صفحه 11 از 52 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 515

موضوع: تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

پیش فرض پاسخ : تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

نقل قول نوشته اصلی توسط rozita85 نمایش پست ها
    ﺑﺎ ﺳﻼﻡ و ﺗﺸﻜﺮ اﺯ ﺭاﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﺑﺎ اﺭﺯﺷﺘﻮﻥ
    اﮔﺮ اﻣﻜﺎﻧﺶ ﻫﺴﺖ ﻣﻴﺸﻪ ﻧﻤﻮﻧﻪ اﻱ اﺯ ﺭﻳﺰ ﻧﻤﺮاﺕ ﺗﺮﺟﻤﻪ ﺷﺪﻩ ﺭا ﺑﺰاﺭﻳﺪ, ﭼﻮﻥ ﻣﻲ ﺧﻮاﺳﺘﻢ ﺑﺪﻭﻧﻢ ﺗﺮﺟﻤﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﭼﻪ ﻃﻮﺭ ﺑﺎﺷﻪ( ﻣﺜﻼ ﺑﻬﺪاﺷﺖ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﺗﺮﺟﻤﻪ اﺵ ﻫﻤﻮﻥ public health ﻣﻴﺸﻪ?????)
    ﺑﺎ ﺗﺸﻜﺮ ﻓﺮاﻭاﻥ.
    منظورتون این هست که اسکن ترجمه رو اینجا بگذارم؟ نگران نوع ترجمه زیاد نباشید. دارالترجمه های رسمی و با سابقه، مشکلی نخواهید داشت. اینکه نوشتم اگر توانستید بگویید اینطور ترجمه بکنند برای این بود که برای من که می خواستم درس بهداشت عمومی بخوانم اندکی دشوار بود اثبات بکنم درس من نامش بهداشت محیط یا عموم بوده.

Junior Member

ممنون از وقتی که برای پاسخ به سوالات میزارید. من تقریبا 2 هفته است که فارغ التحصیل شدم و منتظر تائیدیه ی تحصیلی و بعدش هم گذاشتن وثیقه و ازاد کردن مدرک و ثبت نام برای USMLE هستم و با توجه به اینکه این روند ممکنه چندین ماه طول بکشه و من نمی خواهم این مدت را ایران باشم (از طریق وکالت انجام میشه) می خواستم بدونم اگر بخواهم در بیمارستانی shadowing کنم چه مدارکی لازم هست؟ (گرین کارت و ریز نمره ی غیر رسمی را دارم) و یک سوال دیگه هم از شما داشتم اینکه برای مرحله اول first aid Q & A یا first aid student to student guide بهتره؟ یا هر دو تاش؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rozita85 نمایش پست ها
    ممنون از وقتی که برای پاسخ به سوالات میزارید. من تقریبا 2 هفته است که فارغ التحصیل شدم و منتظر تائیدیه ی تحصیلی و بعدش هم گذاشتن وثیقه و ازاد کردن مدرک و ثبت نام برای USMLE هستم و با توجه به اینکه این روند ممکنه چندین ماه طول بکشه و من نمی خواهم این مدت را ایران باشم (از طریق وکالت انجام میشه) می خواستم بدونم اگر بخواهم در بیمارستانی shadowing کنم چه مدارکی لازم هست؟ (گرین کارت و ریز نمره ی غیر رسمی را دارم) و یک سوال دیگه هم از شما داشتم اینکه برای مرحله اول first aid Q & A یا first aid student to student guide بهتره؟ یا هر دو تاش؟
    تبریک می گویم. اگر پست های پیشین را بخوانید بنده نوشتم که مطمئن نیستم برای شدو کردن چه مدارکی نیاز هست. برای خواندن هم من فرست اید را استفاده کردم و این دو تا کتاب دیگر را متاسفانه نمی شناسم. به نظرم یک نگاه سرسری بیاندازید و اگر به نظرتان کتاب های خوبی آمدند به عنوان منبع استفاده بکنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

