صفحه 52 از 52 نخستنخست ... 24243444546474849505152
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 515 , از مجموع 515

موضوع: تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

بله امکانش هست ولی سخته. راه عملی تر اینه اول یه فوق لیسانس در اون رشته بگیرید بعد اپلای کنید یا ادامه اش بدید به ‌Ph‌D

نقل قول نوشته اصلی توسط HosseinJose نمایش پست ها
    سلام
    امكان گرفتن phd پوزيشن نوروساينس يا (MCDB(molecular cellular develepmental biology براي پزشك هست؟ (ليسانس بيولوژي و ٤سال پزشكي) خوندم.
    سابقه ي پژوهشي خوبي ندارم، فقط يه clinical trial در زمينه ي انكولوژي كه ارايه داديم برا پابليش. ممنون ميشم اگه بتونيد اراهنمايي كنيد، نهايتا قصد رزيدنتي خوندن دارم ولي گفتم مستر اووت كنم تو مسير phd .

سلام دوستان و همکاران گرامی
    ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین بنده رو کمک کنین
    من تازه فارغ التحصیل پزشکی هستم و قصد مهاجرت برای تخصص به آمریکا رو دارم
    همسرم بواسطه,ویزای تحصیلی میتونن f1 بگیرن و منم با f2 همراهشون برم
    میخوام شروع کنم که استپ ۱ و ۲ رو بدم قبل هز ورود ب امریکا
    سوالم اینه که اگه با ویزای f2 برم , برای ریسرچ اسیستنت شدن باید ویزامو تغییر بدم ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟
    اگه بخوام observership برم چطور ؟

و اینکه به فرض اینکه همه چیز خوب پیش بره , مدت زمان حدودی تا گرفتن گرین کارد چقد طول میکشه ؟ چون رفت و آمد به ایران برام ضروریه و الان هم که ویزا اغلب سینگل میاد و مالتیپل هم راحت نمیتونه رفت و آمد کنه...
    ممنون میشم اگه کسی کمک کنه...

Junior Member

سلام بر شما

>سوالم اینه که اگه با ویزای f2 برم , برای ریسرچ اسیستنت شدن باید ویزامو تغییر بدم ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟
    بله،‌باید ویزا رو از f2 تعییز بدید.

>اگه بخوام observership برم چطور ؟
    با ویزای f2 هیچ کاری نمی شه در امریکا انجام داد. حتی کار داوطلبانه یا ابزروشیپ

> و اینکه به فرض اینکه همه چیز خوب پیش بره , مدت زمان حدودی تا گرفتن گرین کارد چقد طول میکشه ؟ چون رفت و آمد به ایران برام ضروریه و الان هم که ویزا اغلب سینگل میاد و مالتیپل هم راحت نمیتونه رفت و آمد کنه...]

برای مهاجر های با تحصیلات بالا، راه معمول رفتن گرین کارت از طریق کار یا NIW ست.
    برای دریافت گرین از طریق کار،‌ باید یه کار بگیرید و کارفرما برای شما درخوست گرین کارت بده. (هر کارفرمایی این کار رو نمی کنه) معمولا مهاجرهایی که با ویزای اف دو وارد آمریکا می شن،‌باید درسشون رو تموم کنن و بعد کار پیدا کنن (کاری که کارفرماش حاضر باشه براشون گرین کارت درخواست بده)
    برای دریافت گرین از طریقNIW روزمه خوب لازمه. سایقه کار تحقیقاتی در هر دو کشور ایران و امریکا (داشتن مقاله،‌ لیست جایزه و رتبه های تحصیلی)،‌ توصیه نامه از هفت تا ده نفر فرد اکادمیک (بیشترشون باید در امریکا شاغل باشند) که تایید کنن شما فرد شاخصی هستید و برای اقتصاد،‌بازار کاری و جامعه آمریکا مفید هستند و ...

