صفحه 10 از 52 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 515

موضوع: تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

پیش فرض پاسخ : تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

نقل قول نوشته اصلی توسط tet نمایش پست ها
    سلام اقای دکتر عزیز
    واقعا از زحمتی که اینجا میکشین ممنونم،به من که تازه اطلاعات زیادی هم داشتم خیلی کمک کرد،خیلی مرسی از نوشته هاتون

من چند سوال داشتم،ممنون میشم جواب بدین
    من با وثیقه مدرکمو ازاد کردم(40 میلیون)،مدارکو بردم ترجمه و البته بعد از یه مدت برگردوندم به وزارتخونه،ترجمه ها رسمیه،هم مهر دادگستری و هم مهر وزارت خارجه رو داره.
    1.شما تو نوشته هاتون یه چیزی راجع به مهر کپی برابر اصل است نوشته بودین،من این مهر نزدم،دقیقا کجا باید این مهر بزنم؟رو ترجمه ها میخوره؟تو وزارتخونه یا دانشگاه؟یا اینکه باید کپی کنم از مدارکم و رو اونا میخوره؟
    خیلی ممنون میشم اگه توضیح بدین و راهنمایی کنین و بگین این مهر برا چیه؟

2.و سوال بعدی اینکه اگه شما هم با وثیقه ازاد کردین الان اصل مدارکتون تو وزارتخونس؟درسته؟نکنه چون اصل مدارک دستمون نیست این قضیه وجود داره؟لطف میکنین دقیق بگین که به جز ترجمه چیکار باید بکنم؟

3.و اخرین سوال اینکه من باید بعد از ترجمه ،دوباره باید ترجمه هارو ببرم دانشگاه یا وزارتخونه؟باید دوباره اینارو ببینن و تایید کنن؟

بازم ازتون تشکر میکنم.
    خواهش می کنم. خوشحالم که مفید بوده.
    ۱. یک مهری هست که بدون هیچ مشکلی برایتان می زنند ولی تا نگویید بهتان نمی دهند خودشان. روی اصل می خوره. در عین حال، وقتی من مدرک می فرستادم برای یو اس ام ال ای، اون هم خواست که روی ترجمه هم مهر انگلیسی بخوره که در زمان مان نداشت دانشگاه و مجبور شدیم دست نویس بکنیم که کپی برابر اصل است و مهر انگلیسی دانشگاه را بزنیم برویش. همه پروسه در دانشگاه هست
    ۲.نه من همه مدارک ام را با خودم آوردم. به جز ترجمه کار خاصی لازم نیست.
    ۳.نه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط King_Dani نمایش پست ها
    خواهش می کنم. خوشحالم که مفید بوده.
    ۱. یک مهری هست که بدون هیچ مشکلی برایتان می زنند ولی تا نگویید بهتان نمی دهند خودشان. روی اصل می خوره. در عین حال، وقتی من مدرک می فرستادم برای یو اس ام ال ای، اون هم خواست که روی ترجمه هم مهر انگلیسی بخوره که در زمان مان نداشت دانشگاه و مجبور شدیم دست نویس بکنیم که کپی برابر اصل است و مهر انگلیسی دانشگاه را بزنیم برویش. همه پروسه در دانشگاه هست
    ۲.نه من همه مدارک ام را با خودم آوردم. به جز ترجمه کار خاصی لازم نیست.
    ۳.نه.
    واقعا ازتون ممنونم.همینکه لطف میکنین واینجا جواب میدین وقت میزارین خیلی ممنونم

من با وثیقه ازاد کردم و مدارک اصلی دست دانشگاهه

1.اینجوری که فهمیدم بهتره این ترجمه ها رو ببرم و مهر انگلیسی بزنم،درسته دوست عزیز؟
    2.تو قسمت بین الملل دانشگاه ببرم؟
    3.همه ی صفحات ترجمه مهر بخوره؟

ممنوم میشم جواب بدین
    خیلی ازتون تشکر میکنم برا کمکتون.

