صفحه 43 از 52 نخستنخست ... 3334353637383940414243444546474849505152 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 515

موضوع: تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...7%D8%A7/page76

شما برای آفیسر مثل مستر یا phd دوم هستید

ممنونم از پاسخ دهي تون... اما سوال من هم همينه..من هم واقعا دلم نمي خواد بشينم تو ٣٤ ماه درساي به اون سختي رو كنار دانشجوهاي ٢٠ ساله دوباره بخونم و پاس كنم اما شرايط كشور خودشون اينه..قبول نمي كنه ..هيچ كدوم از گروه پزشكي رو قبول نداره مدركشون رو..شما سفارتي رو ميشناسيد كه آشناتر باشه به اين موضوع؟ يا تجربه ي مشابهي كسي داشته بتونه كمك كنه؟

سلام
    من تازگي اينجا عضو شدم
    پزشك هستم (عمومي)، چندين ساله كه فارغ التحصيل شدم از دانشگاه علوم پزشكي اصفهان، و حدود ده، يازده سال سابقه كار دارم.
    ميخواستم بپرسم بهترين راه براي مهاجرت به امريكا براي تخصص چيه؟ راهي هست كه امتحاناي usmle رو ندم؟
    رزومه ي كاري و تحصيلي نسبتا قوي اي دارم اما نياز دارم شرايطي باشه كه همزمان با تحصيل، كار كنم و حقوق داشته باشم.
    ممنون ميشم دوستاني كه تجربه دارن و تحقيق كردن، راههاي ممكنو بهم بگن ...
    با تشكر

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadJR نمایش پست ها
    سلام
    من تازگي اينجا عضو شدم
    پزشك هستم (عمومي)، چندين ساله كه فارغ التحصيل شدم از دانشگاه علوم پزشكي اصفهان، و حدود ده، يازده سال سابقه كار دارم.
    ميخواستم بپرسم بهترين راه براي مهاجرت به امريكا براي تخصص چيه؟ راهي هست كه امتحاناي usmle رو ندم؟
    رزومه ي كاري و تحصيلي نسبتا قوي اي دارم اما نياز دارم شرايطي باشه كه همزمان با تحصيل، كار كنم و حقوق داشته باشم.
    ممنون ميشم دوستاني كه تجربه دارن و تحقيق كردن، راههاي ممكنو بهم بگن ...
    با تشكر
    این رزومه کاری وتحصیلی قوی تون رو بیشتر توضیح می دهید؟
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    این رزومه کاری وتحصیلی قوی تون رو بیشتر توضیح می دهید؟
    مقاله ندارم اما وركشاپ هاي بين المللي (همراه مدرك) زياد شركت كردم، بيشتر تو زمينه ي تغذيه و پزشكي ورزشي، بيشتر فعاليتم با تيم هاي ورزشي بوده
    اين امكان رو هم دارم كه از اساتيد سابقم ريكامنديشن بگيرم،

مقاله ندارم اما وركشاپ هاي بين المللي (همراه مدرك) زياد شركت كردم، بيشتر تو زمينه ي تغذيه و پزشكي ورزشي، بيشتر فعاليتم با تيم هاي ورزشي بوده
    اين امكان رو هم دارم كه از اساتيد سابقم ريكامنديشن بگيرم،
    با اساتید ایرانی خودتون در این رشته صحبت کنید اگر کسی رو در امریکا می شناسند در رشته شما معرفی کنند. در رشته پزشکی ورزشی پوزیشن رسرچ به شما بدهند. خودتون رو محدود به امریکا نکنید اگر استادی در اروپا هم که حقوق می داد در رشته شما براش درخواست بدید. امریکا ریسکی هست. هزینه های پنهانش زیاده.امتحانش طولانی است در مقایسه با کشورهای دیگه.

با اساتید ایرانی خودتون در این رشته صحبت کنید اگر کسی رو در امریکا می شناسند در رشته شما معرفی کنند. در رشته پزشکی ورزشی پوزیشن رسرچ به شما بدهند. خودتون رو محدود به امریکا نکنید اگر استادی در اروپا هم که حقوق می داد در رشته شما براش درخواست بدید. امریکا ریسکی هست. هزینه های پنهانش زیاده.امتحانش طولانی است در مقایسه با کشورهای دیگه.
    ممنون اما نياز دارم كه حتمن يا كانادا باشه يا امريكا.
    ميشه لطفن بيشتر توضيح بديد؟ اگه پوزيشن ريسرچ پيدا كنم نياز نيست امتحان ها رو بدم ديگه؟ كلن موندن و ادامه دادن به چه صورت ميشه؟ حالا كار يا تحصيل،
    اگه پسرم قبل از من بره (با ويزاي دانشجويي) اين ميتونه كمكي كنه يا نه؟ شرايط اون براي كانادا و امريكا مناسبه،

