صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: پیشنهادها و راهکارها برای بهبود تاپیک های انجمن کبک

Banned

پیش فرض پاسخ : مدت زمان انتظار از CSQ تا مدیکال (کبک)

اگر در صفحه اول فروم روی انجمن کشور کانادا کلیک کنید 5 زیر گروه را می بینید:

تحصیل در کانادا
    سفر به کانادا
    مهاجرت به کانادا
    کار در کانادا
    زندگی در کانادا

شما به عنوان یک مهاجر بیشتر با زیر گروه مهاجرت به کانادا سر و کار دارید. هر چند افرادی که در مراحل پایانی مهاجرت (مثل ویزا و مدیکال هستند) بهتر است تاپیک های موجود در زیر گروه سفر به کانادا (برای تهیه بلیت هواپیما، وسایل لازم، مقدمات فرودگاه و غیره) و همین طور زیر گروه زندگی در کانادا (برای آشنایی با بهداشت و درمان در کانادا، مالیات در کانادا، آشنایی با شهرها، بانک و هزینه های زندگی در کانادا و غیره) و همین طور زیر گروه کار در کانادا (برای آشنایی با شرایط کاری کانادا و روش های پیدا کردن کار در کانادا و غیره) هم سر بزنند.

خود زیر گروه مهاجرت به کانادا دارای دو زیر گروه کبک و فدرال هست که تاپیک های خاص هر کدام از این دو گروه در اینها قرار دارد. منتهی برخی موارد که بین گروه های فدرال و کبک مشترک بوده در همان ریشه زیرگروه مهاجرت به کانادا قرار دارند و نه درون زیرگروه های کبک یا فدرال که نمونه هایی از آنها همین تاپیک آزمایشهای مدیکال و اطلاعات سفر به آنکارا برای دریافت ویزا هستند.

برای آگاهی از اخبار تاپیک های مورد علاقه می توانید در آنها "مشترک" شوید. بدین منظور می توانید این اطلاعیه را مطالعه نمایید. با کمی جستجو در زیرگروه های موردنظر می توانید تاپیک های زیادی را که دارای اطلاعات ارزشمندی هستند و به سادگی پاسخ برخی سوال های شما را می دهند را بیابید.
    ویرایش توسط M1KE : July 9th, 2013 در ساعت 11:21 PM

ApplyAbroad Editor
    imdastyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كامپيوتر- شبكه

پیش فرض پاسخ : پیشنهادها و راهکارها برای بهبود تاپیک های انجمن کبک

مايك عزيز،

بنظر من به رغم اهميت بالاي ويكي لينك آن جلوي چشم و در دسترس نيست. در نتيجه كاربران به آن مراجعه نميكنند در حاليكه پاسخ بسياري از سوالات تكراري در ويكي داده شده است.
    پيشنهاد من اين است كه در زير شاخه "مهاجرت به كانادا" لينك ويكي كبك و فدرال نيز به زير گروهها اضافه شود.
    و يا لينك هاي آنها بصورت اطلاعيه و يا لينكي ثابت در بالاي تمامي تالپيكهاي بخش مهاجرت به كانادا ديده شود.

در غير اين صورت راهي براي آن بيابيد.
    مصاحبه کبک و فایل فدرال:21 جولاي 2010
    آپدیت از پاریس: 24 آپریل 2013 | دريافت مديكال 7 جون 2013
    پاس ركوئست: 30 سپتامبر 2013 | لندينگ در تورنتو: 16 نوامبر 2013
    دریافت کارت PR: ژانویه 21، 2014 | دریافت کارت OHIP: فوریه 15، 2014

Banned

همین طور هست و به نظر می رسد برخی از دوستان با ویکی کبک آشنایی ندارند که البته فقط مختص این انجمن نیست و این مشکل را تقریبا در همه انجمن ها دیده ام که کاربران معمولا ترجیح میدهند به جای مطالعه ویکی سایت یا حتی FAQ ها که در مقایسه با ویکی بیشتر در چشم هستند، پرسش هایشان را در فروم اصلی بپرسند. البته اخیرا در صفحه اول فروم هم لینک ویکی سایت گذاشته شده ولی موافقم که به شکلی این موضوع می بایست بیشتر در چشم کاربران باشد.

در مورد اطلاعیه ها، متاسفانه از نظر نرم افزاری نمی شود در تاپیک ها (موضوع ها) "اطلاعیه" گذاشت وگرنه در موارد زیادی برای اطلاع رسانی یا دادن لینک تاپیک های مرتبط یا یادآوری یک سری قوانین کلی در آن تاپیک استفاده می شد. در بالای تاپیک ها فقط می شود "نظرسنجی" گذاشت که آن هم شکل و شمایل زیاد جالبی ندارد (مثل این تاپیک) و برداشتن و ویرایش آنها هم یک دردسرهایی دارد. در مورد اطلاعیه هایی هم که در ابتدای زیرگروه ها و انجمن ها گذاشته می شود متاسفانه دارای این محدودیت هست که در حالت عادی نمی شود زیر هم قرار بگیرند و مثل تاپیک ها فقط یک عنوان دیده می شود و همه اطلاعیه ها درون آن زیر هم چیده می شوند که از این نظر هم دوباره به هدف اولیه که در چشم بودن عنوان ویکی هستیم نمی رسیم و مجبور به لینک دادن به آن خواهیم بود.

به نظر می رسد کاربران قدیمی تر که دست کم یک بار به ویکی سر زده اند و آدرس آن را بلد هستند در مواردی که نیاز داشته باشند به آن سر می زنند و این بیشر اعضای جدید هستند که از وجود آن بی اطلاع هستند که تا حدی اجتناب ناپدیر هست و گاهی چاره ای جز یادآوری اینکه پاسخ سوالشان در ویکی وجود دارد نیست. من هم قدری روی این موضوع فکر می کنم تا ببینم چطور می شود این موضوع را با توجه به امکانات نرم افزاری فروم بهبود داد.

