صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 83

موضوع: تغییر رشته به روانشناسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی کاربردی

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته به روانشناسی

سلام دوستان عزیز

من لیسانس شیمی کاربردی هستم و دارم امسال برای کنکور ارشد روانشناسی میخونم. من به کار روان درمانی و تحلیل در کل روانکاوی خیلی علاقه مندم. میخام بدونم برای مقطع دکترا در کانادا و امریکا با توجه به رشته لیسانسم مشکلی نیست؟ و اینکه چه گرایش هایی بین رشته ای برای من هست ؟
    ممنون میشم از راهنماییتون.

سلام دوستان عزیز.ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنید.من لیسانس علوم تربیتی دارم.5ساله که ادامه ندادم چون به رشته خودم علاقه نداشتم و نمیتونستم تصمیم بگیرم.البته مطالب روانشناسی برام از هر رشته دیگه جالب تر بوده و خودم هم ذاتأ هرآدمی که میبینم به شخصیتش دقیق میشم،دست خودم نیست برام جالبه.هرکسی ازم مشورت بخواد از کمک کردن بهش لذت میبرم.به همین خاطر تصمیم گرفتم ارشد مشاوره بخونم.اما ازاینکه هرروز کارم این میشه که با مشکلات جورواجور مردم دست وپنجه نرم کنم کمی من رو میترسونه از اینکه نکنه خسته بشم یا چون آدم حساسی هستم روی خودم تأثیر بذاره.چون فکر میکنم کار یک مشاور فقط به محل کارش خلاصه نمیشه و مدام باید در مورد مراجعان مختلف و چگونگی کمک به حل مشکلاتشون فکر کرد.من کتابای روانشناسی دوره لیسانسی که پاس کردمو دوست داشتم واز خوندنشون لذت میبردم.اگر فقط به لذت بردن از خوندن فکر کنم قطعأ رشته مشاوره یا گرایشی از روانشناسی رو میخونم اما از کار کردن در این حوزه ها چندان مطمئن نیستم.میدونم موضوع من ربطی به اپلای کردن نداره اما اینجا تنها جاییست که کسانیکه روانشناسی خوندن و تجربه دارن رو میتونستم پیدا کنم.بعضیا بهم میگن رشته مدیریت بخون بازارکارش بهتره.تا حالا با 2تا مشاور صحبت کردم و هرکدوم نظر متفاوتی داشتن.بازم خواهش میکنم راهنماییم کنید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط flower2 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنید.من لیسانس علوم تربیتی دارم.5ساله که ادامه ندادم چون به رشته خودم علاقه نداشتم و نمیتونستم تصمیم بگیرم.البته مطالب روانشناسی برام از هر رشته دیگه جالب تر بوده و خودم هم ذاتأ هرآدمی که میبینم به شخصیتش دقیق میشم،دست خودم نیست برام جالبه.هرکسی ازم مشورت بخواد از کمک کردن بهش لذت میبرم.به همین خاطر تصمیم گرفتم ارشد مشاوره بخونم.اما ازاینکه هرروز کارم این میشه که با مشکلات جورواجور مردم دست وپنجه نرم کنم کمی من رو میترسونه از اینکه نکنه خسته بشم یا چون آدم حساسی هستم روی خودم تأثیر بذاره.چون فکر میکنم کار یک مشاور فقط به محل کارش خلاصه نمیشه و مدام باید در مورد مراجعان مختلف و چگونگی کمک به حل مشکلاتشون فکر کرد.من کتابای روانشناسی دوره لیسانسی که پاس کردمو دوست داشتم واز خوندنشون لذت میبردم.اگر فقط به لذت بردن از خوندن فکر کنم قطعأ رشته مشاوره یا گرایشی از روانشناسی رو میخونم اما از کار کردن در این حوزه ها چندان مطمئن نیستم.میدونم موضوع من ربطی به اپلای کردن نداره اما اینجا تنها جاییست که کسانیکه روانشناسی خوندن و تجربه دارن رو میتونستم پیدا کنم.بعضیا بهم میگن رشته مدیریت بخون بازارکارش بهتره.تا حالا با 2تا مشاور صحبت کردم و هرکدوم نظر متفاوتی داشتن.بازم خواهش میکنم راهنماییم کنید.
    سلام دوست عزیز،
    راستش سوالتون چیزی نیست که شخصی جز خودتون بخواد نسخه ای بپیچه واستون. ولی به عنوان کسی که علاقه اش رو انتخاب کرد و حیطه علوم انسانی رو ادامه داد، الان که تو فکر کارم میبینم بازار کاری نداره و تازه دارم به تغییر رشته به مدیریت و این چیزا فکر میکنم! اگر من جای شما میبودم چون درس میخونیم که کار کنیم، ترجیحا همون مدیریت رو ادامه میدادم برای کار و در کنارش کتابهای روانشناسی خاصی که واسم جذابن رو مطالعه میکردم. اینجوری هر دو رو داشتم. البته باز هم بستگی به خودتون داره، ولی اینطور که شما برای کار در زمینه روانشناسی دو دلید من خیلی توصیه نمیکنم ادامه بدید، چون اولین شرط روانشناس بودن محکم بودن در برابر مشکلات مختلفیه که برای مراجعین وجود داره... اگه هنوز واردش نشدید اینجوری نگرانید بعدش معلوم نیست چی پیش بیاد ..... (البته شاید هم برعکس باشه، شما وارد این حیطه شید و بسیار هم موفق باشید.) واقعا نمیشه قطعی نظر داد. هرچیزی به ذهنم رسید رو گفتم، امیدوارم کمکی کنه بهتون.
    موفق باشید

