صفحه 1 از 140 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1394

موضوع: اطلاعات جامع خودرو برای تازه واردین- (خرید نو،دست دوم،کرایه،بیمه خودرو و موارد مرتبط)

Banned

پیش فرض اطلاعات جامع خودرو برای تازه واردین- (خرید نو،دست دوم،کرایه،بیمه خودرو و موارد مرتبط)

سلام

دوستانی که در کانادا تجربه تحصیل یا زندگی داشتن راهنمایی کنن لطفا:

آیا خرید خودرو را برای یک دانشجو متاهل در کانادا توصیه می کنید؟
    هزینه های نگهداری و سوخت و بیمه و ... چگونه است؟
    پیشنهاد شما کدام مدل ماشین است؟

با تشکر

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Ingenieur Chimiste

پیش فرض پاسخ : نظر شما در مورد داشتن یک خودرو در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_sezar نمایش پست ها
    سلام

با تشکر
    کلا تو آمریکای شمالی بخاطر وسعت شهرها و ضعیف بودن سیستم حمل و نقل عمومی داشتن ماشین خیلی کمکه
    QFN:01-Mar-2010,CSQ&FFN:12-Oct-2010Medical:23-Aug-2013,Upload:15-Sep-2013,Pass Request:26-June-2014

ApplyAbroad Guru

سلام

با تشکر
    بستگی داره به شرایط مالی تون. با توجه به نداشتن سابقه رانندگی در کانادا باید لااقل ماهی ۴۰۰ دلار فقط برای بیمه و بنزین کنار بگذارید و تازه این غیر از هزینه تعمیرات احتمالی است. مگر اینکه همسرتون سرکار بروند و درآمد داشته باشند که در این صورت داشتن ماشین خوب است. در غیر این صورت اگر شهرتون سیستم حمل و نقل خوبی داره (مثل مونتریال و تورنتو)‌از سیستم عمومی استفاده کنید یا نزدیک دانشگاه خونه بگیرید که رفت و آمد زیاد نخواهد.

Senior Member daiejan آواتار ها

جواب این سوال خیلی سخته و بستگی به شرایط هر خانواده و محل زندگی و عادتهای اون شخص داره.
    ببینید به نظر من اگر بچه دارید (منظورم بچه کوچکه) حتما بخرید چون در زمستان تحمل بچه ها در مقابل سرما خیلی کمه و اذیت میشن.
    اگر بچه ندارید خوب شرایطفرق میکنه. اگر محل کار یا تحصیل و فروشگاهی خرید میکنید نزدیک محل سکونت است . نخرید شما با سیستم حمل ونقل شهری به راحتی میتوانید رفت و آمد کنید. خصوصا اتوبوسها سر ساعت به ایستگاهها میرسند و شما معمولا در ایستگاه معطل نمیشوید. شما از وبسایتشون میتونید زمان دقیق رسیدن اتوبوس به ایستگاه رو ببینید. حتی خانمها ساعت ده شب به بعد میتوانند با تلفن درخواست کنند که اتوبوس ۵ دقیقه در ایستگاه براشون وایسه تا برسن.(این سرویس ر تورنتو و کلگری هست بقیه شهرها رو نمیدونم.
    درضمن شما هر زمانی احتیاج به ماشین پیدا کردید میتوانید آخرین مدلش رو اجاره کنید خیلی هم ارزونه.
    من کسانی رو میشنام که سه چهارسال آخر هفته ها فقط اجاره میکردن. هم خرید هفتگی شون رو میکردن هم مسافرت میرفتن.
    ولی اگر خواستید بخرید من سیویک_ کورولا و یاریس رو پیشنهاد میکنم. ماشین کره ای نخرید چون بعدا موقع فروشش کم مشتری پیدا میکنید

