صفحه 47 از 52 نخستنخست ... 37383940414243444546474849505152 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 515

موضوع: تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

پیش فرض پاسخ : تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    سلام
    بله معتبر هستند. فقط به نظر من اپلای برای مستر بهتر از PhD هست چون طول دوره کوتاه تر هست و شما خیلی از هدف فاصله نمی گیرید . PhD حدود 4-5 سال زمان میبره و باید به ریسرچ واقعا علاقه داشته باشید در غیر اینصورت مثل باتلاق عمل میکنه.در ضمن public health خیلی جنرال تر و مفیدتر هست.این دو رشته که فرمودید یک مقدار کار شما سنگین هست. موفق باشید
    سلام. ضمن تایید حرف شما maxi1 و تشکر که اینقدر دقیق و با جزییات دوستان رو راهنمایی می فرمایید. فقط یک نکته که برای امریکا خیلی باید زحمت بکشید و چندین مرحله رو با موفقیت پشت سر بگذارید ولی هیچ تصمینی نیست و همیشه این ریسک در مراحل مختلفش هست. توصیه من به شما اینکه در این مرحله که هنوز مدرک پزشکی تون رو نگرفتید تمرکزتون رو بگذارید برای امتحانات امریکا که نمره خیلی خوبی بگیرید. بقیه موارد رو زمانش که برسه راهش رو هم پیدا می کنید.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    سلام. ضمن تایید حرف شما maxi1 و تشکر که اینقدر دقیق و با جزییات دوستان رو راهنمایی می فرمایید. فقط یک نکته که برای امریکا خیلی باید زحمت بکشید و چندین مرحله رو با موفقیت پشت سر بگذارید ولی هیچ تصمینی نیست و همیشه این ریسک در مراحل مختلفش هست. توصیه من به شما اینکه در این مرحله که هنوز مدرک پزشکی تون رو نگرفتید تمرکزتون رو بگذارید برای امتحانات امریکا که نمره خیلی خوبی بگیرید. بقیه موارد رو زمانش که برسه راهش رو هم پیدا می کنید.
    مرسی از شما هم کاملا درست میگید .نه من مدرکمو گرفتم . البته تا جایی که دیدم پرسیدم تخصصایی که خارجیا رو میگیرن اکثرا همون داخلی و خانوادست که درامدشون بعد از تکس حدود7-10 هزار تا میشه که اگه ایران کسی قبول شه درامدش بیشتر از امریکا هم هست و خرج کم تر (حالا اگه بیایم دکتری بیوشمی بخونیم درامدش بعد تکس حدود 5 تاست که نسبت به سختی ورود به رزیدنتی و تخصص داخلی هم که میدن تفاوت زیادی نداره ). ممکنه استثنا هم باشه اما من کلی گفتم . هزینه و زمان اتلاف زیادی هم میطلبه و تخصص تاپی هم که نمیدن اکثرا . فکر نمیکنم گزینه ای باشه که برای ایرانی ها جذاب باشه.
    ممنون از راهنمایی هاتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی

نقل قول نوشته اصلی توسط doctocanada نمایش پست ها
    مرسی از شما هم کاملا درست میگید .نه من مدرکمو گرفتم . البته تا جایی که دیدم پرسیدم تخصصایی که خارجیا رو میگیرن اکثرا همون داخلی و خانوادست که درامدشون بعد از تکس حدود7-10 هزار تا میشه که اگه ایران کسی قبول شه درامدش بیشتر از امریکا هم هست و خرج کم تر (حالا اگه بیایم دکتری بیوشمی بخونیم درامدش بعد تکس حدود 5 تاست که نسبت به سختی ورود به رزیدنتی و تخصص داخلی هم که میدن تفاوت زیادی نداره ). ممکنه استثنا هم باشه اما من کلی گفتم . هزینه و زمان اتلاف زیادی هم میطلبه و تخصص تاپی هم که نمیدن اکثرا . فکر نمیکنم گزینه ای باشه که برای ایرانی ها جذاب باشه.
    ممنون از راهنمایی هاتون
    طبق سایت فوربز درآمد family practitioner ها حول و حوش 190K درساله که سی درصد تکس میخوره میشه 133K! با اون عددی که شما گفتین دانشجویی هم نمیشه زندگی کرد!!

Junior Member

سلام و خداقوت خدمت دوستان عزيز
    همكاراني كه آمريكا تشريف دارن شايد بتونن منو راهنمايي كنن،
    من براي چند برنامه mph پذيرش بدون فاند گرفتم و به خاطر اين مساله ويزا الان به راه هاي ديگه ويزا مثل پيدا كردن موقعيت هاي پست داك تلاش مي كنم. در عين حال شغل هاي با عنوان Clinical Research Coordinator يا Assistant هم به خوب بنظر مي رسند. حالا سوالم اينه كه اونجا دور اطرافتون IMG رو سراغ دارين كه با اين شغل ويزاي كار گرفته باشه؟
    هر پيشنهادي داشتين، براي من بسيار ارزشمنده

مرسي كه حوصله كردين

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MDaRaZ نمایش پست ها
    سلام و خداقوت خدمت دوستان عزيز
    همكاراني كه آمريكا تشريف دارن شايد بتونن منو راهنمايي كنن،
    من براي چند برنامه mph پذيرش بدون فاند گرفتم و به خاطر اين مساله ويزا الان به راه هاي ديگه ويزا مثل پيدا كردن موقعيت هاي پست داك تلاش مي كنم. در عين حال شغل هاي با عنوان Clinical Research Coordinator يا Assistant هم به خوب بنظر مي رسند. حالا سوالم اينه كه اونجا دور اطرافتون IMG رو سراغ دارين كه با اين شغل ويزاي كار گرفته باشه؟
    هر پيشنهادي داشتين، براي من بسيار ارزشمنده