کاری نکردم قربان.
    ۱. ترجمه ها را بایستی ببرید آموزش دانشگاه، خودشون بهتون می گویند چه کار بایستی بکنید تا کپی برابر اصل بشود
    ۲.من بخش امور بین الملل آخرش فقط رفتم
    ۳.بله. من برای کانادا هم داشتم ثبت نام می کردم و سفارت کانادا در ایران اولین مرحله ثبت نام هست که بسیار وسواس داشت که همه صفحات مهر بخورد. آن موقع چون دانشگاه مهر هم نداشت، فرستادن مان پیش رییس دانشکده که بسیار آدم بدقلقی بودی. وقتی فهمید بایستی ۵۰ صفحه را امضا بکند، گفت بروید فردا بیایید. آخر هم مجبورمان کرد همانجا تند تند خودمان بنویسیم که او رویش را فقط امضا بکند و کلی معطل مان کرد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط tet نمایش پست ها
    واقعا ازتون ممنونم.همینکه لطف میکنین واینجا جواب میدین وقت میزارین خیلی ممنونم

من با وثیقه ازاد کردم و مدارک اصلی دست دانشگاهه

1.اینجوری که فهمیدم بهتره این ترجمه ها رو ببرم و مهر انگلیسی بزنم،درسته دوست عزیز؟
    2.تو قسمت بین الملل دانشگاه ببرم؟
    3.همه ی صفحات ترجمه مهر بخوره؟

ممنوم میشم جواب بدین
    خیلی ازتون تشکر میکنم برا کمکتون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی- شهید بهشتی

من از king-dani عزیز بسیار سپاسگذارم
    یک سوال در مورد ورود به سیستم تخصص امریکا داشتم
    1) کسانی که MCCQE کانادا رو دادن و اونجا هم تخصص گرفتن بدون دادن usmle میتونن تو امریکا طبابت کنند؟
    برعکسش هم هست، یعنی یک متخصص امریکایی بدون گذراندن امتحانات دستیاری کانادا میتونه مستقیما وارد سیستم کانادا بشه؟
    2) چرا همه واسه پزشکی امریکا تلاش میکنن؛ در صورتیکه من شنیدم (مطمئن نیستم) که سیستم health care وخدمات پزشکی کانادا دقیقتر و بهتره، ایا اموزش پزشکی امریکا بهتره؟ یا ادمهای خفن تو امریکا بیشترن؟ یا اینکه موقغیت کاری امریکا بهتره و یا غیره؟ به نظر و تجربه شما.
    3) آدم چجوری باید بین این دو( پزشکی خوندن وکار کردن در امریکا یا کانادا) رو انتخاب کنه؟ براساس چه معیاری هرکدوم مزیت بر دیگری دارند؟

خواهش می کنم. خوشحالم مفید واقع شده.
    ۱.تا اونجا که می دونم خیر. موارد محدودی هست مثل ایالت انتاریو که اجازه می ده با مجوز طبابت اورژانس در امریکا، اونجا هم تعداد محدودی شیفت کار بکنی. در هر صورت معمولا از شما دست کم امتحان بورد می خواهند.
    ۲.سیستم خدمات درمانی کانادا برای مردم بهتر هست ولی در سیستم پزشکی امریکا جای پیشرفت بسیار بیشتر هست چون حقوق بیماران به اندازه کانادا مورد توجه نیست. بودجه بسیار بیشتری برای تحقیق هست و درآمد ها به راحتی می تونه بسیار بالا بره. سیستم اموزش امریکا بهترین در دنیا هست و کانادایی ها برای فوق تخصص همه می یان امریکا.
    ۳.بر اساس ویزا. اگر مهاجرت کانادا را گرفته اید و از آوارگی خسته شده اید همانجا بمانید و با تلاش تان وارد سیستم بشوید. به حرف کسانی که می گویند کانادا بروی پزشک خارجی بسته است گوش نکنید. این آمار گول زننده است. من امسال همه دوستانی ام که در مچ کانادا بودند قبول شدند. رشته های فوق ستاره ای نه، ولی همگی داخلی یا خانواده یا نورولوژی قبول شدند. اینکه پزشک در کانادا بیکار هست، بیشتر به خاطر مشکل زبان، تفاوت های فاحش فرهنگی و این چیزهاست که بیشتر به این مربوط است که فرد قبل از مهاجرت به این چیزها فکر نکرده. امریکا خیلی دردسر ویزاش زیاد هست. من دیروز که رفتم سر کار، تازه ویزای کارم آمد. همیشه دقیقه نودی می شه به دلیل بوروکراسی که البته نبایستی از نقش پر رنگ برادران جهادی هم در این مصیبت چشم پوشی کرد.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi1990 نمایش پست ها
    من از king-dani عزیز بسیار سپاسگذارم
    یک سوال در مورد ورود به سیستم تخصص امریکا داشتم
    1) کسانی که MCCQE کانادا رو دادن و اونجا هم تخصص گرفتن بدون دادن usmle میتونن تو امریکا طبابت کنند؟
    برعکسش هم هست، یعنی یک متخصص امریکایی بدون گذراندن امتحانات دستیاری کانادا میتونه مستقیما وارد سیستم کانادا بشه؟
    2) چرا همه واسه پزشکی امریکا تلاش میکنن؛ در صورتیکه من شنیدم (مطمئن نیستم) که سیستم health care وخدمات پزشکی کانادا دقیقتر و بهتره، ایا اموزش پزشکی امریکا بهتره؟ یا ادمهای خفن تو امریکا بیشترن؟ یا اینکه موقغیت کاری امریکا بهتره و یا غیره؟ به نظر و تجربه شما.
    3) آدم چجوری باید بین این دو( پزشکی خوندن وکار کردن در امریکا یا کانادا) رو انتخاب کنه؟ براساس چه معیاری هرکدوم مزیت بر دیگری دارند؟

