای دکتری روانشناسی محسط زیست می خوام اپلی کنم... آیا باید Gre subject روانشناسی بدم یا همین طوری میتونم تنها با آیلتز اپلی کنم... مرسی

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mamheidari نمایش پست ها
    سلام من فوق مهندسی محیط زیست دارم و برای دکتری روانشناسی محسط زیست می خوام اپلی کنم... آیا باید Gre subject روانشناسی بدم یا همین طوری میتونم تنها با آیلتز اپلی کنم... مرسی
    سلام

داشتن نمره GRE Subject ربطی به مدرک تحصیلی شما نداره. در بعضی داشنگاههای کانادا و آمریکا داشتن نمره این آزمون Required و در تعدادی recommended هست.
    تا اونجاییکه من می دونم برای اپلای در دانشگاههای استرالیا به این نمره نیازی نیست و همون نمره آیلتس کفایت می کنه
    ویرایش توسط Olympia : May 27th, 2014 در ساعت 10:58 PM

با سلام. قبلن اینجا پست گذاشتم و راهنمایی خواستم . الان نیازب ه راهنمایی بیشتری دارم.
    من کارشناسی مهندسی برق مخابرات دانشگاه تبریز با معدل ۱۴.۵ و کارشناسی ارشد فلسفه علم شریف با معدل ۱۷.۸۷ دارم.
    امسال هم کنکور ارشد روانشناسی بالینی شرکت کردم و رتبه ۷ روانشناسی عمومی و ۳۹ بالینی شدم که انتخاب رشته برای بالینی انجام دادم و احتمال زیاد خانواده درمانی بهشتی قبول میشم. یا شبانه تهران و اگر این دو نشد علامه.
    اینو میدونم باید نمره های ارشدم خوب بشه.
    من این دو سه سال آتی رو میخوام جوری تلاش کنم که بتونم پذیرش با فاند بگیرم.
    به نظرتون من باید دوباره یه ارشد دیگه بخونم اون ور؟ یا برای دکتری هم شانس پذیرش دارم؟
    دقیقن باید این دو سه سال رو چیا بیشتر وقت بذارم تا در اولویت بتونم تو دکتری پذیرش با فاند داشته باشم. البته ترجیحا در آمریکا.
    اگر در مورد ازمون ها اطلاعات دارین بگین چه نمره ای هدفم باشه؟
    ویرایش توسط lvlaryalvl : May 29th, 2014 در ساعت 11:36 PM

Junior Member

سلام
    من لیسانس دارم مهندسی عمران گرایش آب می خونم و برای فوق می خوام رشتم رو عوض کنم برم روانشناسی بالینی...می خواستم بدونم
    1-چقدر شانس خواهم داشت برای اینکه دکترا بتونم اروپا یا آمریکا اپلای کنم برای ادامه تحصیل
    2-یکی به من پیشنهاد داده که رشته خودم برای لیسانس اپلای کنم تو دانشگاهی که روانشناسی هم داره وقتی رفتم اونجا عوض کنم رشتم رو....به نظرتون عملیه؟
    با تشکر از تاپیک خوبتون

Junior Member

.

سلام دوستان
    بنده کل 39 صفحه رو خوندم و کیسی شبیه به خودم پیدا نکردم لطف می کنید اگر من رو راهنمایی کنید
    من ترم آخر کارشناسی آموزش زبان انگلیسی دانشگاه آزاد هستم با معدل 18.23 ما تو رشتمون واحد مشاوره و روانشناسی گذروندیم و کلا چون لازمه ی تدریس داشتن دانش کافی در زمینه ی روانشناسیه تو تمام واحدامون مخصوصا زبان شناسی از نظریه های روانشناسی استفاده میشه. من می خواستم psycholinguistics بخونم ولی برای اپلای کردن فاند نمیدن خوب و هم اینکه علاقم به روانشناسی خیلی بیشتره و خب بازار کار روانشناسی هم از زبان شناسی خیلی بهتره و با توجه به تحقیقایی که انجام دادم می خام برای مستر برم روانشناسی و چند تا سوال دارم
    به نظر شما میتونم مستقیم با این مدرکم اپلای کنم برای روانشناسی با فول فاند؟کانادا و یا نروژ؟
    یا نوشتن مقاله در مورد زبان-روان شناسی کمکی میکنه؟
    یا بهتره که مستر رو اینجا بگیرم و واسه Phd برم؟
    ایلتس هم 2 سال پیش 6.5 شدم الان دارم می خونم و فکر کنم بتونم 7.5 بیارم

راستی یه سوال دیگه هم داشتم
    شما کدوم گرایش رو صلاح میدونید که احتمال اکسپت شدن داشته باشم؟
    ممنون
    ویرایش توسط Olympia : July 4th, 2014 در ساعت 09:00 PM

Junior Member sperso آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    روان شناسی عمومی

با سلام به دوستان عزيز .... من ليسانس علوم تربيتي گرايش تكنولوژي آموزشي دانشگاه تهران هستم با معدل 15.76

و الان دانشجوي ترم 3 روان شناسي عمومي دانشگاه پيام نور. در دوره ليسانسم جز مباحث آسيب شناسي بقيه دروس روان شناسي رو تو رشتۀ خودم گذروندم. و دارم براي آيلتس آماده ميشم زبانم هم خوبه و ميتونم 7 به بالا بگيرم. ميخوام براي دكتري اقدام كنم و انتخاب اولم اروپاست و اينكه 100% فاند هم بگيرم ميخواستم بدونم دقيقا از چه زماني ميتونم براي جمع كردن رزومه و مداركم اقدام كنم؟ و سوال بعدي اينكه در اروپا چه گرايشهايي با توجه به گرايش فعلي من بهتر و مطمئن تره؟ البته علاقه اصلي خودم و فيلد كاري اي كه دوست دارم واردش بشم به صورت تخصصي بيشتر زيرشاخه باليني و سلامت قرار ميگيره..... زوج درماني و سكس تراپي.... البته با رويكرد روان پويشي يا شناختي .... بيشتر ترجيح ميدم كشوري رو انتخاب كنم كه كاملا به صورت حرفه اي در اين زمينه معروف و معتبر باشه. و سوال آخرم اينكه شما موسسه اعزام دانشجوي قابل اعتماد و معتبر براي بچه هاي پيام نور ميشناسين؟

ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)