نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بخش "ارسال مدارک" نیاز به یک تاپیک "خلاصه اطلاعا

رأی دهندگان
4. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • موافقم. لطفا این تاپیک را اختصاص دهید به این موضوع

4 100.00%
  • مخالفم. با همین تاپیکهای موجود به راحتی میتوان اطلاعات لازم را پیدا کرد

0 0%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: اطلاعات دفاتر پستی در تاریخ 26 اسنفد 91

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض اطلاعات دفاتر پستی در تاریخ 26 اسنفد 91

تاپیکهای فروم خیلی شلوغ شده و آدم گیج میشه چی بخونه یا اطلاعاتی که میخواد کجاست. همه هم که سوال میپرسن و همه پستها سوال و جوابه. واسه پیدا کردن یه چیز کوچیک باید کلی وقت بذاری.

من از مدیران و دوستان میخوام که این تاپیک رو اختصاص بدن به خلاصه قضیه ارسال مدارک با پست.

از اینکه دفاتر کجان، چه سرویسهایی دارن، قیمتها چنده ، برای دانشحوها چه شرایطی دارن، چه چیزهایی لازمه و ...

شاید اینطوری دیگه کسی مجبور نشه 10000تا پست رو بخونه آخرشم نفهمه چی به چیه. لااقل اطلاعات اولیه رو از اینجا میگیره بعد میره سوالهای خاص یا خیلی جزئیش رو تو تاپیک مربوطش میپرسه

به همین منظور و هدف هم از همه میخوام که

این قوانین رو در مورد این تاپیک رعایت کنن:

1- به هیچ وجه تو این تاپیک سوال و جواب نکنید

2- فقط اطلاعات خالص و کامل و درست رو در مورد سرویسهای پستی قرار بدید

3- حتما ذکر کنید که اطلاعاتی که قرار دادید مال چه تاریخی هست و چه سرویسی و چه پستی

4- اگه نرخ میذارید حتما دگر کنید برای چه وزنی، چه نوع محوله ای، برای چه نوع مشتری (دانشجو یا ...) هست و آیا برای دانشگاههای خاصی نرخ خاصی داره

5- حتما ذکر کنید برای استفاده از تخفیف یا اون شرایط خاص، چه مدرکی باید ارائه شود (کارت شناسایی، کارت دانشجویی، مدارک تو پاکت و ...)

6 - هر اطلاعات دیگری که فکر میکنید باعث میشه کار بقیه دوستان راحتتر بشه و اطلاعات دقیقتر ، واضحتر و ساده تر بشه رو هم خودتون بذارید

اگه با ایده من در مورد اینکه این تاپیک رو بکنیم "خلاصه اطلاعات ارسال" و فقط اطلاعات توش باشه، موافقید به تاپیک امتیاز بدید که مدیران اونطوری بفهمن و تاپیک رو باز بذارن و کنترلش کنن

* من اطلاعات خودم رو میذارم ولی اگه دوستان اطلاعات بیشتری دارن یا 2 تا پست دیگه رو خبر دارن لطفا به این تاپیک اضافه کنن

- مدیران عزیز لطف کنید و اسم تاپیک رو عوض کنید به " خلاصه اطلاعات ارسال مدارک با پست"
    ویرایش توسط mehrabounr : March 17th, 2013 در ساعت 02:23 AM
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پیش فرض پاسخ : اطلاعات دفاتر پستی در تاریخ 26 اسنفد 91

دوستانی که امسال هنوز کارهاشون مونده (مثل من) و فکر ایام عید و تعطیلات و ... هستن، گفتم بد نباشه این اطلاعات رو که امروز گرفتم بهتون بدم:

پست DHL:

تماس با دفتر وزرا با شماره: 84088888 آدرس : میدان آرژانتین، خیابان وزرا، نبش کوچه بیست و یکم، پلاک 137، ساختمان شیراز، طبقه همکف

مسئول دفتر بهم گفت که :
    تا 29 اسفند ساعت 12 باز هستن! اونطرف عید هم مثل همه جا از 5ام میان

روزهای عادی، (منظور غیر از 29 اسفند) دفتر وزرا تا ساعت 8 شب بسته پستی قبول میکنه. یعنی تا 8 میتونید بفرستید (ولی دریافت بسته از اونجا قکر کنم تا ساعت 4 یا 6 هست)

* شاید سایر دفاتر ساعت کاریشون متفاوت باشه، حتما اول چک کنید بعد مراجعه کنید. شماره تماس دفتر وزرا رو بگیرید که تلفن گویا هست و میتونید آدرس و شماره تماس سایر دفاتر مثل شریعتی و شهرک غرب و ... رو از اون طریق بگیرید.

