صفحه 140 از 140 نخستنخست ... 4090130131132133134135136137138139140
نمایش نتایج: از شماره 1,391 تا 1,394 , از مجموع 1394

موضوع: اطلاعات جامع خودرو برای تازه واردین- (خرید نو،دست دوم،کرایه،بیمه خودرو و موارد مرتبط)

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع خودرو برای تازه واردین- (خرید نو،دست دوم،کرایه،بیمه خودرو و موارد مرتبط)

دوستان عزیز که با کلی زحمت توی ایران پول جمع کردید و میخواید اینجا خودرو بخرید.
    اولا اگه میتونید نو بخرید. به هیچ قیمتی از فیس بوک مارکت یا جاهایی دیگه از شخص خرید نکنید. تمام خودروهای توی فیس بوک مارکت یا کیجیجی مشکل دار هستند. یک نکته ای که بهتون بگم اینه اینجا خودرو مثل دمپایی هست برای مردم و زیاد اهمیتی به تعمیر و نگهداری ماشین نمیدن چون خرید یکی دیگه آسون هست. پس بدونید که خیلی سخت میشه خودرو دست دوم خوب گیر بیارید. حتی دیلرشیپ ها هم دیدم که سر دوستان کلاه گذاشتن مخصوصا اگه تازه وارد باشید حتما سرتون یک بار کلاه رو میره. پس ریسک نکنید و خودرو نو بخرید با خیال راحت. من دوبار سرم کلاه رفت اینجا.
    از یک خانواده کانادایی خریدم بار اول خیلی نایس بودن و فیلمشون رو خوب بازی کردن (شاید من ساده بودم چون تازه وارد بودم، ولی ساده بودن من دلیل نمیشه که ماشین دست دوم اینجا ماشین خوبیه). به هرحال بعد از یک هفته متوجه شدم ماشین مشکل موتوری حادی داره و وقتی بهشون گفتم این ماشین شما مشکل داره بهم گقت" همینه که هست یا It is what it is.
    نکته مهم اینجا اینکه اکثر ایرانی ها میگن کانادایی ها ادم های نایسی هستند ولی باید بهتون بگم در ظاهر آره ولی در باطن علاوه بر اینکه نسبت به شما حس نژاد پرستی دارند، گوش شما رو هم با پنبه به خوبی میبرند. ازتون خواهش میکنم ماشین دست دوم نخرید یا اگه میخواید بخرید برید دیلرشیپ و ازش بخواید بهتون یک ضمانتی چیزی بده اگه ماشین مشکل دار بود ببرید پس بدید. حتما مکتوب باشه اون ضمانتی که میده.
    برای بار آخر میگه اینجا گوش تازه وارد رو راحت میبرند این کانادایی های نایییییس
    هیچ آخرتی وجود نداره. در سراسر تاریخ حکومت ها با ابزاری به نام پرستش خدا بر مردم سواری کرده اند. بهشت و جهنم شما همین دنیا هست.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع خودرو برای تازه واردین- (خرید نو،دست دوم،کرایه،بیمه خودرو و موارد مرتبط)

نقل قول نوشته اصلی توسط soubasa نمایش پست ها
    دوستان عزیز که با کلی زحمت توی ایران پول جمع کردید و میخواید اینجا خودرو بخرید.
    اولا اگه میتونید نو بخرید. به هیچ قیمتی از فیس بوک مارکت یا جاهایی دیگه از شخص خرید نکنید. تمام خودروهای توی فیس بوک مارکت یا کیجیجی مشکل دار هستند. یک نکته ای که بهتون بگم اینه اینجا خودرو مثل دمپایی هست برای مردم و زیاد اهمیتی به تعمیر و نگهداری ماشین نمیدن چون خرید یکی دیگه آسون هست. پس بدونید که خیلی سخت میشه خودرو دست دوم خوب گیر بیارید. حتی دیلرشیپ ها هم دیدم که سر دوستان کلاه گذاشتن مخصوصا اگه تازه وارد باشید حتما سرتون یک بار کلاه رو میره. پس ریسک نکنید و خودرو نو بخرید با خیال راحت. من دوبار سرم کلاه رفت اینجا.
    از یک خانواده کانادایی خریدم بار اول خیلی نایس بودن و فیلمشون رو خوب بازی کردن (شاید من ساده بودم چون تازه وارد بودم، ولی ساده بودن من دلیل نمیشه که ماشین دست دوم اینجا ماشین خوبیه). به هرحال بعد از یک هفته متوجه شدم ماشین مشکل موتوری حادی داره و وقتی بهشون گفتم این ماشین شما مشکل داره بهم گقت" همینه که هست یا It is what it is.
    نکته مهم اینجا اینکه اکثر ایرانی ها میگن کانادایی ها ادم های نایسی هستند ولی باید بهتون بگم در ظاهر آره ولی در باطن علاوه بر اینکه نسبت به شما حس نژاد پرستی دارند، گوش شما رو هم با پنبه به خوبی میبرند. ازتون خواهش میکنم ماشین دست دوم نخرید یا اگه میخواید بخرید برید دیلرشیپ و ازش بخواید بهتون یک ضمانتی چیزی بده اگه ماشین مشکل دار بود ببرید پس بدید. حتما مکتوب باشه اون ضمانتی که میده.
    برای بار آخر میگه اینجا گوش تازه وارد رو راحت میبرند این کانادایی های نایییییس

برادر من اینطور نیست که شما میگید. ماشین دست دوم هم خوب داره و هم بد.
    همونطوری که همه میدونن شما قبل از خرید ماشین دست دوم باید خودرو رو به یک مکانیک نشون بدی و ازش بخای بهت بگه بخری یا نه.
    دوم اینکه یکسری برندها رو اصلا نباید بهشون دست زد مثل ب ام و و بنز و سایر برندهای لاکچری. ماشینهای ژاپنی و ولوو سویدی اینا مرگ ندارن و دست ۱۰م شم کار کرده و میکنه.

