نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
ببخشید ا ببخشید میشه بپرسم الان که شما این امتحانات رو دادین، به نظرتون کسی که الان چند سال هست که فارغ التحصیل شده در ایران، بهتر اینه که بشینه و برای این امتحانات بخونه و یا اینکه اگر پایه تحقیقات خوبی داره برای مستر یا phd درخواست بفرسته. ممنون میشم از راهنماییتون.
بستگی تام به این دارد که در دانشکده پزشکی چطور درس خوانده اید. من بچه های زیادی را می شناسم که یک سال برای استپ۱ وقت گذاشته اند، نمره شان هم اندکی بهتر از نمره من شده است. فراموش نکنید که حتی اگر برای مستر یا پی اچ دی درخواست بدهید، اگر هدف تان ورود به تخصص هست، بالاخره بایستی این امتحانات را بگذرانید. عقب انداختن این امتحانات فقط مسایل را برایتان پیچیده تر می کند. شخصا نمی توانستم بدون اینکه سرم به چیز دیگری که مفید باشد گرم باشد، درس بخوانم ولی خیلی ها هستند که می توانند خودشان را برای درس خواندن به شکل انحصاری حبس بکنند. اگر از این دسته هستید، حتما وقت بگذارید و دست کم استپ۱ را بدهید. تا ۷ سال فرصت دارید که بعدش برای تخصص اقدام بکنید.
درباره درخواست مستر و پی اچ دی واقعا نمی دانم و اگر مدرک پزشکی داشته باشید معمولا گرفتن پذیرش مستر یا پی اچ دی نبایستی جای دشواری باشد به خصوص اگر زبان انگلیسی تان خوب باشد (توفل بالای ۱۰۰). ممکن است بهترین دانشگاهی که آن رشته را ارایه می کند نتوانید وارد بشوید ولی حتما می توانید یک جایی در امریکا پیدا بکنید. می ماند موضوع ویزا که بنده زیاد نمی توانم کمک بکنم چون از ایران رد شدم.