صفحه 128 از 140 نخستنخست ... 2878118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,271 تا 1,280 , از مجموع 1394

موضوع: اطلاعات جامع خودرو برای تازه واردین- (خرید نو،دست دوم،کرایه،بیمه خودرو و موارد مرتبط)

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع خودرو برای تازه واردین- (خرید نو،دست دوم،کرایه،بیمه خودرو و موارد مرتبط)

نقل قول نوشته اصلی توسط zilloo نمایش پست ها
    سلام، ما تصادف بدی داشتیم طوری که ماشین بنظرم قابل تعمیر نباشه.من از قوانین اینجا اطلاع چندانی ندارم. ماشین صفر را سال قبل فاینانس کرده بودیم، میخواستم سیر قضایا از این ببعد را بپرسم . حالا باید همچنان قسط ماشین نویی را که وجود نداره بدهیم ؟، بیمه اینجا چکار میکنه، ارزش فعلی را براورد میکنه، دنبال مقصر میگرده ؟...
    برای مورد شما که فاینانس هست نحوه پرداخت نمیدونم چه جوریه ولی برای دو تا از همکارهای من این اتفاق افتاد و چون هزینه تعمیر بیشتر از قیمت خود ماشین بود بیمه معادل ارزش ماشین بهشون پول داد. در واقع بیمه معادل ارزش روز بازار ماشین رو ازشون خرید. جزییات بیشتر رو نمیدونم ولی میدونم درباره قیمت میشه چونه زد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع خودرو برای تازه واردین- (خرید نو،دست دوم،کرایه،بیمه خودرو و موارد مرتبط)

بنده تجربه لاستیک زمستونی رو هم عرض کنم خدمتتون:
    1-این چیزی که من دیدم، نو خریدنش خیلی گرونتر از دسته دومش هست.
    2-خریدن رینگ دقت میخواد. هر رینگی به هر ماشینی نمیخوره. قطر سوراخ وسط رینگ، الگوی چینش پیچها و قطر سوراخ پیچ ها مهمه. یک ست رینگ خوب قیمتش حدود 50 دلاره. بستگی داره که یارو چند وقت باشه بخواد از شرشون راحت بشه. همین رینگ نواش دونه ای 50 دلاره.
    3-حداقل بین 15 تا 20 دلار میگیرند تا لاستیک رو جا بیاندازن روی رینگ و زیر ماشین بزننش. من دادم یک آقای آشوری به نام پیتر، نزدیک های وودبریج، دونه ای 20 دلار.
    4-من لاستیک رو از آشنا خریدم، ولی کلا لاستیک که رفت زیر ماشین، نصف قیمتش میافته. میشه لاستیک خوب دونه ای 70 تا 100 گیر آورد، برای لاستیکی که نواش 130 باشه. ولی لاستیک نوی 100 دلاری هم داریم.
    5-لاستیک اگر اندازه اش عوض بشه، باید توی گوگل نگاه کنید، ببینید سایز جدید به ماشین میخوره یا نه. میرید سایت 1010tires.com مشخصات ماشین رو بهش میدید، میگه کدوم تایرها بهش میخورن (اونهایی که ردیف سبز رنگ هستند). خود نمایندگی هوندا (پارک وی) بهم گفت که اگر اختلاف قطر (ستون آخر سمت راست) تا 3% باشه، مشکلی نداره (البته یک مقدار هم سعی کرد من رو بترسونه که فلان سنسور میتونه بسوزه و از این جور حرفها). من سایز لاستیک رو که عوض کردم، 1.7% با سایز اصلیم فرق داشت. این 1.7% قطر کمتر، سرعت من رو بین 1 تا 2 کیلومتر بیشتر نشون میده. یعنی اگر من دارم 100 تا میرونم، عملا 98 تا هستش.
    5-اگر بخواید دست دوم بخرید، همه چیر روی کیجیجی پیدا میشه.
    6-اگر نو بخواید بخرید، از 650 کمتر پیدا نمیشه. اونم از این چینی ها که نقد کار میکنند.
    7-کندیدن تایر اگر مسترش رو بگیرید، براتون قسط بندی میکنه.
    8-نگهداری لاستیک هم برای کسایی که لاکر ندارند، دردسری هستش. قیمت نگهداری لاستیک حدود 100 دلار برای فصل هست به گمونم.
    9-اگر رینگ و لاستیک جدا بگیرید، دیگه برای تعویضشون لازم نیست پول بدید. خودتون میتونید جا بزنید. اگر فقط لاستیک بخرید، جا زدنش هر دفعه حداقل همون 15 تا 20 دلار برای هر چرخی آب میخوره.
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