هر وقت خواستید اجاره کنید به من بگید تا یک سری روش یادتون بدم که کلی کیف کنید.
    اجاره کردن خوبه ما هم که دوتا ماشین داریم بعضی وقتها برای مسافرتهای طولانی اجاره میکنیم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بستگی داره به شرایط مالی تون. با توجه به نداشتن سابقه رانندگی در کانادا باید لااقل ماهی ۴۰۰ دلار فقط برای بیمه و بنزین کنار بگذارید و تازه این غیر از هزینه تعمیرات احتمالی است. مگر اینکه همسرتون سرکار بروند و درآمد داشته باشند که در این صورت داشتن ماشین خوب است. در غیر این صورت اگر شهرتون سیستم حمل و نقل خوبی داره (مثل مونتریال و تورنتو)‌از سیستم عمومی استفاده کنید یا نزدیک دانشگاه خونه بگیرید که رفت و آمد زیاد نخواهد.
    بنده الان ایران هستم و برای 1 ژانویه 2013 از دانشگاه کلگاری پذیرش دارم. در ایران هم سوناتا 2010 داریم. ماهی قراره وزارت علوم به من و همسرم 2460 دلار حقوق بده که هزینه دانشگاه را هم خودشان به صورت مجزا از طریق سفارت پرداخت می کنن. فعلا که یکشال از ازدواجمون می گذره و بچه ای نداریم. این شرایط بنده است.
    با این اوضاع در شهری مثل کلگاری واقعا می صرفه ما خودرو تهیه کنیم؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط daiejan نمایش پست ها
    هر وقت خواستید اجاره کنید به من بگید تا یک سری روش یادتون بدم که کلی کیف کنید.
    اجاره کردن خوبه ما هم که دوتا ماشین داریم بعضی وقتها برای مسافرتهای طولانی اجاره میکنیم.
    مثل همیشه اطلاعات شما کامله.
    ایشالا، حتما اگر لازم شد باهاتون هماهنگ می کنیم قبل اش

ApplyAbroad Guru

بنده الان ایران هستم و برای 1 ژانویه 2013 از دانشگاه کلگاری پذیرش دارم. در ایران هم سوناتا 2010 داریم. ماهی قراره وزارت علوم به من و همسرم 2460 دلار حقوق بده که هزینه دانشگاه را هم خودشان به صورت مجزا از طریق سفارت پرداخت می کنن. فعلا که یکشال از ازدواجمون می گذره و بچه ای نداریم. این شرایط بنده است.
    با این اوضاع در شهری مثل کلگاری واقعا می صرفه ما خودرو تهیه کنیم؟
    با این شرایط بله میتونید. فقط چک کنید مطمئن باشید که میتونید حقوقتون رو در کانادا دریافت کنید بخصوص با این شرایط تحریم.

مثل همیشه اطلاعات شما کامله.
    ایشالا، حتما اگر لازم شد باهاتون هماهنگ می کنیم قبل اش
    من نمیدونستم شما میایید کلگری. خوب حالا یکم قضیه فرق میکنه.
    ببیند دانشگاه کلگری خارج از داون تاونه. وشما به احتمال زیاد باید همون دور ورش دنبال آپارتمان بگردید.البته دانشگاه کلگری برای متاهلین خونه ویلایی میده با اجاره خیلی پایین ولی باید حدود یکسال تو نوبت باشید. (حتما وقتی رسیدید برای گرفتنش اقدام کنید)
    حالا بستگی داره تو اون یکسال اول چقدر نزدیک دانشگاه بتونی خونه بگیری. اگه دور باشی شاید بدنباشه ماشین بگیری ولی بدون که پارکینگ دانشگاه پولیه. درضمن C Train یا همون قطر شهری از بغل دانشگاه میگذره . اگه یکم سال اول بخودت سختی بدی و ماشین نخری و فقط آخر هفته ها اجاره کنی خیلی به صرفه ات میشه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط daiejan نمایش پست ها
    من نمیدونستم شما میایید کلگری. خوب حالا یکم قضیه فرق میکنه.
    ببیند دانشگاه کلگری خارج از داون تاونه. وشما به احتمال زیاد باید همون دور ورش دنبال آپارتمان بگردید.البته دانشگاه کلگری برای متاهلین خونه ویلایی میده با اجاره خیلی پایین ولی باید حدود یکسال تو نوبت باشید. (حتما وقتی رسیدید برای گرفتنش اقدام کنید)
    حالا بستگی داره تو اون یکسال اول چقدر نزدیک دانشگاه بتونی خونه بگیری. اگه دور باشی شاید بدنباشه ماشین بگیری ولی بدون که پارکینگ دانشگاه پولیه. درضمن C Train یا همون قطر شهری از بغل دانشگاه میگذره . اگه یکم سال اول بخودت سختی بدی و ماشین نخری و فقط آخر هفته ها اجاره کنی خیلی به صرفه ات میشه.
    پس از دانشگاه هم اطلاع دارید، بله توو سایت دانشکاه پلان و تصاویر خونه های ویلایی رو نشون داده و برامون خیلی هم جالب بود. در مرود پارکینگ هم نوشته بود که باید هزینه بپردازیم.
    تو این سایت هم دنبال خونه بودم اما نزدیک دانشگاه نیست. تا ببینیم در این چند ماه تا ژانویه چی پیش میاد.
    بازهم ممنونم از راهنمای های با ارزش شما

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)