صفحه 17 از 52 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 515

موضوع: تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

پیش فرض پاسخ : تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

نقل قول نوشته اصلی توسط sshab نمایش پست ها
    جناب دکتر king-dani گرامی خیلی از زحماتی که برای این فروم کشیدید و با سخاوتمندی تجربیاتتون رو در اختیار دیگران قرار دادید سپاسگزارم. همسر من نورولوژیست است و پی آر کانادا را داریم ایشان 46سالش است و در چند بیمارستان و کلینیک ومطب کارمیکند از آنجاییکه بعلت تحصیل بچه ها مجبور به مهاجرت هستیم میخواستم بپرسم با شرایط ایشان (سن 46 سال و 7سال از تخصصشان میگذرد) و با تجارب فراوان و فعالیت زیاد چقدر امکان دارد در کاناذا یا آمریکا نورولوژی بتوانند بخوانند.چون شنیده ایم تخصص نورولوژی را به راحتی به خارجیها نمیدهند. و آیا سن ایشان یک عامل منفی نیست؟و اگر منفی است تجارب ایشان از آثار منفی نمی کاهد ؟ بسیار سپاسگزارم.
    سلام و پوزش بابت تاخیر در پاسخ.
    والا بنده خیلی نظری درباره کانادا و به خصوص رشته نورولوژی ندارم. تنها می دانم یکی از بچه های دانشگاه خودمان در تورانتو مچ شد در نورولوژی. به علاوه داشتن تجربه کاری و تخصص همیشه مزیت به حساب می آید. امیدوار باشید.

پیش فرض پاسخ : شرح هجران، مختصر کن

نقل قول نوشته اصلی توسط Sarah29 نمایش پست ها
    سلام آقاى دكتر
    خيلى ممنون از اطلاعات كاملتون كاش زودتر اين صفحه را پيدا كرده بودم
    من فارق التحصيل سال ٢٠٠٧ هستم والان كمتر از يكسال هست كه با ويزاى F2 به امريكا اومدم. متاسفانه به دليل اطلاعات ناقص و مطالعه كم امتحان مرحله اول را چند ماه گذشته دادم و متاسفانه مردود شدم و پس از آن متوجه شدم كه اين نمره براى برنامه هاى رزيدنتى گويا ارسال ميشود و تاثير بدى بر روى پروسه ميگذارد. ميخواستم اگر امكان داره منو راهنمايى كنيد كه چه كارى ميتونم بكنم چون واقعاً اعتماد به نفسم رو از دست دادم . يكى از دوستان به من گفت كه هيچوقت قادر نخواهم بود وارد رزيدنسى در آمريكا بشم. ميخواستم اگر امكان داره نظر شمارو بدونم كه اگر به همون ترتيبى كه شما فرمودين براى خوندن مجدد آماده بشم و نمره خوبى بيارم شانس من چقدر خواهد بود ؟ با تشكر فراوان
    سلام
    متاسفم که این اتفاق برای شما افتاده. فکر می کنم اگر نمره بعدی تان را بتوانید خیلی بهتر بگیرید (مثلا ۲۴۰)، امکان پذیرش شما بالا باشد. اما خوب گزینه هایی که می توانید اپلای بکنید احتمالا محدود تر خواهد بود و جاهای محدود تر. امیدتان را از دست ندهید، درست است که بعضی پروگرم ها شما را ***** خواهند کرد ولی بعضی دیگر که نیازمند رزیدنت های با انگیزه و کوشا هستند، حتما شما را مد نظر قرار خواهند داد.
    موفق باشید

Junior Member

ممنون کینگ دنی عزیز
    خوشبختانه پروسه ثبت نامم تموم شد و مجوز امتحانات رو بهم دادن.
    فقط میشه جواب این سوالم رو بدید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط morenaya نمایش پست ها
    دوستان کسی ميدونه برای استپ ۲ َسی اس از چقدر قبل باید برای گرفتن ویزا اقدام کنم و کدوم سفارت بهتره؟ ضمنا اگه انشالله ویزا بدن، ویزاش چند روز اعتبار داره؟
    و ضمنا بین ۵ محل آزمون کدوم یکی بهتره؟

Junior Member

با سلام و خسته نباشید . ممنون از اینکه اطلاعات مفیدتون رو در اختیار همه قرار میدید .
    من چندتا سوال داشتم :
    1. تحصیل رزیدنتی در رشته رادیولوژی برای دانشجویان خارجی امکان پذیر هست یا نه؟؟
    2. پرداخت شهریه در دوره رزیدنتی به چه صورته؟ سالیانه باید کل شهریه به طور کامل پرداخت بشه؟؟
    3.با حقوقی که برای رزیدنتی میدن میشه شهریه رو هم پردخت کرد؟؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