سلام
    مایک عزیز من فکر میکنم نیاز هستش که بخش کبک به 3 زیر بخش
    1-از ارسال مدارک تا فایل کیک
    2-از فایل کبک تا دریافت CSQ
    3-از فایل فدرال تا لندینگ
    همونطور که خودتون هم میبینید چیزی نزدیک به 20 تا تاپیک مهم تو بخش کبک وجود داره در حالی که دوستانی که الان در مرحله فدرال هستن به هیچ عنوان قدرت کمک به دوستان جدید رو ندارن چون قوانین بسیار عوض شده و یا مثلا تاپیک پاس ریکوئست کارایی برای دوستانی که هنوز فایل کبک هم نگرفتن سودی نداره
    فکر میکنم درر این صورت به راحتی بشه تاپیک ها رو دسته بندی کرد و هر تاپیک رو در زیر بخش مربوط به خودش قرار داد و این تعداد بالای تاپیکها جمع و جور بشه
    بی جهت بهانه میاور که راه دور است و خانه ما یکی مانده به آخر دنیا..... با آن که می ترسم,با آن که سخت مضطربم باز با تو تا آخر این راه خواهم آمد
    ارسال مدارک 2011/12/04فایل نامبر 2012/01/17

Banned

سلام رضا جان

اتفاقن مشابه این فکر را خودم هم یک زمانی در سر داشتم که برای اینها زیر گروه هایی به شکل زیر درست شود:

1- از تشکیل پرونده اولیه تا گرفتن فایل نامبر کبک
    2- از فایل نامبر کبک تا دریافت CSQ + شرح مصاحبه ها
    3- از CSQ تا درخواست گذرنامه

دلیل اینکه در سومی به جای لندینگ، درخواست گذرنامه گذاشته شده، این هست که در عمل بعد از درخواست گذرنامه فرد می بایست به زیرگروه "سفر به کانادا" مراجعه نماید که برای همه گروه های مهاجرتی کانادا مشترک است و در آن با مواردی مثل بلیت هواپیما و وسایل لازم برای سفر درگیر شود و بعد از آن هم با زیرگروه "زندگی در کانادا" سر و کار خواهند داشت که برای راهنمایی تازه واردان و مواردی از این دست هست.

مواردی که باعث شد این کار را تا به حال انجام ندهم به طور خلاصه سه مورد بودند:

1- زیاد شدن تعداد لایه ها برای رسیدن به تاپیک های هدف
    اینکه تعداد زیرگروه هایی که درون یکدیگر هستند زیاد می شد یعنی مثلا برای رسیدن به هر کدام از تاپیک های کبک فرد می بایست وارد 4 لایه زیرگروه شود کانادا ---> مهاجرت به کانادا ----> کبک ----> از CSQ تا درخواست گذرنامه شود که تجربه نشان داده به استثنای یک عده کاربر محدود و کنجکاو، اکثریت قریب به اتفاق کاربران با این زیر گروه بندی ها آشنایی ندارند و حوصله گشتن در آنها را ندارند و برای نمونه همین الان هم که فقط 3 لایه زیر گروه وجود دارد بسیاری در پیدا کردن تاپیک هایی مثل "انجام آزمایش های مدیکال" یا زیر گروه های سفر به کانادا و زندگی در کانادا مشکل دارند.

2- زیاد شدن سوالات نامرتبط
    مورد دومی که باعث شد این کار را انجام ندهم تجربه ای بود که از مدیریت در انجمن آمریکا دارم. در آنجا زیرگروه های جزئی زیادی ایجاد شده که البته در مواردی اجتناب ناپذیر بوده اند ولی در عمل باعث شده خیلی از کاربرها با تاپیک هایی که در این زیرگروه ها و فولدرها هست آشنایی نداشته و در یک سری تاپیک پر ترافیک و محدود (مثل تاپیک های کلیرنس سفارت ها) به پرسیدن تمام سوال هایشان مشغول شوند که انرژی زیادی از مدیران آن انجمن برای جابجا کردن یا حذف پست های نامرتبط در این تاپیک ها برده می شود.

3- امکان انتقال تجارب بین گروه های مختلف
    موردی که البته بیشتر از همه برای من اهمیت داشت حفظ ارتباط بین گروه های در حال تشکیل پرونده، منتظران مصاحبه و منتظران مدیکال بود که البته همانطور که شما هم اشاره کردید همین الان هم خیلی این ارتباط میان گروهی قوی نیست ولی با جدا کردن اینها به حتم این انتقال اطلاعات از این هم ضعیف تر می شود. مثلا الان دست کم گروه های منتظر مصاحبه از برخی تجاربی که گروه های منتظر مدیکال در تاپیک اعتراض و همفکری شان انجام داده بودند استفاده می کنند و ایده می گیرند. به هر حال من همیشه دنبال این بودم که همه این گروه ها به شکلی ارتباط قوی تری داشته باشند و به یکدیگر کمک کنند.

در مجموع به نظر می رسد وقتی این 20 تاپیک مهم در یک صفحه و با یک نگاه دیده شوند، برای اکثریت کاربران کارایی بیشتری دارد تا اینکه در زیرگروه های مختلف پنهان شوند و هر کدام فقط با یکی از اینها سر و کار داشته باشد. با در نظر گرفتن اینها من باز هم با بقیه هم یک مشورتی خواهم کرد تا نظر آنها را هم بپرسم و باید دید در آینده اینها چطور پیش خواهند رفت.

ممنون بابت پیشنهاد و یادآوری این مورد

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)