سلام دوست گرامی Le ciel.خیلی ممنون واقعا مدت زیادی منتظر پاسخ بودم و دیگه ناامید شده بودم که کسی جواب من رو بده. وخیلی از نظرتون استفاده کردم. حق با شماست مشاور یا درمانگر خوبی شدن نیازمند روحیه قوی و دیدی مثبته.که من خیلی در خودم سراغ ندارم اما فکر میکنم شاید بشه با ورود به این رشته به مرور زمان قویتر بشم.نمیدونم واقعا همین ترسم باعث میشه مردد باشم. رشته های ارشد خیلی متنوعه و اگر وقت و انرژی نامحدودی داشتم دوست داشتم همه رو میخوندم و تجربه میکردم!!! از طرفی دوست دارم هدف مقطع کارشناسی ارشد که در واقع تحقیق و پژوهشه رو در رشته ایی که به مطالبش علاقه دارم دنبال کنم.راستی میشه بفرمایید چه مقطع و گرایشی از روانشناسی رو خوندید؟و آیا با داشتن ارشد مشاوره و روانشناسی باز هم بازارکارش کمه؟خیلی لطف میکنید اگر من رو از تجربیات خودتون بهره مند کنید.

Junior Member

سلام
    من دخترم
    21 سالمه
    رشتم فیزیکه میخوام ارشد یا مدیریت بخونم یا روانشناسی
    تصمیم دارم بعد از گرفتن ارشد یه 4 5 سال تو ایران یه کار درست حسابی داشته باشم تا سابقه ی خوبی داشته باشم و از طرفی بتونم پول خوبی هم جمع کنم. بعد واسه مهاجرت اقدام کنم
    یعنی تقریبا 30 32 سالگی خودم
    پولدار هم نیستم ک از بابام بخوام بگیرم و از طرفی میخوام کاملا رو پای خودم وایسم
    به نظر شما با این تصمیماتی ک برای شما گفتم . کدوم رشته هم میتونه تو ایران یه مدت واسم هم پول داشته باشه هم سابقه خوب ؟
    لطفا بهترین گرایش رشته رو هم بگید؟
    خودم مدیریت بازرگانی یا روانشناسی کودک رو دوس دارم . ولی خب بازار کار تو ایران و خارج برام مهمه
    ممنون اگه اطلاعات کامل بذارید
    مرسیییییی

سلام المپیا جان .من جوابهاای که راجب تغییر رشته به دوستان را دادی خوندم.احساس کردم ممکنه گشایشی برام باشه.من ادبیات عربی دانشگاه شهید بهشتی خوندم.معدل الف هستم.متولد منتریال کانادام.هیچ مقاله ای ندارم. فقط می تونم بگم یه تحقیق عالی در درس روش تحقیق داشتم با فعالیت های متفرقه دانشجویی.زبانم متوسطه رو به پایینه.عجله دارم برای رفتن.به رشته روانشناسی اجتماعی علاقه دارم.به نظرتون با توجه به شرایط من و اینکه سخت پذیرش می دن میشه مثلادر رشته اسلام شناسی یا مذهب شناسی با فاند کامل پذیرش بگیرم البته با دادن امتحان تافل بعد اونجا تغییر گرایش بدم به روانشناسی اجتماعی ؟تغییر رشته در انجا چه جوریه؟
    در رشته روانشناسی اجتماعی میشه در ایران و خارج کشور پول دراورد؟با استاد روانشناسی اجتاعی دانشگاه شهید بهشتی حرف زدم .می گفت تضمین شده نیست.
    من اول ادبیات تطبیقی می خواستم برم اما در ادبیات تطبیقی باید دو ادبیات را بشناسی به خوبی و سخته برام و فکر می کنم با گرایش روانشناسی اجتماعی رشته روانشناسی مچ تر هستم.مرسیییییی اگه جواب بدین:دیییییی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