ببخشيد بعضي از دوستان اينجا يه صحبتايي كردن در مورد اينكه اول براي پي اچ دي اپلاي كنن و يه سال پي اچ دي بخونن بعد برن تخصص يا كار، اما متوجه نشدم اين چه كمكي ميكنه و ايا اينجوري هم باز لازمه usmle رو بدن يا نه، ميشه در اين مورد هم توضيح بديد لطفن؟
    ویرایش توسط maxi1 : September 1st, 2017 در ساعت 11:33 PM

ممنون اما نياز دارم كه حتمن يا كانادا باشه يا امريكا.
    ميشه لطفن بيشتر توضيح بديد؟ اگه پوزيشن ريسرچ پيدا كنم نياز نيست امتحان ها رو بدم ديگه؟ كلن موندن و ادامه دادن به چه صورت ميشه؟ حالا كار يا تحصيل،
    اگه پسرم قبل از من بره (با ويزاي دانشجويي) اين ميتونه كمكي كنه يا نه؟ شرايط اون براي كانادا و امريكا مناسبه،
    ببینید کار یک مساله است اقامت مساله دیگه. معمولا به ریسرچرها ویزا j می دن خیلی کمتر ویزا کار. امتحان ها برای کار کلینیکی در امریکاست و اگه نخواهید طبابت کنید لزومی نداره.در مورد جزییات phd هم من اطلاع زیادی ندارم. بهتر از دوستانی که این مسیر رو رفتن بپرسید.

همونطور که دوستمون گفتن، میتونید بدون امتحانهای USMLE کار ریسرچ بکنید. معمولاً اولش حقوق نمیدن ولی اگه استاد ریسرچر خوبی باشه و گرنت داشه باشه، بعد یه مدت بهتون حقوق میدن. اینکه چند سال بتونید تو اون شغل بمونید بستگی به شرایط استاد و دانشگاه داره. بعضی دانشگاه ها بیشتر از 5 سال نمیذارن کسی به عنوان ریسرچر بمونه. بعضی ها هم تو این فاصله میرن یه مدرک فوق لیسانس یا PhD میگیرن و اگه کارشون خوب باشه به عنوان faculty غیر بالینی قرارداد میبندن. به عنوان scientist.
    ولی مقدار حقوق خیلی بالا نیست از حدود سالی 40 هزار شروع میشه و با چندین سال (بیشتر از 10 سال) سابقه ممکنه حداکثر به 90 تا 100 هزار دلار برسه.
    ولی برای کار بالینی حتمن باید امتحانها رو بدین و تخصص بگیرید. در این صورت خب شریط کاری بهتر میشه و درآمدها از همون ابتدای فارغ التحصیلی از تخصص میتونه بالای 150 تا 200 هزار دلار (و بالاتر در بعضی رشته ها) باشه.
    البته با توجه به سال فارغ التحصیلی و old graduate بودنتون، مسیر قبولی تو تخصص خیلی ساده نیست. باید زمان، تلاش و هزینه ی قابل توجهی صرف کنید. ولی نشد هم نیست. بودن کسایی که با این شرایط با داشتن نمره های خوب، کانکشن و لینک زدن، ریسرچ، و تجربه ی بالینی تو امریکا تونستن که مچ بشن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Radioseeker نمایش پست ها
    همونطور که دوستمون گفتن، میتونید بدون امتحانهای USMLE کار ریسرچ بکنید. معمولاً اولش حقوق نمیدن ولی اگه استاد ریسرچر خوبی باشه و گرنت داشه باشه، بعد یه مدت بهتون حقوق میدن. اینکه چند سال بتونید تو اون شغل بمونید بستگی به شرایط استاد و دانشگاه داره. بعضی دانشگاه ها بیشتر از 5 سال نمیذارن کسی به عنوان ریسرچر بمونه. بعضی ها هم تو این فاصله میرن یه مدرک فوق لیسانس یا PhD میگیرن و اگه کارشون خوب باشه به عنوان faculty غیر بالینی قرارداد میبندن. به عنوان scientist.
    ولی مقدار حقوق خیلی بالا نیست از حدود سالی 40 هزار شروع میشه و با چندین سال (بیشتر از 10 سال) سابقه ممکنه حداکثر به 90 تا 100 هزار دلار برسه.
    ولی برای کار بالینی حتمن باید امتحانها رو بدین و تخصص بگیرید. در این صورت خب شریط کاری بهتر میشه و درآمدها از همون ابتدای فارغ التحصیلی از تخصص میتونه بالای 150 تا 200 هزار دلار (و بالاتر در بعضی رشته ها) باشه.
    البته با توجه به سال فارغ التحصیلی و old graduate بودنتون، مسیر قبولی تو تخصص خیلی ساده نیست. باید زمان، تلاش و هزینه ی قابل توجهی صرف کنید. ولی نشد هم نیست. بودن کسایی که با این شرایط با داشتن نمره های خوب، کانکشن و لینک زدن، ریسرچ، و تجربه ی بالینی تو امریکا تونستن که مچ بشن.
    ممنون از توضيحاتتون.
    اگه ادم از همون اول براي پي اچ دي يه رشته اي مثل سونوگرافي يا راديولوژي اپلاي كنه چطوره؟ طول دوره چه مدته؟ هزينه هاش چطوريه؟ امكان دريافت حقوق هم هس؟ و كلا آينده ي كاري با اون پي اچ دي چطوريه؟ (اگه ديگه نخوام تخصص ادامه بدم)
    امكان اينكه همسرم هم همراه من اقامت بگيره هست؟

