صفحه 2 از 140 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1394

موضوع: اطلاعات جامع خودرو برای تازه واردین- (خرید نو،دست دوم،کرایه،بیمه خودرو و موارد مرتبط)

Senior Member daiejan آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نظر شما در مورد داشتن یک خودرو در کانادا

هزینه بیمه شما برای مثلا یک کورولای مدل ۲۰۰۸ بیمه یکطرفه همون شخص ثالث ماهی ۶۰ دلاره درصورتی که سابقه گواهینامه ایران رو داشته باشید. با بدنه میشه حدود ۱۲۰ دلار. راستی این قیمتها برای دو نفر راننده است یعنی شما و همسرتون.
    قیمت بنزین امروز تو کلگری ۱.۱۵ دلار بر هر لیتره. مصرف کورولا هم تو شهر حدود ۷ تا ۸ لیتر بر هر ۱۰۰ کیلومتره. حالا خودتون حساب کنید. درضمن قیمت کورولای ۲۰۰۸ فول و تمیز از نمایندگی اگه بگیرید حدود ده هزارتاست . میشه چونه زد البته.
    قیمت ماشین تو کلگری از تورنتو و ونکوور گرونتره چون ماشینهای تورنتو و ونکوور بخاطر رطوبت معمولا پوسیدگی دارند

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_sezar نمایش پست ها
    پس از دانشگاه هم اطلاع دارید، بله توو سایت دانشکاه پلان و تصاویر خونه های ویلایی رو نشون داده و برامون خیلی هم جالب بود. در مرود پارکینگ هم نوشته بود که باید هزینه بپردازیم.
    تو این سایت هم دنبال خونه بودم اما نزدیک دانشگاه نیست. تا ببینیم در این چند ماه تا ژانویه چی پیش میاد.
    بازهم ممنونم از راهنمای های با ارزش شما
    تو سایت Kijiji هم نگاه کنید. اگه متاهلین نبودید میگفتم اتاق بگیرید ولی خوب برای شما نمیشه.
    در ضمن یه چیزی من جسارتا بگم. همه این اشتباه رو میکنن اینجا خونه یا House به خونه ویلایی حیاط دار میگن شما باید بگید آپارتمان میخواهم . حالا ما ایرانیها متوجه میشیم منظورتون رو ولی اگه به یک کانادایی بگی هنگ میکنه.

Banned

بله باید مواظب این نکات در کانادا باشم.
    راستی به نظر شما توو فرودگاه های ایران یا کانادا به یک کیلو زعفران گیر می دهند؟
    چون می خواستم مقداری به عنوان سوغات برای استادم بیاورم و مقداری هم را اونجا به یک کارخانه بسته بندی بفروشم. فکر کنم تجارت ساده و پرسودی باشه. نظر شما چیه؟

تو سایت Boardwalk میتونید آپارتمان بغل دانشگاه پیدا کنید. این شرکت چندتا آپارتمان داره که واحدهاشو اجاره میده . آدرسش هست
    www.bwalk.com

نه کاری به زعفران ندارند. حتی نگران سبزی خشک هم نباشید فقط سبزی ها بودار مثل شمبلیله رو تو چندتا کیسه بکنید تا بو نده چون از این سگها دارن تو فرودگاه برای مواد مخدر. فکر نکنید میگم یواشکی بیارید . نه بگید برای مصرف خودمونه. من بخاطر سگ بیچاره گفتم یه دفعه دیدی هوس قرمه سبزی کرد.

معلومه حوصله داریها بدتر از من !!!
    کارخونه بسته بندی همینطوری که ازت نمیخره. شما باید مجوز واردات داشته باشی. مجوز بهداشت مواد غذایی بگیری. حالا ایندفعه رو کوتاه بیا. ببر بده مغازه ایرانی اینجا برات بفروشه شایدم همشوبخره.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط daiejan نمایش پست ها
    معلومه حوصله داریها بدتر از من !!!
    کارخونه بسته بندی همینطوری که ازت نمیخره. شما باید مجوز واردات داشته باشی. مجوز بهداشت مواد غذایی بگیری. حالا ایندفعه رو کوتاه بیا. ببر بده مغازه ایرانی اینجا برات بفروشه شایدم همشوبخره.
    چکار کنیم خوب، ما که سفر می کنیم بد نیست یک تجارتی هم بکنیم

دوستان در مورد اجاره ماشین توضیحات زیر بدردتون میخوره.
    شرکتهایی وجود دارند که انواع ماشین رو روزانه به شما اجاره میدن.
    معمولا آخر هفته ها قیمتهاش ارزون تره.
    شما یک یاریس ۲۰۱۲ رو روزی ۳۰ دلار میتونید اجاره کنید یا ماکسیمای ۲۰۱۲ رو ۵۰ دلار. البته به علاوه بنزین.
    حالا وقتی شما میخواهید ماشین رو بگیرید طرف بهتون میگه بیمه روزانه هم بخر. اگر شما کردیت کارت گولد یا پلاتینیم داشته باشید و هزینه اجاره رو با اون کارت پرداخت کنید شرکت ویزا تمام خسارت و بیمه رو تقبل میکنه. بنابراین روزی که میرید بانک تون کردیت کارت بگیرید بگید کارتی به شما بدهند که کاورج برای ماشین اجاره ای داشته باشه. ولی اگر همچین کردیت کارتی ندارید حتما بیمه روزانه اش رو بخرید اتفاق یکدفعه می افته.
    حالا یک تریک کوچولو برای اینکه ماشین بزرگ رو مثل کامارو ۲۰۱۲ رو با قیمت یاریس بگیرید.
    وقتی میخواهید آنلاین ماشین اجاره کنید ساعت دریافت ماشین رو بزنید ۸ صبح بعدش یکساعت دیرتر برید اونجا تا ماشینتون رو بگیرید. اتفاقی که می افته اینه که طرف ماشین شما رو داده به کس دیگه و معمولا دیگه ماشین سایز کوچک نداره به شما بده. مجبور میشه ماشین بزرگتر رو با همون قیمت به شما بده.
    این روش ۹۹ درصد جواب میده. در ضمن در زیر اسم بعضی از این شرکتها رو آوردم.
    شرکت Enterprise حتی مجانی شما رو از خونتون یا هر جای دیگه پیک آپ میکنه. و دیگه لازم نیست پیاده تا محلشون برید.

Enterprise- Avis- Budget- Hertz- Discount

پیش فرض اطلاعات لازم جهت خرید خودرو برای تازه واردین-گفته ها و نا گفته ها

با سلام به همه دوستان عزیز
    به نظرم نیاز هست که تاپیکی با موضوع " اطلاعات لازم جهت خرید خودرو برای تازه واردین " وجود داشته باشه تا دوستان قدیمی تر و با تجربه تر بتونن نکات مهم و کلیدی رو در این زمینه ارایه بدهند .
    متشکرم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک جامدات امیر کبیر و طراحی کاربردی بوعلی همدان

سلام
    من ماه بعد عازم کلگری هستم
    فکر کنم خیلی به ماشین احتیاج داشته باشم چون ما یک خانواده چهار نفره با دو تا پسر بچه شیطون هستیم.
    اولش تو فکر خرید یک خودرو دست دوم ارزون قیمت بودم.
    نمیدونم بهترین راهه یا نه
    دوست دارم بیشتر راهنمایی کنید.
    ارادتمند
    زکریا

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)