با سلام
    من میخواستم ماشین شخصیمو بفروشم.سالم و بی عیب هست. آیا فروش از طریق kijiji انتخاب درستیه؟ چه روشهای دیگه ای وجود داره؟ کلا چه نکته هایی رو باید قبل از فروش درنظر بگیرم؟
    خیلی ممنون میشم دوستانی که تجربه فروش دارن راهنمایی کنن.

البته من بیشتر ضفحات این موضوع رو ورق زدم ولی چیزی درمورد فروش خودرو پیدا نکردم، امیدوارم سوالم رو جای اشتباهی مطرح نکرده باشم.
    پیشاپیش سپاسگزارم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mbm_e نمایش پست ها
    با سلام
    من میخواستم ماشین شخصیمو بفروشم.سالم و بی عیب هست. آیا فروش از طریق kijiji انتخاب درستیه؟ چه روشهای دیگه ای وجود داره؟ کلا چه نکته هایی رو باید قبل از فروش درنظر بگیرم؟
    خیلی ممنون میشم دوستانی که تجربه فروش دارن راهنمایی کنن.

البته من بیشتر ضفحات این موضوع رو ورق زدم ولی چیزی درمورد فروش خودرو پیدا نکردم، امیدوارم سوالم رو جای اشتباهی مطرح نکرده باشم.
    پیشاپیش سپاسگزارم.
    به سایتهای دیگر مثل autotrader هم می توانید مراجعه کنید.
    فیس بوک و شبکه های اجتماعی ایرانیان تورنتو هم می تواند گزینه مناسبی باشد.
    برای فروش می توانید پس از دریافت ایمیل یا تکست و‌.‌.. ابرها را بررسی کنید و در صورت تمایل قطعی کنید. معمولا افراد شرایط مختلفی دارند و ممکن است قیمت را هم‌کمی کم و زیاد کنید. در سرویس اونتاریو باید پکیج ۲۰ دلاری فروش خودروی دست دوم را بخرید که اطلاعات لازم را به خریدار نشان میدهد. در زمان مراجعه برای خریدار نیز این پکیج لازم است.
    برخی نکات امنیتی در مورد دریافت پول و نحوه قرار با افراد است که در همان کیجیجی و گوگل سرچ کنید خواهید یافت. پس از قطعی کردن قیمت اگر safetyرا تعهد کرده اید به یکی از مکانیکهای دارای سرتیفیکیت میروید و سیفتی را دریافت میکنید. ممکن است هزینه های دیگری را لازم شود پس از چک انجام دهید در غیر این صورت حدود ۸۰ دلار هزینه خواهید داشت. ای تست etestدر حال حاضر دیگر برای فروش خودرو نیاز نیست اگر ای تست قبلی معتبر باشد.
    با خریدار با داشتن پکیج و سیفتی و پلاک خود به سرویس اونتاریو مراجعه میکنید و کار انتقال مالکیت را پس از تایید دریافت کامل وجه تمام‌میکنید‌. برخی خودرو را بدون سیفتی as isفروش میگذارند که پروسه دیگری است و لازم است احتیاط لازم در خصوص تحویل خودرو و شرایط آن انجام شود از جمله تاییدیه تحویل خودرو در ساعت و روز xبه منظور پرهیز از مسئولیت احتمالی شما پس از آن. همینطور زمان مشخصی (یک هفته) برای انتقال مالکیت توسط خریدار پس از سیفتی.
    دوستان دیگر هم مواردی اگر بتوانند به پاسخ سوال شما اضافه میکنند.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

آقا کسی تجربه کیلومتر اضافه تو لیز داشته؟ من یک حساب سرانگشتی کردم دیدم که آخر لیز احتمال داره 10000 دلار جریمه کیلومتر اضافه ام بشه!! خب اینجور مواقع چه اتفاقی میافته؟ اگر ماشین رو بخوای بخری دیگه جریمه رو نمیدیم؟! بفرمایید چه نو خاکی باید تهیه کنم سرم بریزم؟!