من در مورد آمریکای شمالی و کانادا سوال کردم و قیمت و اطلاعات زمانی مربوط به کانادا هست و برای آخر اسفند 1391

هزینه ارسال بسته تا نیم کیلو : 153000 (صد و پنجاه و سه)
    هزینه ارسال بسته تا 250 گرم: 130000 (صد و سی)

این قیمت اصلیشون هست ولی برای دانشجوهای مختلف شرایط مختلفی دارن:

دانشجوهای دانشگاه تهران: به شرطی که مدارکشون توی پاکت در بسته و مهر خورده دانشگاه تهران باشه، همین هزینه 153تومنی رو ازشون 45500 میگیرن.

مسئول دفتر به من گفت که همین شرایط رو برای دانشجوهای شریف و امیرکبیر هم دارن

ولی دانشجوهای دانشگاه های دیگه مثل آزاد، خواحه نصیر و
    ... فقط 30% تخفیف بهشون داده میشه (این رو حتما خودتون چک کنید شاید خانومه مسئول جمع بندی اشتباهی کرده و قیمت بقیه هم 45500 باشه)
    * البتهاین نرخ به شرطی هست که آدرس مقصدتون آکادمیک باشه نه اینکه برای شخص بفرستید

مدت زمان:
    گفتن که مرسوله برای کانادا بین 4 تا 5 روز میرسه
    * این رو هم ذکر کردن که : "بعضی وقتها هواپیما بارش پر نمیشه یا .... و در نتیجه محموله از طریق آمریکا ارسال میشه و ممکنه که 4-5 روز در گمرک آمریکا گیر کنه. در نتیجه 10روزه برسه. البته همچین موردی فقط تو 5% مواقع پیش میاد" (پیشنهاد میدم بدترین حالت رو در نظر بگیرید که 10 روز هست و همیشه زودتر اقدام کنید)

از نظر خروج بسته ها از ایران:
    گفتن که اگه شما بسته رو تا ساعت 12 ظهر تحویل بدید، اونها تا ساعت 1 یا 2 بسته رو میفرستن و میره.
    اگه بسته رو تا ساعت 6 بعد از ظهر تحویل بدید، ساعت 6 فرستاده میشه
    بین 6 تا 8شب ، میمونه برای فرداش
    یعنی در روز 2 بار محموله های پستی جمع آوری و ارسال میشه

بعد هم گفتن اگه شما هر محموله دیگری رو بخواید ارسال کنید، نشون دادن کارت دانشجوییتون بهتون تخفیف میده. اگه محموله document باشه 15% تخفیف و اگه جنس باشه 10% تخفیف میدن.
    ویرایش توسط mehrabounr : March 17th, 2013 در ساعت 02:27 AM
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

پست TNT

با این پست هم تماس گرفتم و این اطلاعاتی هست که بهم دادن:

تماس با شماره: 82444

ساعت کاریشون 8صبح تا 4 بعد از ظهر هست

تعطیلات رسمی کشور رو تعطیلن یعنی 29 اسنفد تا 5ام

گفتن بسته ها 3-4 روزه میرسه البته به جز تعطیلات رسمی اون طرفیها که باید به این مدت اضافش کنید

هر محموله ای که ببرید همون روز ارسال میشه (البته من شنیدم که تا قبل از ساعت 3 اگه بدید اون روز میره . اخر وقت ببرید میمونه فرداش)

دوباره ذکر کنم که من در مورد آمریکای شمالی و کانادا سوال کردم و قیمت و اطلاعات زمانی مربوط به کانادا هست

هزینه ارسال (به کانادا) 116000 (صد و شانزده) (البته فکر میکنم این نرخ document و زیر نیم کیلو هست چون من فقط برای ارسال مدارک رو پرسیدم)

البته یه تخفیفاتی هم دارن:
    اگه کارت دانشجویی نشون بدید و مقصد پست هم دانشگاه باشه 15%
    اگه کارت دانشجویی نشون بدید و مقصد پست غیر دانشگاه باشه 10%

** من تو فروم خونده بودم که بادجه شریف و امیرکبیر هم هست برای همین از مسئولش پرسیدم آیا هزینه این بادجه ها فرق میکنه که گفت بله ولی باید با خودشون تماس بگیرید.