با سلام
    من ليسانس نرم افزار دارم و ارشد راهنوز به پايان نرساندم،پايانناممم مونده اما از همون ليسانس دوست داشتم روانشناسي بخونم،اما به دلايلي همون فوق كامپيوتر شاخه ي هوش مصنوعي را شركت كردم،خيلي روانشناسي دوست دارم و مطالعه داشتم حتي امسال وقتم كم بود يك ماه خوندم ،كنكور دادم،اما خواهرم كاليفرنيا سن خوزه هست،پارسال رفتم دبي بهم ويزاي توريستي ندادن،با اين وضعيت ميخواستم راهنمايي بگيرم ،ميخوام برم اونجا روانشناسي بخونم،نمرات دوران ليسانس و ارشدم هم خوب نيست نميخوام هم دفاع كنم چون وقت تلف كردنه چون ميخوام اونجا روانشناسي بخونم،لطفا راهنماييم كنين

سلام
    من ليسانس علوم اجتماعى از دانشگاه علامه دارم ولى معدلم كمه چون وقتى رفتم توش كلا انگيزه مو از دست دادم، ارشدمم تا ترم آخر روانشناسى بالينى دانشگاه آزاد خوندم ولى دفاع نكردم چون اصلا از اولشم نميخواستم برم آزاد، كلا به نظرم درس خوندن تو ايران وقت تلف كردنه.
    حالا ميخوام آزمون تافل بدم، با اين شرايط من شانس قبوليم تو دانشگاههايى كه تحصيل رايگان دارن (مثل بعضى دانشگاههاى آلمان يا جاهاى ديگه) چقدره؟
    ممنون ميشم زودتر جوابمو بدين
    مرسى

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Fhojati نمایش پست ها
    با سلام
    من ليسانس نرم افزار دارم و ارشد راهنوز به پايان نرساندم،پايانناممم مونده اما از همون ليسانس دوست داشتم روانشناسي بخونم،اما به دلايلي همون فوق كامپيوتر شاخه ي هوش مصنوعي را شركت كردم،خيلي روانشناسي دوست دارم و مطالعه داشتم حتي امسال وقتم كم بود يك ماه خوندم ،كنكور دادم،اما خواهرم كاليفرنيا سن خوزه هست،پارسال رفتم دبي بهم ويزاي توريستي ندادن،با اين وضعيت ميخواستم راهنمايي بگيرم ،ميخوام برم اونجا روانشناسي بخونم،نمرات دوران ليسانس و ارشدم هم خوب نيست نميخوام هم دفاع كنم چون وقت تلف كردنه چون ميخوام اونجا روانشناسي بخونم،لطفا راهنماييم كنين

شما باید تمرکزتون رو بزارید روی گرایش علوم شناختی و علوم اعصاب شناختی(cognitive neuroscience, neuroscience) چون این رشته ها به شدت توی بورس هستن توی دنیا و کاملا با رشته تحصیلی شما هوش مصنوعی در ارتباطن.

Junior Member

سلام
    من لیسانس مدیرییت بازرگانی و فوق بازرگانی بین الملل دارم ولی برای پذیرش گرفتن در مقطع دکتری اول اینکه این رشته خیلی مورد علاقه ام نیست و دوم اینکه خیلی سخت پذیرش میدن.به همین دلیل میخوام واسه ارشد روانشناسی از امریکا یا کشورهای اروپایی اقدام کنم. سئوالم این هست که با توجه به تغییر رشته دادنم چقدر شانسم برای گرفتن پذیرش روانشناسی سخت میشه و سئوال دومم این هست که آیا امکان داره بتونم کمک هزینه هم بگیرم؟ برای این کار چقد لازمه رزومه ام رو قوی کنم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)