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mhtavakol نمایش پست ها
    آقا کسی تجربه کیلومتر اضافه تو لیز داشته؟ من یک حساب سرانگشتی کردم دیدم که آخر لیز احتمال داره 10000 دلار جریمه کیلومتر اضافه ام بشه!! خب اینجور مواقع چه اتفاقی میافته؟ اگر ماشین رو بخوای بخری دیگه جریمه رو نمیدیم؟! بفرمایید چه نو خاکی باید تهیه کنم سرم بریزم؟!
    برو دیلرشیپ سریع این رو تحویل بده و یک ماشین نو یا دست دوم خوب که دوست داری فاینانس کن و بقیه ی بدهکاریتون به این لیز رو پخش کنید روی این جدیده!

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط Apdentist نمایش پست ها
    برو دیلرشیپ سریع این رو تحویل بده و یک ماشین نو یا دست دوم خوب که دوست داری فاینانس کن و بقیه ی بدهکاریتون به این لیز رو پخش کنید روی این جدیده!
    آقا من 8 ماهه این ماشین رو دارم. لیزم 60 ماهه است. شاید تو این فاصله محل کارم رو عوض کنم، شاید هم محل زندگیم رو عوض کنم. ولی میخوام بدونم خونه پرش چی میشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Texas at Arlington

اصلا جای نگرانی نیست. اگه ماشین رو ازشون بخری لازم نیست جریمه ای پرداخت کنی.

ApplyAbroad Superstar

آقا من 8 ماهه این ماشین رو دارم. لیزم 60 ماهه است. شاید تو این فاصله محل کارم رو عوض کنم، شاید هم محل زندگیم رو عوض کنم. ولی میخوام بدونم خونه پرش چی میشه؟
    خونه پرش - اگر ماشین را نخرید و با کیلومتر اضافی پس بدید - طبق قرارداد نوشته که چقدر به ازای هر کیلومتر اضافی از شما جریمه می گیرن. یک راه اینه که در سایت هایی مثل leasebusters ماشین را آگهی کنید تا یکی لیز شما را برداره. چند صد دلاری هزینه این کار می شه اما باید ببینید بر اساس جریمه احتمالی و هزینه روش های دیگه براتون می صرفه یا نه.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام متاسفم که این حادثه را داشتید امید که صدمه جانی نداشته اید.

در این شرایط بیمه ماشین شما را رایت آف میکند یعنی که ماشین شما را کلا برای خودشان برمیدارند و هزینه برآوردی آن را به شما میدهند. چون ماشین در فایننس است به نظرم حالا این پول رابه فایننسور - که احتمالا شرکت فروشنده به شماست میدهند و کتار میروند. ماشین نو بوده بنابراین افت قیمت سالهای اول را داشته (در حالیکه اقساط شما احتمالا در طول فایننس برابر است) بنابراین باید قاعدتا یک چند هزارتایی پول رایت آف کمتر از مانده شما باشد که تا جایی که من میدانم باید متاسفانه خودتان جبران کنید. اینرا هم میدانم که چان ه زدن گاهی موثر است یعنی شرکت بیمه چون سعی دارد شما را راضی کند کمی منعطف معمولا هست. به خصوص اگر تصادف طوری بوده که قیمت اسکرپ scrap value بالا در بیاید.

تصادف بسیار ناخوشایند است به خصوص اینکه ادم نمیداند چه کاری باید بکند. امید که کارهای شما به خوبی درست شوند.
    خیلی ممنونم از راهنمایی شما و سایر دوستان. خوشبختانه صدمه جانی نداشتیم. همینطور که گفتید در اصل با توجه به افت قیمت ،یک مابه اتفاوت ۴ تا ۵ هزاردلاری باید پرداخت میکردیم برای تسویه فاینانس. ولی خوشبختانه من اپشن 5 year new car protection را روی بیمه داشتم،درنتیجه قیمت روز ماشین را دادند . یعنی ۴ هزار دلار هم بیشتر از وامی که داشتم به من دادند. فکر میکنم گزینه خوبی باشه ،البته امیدوارم کسی از دوستان مجبور به استفاده از این بند نشود.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)