من فقط شماره شریف رو گرفتم و این هم اطلاعاتش:

دفتر TNT شعبه دانشگاه شریف:
    شماره تماس: 66164779

** اینها توصیه های دوستان هست که من تکرار میکنم:
    * تو فروم دوستان شماره تلفن مسئول این بادجه روگذاشته بودن: جناب آقای علی محمدی 0912464825
    * دوستان زیاد ذکر کردن که دم در دانشگاه شریف گیر میدن و اذیت میکنن. حتما با خودتون کارت شناسایی معتبر داشته باشید و در ضمن از نظر حجاب هم سر به سر زیاد میذارن واسه همین با مقنعه و لباس مناسبتر برید که اذیت نکنن. (اصلا فکر محیط دانشگاه تهران رو نکنید که حسابی حالتون رو میگیرن)
    * اگه دم در جلوتون رو گرفتن حتما بگید میخواید برید بادجه پستی، کارت شناساییتون رو بذارید گرو! بعد هم با مسئول بادجه تماس بگیرید اون زنگ میرنه نگهبانی و کار رو ردیف میکنه

بقیه اطلاعات بادجه شریف:

همون بسته که 116تومن در میومد رو تو این بادجه 33000تومن میگیرن

پرسیدم آیا سرویس فقط برای بچه های شریفه؟ گفتن نه برای همه هست

پرسیدم که چه مدرکی لازم دارن که این هزینه رو بگیرن؟ گفتن که "همین که آدرس مقصد آدرس دانشگاه باشه مدرک هست و به کارت دانشجویی و ... نیاز نداریم"

** بادجه شریف دیگه رفت برای تعطیلات. مسئولشون که خیلی هم خوش برخورد بود، گفتن که دانشگاه بهمون اجازه داده فردا (یکشنبه 27 اسفند) از 8 تا 12 باز باشیم ولی اگه باز اجازه دادن خب باز هستیم. در ضمن اضافه کردند که باهاشون تماس بگیرید تا مطمئن بشید که تا کی و چه ساعتی تو بادجه هستن.

از نظر زمان رسیدن بسته هم، مسئول شریف گفتن که 3تا 5 روز طول میکشه برسه (من برای کانادا پرسیدم)
    همون روز هم از ایران خارج میشه و یعنی نمیره تو "warehouse" یا همچین جایی خاک بخوره تا بعد از تعطیلات

من همین اطلاعات رو داشتم. باز اگه وقت شد زنگ بزنم aramex یا مراجعه کردم یا .. و اطلاعات دیگری گرفتم حتما اضافه میکنم. تا اون موقع بقیه دوستان زحمت اضافه کردن اطلاعات رو بکشن
    ویرایش توسط mehrabounr : March 17th, 2013 در ساعت 02:31 AM

رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

اصلاحیه ساعت کار DHL وزرا:

دوستان ساعت کار دفتر وزرا توی حالت عادی از ساعت 7:30 صبح هست تا 6:30 بعد از ظهر نه 8 شب

توی این ایام اینطوریه که غیر عادیه. من امروز رفتم مدارکم رو پست کنم کاغذی که پشت در زده بودن برای ساعت کاریشون اینرو نوشته بود:
    26 تا 28 اسفند ساعت 7:30 تا 8 شب
    29اسفند ساعت 8 تا (فکر میکنم) 14 شایدم 11!
    کلیه دفاتر خدمات مشتریان از 30اسفند تا 4 فروردین تعطیل هستن
    ساعت کاری دفاتر شهرک غرب و شریعتی به روال همیشه هست نه مثل وزرا

مسئولی که مدارک من رو گرفت، بهم گفت که تو ایام عید هم باز هستن. ولی طبق کاغذ دم در تا 4ام تعطیلن 0شاید منظورش این بوده که تا 15 فرودین تعطیل نیست!) به هر حال خواستید برید حتما اول تماس بگیرید بعد برید

***آدرس دفتر وزرا رو با توجه به آدرس خودشون نرید. خیابون 21ام 2 تا سر داره یه سرش تو میدان آرژانتینه (که خودشون از اون طریق آدرس دادن) یه سرش تو وزرا. اگه از سمت وزرا برید درست همون اول کوچه است ولی از سمت آرژآنتین برید میشه ته کوچه . از پارک ساعی یکم بالاتره و تابلوی زردش هم مشخصه. حتی تو نقشه گوگل هم میتونید راحت پیداش کنید.

