صفحه 132 از 140 نخستنخست ... 3282122123124125126127128129130131132133134135136137138139140 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,311 تا 1,320 , از مجموع 1394

موضوع: اطلاعات جامع خودرو برای تازه واردین- (خرید نو،دست دوم،کرایه،بیمه خودرو و موارد مرتبط)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع خودرو برای تازه واردین- (خرید نو،دست دوم،کرایه،بیمه خودرو و موارد مرتبط)

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    یک گزینه دیگه هم میتونه استفاده از لاستیکهای All Weather باشه که از نظر عملکرد یه چیزی بین لاستیک معمولی و زمستونه هستن. مزیتشون عدم نیاز به تعویض سالیانه هستش
    All seasons مگه همون معمولی نیست؟ عموما فقط All seasons و زمستونی دارند.

Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد عمران- خاک و پی

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع خودرو برای تازه واردین- (خرید نو،دست دوم،کرایه،بیمه خودرو و موارد مرتبط)

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    یک گزینه دیگه هم میتونه استفاده از لاستیکهای All Weather باشه که از نظر عملکرد یه چیزی بین لاستیک معمولی و زمستونه هستن. مزیتشون عدم نیاز به تعویض سالیانه هستش
    منم فقط all season و زمستونی دیدم!

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_m نمایش پست ها
    منم فقط all season و زمستونی دیدم!
    All season و All weather با هم فرق دارند

Senior Member fanta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    لاستیکهای معمولی همون All Season هستند اما با All Weather فرق دارند.
    All Weather ها یه چند سالی هست وارد بازار شدن و هر چند توی زمستون به کیفیت Winter Tire نیستند اما عملکرد به مراتب بهتری از All Season دارند. لینک زیر رو ببینید:
    https://www.kaltire.com/en/all-weather-tires/
    Don't feed the trolls

ApplyAbroad Guru

لاستیکهای معمولی همون All Season هستند اما با All Weather فرق دارند.
    All Weather ها یه چند سالی هست وارد بازار شدن و هر چند توی زمستون به کیفیت Winter Tire نیستند اما عملکرد به مراتب بهتری از All Season دارند. لینک زیر رو ببینید:
    https://www.kaltire.com/en/all-weather-tires/
    هرکدام از لاستیکها بسته به مواد اولیه و به کاررفته خصوصیات الاستیک و مکانیکی متفاوتی دارند. چسبندگی و تراکشن بالاتر در زمستان برای لاستیکهای زمستانی به واسطه آجهای اگرسیو و کشسانی بالاتر در دمای سرد به بهای افزایش سوخت و قدرت بالاتر موتور به دست می آید. به عبارتی در فصول غیرسرد استفاده از لاستیکهای سه فصل و سوییچ به لاستیک زمستانی در حالت زمستان می تواند اپتیمم مصرف سوخت و نیز از بین رفتن لاستیکها در درازمدت را در بر داشته باشد. امکان اینکه هر دو خاصیت کشسانی بالا در هوای سرد و روانی حرکت در دمای تابستان را با یک لاستیک بتوان ایده آل کرد متاسفانه وجود ندارد چه اینکه در غیر این صورت کمپانیهای تولید خودرو و نیز سازندگان مواد شیمیایی و لاستیک قبلا چنین اقدامی را کرده بودند. لاستیکهای 4 فصل و All weather چیزی بینابین این دو جرکت میکنند و البته نه ایده آل زمستان و نه ایده آل تابستان خواهند بود اما برای کسی که یک لاستیک را در همه فصول استفاده میکند چیزی مثل عملکرد متوسط را خواهد داشت. مصرف سوخت در تابستان مطمینا بیش از حالت لاستیکهای سه فصل خواهد بود ولی در ازای آن عملکرد بهتری در زمستان نسبت به همین لاستیکها خواهد داشت هرچند باز با لاستیکهای زمستانی قابل مقایسه نخواهد بود.
    فردی که از لاستیکهای سه فصل استفاده میکند و در زمستان هم به وینترتایر تغییر نمی دهد عملکرد بهتری را در فصل غیرزمستانی برای مصرف سوخت و روانی حرکت دارد ولی در زمستان ریسک بالاتری را متحمل می شود. این لاستیکها اصولا برای فصول غیر تابستان طراحی نشده اند. لاستیکهای all season جهارفصل جدید و نه سه فصل که قبلا از آن به عنوان 4فصل استباها یاد میشده است (که در برخی مواقع و تولید کننده ها از آن به All weather هم اخیرا یاد میشود) مساله ای است که قبلا هم ذکر شد بینابین این دو حالت هستند. ایده آلترین حالت برای عملکرد بهینه در همه فصلها صرف نظر از هزینه همان سوییچ بین لاستیکهای سه فصل و زمستانی در یک خودرو با فصل مشترک دمای 7 درجه سانتیگراد بسته به موقعیت جغرافیایی و سال مربوطه است.

