صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 83

موضوع: تغییر رشته به روانشناسی

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته به روانشناسی

سلام دوستان مطالب قبلی رو خوندم و مفید هم بود ولی یکم گیج شدم
    راستش من لیسانس عمران دارم و عموم سیتیزن امریکاس و می خوام برم اونجا ارشد رو روانشناسی بخونم و البته استعدادم توی روانشناسی بالینی زیاد هست جوری که خیلی کتاب هاش رو خوندم و مراجع هم می بینم البته چون هنوز مدرکی ندارم با مدرک موسسه مراجع می بینم و به گفته یکی از دکترای روانشناسای خوبی که می شناسم اطلاعاتم از خیلی ارشدهای روانشناسی هم بالاتر هست البته اینا رو گفتم که بدونید واقعا علاقه دارم و همینجوری نمی خوام تغییر رشته بدم.علاقم به گرایش بالینی هست.خواستم بدونم چون لیسانسم غیر مرتبط هست برای پذیرش گرفتن چیکار کنم از داشنگاه های هیوستن و تگزاس؟ شرایط خوبی دارم و نمی خوام از دستش بدم.البته اگه گرایش نزدیک به بالینی هم باشه مشکلی ندارم (علاقه من هم بیشتر به رویکردهای روانپویشی و داینامیک هست برای درمان)
    ممنون می شم کمک کنید خیلی اشفتم بخواطر این موضوع

Junior Member

سلام دوستان، ب مشاوره خیلی فوری احتیاج دارم. لطفا کمکم کنید.
    من لیسانس و ارشد ادبیات انگلیسی از دانشگاه گیلان هستم. مدت هاست ک ب روانشناسی علاقه مند شدم و قصد دارم ک برای ارشد این یکی از گرایش های بالینی یا سلامت اقدام کنم.از اونجایی ک قصد رفتن از ایران ب کانادا یا اتریش رو دارم چندین سوال برام مطرح شده:
    با توجه ب هزینه بسیار سنگین ارشد عآیا بهتر هست اینجا ارشد بخونم بعد برای دکترا برم? بعد از طرفی بسیاری از آشنایانمون ک خارج از ایران تحصیل میکنن میگن ک مدارک ایران رو دانشگاههای کانادا اکثرا قبول نمیکنن و معمولا دوباره همه ارشد میخونن اونجا!!
    اگر بخوام تو کانادا برای ارشد اقدام کنم آیا با لیسانس یا ارشد ادبیات انگلیسی و با توجه ب غیر مرتبط بودن میتونم?
    و سوال آخرم این هست ک آیا راجع ب فرصت های شغلی این رشته تو اروپا اطلاعاتی دارید?
    ممنونم!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی فلسفه دانشگاه تهران

سلام دوستان
    من الان ترم آخر کارشناسی فلسفه دانشگاه تهرانم
    چند روزه که دارم فروم ها رو مطالعه میکنم تا بتونم به جوابم برسم
    من میخوام برای ارشد برای یکی از دانشگاه های آلمان برای رشته ی نوروسایکولوژی اقدام کنم
    آیا امکان پذیرشم وجود داره؟ یا رشته ی کارشناسیم نامرتبط محسوب میشه؟
    فعلاً عجله ای برای رفتن ندارم و حداقل یک تا دو سال فرصت دارم که آیلتس و جی آر ای خوب بگیرم، الان هم دارم کلاس میرم
    به نظرتون چه پوینت های دیگه ای باید به دست بیارم تا شانس پذیرفته شدنم بیشتر بشه؟

Junior Member

سلام
    اومدم سوالم رو بپرسم دیدم از قبلی ها کسی جواب نگرفته. اگه این بخش فعال هست اطلاع بدین لطفا

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

دوستان عزیز،
    در باره ی تغییر رشته به روانشناسی و اپلای برای مقاطع بالاتر روانشناسی با مدرک پیشین غیرمرتبط در تاپیک «مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی» بسیار بحث شده. برای کسب اطلاعات بیشتر ده صفحه ی اخیر تاپیک ذکر شده رو مطالعه بفرمایید. کلیات کار دستتون میاد.