ممنون از توضيحاتتون.
    اگه ادم از همون اول براي پي اچ دي يه رشته اي مثل سونوگرافي يا راديولوژي اپلاي كنه چطوره؟ طول دوره چه مدته؟ هزينه هاش چطوريه؟ امكان دريافت حقوق هم هس؟ و كلا آينده ي كاري با اون پي اچ دي چطوريه؟ (اگه ديگه نخوام تخصص ادامه بدم)
    امكان اينكه همسرم هم همراه من اقامت بگيره هست؟
    چیزی به اسم PhD سونوگرافی یا رادیولوژی نیست که شما مستقیم برید توش. باید اول لیسانس یا مستر بگیرید و بعد. ولی با داشتن مدرک پزشکی میشه دوره های certification تکنیسین رادیولوژی یا سونوگرافی رو گرفت و باهاش کار کرد. دوره های آموزش اونها هست. در نهایت کار تکنسین هست. حقوقش معمولاً بین 50 هزار تا 70 هزار دلار میشه. اگه دوره های تخصصی ترش رو برید و مثلاً coordinator یه مرکز تصویربرداری بشین حقوق و رنک میتوه بالاتر بره. ولی رده شغلی در سطح همون technician هست. به ندرت ممکنه کسی تو سیستمهای آکادمیک دانشکده هایی که این رشته ها رو دارن faculty بشه. بیشتر کار بالینی هست تا آکادمیک.
    من در مورد جزییات تحصیل توش خبر ندارم. دوره هایی هستن که بدون مدرک ن، و دوره هایی که مدرک میدن. اینکه دوره ها تایید شده باشن در نهایت برای موقعیتهای شغلی تفاوت میکنه.
    بهتره خودتون گوگل کنید و بررسی کنید شرایط رو. من یه سرچ همینجوری زدم این لینک رو دیدم که برای شروع شاید بد نباشه. دوره های آموزشی حقوق ندارن. بلکه باید شهریه بدین. اینکه چقدر هست رو نمیدونم. تو سایت دانشکده هایشون معمولاً مقدار tuition رو میگن
    http://www.radiologyschools411.com/degrees/

اگه دنبال PhD و کار آکادمیک علمی هستید، رشته هایی مثل اپیدومیولوژی، روانشناسی، یا تغذیه، یا ژنتیک اگه زمینه دارید ای دارید توشون از لحاظ آکادمیک آینده ی بهتری دارن. ولی اونها هم پذیرششون وابسته به داشتن تافل، GRE مقاله مرتبط و ارتباط با استید برای ایجاد کانکشن و اپلای کردن هست. خیلی وقتها ممکنه لازم باشه که از مستر شروع کنید. برای مستر هم معمولاً فاند نمیدن. مستر همین رشته ها که گفتم یا MPH

شما اگه برای تحصیل ویزا بگیرید که ویزای Fهست، همسرتون هم روی درخواست ویزای شما میتونه بیاد و به عنوان همراه ویزا بگیره. برای ریسرچ هم پذیرش بگیرید ویزای مربوط به ریسرچ که J هست به ایشون هم ویزای همراه میدن. کسی که روی ویزای همراه هست حق کار یا تحصیل نداره ولی اگه خودش کاری بتونه پیدا کنه، میشه نوع ویزا رو تغییر داد. با درس خوندن یا ریسرچ بهتون اقامت نمیدن. ویزا میدن. برای تبدیل ویزا به اقامت مراحل و شرایط مشخصی وجود داره که جزییاتش رو توی هخمون قسمت مربوطه توی فروم یا تو گوگل میتونید پیدا کنید.
    در کل مسیرهای غیر تخصص گرفتن وجود داره، ولی آسون نیست. و در نهایت از لحاظ پرستیژ اجتماعی یا شرایط مالی به سطح کار بالینی نمیرسه.
    ولی به هرحال اگه شما مجبورید که بیاین امریکا، همیشه راه وجود داره که آدم زندگی و حرفه ش رو پیش ببره. ببینید علاقمندی تون روی چی هست، در زمینه ش سرچ کنید و شرایطش رو ببینید.
    با چند سال تلاش درست میشه.
    این فروم خیلی در زمینه ی پزشکی فعال نیست. ولی فروم های انگلیسی زبان اطلاعات خوبی دارن. هروقت سرچ کنید شرایط و ضوابط رو میتونید توشون پیدا کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)