*** آقای مسئول برای من توضیح دادن که بسته من 4-5 روزه میرسه کانادا ولی اگه از طریق آمریکا بره حداقل 3-4 روز دیرتر میرسه. گمرک آمریکا اجازه داره بسته رو باز کنه، اون رو تا 30 روز نگه داره، حتی میتونه توقیفش کنه.
    (من ازشون خواستم روی پاکت یه شماره پروندم تو دانشگاه مقصد رو اضافه کنن) به من خیلی واضح گفتن که آمریکا بسته DHL رو پاره میکنه و داخلش رو بررسی میکنه و در نتیجه هیچ اهمیتی نداره که من چی بنوسسم روش!

این رو هم مخصوصا سوال کردم که "اگه باز میکنن تکلیف معرفی نامه ها که همشون بسته و مهر شده هستن چی میشه؟ از اعتبار میافتن اگه بازشون کنن" که این رو هم اضافه کردن که معمولا وقتی میبینن آکادمیکه و توی بسته چیزی نیست (با اسکن کردن و بدون باز کردنش) و آدرس هم دانشگاهه کاری ندارن ولی اگه مشکوک بشن باز میکنن
    خلاصه که تو بستتون چیز مشکوک نذارید که گیر نکنه. مثلا اسکناس نذارید. بعد هم دعا کنید بدشانسی نیارید

برامم همون 45500 حساب کردن چون دانشجو تهرانی هستم.
    دقت نکردم که چک کرد مدارک واقعا مال دانشگاه تهرانه یا نه ولی خب ریز نمره هام تو پاکت دانشگاه بود. فقط ازم پرسید "همه مدارک مال خودت هست یا نه؟"
    خیلی هم تعجب کردن که من بسته رو تا خرخره پر نکردم و فقط یه نسخه ریز نمرم رو دارم میفرستم. هزینه بسته نیم کیلویی رو هم ازم گرفتن.

چندتا توصیه:

** آدرس دانشگاه رو که میخواید بنویسید خیلی خوشخط و دقیق بنویسید و اگه کلمه ایش مخففه مثلا ST به جای Street حتما تو کاغذ یادداشت خودتون این رو به صورت کاملش بنویسید. برای اینکه اونجا خود مسئوله آدرس رو تایپ میکنه و به شما هم نشون نمیده که چیه. بعد از اینکه همه کارهاشو کرد میاد براتون رسید رو پرینت میکنه و میده امضا کنید. اگه مثل منم حواستون نباشه ممکنه آدرس رو اشتباه تایپ کرده باشه.

******* حتما قبل از امضا کردن آدرس رو چک کنید و مطمئن بشید درست زدن و الا بگید درستش کنن. بعد برید پرداخت کنید
    ******* حتما از تو سایت دانشگاه به جز آدرس ، کد پستی یا شماره صندوق پستی رو هم بنویسید و حتما حتما یه شماره تلفن هم اضافه کنید.
    اینطوری اگه یه جای آدرس رو هم نفهمیدن یا اشتباه بود، با صندوق پستی یا تلفنی میتونن راحت پیداش کنن

** بعدشم از وزن بستتون استفاده کنید. یا شریکی بفرستید یا اینکه مداکتون رو که انلاین هم فرستادید پرینت شدش رو هم بفرستید. کار از محکم کاری عیب نمیکنه!
    *در ضمن بسته من رو که وزن نکردن.
    مال من 3 تا معرفی نامه که هر کدوم 3 صفحه A4 جنس خوب یعنی سنگین با 3 تا پاکتش بود. همینطور 2 سری ریز نمرم که یکیش 2 صفحه با پاکت بزرگ بود و یکیشم 8 صفحه که مال دارالترجمه بود و رزومم، یعنی رو هم حدود 30 صفحه بود. (من 2 تا بسته فرستادم. یکیش 6برگی بود و یکیش این 30 برگیه بود)

اینم تمام اطلاعات فعلی من بود. تا بعدا وقت کنم خوب خوب تحقیق کنم و اطلاعات کامل و دقیق بذارم.
    ویرایش توسط mehrabounr : March 18th, 2013 در ساعت 02:16 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)