Junior Member

آقای دکتر خیلی ممنون که تجربیاتتون رو خیلی دقیق در اختیار ما گذاشتید
    من در حال ثبت نام usmle هستم و در قسمت مربوط به روتیشن هایی که گذروندیم دقیق یادم نمیاد که supervisor کی بوده و یا رئیس بخش یک دپارتمان خاص در اون زمان کی بوده. در transcription هم که مشخص نشده.
    از دانشگاه شیراز هم که میپرسم گویا اون ها هم این که من کی کدوم بخش بودم رو ندارن. آیا به نظرتون اگه من این ها رو تقریبی پر کنم بعدا که از دانشگاه استعلام میکنند
    مشکلی پیش میاد؟

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : فصل مصاحبات یا محاسبات بخش دوم

سلام King-Dani عزیز و با تشکر فراوان از انتقال تجربیاتتون بصورت دقیق، بسیار استفاده کردم. یک سوال برام پیش اومده و اون اینجاست که شما یک اشاره کوتاه به قانون Couple matching کردید و گفتید اگر یک زوج بصورت couple اقدام بکنند در نهایت در پایینترین انتخابی که یکی از آندم پذیرفته شده ، قبول میشن. اما من قبلن بر اساس ریپورتهای NRMP که مطالعه میکردم ، فکر میکردم که هر زوج یک لیست علاقه مندی فقط پر میکنه و ظرفیت این پذیرش بصورت زوجی اساسا تداخلی با ظرفیت انتخابهای انفرادی نداره. البته تجربیات شما دقیقتر هست و اگر لطفا در مورد این قانون هم کمی ما رو مطلعتر بکنید ممنون میشم. مثلا آیا شما به شخصه چنین قانونی رو کمک کننده تر میدونید ؟ آیا باید زوجین در یک Matching اقدام به در خواست کنند و نمیشه مثلا یکی match بشه بعدن اون یکی با استفاده از چنین قانونی احتمال پذیرش بیشتری در دانشگاه همسرش رو داشته باشه؟

متشکرم از حوصله و وقتتون

نقل قول نوشته اصلی توسط King_Dani نمایش پست ها
    یک موضوع دیگر، مچ زوجین یا کاپل مچ است. امسال یک زوج ایرانی در کمال ناباوری مچ نشدند چون کاپل مچ کردند. دقت بکنید که اصل کار همان است اما این بار، علاوه بر مچ شدن شما، همسرتان هم می بایست توسط هر پروگرمی که اعلام کرده مچ بشود. بنابراین شما دو نفر در بدترین جایی که یکی از شما دو نفر قبول شده اید مچ می شود. خیلی از زوج ها ترجیح می دهند این را به اینکه از همدیگر جدا زندگی بکنند ولی بایستی دقت بکنید که مچ شدن شما الزامی نیست. برای همین شاید بهتر باشد با دقت بیشتری این گزینه را انتخاب بکنید.

روز اعلام مچ معمولا یک دوشنبه است که سر ظهر، یک ایمیل دریافت می کنید که مچ شده اید یا نه. دلیل اینکه کجا مچ شده اید اعلام نمی شود، پروسه پست مچ است. پست مچ که الان SOAP نامیده می شود، فرآیندی ست که پوزیشن های خالی مانده در میان افرادی که مچ نشده اند تقسیم می شود. برای پست مچ، اینکه شما به چه تخصصی اپلای کرده اید اهمیت ندارد اگرچه شانس تان زیاد نیست. مثلا شما برای نورولوژی اقدام کردید و هیچ جا پذیرش نشدید. فاصله دوشنبه تا پنج شنبه، فرصتی هست که از ساعت ۱ ظهر دوشنبه، همه پوزیشن های خالی اعلام می شود و شما با مراجعه به وب سایت ERAS، بدون هزینه اضافی اپلیکشن می فرستید. پروسه بسیار پر استرس و وقت گیری هست چون شما بایستی به مثلا تخصص داخلی در یک جایی که هیچ کسی را نمی شناسید هم درخواست بفرستید اگر می خواهید حتما مچ بشوید. در این موقعیت شاید بتوانید از دیگران بخواهید که برایتان زنگ بزنند اگرچه مطابق قانون، این کار مجاز نیست.
    بعد از پایان پروسه پست مچ، روز جمعه، ساعت یک ایمیلی بسیار حقیرانه می گیرید که در یک خط نوشته کجا قبول شده اید.

