صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 83 , از مجموع 83

موضوع: تغییر رشته به روانشناسی

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته به روانشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

هدف من از این پست بیشتر این نکته از فرمایش شماست تا سوال اصلی و امیدوارم که دوستانی که تجربه مستقیم در رشته شما دارند همفکری کنند.

اکید می کنم بدون نوشتن مقاله چون برای من نوشتن مقاله، از اونجایی که این مقاله ها هیچ دردی رو برای کسی دوا نمی کنه (و صرفا با انگیزه اپلای نوشته میشن و انگیزه ای برای درمان چالش یا مسیله ای در جامعه در آن وجود نداره) خیلی برام کار بیهوده ای است و حاضر نیستم روش وقت بذارم.

از دید من مقاله هایی که در سطح ارشد نوشته میشوند را “ بیشتر ” باید به عنوان ازمون توانمندی دانشجو برای تفکر منسجم , احاطه بر بحثهای اصلی یک دیسیپلین خاص ، توان تفکر منطقی و ... دید تا واقعا پیشبرد یک ایده عمیق علمی آنطور که شما فرمودید به منظور درمان چالش
    یا مسیله ای در جامعه.

مقاله با چنین کیفیتی حتی بین اساتید به نام یک رشته هم نسبت خیلی کمی به کل مقاله های علمی دارد. از دید من واقعیت این است که بین مقاله هایی که توسط بچه های ارشد نوشته میشود شاید یکی از500 تا یا حتی نسبت پایین تری چنین کیفیتی ممکن است داشته باشد.

بنابراین تصمیم به کار نکردن روی مقاله از دید من در واقع تصمیم به شرکت نکردن در یکی از مراحل یک ازمون چند مرحله ایست. و چنین تصمیمی احتمال پذیرش و به خصوص فاند را قویا کاهش میدهد.

به تجربه هم تفاوت معناداری به لحاظ سطح علمی و یادگیری عمیق بین فارغ التحصیلان مقاله دار با آنهایی است که مقاله ندارند و علت اصلی شرط مقاله داشتن برای دانشگاهها هم علم به این تفاوت است. بچه هایی که روی مقاله کار کرده اند در حوزه مربوط به ان دانش بسیار بهتری دارند ظرافتهای تحقیق ، چاله و چاههای پژوهش و مجموعه مهارتهای لازم برای کار فردی مستقل را خیلی بهتر میدانند، مهارت مدیریت کار در فشار را یاد گرفته اند و تجربه کرده اند و تا حد زیادی یادگیری آنها از مرز حفظ کردن که رسم عمده امتحانها در ایران است گذشته است. از این رو بااینکه میدانم مقاله همه توانمندیهای یک فرد را نشان نمیدهد ولی حتما محک مهمی است که اشتباه پذیرش دانشجوی نامستعد را کم میکنم و از این بابت اصرار اساتید و دانشگاهها از کاملا درک و توضیح است.

پایدار باشید

ممنون از توضیحاتتون.
    به طور کلی با این نکته از حرفتون در مورد اینکه مقاله فرصتی برای انسجام فکری در حوزه ای که دانش کسب کرده ایم فراهم می کند، کاملا موافقم و انجام کار پژوهشی پایان نامه برای من از لحاظ تئوری و عملی بسیار مفید بود.منتها نوشتن مقالاتی که حتی چنین انسجام فکری هم ایجاد نمی کند و عمدتا بازتولید مجدد علوم گذشته است، فایده خاصی ندارد. با دیدن مقالات با عنوان های بسیار نزدیک به هم شاید بیشتر متوجه این نکته بشویم.

در هر صورت، یک نکته که من به تازگی فهمیدم این هست که از همان پایان نامه مستر، با توجه به موضوعی که کار کردیم، شاید بشود 2 تا مقاله یا بیشتر هم درآورد و لزوما نیاز نیست که کار جدیدی ارایه بدیم.

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد دوست عزیز خواهش میکنم کار مهمی نبود

خوشبختانه به نظرم به نتیجه درست رسیده اید. داشتن مقاله با کیفیت خیلی احتمال پذیرش را بالا میبرد. بدون تردید کار پر زحمتی است. کار هر دانشجو و فارغ التحصیلی نیست ولی واقعیت این است که به قول فکر میکنم اقلیدس

‏There is no royal road to geometry

و سختی سر راه هست. در هر صورت امیدوارم که موفق باشید و زحمتتان زودتر به نتیجه مطلوب برسد.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboobe_ghed نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتتون.
    به طور کلی با این نکته از حرفتون در مورد اینکه مقاله فرصتی برای انسجام فکری در حوزه ای که دانش کسب کرده ایم فراهم می کند، کاملا موافقم و انجام کار پژوهشی پایان نامه برای من از لحاظ تئوری و عملی بسیار مفید بود.منتها نوشتن مقالاتی که حتی چنین انسجام فکری هم ایجاد نمی کند و عمدتا بازتولید مجدد علوم گذشته است، فایده خاصی ندارد. با دیدن مقالات با عنوان های بسیار نزدیک به هم شاید بیشتر متوجه این نکته بشویم.

در هر صورت، یک نکته که من به تازگی فهمیدم این هست که از همان پایان نامه مستر، با توجه به موضوعی که کار کردیم، شاید بشود 2 تا مقاله یا بیشتر هم درآورد و لزوما نیاز نیست که کار جدیدی ارایه بدیم.
    ویرایش توسط susighton : June 23rd, 2020 در ساعت 10:22 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام، چقدر اینجا ساکته و مطلبی نزاشتین. خب یه آپدیت میدم.
    ببینید دوستان اینکه برید و ارشد روانشناسی بخونید ممکن هست ولی باید عشق واقعی و تلاش بسیار زیادی به این رشته داشته باشید نه صرفا برای مدرک روان شناسی بخونید. چون در مقطع ارشد باید چند برابر دیگران تلاش کنید تا درس های کارشناسی که نخوندین و مرور کنید تا یک زمینه ای داشته باشید وگر نه، فرق شما با دیگران که از کارشناسی رشته روانشناسی خوندن بسیار مشهود خواهد بود.
    در کل روانشناسی رشته خوبیه، اما علاقه زیادی میخواد

صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)