جناب آقای دکتر، من در مطالعه لینکهای مفیدی که اینجا هم معرفی کردید (NRMP results by Program Directors) چند مورد وجود دارند که ممنون میشم اگر اطلاعی از تعریف اونها و اینکه چطور میشه اونها رو به مدارکم اضافه کنم رو دارید ، به ما هم بگید:
    Class Ranking: برای ما که IMG non US هستیم این رنکینگ رو آیا من چطور میتونم از دانشگاهم بگیرم ؟
    Dean's Letter: این نامه رو من گرفتم، اما ظاهرا تاریخ نامه مهم هست، درسته؟ اونموقع برای Program Interview پس از match باید به روزش رو بگیرم؟ اطلاع دارین چقدر اعتبار داره؟
    Gaps in Medical Education: که این مورد تقریبا برای تمام IMG ها اجتناب ناپذیر هست! چه مدرکی میشه اینجا ارایه کرد؟ مثلا یکی رفته طرح از دانشگاه محل طرحش نامه انگلیسی بگیره ؟
    Honors in Basic Sciences: این مدرک رو چه میشه ارایه کرد؟ مثلا به من که رتبه دانشگاهی تو امتحان علوم پایه داشتم و الان مدرک دانشگاهی از اون ندارم (بجز پرینت صفحه نفرات برتر دانشگاه علوم پزشکی تهران به فارسی) چه چیزی در این رابطه میتونه کمکم کنه؟

خیلی ممنون از حوصلتون، عذر میخوام اگه سوالم طولانی یا تکراری شده.

درود
    من اصلا نمی دانم کلس رنکینگ رو می شه از ایران گرفت یا نه. این یک چیز خارجی هست و تازه اگر هم بگیرید معلوم نیست اصلا به درد شان بخورد. در امریکا یک برداشت عمومی وجود دارد که مثلا شاگرد میانه کلاس در هاروارد، معادل شاگرد اول های دانشگاه های متوسط است. اما در ایران چنین اطلاعاتی وجود ندارد و در هر ۴ مصاحبه من از من پرسیده می شد که چندم کلاس بودی و نمرات اونجا چطوری است.
    فکر نمی کنم مهم باشه. من شنیده ام بچه ها با نامه های دو سال قبل هم شرکت کرده اند. چون داخل ش مطلب مهمی نیست که زمان ش به بعد از فارغ التحصیلی شما ربط داشته باشد، بنابراین نبایستی قاعدتا به تاریخ ش گیر بدهند. در واقع به شکل عمومی می توانم بگویم مدارک شما از ایران محتویاش اینجا کاملا فاقد ارزش است و تنها به خود شما نگاه می کنند و بیشتر می خواهند بدانند مثل بعضی ها نباشید که مدرک پزشکی جعل کرده ان و سعی کرده اند اینجا پزشکی تخصص بخوانند (دو موردش را مسئول آموزش دانشگاه نشانم داد)
    برای فواصل همانطور که در پست های قبلی نوشتم سعی بکنید مدارک کامل و لازم تهیه بکنید. مثلا اگر رفته اید طرح حتما نامه رسمی بگیرید و ترجمه رسمی بکنید که از این تاریخ تا فلان تاریخ در فلان محل مشغول طبابت بوده اید. اگر کار می کردید حتما از کارفرما نامه بگیرید. اگر کارفرما نامه بروی سربرگر انگلیسی داشته باشد که بدهد که خیلی بهتر است. سعی کنید خودتان متن نامه را بنویسید
    این مدرک در ایران وجود نداره. برای امریکایی هاست که تحصیل پزشکی شامل یک مدرک لیسانس و بعد یک مدرک مدرسه پزشکی است. باز هم تاکید می کنم، دست کم در تجربه من، شاگرد اول کل ایران شدن هم برای اینها کاملا بی معنی است. مهم این است که الان چه هستید و چه می توانید رو بکنید. شاید بقیه رشته ها طور دیگری باشد ولی اینجا در رشته اورژانس، مطلقا به اینکه شما صرفا نمره هایت بیست هست، پوزیشن تخصص نمی دهند، چون می خواهند مطمئن باشند کار هم بلد هستی، شخصیت حرفه ای هم داری و کار کردن کنار شما عذاب دایمی نیست و در نهایت اینکه برای بیماران ت هم ارزش قایل هستی.
    موفق باشی
    نقل قول نوشته اصلی توسط yay نمایش پست ها
    جناب آقای دکتر، من در مطالعه لینکهای مفیدی که اینجا هم معرفی کردید (NRMP results by Program Directors) چند مورد وجود دارند که ممنون میشم اگر اطلاعی از تعریف اونها و اینکه چطور میشه اونها رو به مدارکم اضافه کنم رو دارید ، به ما هم بگید:
    Class Ranking: برای ما که IMG non US هستیم این رنکینگ رو آیا من چطور میتونم از دانشگاهم بگیرم ؟
    Dean's Letter: این نامه رو من گرفتم، اما ظاهرا تاریخ نامه مهم هست، درسته؟ اونموقع برای Program Interview پس از match باید به روزش رو بگیرم؟ اطلاع دارین چقدر اعتبار داره؟
    Gaps in Medical Education: که این مورد تقریبا برای تمام IMG ها اجتناب ناپذیر هست! چه مدرکی میشه اینجا ارایه کرد؟ مثلا یکی رفته طرح از دانشگاه محل طرحش نامه انگلیسی بگیره ؟
    Honors in Basic Sciences: این مدرک رو چه میشه ارایه کرد؟ مثلا به من که رتبه دانشگاهی تو امتحان علوم پایه داشتم و الان مدرک دانشگاهی از اون ندارم (بجز پرینت صفحه نفرات برتر دانشگاه علوم پزشکی تهران به فارسی) چه چیزی در این رابطه میتونه کمکم کنه؟