“I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amira44a نمایش پست ها
    مزایای لاستیک زمستانی بسیار زیاداست:
    ۱) هزینه لاستیک زمستانی حدود ۸۰۰ الی ۹۰۰ دلار است که با توجه به سایر هزینه ها بسیار معقول است.
    ۲) تخفیف های بیمه ای
    ۳) اعتماد بنفس در رانندگی روی برف و یخ
    ۴) شما دو دست لاستیک دارید و عمر لاستیک های شما دوبرابر نمیشود ولی ۸۰-۷۰ درصد بیشتر میشود.
    ۵) رانندگی واقعا با لاستیک زمستانی راحتتر است و ماشین کمتر لیزمیخورد،( تجربه من)
    ۶) با تعویض لاستیک هر شش ماه هم لاستیک های شما توسط تکنسین چک و کنترل میشود وهم دوباره بالانس و تنظیم باد میشود.
    ۷) اگر حتی ۱٪ در طول دهسال این لاستیک ها بتوانند جلوی ضررمالی یا جانی شما را بگیرن و موثر واقع بشوند باز هم ارزشش رو داره، چون ممکنه اولین تصادف خدای نکرده آخرین تصادف هم باشه و اگر این لاستیک ها بتونن حتی درصد کمی کمک بکنن که شما ایمن تر باشید ارزشش رو دارن. ( البته امیدوارم که همیشه و همه جا بیخطر و بی بلا باشین)
    ۸) برای کسانیکه اولین سال اقامتشون در مناطق سردسیره و تجربه رانندگی در برف و یخبندان رو ندارن استفاده از تایر زمستانی بسیار توصیه میشه.
    من خودم از سال اول لاستیک زمستانی استفاده کردم و هر شش ماه عوض میکنم و خیلی اعتماد بنفس خوبی در رانندگی زمستانی دارم.
    نکته دیگه ای که من میخواستم اضافه کن اینه که حتی اگر فرد با لاستیک معمولی هم تصادف نکنه. هزینه ای که بابت بیمه باید بده در نهایت بعد از چند سال با قیمت بیمه سر به سر میشه. هر طور که به این قضیه نگاه کنیم لاستیک زمستانی به صرفه تره مخصوصا اگر از کاستکو بگیرید و در کاستکو هم هر دفعه عوض کنید.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Hero

شرکت بیمه از کجا میدونه شما چه لاستیکی نصب کردید یا میکنید؟ موقع بیمه کردن ماشین هیچ وقت درباره لاستیک چیزی نپرسیدند.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    شرکت بیمه از کجا میدونه شما چه لاستیکی نصب کردید یا میکنید؟ موقع بیمه کردن ماشین هیچ وقت درباره لاستیک چیزی نپرسیدند.
    شرکت بیمه نمیدونه؛ بر اساس اظهار شما به شما تخفیف میده. ولی یک بنده خدایی که در این کار بود میگفت اگر مثلا تخفیف لاستیک زمستانی را از بیمه گرفته باشید و بعد تصادف کنید و گزارش تعمیرکار نشون بده لاستیک معمولی داشتید، شرکت بیمه میتونه این رو تخلف از قرارداد تلقی کنه و پول بیمه تون رو نده. حالا چقدر این موضوع حقیقت داره رو نمیدونم.

Senior Member

البته بیمه از من سئوال کرد( بیمه استیت فارم). ویکی از شرایط بیمه من هم داشتن لاستیک زمستانی بود،
    مطمئن هستم که بیمه راهی برای اثبات داشتن لاستیک زمستانی داره مخصوصا موقع کارشناسی درهنگام تصادف!

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

من تا بحال با دو بیمه کار کردم هر دو شرکت از من پرسیدند که لاستیک زمستانی دارم یا نه و بر اساس اون بیمه رو تخفیف دادند. مطمئنا راهی هست. شاید هنگام تصادف ثبت میشه. نمیدونم. مطمین باشید اینجا در کانادا شرکتهای بیمه دنبال یه بهانه ای هستند که پول شما رو ندند. و مطمئنا راهی برای فهمیدن این موضوع دارند

شاید در برخی استانها یا شهرها مثلا ونکوور نپرسند. در اونتاریو و آلبرتا که میپرسند
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)