از هر دو طریق، از زمان اقدام تا دریافت گرین کارت ،حداقل دو سال طول می کشه (به دلیل سیاست های دوست فعلی امریکا این مدت داره طولانی تر هم می شه)
    و این دوسال بدون در نظر گرفتن مدتی هست که شما باید در امریکا باشید در حال تحصیل یا کار، تا شرایط اقدام برای گرین کارت رو از یکی از این دو طریق به دست بیارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Arashaa501 نمایش پست ها
    سلام دوستان و همکاران گرامی
    ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین بنده رو کمک کنین
    من تازه فارغ التحصیل پزشکی هستم و قصد مهاجرت برای تخصص به آمریکا رو دارم
    همسرم بواسطه,ویزای تحصیلی میتونن f1 بگیرن و منم با f2 همراهشون برم
    میخوام شروع کنم که استپ ۱ و ۲ رو بدم قبل هز ورود ب امریکا
    سوالم اینه که اگه با ویزای f2 برم , برای ریسرچ اسیستنت شدن باید ویزامو تغییر بدم ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟
    اگه بخوام observership برم چطور ؟

و اینکه به فرض اینکه همه چیز خوب پیش بره , مدت زمان حدودی تا گرفتن گرین کارد چقد طول میکشه ؟ چون رفت و آمد به ایران برام ضروریه و الان هم که ویزا اغلب سینگل میاد و مالتیپل هم راحت نمیتونه رفت و آمد کنه...
    ممنون میشم اگه کسی کمک کنه...

Junior Member

درود و وقت دوستان بخیر.
    اول ازهمه ممنون بابت وقتی که برای پاسخ هاتون میگذارید.
    من دانشجوی علوم پایه هستم.
    خواستم بدونم درصورت شرکت در usmle،و کسب نمره قبولی، مدرکی که بهم میدن چی هست؟MD هست؟و اینکه post graduate حساب میشم اونموقع؟
    و اینکه اگر بخوام برای ادامه تحصیل در مقطع تخصص جراحی اقدام کنم،نیاز به بورس یا فاند دارم،منتها جایی ندیدم که برای دانشجویان رزیدنتی حرفی از بورس یا فاند زده باشه.
    و آخرین سوال اینکه میشه حین تحصیل،ریسرچ هم انجام داد با اساتید همون دانشگاه؟
    همه جارو دنبال جواب این سوالات گشتم و چیزی پیدا نکردم و الان امیدم به دانش و تجربه شماست.
    ممنون میشم اگر جواب بدید.

Junior Member

جواب سوال دوم:
    رزیدنت در آمریکا حقوق دریافت می کنه، نه فاند. با همون حقوق هزینه زندگیش تامین می شه.

جواب سوال سوم:
    بله. تحقیق جز کار اصلی رزیدنت نیست به جز پایان نامه. ولی اگه کسی علاقمند باشه، چرا که نه. می شه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Bhnm2000 نمایش پست ها
    درود و وقت دوستان بخیر.
    اول ازهمه ممنون بابت وقتی که برای پاسخ هاتون میگذارید.
    من دانشجوی علوم پایه هستم.
    خواستم بدونم درصورت شرکت در usmle،و کسب نمره قبولی، مدرکی که بهم میدن چی هست؟MD هست؟و اینکه post graduate حساب میشم اونموقع؟
    و اینکه اگر بخوام برای ادامه تحصیل در مقطع تخصص جراحی اقدام کنم،نیاز به بورس یا فاند دارم،منتها جایی ندیدم که برای دانشجویان رزیدنتی حرفی از بورس یا فاند زده باشه.
    و آخرین سوال اینکه میشه حین تحصیل،ریسرچ هم انجام داد با اساتید همون دانشگاه؟
    همه جارو دنبال جواب این سوالات گشتم و چیزی پیدا نکردم و الان امیدم به دانش و تجربه شماست.
    ممنون میشم اگر جواب بدید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)