خوشحالم که مفید واقع شده.
    در بخش روتیشن ها مگه سوپروایزر می پرسید؟ اگر هم می پرسید من که همینطوری پر کردم. یعنی حدودی یادم بود چه کسانی بوده اند که باهاشون روتیشن گذروندم و پر کردم و مشکلی هم پیش نیامد.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط nhl نمایش پست ها
    آقای دکتر خیلی ممنون که تجربیاتتون رو خیلی دقیق در اختیار ما گذاشتید
    من در حال ثبت نام usmle هستم و در قسمت مربوط به روتیشن هایی که گذروندیم دقیق یادم نمیاد که supervisor کی بوده و یا رئیس بخش یک دپارتمان خاص در اون زمان کی بوده. در transcription هم که مشخص نشده.
    از دانشگاه شیراز هم که میپرسم گویا اون ها هم این که من کی کدوم بخش بودم رو ندارن. آیا به نظرتون اگه من این ها رو تقریبی پر کنم بعدا که از دانشگاه استعلام میکنند
    مشکلی پیش میاد؟

ممنون

پیش فرض پاسخ : فصل مصاحبات یا محاسبات بخش دوم

خیر. تا اونجا که می دونم، کاپل مچ یعنی اینکه من و همسرم می خواهیم مثلا در فاصله ۵۰ مایلی همدیگر کار بکنیم و برای همین ترجیح می دهیم مچ نشویم اگر نتوانیم نزدیک هم باشیم. البته برای خود درسخوانده های امریکا مشکلی نیست چون بالا یا پایین، بالاخره مچ می شوند. اما برای خارجی ها کار پر ریسکی هست. من یک زوج می شناسم که امسال مچ نشدند و می خواهند دوباره بدون همدیگر تلاش بکنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط yay نمایش پست ها
    سلام King-Dani عزیز و با تشکر فراوان از انتقال تجربیاتتون بصورت دقیق، بسیار استفاده کردم. یک سوال برام پیش اومده و اون اینجاست که شما یک اشاره کوتاه به قانون Couple matching کردید و گفتید اگر یک زوج بصورت couple اقدام بکنند در نهایت در پایینترین انتخابی که یکی از آندم پذیرفته شده ، قبول میشن. اما من قبلن بر اساس ریپورتهای NRMP که مطالعه میکردم ، فکر میکردم که هر زوج یک لیست علاقه مندی فقط پر میکنه و ظرفیت این پذیرش بصورت زوجی اساسا تداخلی با ظرفیت انتخابهای انفرادی نداره. البته تجربیات شما دقیقتر هست و اگر لطفا در مورد این قانون هم کمی ما رو مطلعتر بکنید ممنون میشم. مثلا آیا شما به شخصه چنین قانونی رو کمک کننده تر میدونید ؟ آیا باید زوجین در یک Matching اقدام به در خواست کنند و نمیشه مثلا یکی match بشه بعدن اون یکی با استفاده از چنین قانونی احتمال پذیرش بیشتری در دانشگاه همسرش رو داشته باشه؟

متشکرم از حوصله و وقتتون

Junior Member

ﺑﺎ ﺳﻼﻡ و ﺗﺸﻜﺮ اﺯ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﺑﺎ اﺭﺯﺷﺘﻮﻥ
    اﮔﺮ اﻣﻜﺎﻧﺶ ﻫﺴﺖ ﻣﻴﺸﻪ ﻧﻤﻮﻧﻪ اﻱ اﺯ ﺭﻳﺰ ﻧﻤﺮاﺕ ﺗﺮﺟﻤﻪ ﺷﺪﻩ ﺭا ﺑﺰاﺭﻳﺪ, ﭼﻮﻥ ﻣﻲ ﺧﻮاﺳﺘﻢ ﺑﺪﻭﻧﻢ ﺗﺮﺟﻤﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﭼﻪ ﻃﻮﺭ ﺑﺎﺷﻪ( ﻣﺜﻼ ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺗﺮﺟﻤﻪ اﺵ ﻫﻤﻮﻥ public health ﻣﻴﺸﻪ?????)
    ﺑﺎ ﺗﺸﻜﺮ ﻓﺮاﻭاﻥ.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)