صفحه 131 از 140 نخستنخست ... 3181121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,301 تا 1,310 , از مجموع 1394

موضوع: اطلاعات جامع خودرو برای تازه واردین- (خرید نو،دست دوم،کرایه،بیمه خودرو و موارد مرتبط)

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع خودرو برای تازه واردین- (خرید نو،دست دوم،کرایه،بیمه خودرو و موارد مرتبط)

نقل قول نوشته اصلی توسط RickC137 نمایش پست ها
    سلام سوال یه خورده کلیه منم جواب کلی میتونم بدم یه هوندا سیویک یا کورولا تر تمیز که مرتب سرویساش انجام شده. واسه قیمتم kijiji یا autotrader رو چک کن ببین چه رنج قیمتی پسندت میشه. هزینه بیمه هم بستگی به شرایط و نوع ماشین و ... داره ولی حدودا واسه بیمه شخص ثالث و راننده بدون تجربه که تازه گواهینامه گرفته در بهترین حالت حدود ماهی 150 اینا ممکنه دربیاد. ولی خب بازم میگم خیلی تقریبیه و به شرایط خودتون بستگی داره. از خود tdinsurance میشه quote انلاین گرفت یه حدودی دستتون میاد
    نمی دونم راجع به کجا صحبت می کنید (شهر) ولی کرولا یا سیویک در مرکز تورنتو برای راننده تازه کار بسته به جا 300 به بالا هست بیمه اش.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع خودرو برای تازه واردین- (خرید نو،دست دوم،کرایه،بیمه خودرو و موارد مرتبط)

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    نمی دونم راجع به کجا صحبت می کنید (شهر) ولی کرولا یا سیویک در مرکز تورنتو برای راننده تازه کار بسته به جا 300 به بالا هست بیمه اش.
    بیمه شخص ثالث رو عرض کردم برای ماشین های حدود 10 سال قدیمی. شهر هم کلگری هستش

نقل قول نوشته اصلی توسط RickC137 نمایش پست ها
    بیمه شخص ثالث رو عرض کردم برای ماشین های حدود 10 سال قدیمی. شهر هم کلگری هستش
    بین هشتاد تا صد دلار ماهیانه

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

بعنوان تجربه عرض میکنم خدمتتون که برف دوشنبه یکبار دیگه به من ثابت کرد که مهمتر از شاسی بلند بودن ماشین، داشتن ماشین به روزتر و استفاده از لاستیک زمستونی مفید فایده‌تر هستش.

سیستمهای ایمنی و بازتوزیع نیرو در ماشین های جدید، واقعا رانندگی رو خیلی آسون‌تر و ایمن‌تر میکنه، به شرطی که امکان ایجاد نیرو (ترکشن) بر روی زمین باشه که بدون لاستیک زمستونی ممکن نیست.

خلاصه اگر کسی دنبال خرید ماشین هست، به نظرم خیلی خودش رو با SUV های قدیمی سرگرم نکنه، من خودم یک سیویک 2018 لیز کردم و احساس میکنم اگر عمده مسیرتون مسطح باشه، هزینه برای این رده ماشین کافی هست.
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mhtavakol نمایش پست ها
    بعنوان تجربه عرض میکنم خدمتتون که برف دوشنبه یکبار دیگه به من ثابت کرد که مهمتر از شاسی بلند بودن ماشین، داشتن ماشین به روزتر و استفاده از لاستیک زمستونی مفید فایده‌تر هستش.

سیستمهای ایمنی و بازتوزیع نیرو در ماشین های جدید، واقعا رانندگی رو خیلی آسون‌تر و ایمن‌تر میکنه، به شرطی که امکان ایجاد نیرو (ترکشن) بر روی زمین باشه که بدون لاستیک زمستونی ممکن نیست.