جواب کلی به برخی از سوالات:
    1. مدرک همه ی دانشگاه های ایران در همه ی کشورهای جهان مورد قبول هست. البته من شنیده ام که مدرک برخی دانشگاه های غیردولتی در اتریش قابل قبول نیست. ولی مطمئن نیستم. این رو بهتره بپرسید.
    2. با مدرک کارشناسی غیرمرتبط می تونید برای مقاطع ارشد روانشناسی اقدام کنید. بخصوص در اروپا. ولی فاندی در کار نیست. و باید از جیب تون خرج کنید.
    3. اگر می خواید با فاند کامل از کشوری پذیرش بگیرید و مدرک کارشناسی غیر مرتبط دارید، توصیه ی اکید است که کارشناسی ارشدتون رو در ایران بخونید، با نوشتن و چاپ کردن مقالات معتبر و بین المللی رزومه تون رو بهتر کنید و برای دکترای روانشناسی در کشورهای هدف اپلای کنید. این طوری شانس معقول تری دارید.
    4. ضمنا، اگر رشته ی کارشناسی تون طوری هست که میشه به روانشناسی ارتباطی داد و به حوزه های میان رشته ای علاقه مند هستید، می تونید در حوزه ای کار تحقیقاتی بکنید که به رشته ی پیشین تون و رشته ی روانشناسی مرتبط باشه. مثلا اگه زبان شناسی خوندید، می تونید روی زبان-روان شناسی کار کنید. اگه تربیت بدنی خوندید، می تونید روی روانشناسی ورزشی کار کنید. اگه کامپیوتر خوندید، رو حوزه ی مشترکی بین کامپیوتر و روانشناسی کار کنید.
    5. برای آشنایی با روند پذیرش و شانس پذیرش و ... در تاپیک «مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی» سوال تون رو مطرح بفرمایید تا پاسخ داده بشه.
    6. اگه در باره ی روند پژوهش در حوزه ی روانشناسی سوالی دارید به تاپیک پژوهش در حوزه ی روانشناسی مراجعه کنید. لینک زیر:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...4%D9%88%D8%AF)
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

سلام بچه ها ، خواهش میکنم منو راهنمایی کنید. همه جارو زیرو رو کردم چیزی دستمو‌نگرفت . من لیسانس شیمی دارم . اما علاقه ام به سمت روانشناسی هست . ارشد می‌خوام روانشناسی شناختی یا کلا علوم شناختی بخونم . آیا امکان اپلای همراه فاند برام وجود داره در مقطع دکتری؟ هم تغییر رشته و هم اینکه اینجور که دوستان میگن خیلی سخت هست پذیرش روانشناسی و ...

سلام از همه دوستان راستش من الان میخواستم انتخاب رشته دانشگاه رو انجام بدم ولی بین کامپیوتر و روانشناسی موندم کسی هست راهنماییم کنه؟؟؟؟

Junior Member

سلام بنظر من تست های شخصیت شناسی و مخصوصا اونهایی که شغل-شخصیت هستن مثل mbti و همینطور تست هالند میتونه تاحدودی برای شناخت شما از خودتون وهمینطور پیشنهاد شغل بهتون کمک کننده باشه. اگرچه باید بگم اینها صرفا یسری تست هستن وبطور نسبی میتونن کمک کنند و نمیشه صددرصد دونست نتایجشون رو .این رو هم درنظر بگیرید گاهی دوست داشتن تنها ملاک نیست مثلا بعضی بخاطر حس کمک به هم نوع ترجیح میدن جراح بشن ولی خیلی از شخصیت ها که کمک کردن اولویتشون هست ممکنه جزئ نگرنباشن ولازمه جراح موفق بودن توجه به جزئیاته. پس بنظر من اول شخصیت و نقاط قوت خودت رو پیدا کن که همون استعدادهات هستن وبعد باتوجه به اونا انتخاب رشته کن وجلو برو

سلام به همگی.
    ممنون از اطلاعاتی که دوستان در اینجا قرار دادند.
    مطالبی که تا اینجا خوندم ، اینطور که متوجه شدم،عمدتا در خصوص پذیرش در دانشگاههای آمریکا و کانادا بود.

من هم با توجه به اینکه لیسانس غیرمرتبط دارم(مهندسی برق دانشگاه شیراز)، اما کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی پیام نور خوندم و پایان نامه عملی خوبی هم کار کردم، می خواستم ببینم با گرفتن آیلتس خوب اما بدون GRE (یا نهایتا با gre general متوسط)و بدون نوشتن مقاله, امکان گرفتن پذیرش ارشد یا دکتری در رشته روانشناسی بالینی یا مشاوره همراه با فاند در کشورهای نزدیک تر مثل روسیه،مالزی یا هند هست ؟ کشورهای اروپایی مثل هلند و فنلاند چطور؟
    به جز گرفتن فاند آیا راهی مثل کارآموزی در رشته روانشناسی وجود داره که اگر نشد فاند بگیرم بتونم از اون طریق هزینه تحصیل و زندگی رو بپردازم؟
    تاکید می کنم بدون نوشتن مقاله چون برای من نوشتن مقاله، از اونجایی که این مقاله ها هیچ دردی رو برای کسی دوا نمی کنه (و صرفا با انگیزه اپلای نوشته میشن و انگیزه ای برای درمان چالش یا مسیله ای در جامعه در آن وجود نداره) خیلی برام کار بیهوده ای است و حاضر نیستم روش وقت بذارم.اما برای زبان اگر فکر می کنید با این شرایط ، امکان پذیر نیست حاضرم وقت بیشتری بذارم و gre رو بگیرم.