مرسي كه حوصله كردين
    خيلي تبريك ميگم بهتون! ويزاي كار شرايط خاص خودش رو داره و تقريبا محاله كه بتونين بگيرين، ضمنن شرايطش هم در حال تغيير و سخت تر شدنه! سال گذشته يه آقاي دكتري اين كار رو كرد ولي فكر مي كنم تو دانشگاهي كه استخدام ميشد كانكشن داشت.
    خيلي از دانشگاه ها هم شرايط خودشون رو دارن مثلن هاپكينز براي ويزاي اف بعد از او پي تي و براي ويزاي جي بعد از پنج سال اسپانسر ويزاي كار ميشه. معمولن توي وبسايت دانشگاه گفتن كه براي هر شغلي چه ويزايي اسپانسر ميشن و اكثرن جي هست.
    بنظر من هر جور شده بياين چون بعدش ديگه كسي بيرونتون نمي كنه و راهي براي موندن پيدا مي كنين.

Junior Member M_DAndrea آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dark prince/Last survivor/Analyst

با روتیشن بیمارستان هم میشه توصیه نامه گرفت. استادانی که دوره بالینی رو باهاشون بودید نامه ریکام بهتون می دن.
    سلام
    آیا بیمارستانها برای اینکه این روتیشینها رو بگذرونید باهاشون شرط دانشگاه خاصی دارند؟ مثلا حتما باید اون بیمارستان دانشگاهی با دانشگاه مجل تحصیل شما در کشوری که هستید(غیر از ایران) قرار داد و همکاری خاصی داشته باشند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط M_DAndrea نمایش پست ها
    سلام
    آیا بیمارستانها برای اینکه این روتیشینها رو بگذرونید باهاشون شرط دانشگاه خاصی دارند؟ مثلا حتما باید اون بیمارستان دانشگاهی با دانشگاه مجل تحصیل شما در کشوری که هستید(غیر از ایران) قرار داد و همکاری خاصی داشته باشند؟
    سلام.
    نه.لزوما نیاز نیست که با دانشگاه محل تحصیل شما قرارداد داشته باشن ولی اگر باشه خیلی راحتتر هست. شما به صورت فردی می توانید درخواست بدید برای اموزش دانشگاه مقصد برای روتیشن. این روتیشن کار خیلی خوبی هست ولی باز هم تاکید می کنم اگر از دانشگاه غیر آمریکایی جزایر کارایب فارغ التحصیل می شوید نمره USMLEs وبعد سال فراغت از تحصیل مهمه برای رزیدنتی. ظاهرا در گذشته های دور بین دانشکده های پزشکی ایران و امریکا حتی شهرستان ها مثل شیراز ، اصفهان و تبریز... خواهرخوانندگی بوده و خود دانشگاه هااین کار رو انجام می دادن. خدا همه رفتگان رو که برای پیشرفت علمی ایران زحمت کشیدن بیامرزه!

Junior Member M_DAndrea آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dark prince/Last survivor/Analyst

سلام.
    نه.لزوما نیاز نیست که با دانشگاه محل تحصیل شما قرارداد داشته باشن ولی اگر باشه خیلی راحتتر هست. شما به صورت فردی می توانید درخواست بدید برای اموزش دانشگاه مقصد برای روتیشن. این روتیشن کار خیلی خوبی هست ولی باز هم تاکید می کنم اگر از دانشگاه غیر آمریکایی جزایر کارایب فارغ التحصیل می شوید نمره USMLEs وبعد سال فراغت از تحصیل مهمه برای رزیدنتی. ظاهرا در گذشته های دور بین دانشکده های پزشکی ایران و امریکا حتی شهرستان ها مثل شیراز ، اصفهان و تبریز... خواهرخوانندگی بوده و خود دانشگاه هااین کار رو انجام می دادن. خدا همه رفتگان رو که برای پیشرفت علمی ایران زحمت کشیدن بیامرزه!
    تکلیف تیوشن چی میشه؟ برای این روتیشن ها باید تیوشن فی جداگانه پرداخت کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط M_DAndrea نمایش پست ها
    تکلیف تیوشن چی میشه؟ برای این روتیشن ها باید تیوشن فی جداگانه پرداخت کرد؟
    بسته به طول دوره بر اساس تعداد هفته یا ماه ممکنه هزینه ای ازتون بگیرن. این ها رو Admission دانشگاه می گوید چیکار کنید. در این مسیر طولانی این کمترین مشکلی هست که دارید.

یک نکته در مورد رزیدنتی کسی که تصمیم می گیره رییس گروه هست ونه مسوول chairman یا رزیدنت ها. حالا ممکنه از رزیدنت ها نظر بخوان. مهمترین فاکتور نمره USMLE هست. اینکه از دانشگاه چین یا اروپا فارغ التحصیل شدن در درجه بعد هست. این ها اول فارغ التحصیل دانشگاه های آمریکا . بعد جزایر کاریب و کانادا. سپس بقیه دنیا. اینجوری هم نیست که شهر های بزرگ امریکایی باشن و خارجی ها در دهات قبول بشن! به این غلیظی نیست. ضمنا خیلی دانشگاه های پزشکی خوب در شهر های کوچک یا محله های نا مناسب هستن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)