خلاصه اگر کسی دنبال خرید ماشین هست، به نظرم خیلی خودش رو با SUV های قدیمی سرگرم نکنه، من خودم یک سیویک 2018 لیز کردم و احساس میکنم اگر عمده مسیرتون مسطح باشه، هزینه برای این رده ماشین کافی هست.
    بحث لاستیک زمستانی در یخبندان کمک موثرتری از داشتن چهارچرخ محرک است و حتی با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید منابع و تستهای تایید کننده این امر را ببینید. لاستیکهای چهارفصل نو هم عملکرد بهتری دارند و همانطور که شما هم اشاره کردید سیستمهای الکترونیک پخش نیرو و انتقال قدرت در خودروهای جدید به میزان زیادی دولوپ پیدا کرده اند و این امر بسیار محسوس است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Local Moderator

نمیدونم کدوم شهر هستید ولی تو کبک لاستیک زمستانی اجباری ، دو روز پیش انقدر حجم برف زیاد بود که من تو یکی از پیچ های نزدیک خونه تو برف گیر کردم بعداز حدود نیم ساعت با کمک چند نفر تونستم حرکت کنم
    اینجا خیلی ها یک سری وسایل جانبی هم دارن که موقعی که تو برف گیر کردین میندازن زیر لاستیک

Senior Member

مزایای لاستیک زمستانی بسیار زیاداست:
    ۱) هزینه لاستیک زمستانی حدود ۸۰۰ الی ۹۰۰ دلار است که با توجه به سایر هزینه ها بسیار معقول است.
    ۲) تخفیف های بیمه ای
    ۳) اعتماد بنفس در رانندگی روی برف و یخ
    ۴) شما دو دست لاستیک دارید و عمر لاستیک های شما دوبرابر نمیشود ولی ۸۰-۷۰ درصد بیشتر میشود.
    ۵) رانندگی واقعا با لاستیک زمستانی راحتتر است و ماشین کمتر لیزمیخورد،( تجربه من)
    ۶) با تعویض لاستیک هر شش ماه هم لاستیک های شما توسط تکنسین چک و کنترل میشود وهم دوباره بالانس و تنظیم باد میشود.
    ۷) اگر حتی ۱٪ در طول دهسال این لاستیک ها بتوانند جلوی ضررمالی یا جانی شما را بگیرن و موثر واقع بشوند باز هم ارزشش رو داره، چون ممکنه اولین تصادف خدای نکرده آخرین تصادف هم باشه و اگر این لاستیک ها بتونن حتی درصد کمی کمک بکنن که شما ایمن تر باشید ارزشش رو دارن. ( البته امیدوارم که همیشه و همه جا بیخطر و بی بلا باشین)
    ۸) برای کسانیکه اولین سال اقامتشون در مناطق سردسیره و تجربه رانندگی در برف و یخبندان رو ندارن استفاده از تایر زمستانی بسیار توصیه میشه.
    من خودم از سال اول لاستیک زمستانی استفاده کردم و هر شش ماه عوض میکنم و خیلی اعتماد بنفس خوبی در رانندگی زمستانی دارم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hiver نمایش پست ها
    نمیدونم کدوم شهر هستید ولی تو کبک لاستیک زمستانی اجباری ، دو روز پیش انقدر حجم برف زیاد بود که من تو یکی از پیچ های نزدیک خونه تو برف گیر کردم بعداز حدود نیم ساعت با کمک چند نفر تونستم حرکت کنم
    اینجا خیلی ها یک سری وسایل جانبی هم دارن که موقعی که تو برف گیر کردین میندازن زیر لاستیک
    در اونتاریو برای خودروهای شخصی اجباری نیست هرچند برای تاکسی ها قانون الزام اول دسامبر تا 15 مارچ را برای استفاده از لاستیک زمستانی دارد. عموما بیمه ها برای استفاده از لاستیک زمستانی حدود 5% تخفیف روی پرمیوم سالانه میدهند که بخشی از هزینه را جبران میکند. همینطور بخشی از هزینه ها هم به لحاظ کاهش ریسک در دراز مدت قابل درنظر گیری است.
    در کل در ایالتهای غیر بی سی در کانادا در فصل زمستان داشتن لاستیک زمستانی بسیار برای افرادی که از خودرو به صورت روزانه استفاده میکنند توصیه میشود و همانطور که شما و سایر دوستان هم اشاره کردید برخی مواقع از هزینه های غیرقابل پیش بینی احتمالی جلوگیری خواهد کرد. داشتن اس یو وی یا سدان هم در این مورد تفاوتی ایجاد نمیکند (دورزدن و ایستادن) هرچند داشتن چهارچرخ محرک برای مواقعی نظیر موقعیت شما (گیرکردن و شروع حرکت از موقعیت استاک) مفید است اما در لیز خوردن و استیبیلیتی در یخ و سرما بیشتر از هرچیز لاستیک زمستانی تاثیرگذار است.
    این توضیحات را برای دوستانی که از ایران تشریف آورده و سالهای اول یا به ویژه ماههای اول خود را در کانادا با خودرو سپری میکنند بیشتر ذکر کردم چون با تجربه ایران ممکن است داشتن اس یو وی یا لاستیک نوتر را برای سیف بودن رانندگی در این شرایط که تجربه کمتری در آن دارند انتخاب کنند اما با جستجوی ساده در منابع اینترنتی می توانند به روشهای مفید در رانندگی در این آب و هوا و تجهیز خودرو به وسیل مورد نیاز در زمستان آگاهی کافی پیدا نمایند.