ممنونم از شما.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

هدف من از این پست بیشتر این نکته از فرمایش شماست تا سوال اصلی و امیدوارم که دوستانی که تجربه مستقیم در رشته شما دارند همفکری کنند.

اکید می کنم بدون نوشتن مقاله چون برای من نوشتن مقاله، از اونجایی که این مقاله ها هیچ دردی رو برای کسی دوا نمی کنه (و صرفا با انگیزه اپلای نوشته میشن و انگیزه ای برای درمان چالش یا مسیله ای در جامعه در آن وجود نداره) خیلی برام کار بیهوده ای است و حاضر نیستم روش وقت بذارم.

از دید من مقاله هایی که در سطح ارشد نوشته میشوند را “ بیشتر ” باید به عنوان ازمون توانمندی دانشجو برای تفکر منسجم , احاطه بر بحثهای اصلی یک دیسیپلین خاص ، توان تفکر منطقی و ... دید تا واقعا پیشبرد یک ایده عمیق علمی آنطور که شما فرمودید به منظور درمان چالش
    یا مسیله ای در جامعه.

مقاله با چنین کیفیتی حتی بین اساتید به نام یک رشته هم نسبت خیلی کمی به کل مقاله های علمی دارد. از دید من واقعیت این است که بین مقاله هایی که توسط بچه های ارشد نوشته میشود شاید یکی از500 تا یا حتی نسبت پایین تری چنین کیفیتی ممکن است داشته باشد.

بنابراین تصمیم به کار نکردن روی مقاله از دید من در واقع تصمیم به شرکت نکردن در یکی از مراحل یک ازمون چند مرحله ایست. و چنین تصمیمی احتمال پذیرش و به خصوص فاند را قویا کاهش میدهد.

به تجربه هم تفاوت معناداری به لحاظ سطح علمی و یادگیری عمیق بین فارغ التحصیلان مقاله دار با آنهایی است که مقاله ندارند و علت اصلی شرط مقاله داشتن برای دانشگاهها هم علم به این تفاوت است. بچه هایی که روی مقاله کار کرده اند در حوزه مربوط به ان دانش بسیار بهتری دارند ظرافتهای تحقیق ، چاله و چاههای پژوهش و مجموعه مهارتهای لازم برای کار فردی مستقل را خیلی بهتر میدانند، مهارت مدیریت کار در فشار را یاد گرفته اند و تجربه کرده اند و تا حد زیادی یادگیری آنها از مرز حفظ کردن که رسم عمده امتحانها در ایران است گذشته است. از این رو بااینکه میدانم مقاله همه توانمندیهای یک فرد را نشان نمیدهد ولی حتما محک مهمی است که اشتباه پذیرش دانشجوی نامستعد را کم میکنم و از این بابت اصرار اساتید و دانشگاهها از کاملا درک و توضیح است.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboobe_ghed نمایش پست ها
    سلام به همگی.
    ممنون از اطلاعاتی که دوستان در اینجا قرار دادند.
    مطالبی که تا اینجا خوندم ، اینطور که متوجه شدم،عمدتا در خصوص پذیرش در دانشگاههای آمریکا و کانادا بود.

من هم با توجه به اینکه لیسانس غیرمرتبط دارم(مهندسی برق دانشگاه شیراز)، اما کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی پیام نور خوندم و پایان نامه عملی خوبی هم کار کردم، می خواستم ببینم با گرفتن آیلتس خوب اما بدون GRE (یا نهایتا با gre general متوسط)و بدون نوشتن مقاله, امکان گرفتن پذیرش ارشد یا دکتری در رشته روانشناسی بالینی یا مشاوره همراه با فاند در کشورهای نزدیک تر مثل روسیه،مالزی یا هند هست ؟ کشورهای اروپایی مثل هلند و فنلاند چطور؟
    به جز گرفتن فاند آیا راهی مثل کارآموزی در رشته روانشناسی وجود داره که اگر نشد فاند بگیرم بتونم از اون طریق هزینه تحصیل و زندگی رو بپردازم؟
    تاکید می کنم بدون نوشتن مقاله چون برای من نوشتن مقاله، از اونجایی که این مقاله ها هیچ دردی رو برای کسی دوا نمی کنه (و صرفا با انگیزه اپلای نوشته میشن و انگیزه ای برای درمان چالش یا مسیله ای در جامعه در آن وجود نداره) خیلی برام کار بیهوده ای است و حاضر نیستم روش وقت بذارم.اما برای زبان اگر فکر می کنید با این شرایط ، امکان پذیر نیست حاضرم وقت بیشتری بذارم و gre رو بگیرم.

ممنونم از شما.
    ویرایش توسط susighton : June 22nd, 2020 در ساعت 03:58 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)