این سه خطی که بنده نوشتن ساده ترین و کمترین چیزیه که تو خرید خودرو شما باید بهش توجه کنید. (من کانادا زندگی نمیکنم ولی خرید خودرو دسته دوم داستانش مشخصه).
    در ضمن همونطوری که تو ایران یکی سرت کلاه میتونه بذاره تو خارج هم میتونه بذاره.

من از دوچرخه بگیر تا گوشی دست دوم تو خارج خرید کردم.
    فقطم یک سوال از طرف میپرسم. > آیا این ...... مشکل خاصی داره که نیاز به تعمیر داشته باشه.
    من هیچ موقع ندیدم بهم دروغ بگن.
    (البته اینم بگم این دست اجناسی که من خریدم هیچ موقع بالای ۱۰۰۰ دلار نبودن).
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

عزیز اینطوری که شما میگید نیست من خودرو دومم رو همین کار رو کردم بردم پیش مکانیک یک صفحه پرینت بهم اطلاعات معاینه خودرو رو داد ولی دوباره ماشین من engine total شد. وقتی هم که پیش مکانیک رفتم گفت خب همه چی همیشه پرفکت نیست اینم جوابش
    نفر اول بهم گفت it is what it is
    نفر دوم بهم گفت گEverything is not always perfact

داداش جایی که شما زندگی میکنی خیلی خوبه که آدما کارهای خوب میکنند و دروغ نمیگن بگو ماهم بدونیم کجایی. هاهاهاها. ما هم اینجا میپرسیم مشکلی داره ماشین یا نه میگن Nothing ولی وقتی میخریش میبینی کلش مشکله. این مشکل من بوده مشکل دوستان من بوده و مشکل همه تازه واردان به اینجا بوده.
    یعنی شما میگید که منی که سه سال دارم با این مردم زندگی میکنم و در سه شهر مختلف زندگی کردم اشتباه میگم و شما که پاتو اینجا نذاشتی درست میگی. ببین کانادا اسمش بزرگه اسمش قشنگه داخلش انقد زشتی و گوش بری میبینی از ایران خودمون بدتره. شما نباید دوچرخه و مبل و گوشی رو با خرید ماشین مقایسه کنید. ماشین دست دوم اگه دیفرانسیلش، موتورش، کیت زنجیرش خراب بشه باید همون اندازه ای که پول دادی یکم بیشتر بذاری سرش تا درستش کنی. اینجا کاناداست. اینجا نگهداری ماشین با جایی که نمیدونم شما اونجا هستی فرق داره. اینجا ماشین حکم دمپایی داره ققط ماشین رو استفاده میکنند نه سرویس. بنابراین ماشین دست دوم اینجا به صرفه نیست. توی آب و هوای اینجا به ماشین نرسی ماشینت دو ساله توتال میشه.
    من بعد از سه سال زندگی اومدم اینجا نظراتم رو درباره چیزهای مختلف کانادا گذاشتم واسه مردم سرزمینم. اشکالی داره؟ شما هم نظراتتون رو ازجایی که زندگی میکنید خوب یا بد بذارید برای هموطن ها حداقل ذره ای از مشکلات آنها در مسیر مهاجرت زندگی یا تحصیلی کم کنیم. من نمیدونم شما کجا هستی و نمیتونم نظری بدم. اگر هم بدونم کجا هستی بازم نمیتونم نظری بدم چون اونجا تجربه زندگی ندارم.
    من همیشه سعی میکنم راجع به چیزی که تچربه نکردم بیخودی نظر ندم. من شما رو به امضای زیر پست های خودتون هدایت میکنم "بسیار سفر باید تا پخته شود خامی"
    ویرایش توسط soubasa : February 21st, 2023 در ساعت 01:30 AM
    هیچ آخرتی وجود نداره. در سراسر تاریخ حکومت ها با ابزاری به نام پرستش خدا بر مردم سواری کرده اند. بهشت و جهنم شما همین دنیا هست.

Junior Member

همه جا همینطوریه
    تو سوئد هستم. ۱۰ سال قبل یه پاسات دست دوم حدود ۱۰ هزار یورو یا ۱۰۰ هزار کرون از نمایشگاه خریدم. تقریبا بعد ۱ هزار کیلومتر نشتی کرد روغن ریزی کرد. نصف قیمت فروختم.
    از نمایشگاه یه ماشین نو خریدم اما بهم نگفته بودن ماشین به اصطالح دمو هست. چند هزاز کرون یا چند صد یورو ارزونتر بود اما کاور پلاستیکی موتور نداشت. منم تازه وارد اصلا از این چیزا سر در نمیارم. صندلیش بعد چند ماه ایراد پیدا کرد. دکمه کنترل صدا کار نمیکرد. بعد ۱ ماه این دکمه رو تونستن درست کنن. تازه بعد کلی زنگ و ایمیل و فرستادن عکس بهم گفتن ماشین دمو بوده و برا همین ارزونتر فروختن . حالا همون کاور رو دست دو بخری ۱۰ هزار کرونه.
    فروشنده هردوتا سوئدی بودن یعنی سوئدی با پیشینه ی مهاجر نبودن

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)