“I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amira44a نمایش پست ها
    مزایای لاستیک زمستانی بسیار زیاداست:
    ۱) هزینه لاستیک زمستانی حدود ۸۰۰ الی ۹۰۰ دلار است که با توجه به سایر هزینه ها بسیار معقول است.
    ۲) تخفیف های بیمه ای
    ۳) اعتماد بنفس در رانندگی روی برف و یخ
    ۴) شما دو دست لاستیک دارید و عمر لاستیک های شما دوبرابر نمیشود ولی ۸۰-۷۰ درصد بیشتر میشود.
    ۵) رانندگی واقعا با لاستیک زمستانی راحتتر است و ماشین کمتر لیزمیخورد،( تجربه من)
    ۶) با تعویض لاستیک هر شش ماه هم لاستیک های شما توسط تکنسین چک و کنترل میشود وهم دوباره بالانس و تنظیم باد میشود.
    ۷) اگر حتی ۱٪ در طول دهسال این لاستیک ها بتوانند جلوی ضررمالی یا جانی شما را بگیرن و موثر واقع بشوند باز هم ارزشش رو داره، چون ممکنه اولین تصادف خدای نکرده آخرین تصادف هم باشه و اگر این لاستیک ها بتونن حتی درصد کمی کمک بکنن که شما ایمن تر باشید ارزشش رو دارن. ( البته امیدوارم که همیشه و همه جا بیخطر و بی بلا باشین)
    ۸) برای کسانیکه اولین سال اقامتشون در مناطق سردسیره و تجربه رانندگی در برف و یخبندان رو ندارن استفاده از تایر زمستانی بسیار توصیه میشه.
    من خودم از سال اول لاستیک زمستانی استفاده کردم و هر شش ماه عوض میکنم و خیلی اعتماد بنفس خوبی در رانندگی زمستانی دارم.
    در ادامه باید تاکید کنم که تفاوت لاستیک زمستانی و عادی در کیفیت ماتریال لاستیک است که در لاستیک زمستانی ترکشن بییشتری بر روی سطح اسفالت یا برف ایجاد میکند و نباید به این سخن اکتفا کرد که مثلا تایر های عادی من نو هستند یا آج خوبی دارند. این دو فاکتور تفاوت عملکرد لاستیک های زمستانی را توجیه نمیکند بلکه همانطور که عرض کردم تفاوت در ماتریال این دو فراورده نهفته است. شاید به همین علت باشد که در فصول غیر سرد( بالای ۷ درجه ) میبایست لاستیک های زمستانی تعویض شوند، چرا که خطر گرمایش و ترکیدن در سرعت های بالا وجود دارد.

Senior Member fanta آواتار ها

یک گزینه دیگه هم میتونه استفاده از لاستیکهای All Weather باشه که از نظر عملکرد یه چیزی بین لاستیک معمولی و زمستونه هستن. مزیتشون عدم نیاز به تعویض سالیانه هستش
    Don't feed the trolls

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)