ببخشید آیا این درسته که بعد از سال 2015 دانشجویان خارجی رو برای رزیدنتی در آمریکا نمی گیرند ؟ این رو در یک مقاله در JAMA نوشته بودند ! ممنون

سلام
    ۱. امکان پذیر هست. بسیاری از دوستان من در حال تحصیل هستند
    ۲.شهریه ندارد بلکه به شما حقوق می دهند.
    ۳. بالایی.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط drmg نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید . ممنون از اینکه اطلاعات مفیدتون رو در اختیار همه قرار میدید .
    من چندتا سوال داشتم :
    1. تحصیل رزیدنتی در رشته رادیولوژی برای دانشجویان خارجی امکان پذیر هست یا نه؟؟
    2. پرداخت شهریه در دوره رزیدنتی به چه صورته؟ سالیانه باید کل شهریه به طور کامل پرداخت بشه؟؟
    3.با حقوقی که برای رزیدنتی میدن میشه شهریه رو هم پردخت کرد؟؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

من چنین چیزی نشنیده ام.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    ببخشید آیا این درسته که بعد از سال 2015 دانشجویان خارجی رو برای رزیدنتی در آمریکا نمی گیرند ؟ این رو در یک مقاله در JAMA نوشته بودند ! ممنون

Junior Member

ممنون بابت پاسخت.
    راستش طولانی بودن phd رو پندین نفر بهم گفتن. بنظر شما یعنی postdoc گزینه ی بهتری هست؟
    یه چیزی هم که از اتوبیوگرافیت برام مطرح شد: این دوره ی mph که گذروندی درکل به نفعت تموم شد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط King_Dani نمایش پست ها
    درود. خوشحالم که مفید واقع شده. تبریک پیشاپیش بابت اتمام درس و سربازی. به نظر شخصی من پی اچ دی زیادی طولانی است و شاید بعدش نتوانید وارد تخصص بشوید چون خیلی سال از فارغ التحصیلی تان خواهد گذشت. من الان اتفاقا روتیشن زایمان هستم. به نظرم شانس قابل قبولی وجود دارد چون رشته فوق رقابتی نیست ولی یک روحیه خاص می خواهد. حتی اینجا هم جو ش بسیار زنانه است. به هر صورت امیدوارم موفق باشید.

با سلام خدمت کینگ دنی عزیز
    آقا در رابطه با Phd من هم یه سوال داشتم. می خواستم بدونم آیا ما می تونیم یه پذیرش Phd از یکی از دانشگاه های آمریکا بگیریم و با ویزای F1 وارد آمریکا بشیم دوره Phd رو شروع کنیم و در کنارش CS و همچنین Step 3 رو هم بدیم (فرض می کنیم که step 1 و 2CK رو قبل از ورود به آمریکا پاس کردیم) و بعدش برا مچ رزیدنتی اقدام کنیم و وقتی مچ شدیم ویزا رو به H1 تغییر بدیم و Phd رو بیخیال شیم و وارد رزیدنسی بشیم؟ (چه سوال طولانی شد!!!)
    آخه اینو به این دلیل می پرسم که ویزای F1 رو خیلی راحت تر از ویزا های دیگه (مثلا ویزای توریستی) به ما ایرانی ها میدن. همچنین از هنگام ورود به آمریکا یک سال حداقل اعتبار داره (که آدم می تونه از رو فرصت آزمون ها USMLE رو بده) .علاوه بر این با توجه به اینکه اکثر پوزیشن های Phd در آمریکا فول فاند هستن و نیز مبلغی هم به عنوان کار دانشجویی به دانشجو می پردازن این روش، روش خیلی با صرفه ای می تونه باشه(مخصوصا با این قیمت ذلار تو ایران)
    ممنون میشم راهنماییم کنی

ممنون آقای دکتر از مطالب عالیتون
    میشه لطف کنید در مورد ساعات کاری پزشکان در امریکا در دوره رزیدنتی و بعد از اون و قوانین ومقرراتش هم اطلاعاتی بدید؟
    آیا تعهد خدمت بعد اتمام تحصیلات وجود دارد؟چه مدت؟
    لطف میکنید به عنوان یک ایرانی روابط وقوانین در محیط کار کادر پزشکی امریکا رو ارزیابی و مقایسه کنید با ایران؟
    به نظرتون وضعیت پزشک های خانم (منظورم خانم تنهاست) برای رفتن چطوره؟ شما توصیه میکنید؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)