خیلی ممنون از حوصلتون، عذر میخوام اگه سوالم طولانی یا تکراری شده.

سلام و ممنون برای توضیحات مفیدتون. من دائم برای راهنمایی پستهای شما رو می خونم. چند تا سوال داشتم
    1.در مورد وارد کردن جزئیات دروس در موقع ثبت نام. در ترجمه ای که توسط یکی از دارالترجمه های خوب برام انجام شده ترجمه بعضی لغات بهتر هم می تونسته باشه. مثلا در مورد ترجمه بخش ارتوپدی، orthopedic wards آورده شده در حالیکه orthopedic surgery شاید بهتر بوده. اگر من خودم اینها رو درست در سایت وارد کنم آیا چون با ترجمه انگلیسی مدارکم متفاوت میشه بعدا اشکالی ایجاد خواهد شد یا نه ؟

2.دیگه اینه که من هر چقدر گشتم نتونستم قبل از ثبت نام اطلاعاتی در مورد زمانهای برگزاری امتحانات مراحل مختلف پیدا کنم. ممنون میشم اگر در این مورد راهنمایی کنید.

3. این سوال شاید خیلی بدبینانه به نظر برسه ولی اگر کسی نتونه برای تخصص در نهایت match بشه آیا دوباره می تونه سال بعدش درخواست بده و یا انتخابهای دیگری داره یا باید برگرده و کلا بیخیال بشه ؟

4. آیا داشتن مقالات متعدد در زمینه بالین و سابقه امتحان GRE در رزومه می تونه در افزایش شانس پذیرش در رزیدنتی کمک کننده باشه ؟ (حداقل در برخی رشته ها که کار بالینی کمتری دارند) چون من بعد از طرح از کلینیک دور بودم ولی در کارهای تحقیقاتی فعالیت می کردم و چندین مقاله حتی نفر اول دارم.

پشاپیش ازتون ممنونم.

سلام. خوشحالم که مفید واقع می شه. ترجمه به قدر کافی دقیق هست و هیچ کسی انطباق ش رو چک نمی کنه. دلیل اینکه گفتم سعی کنید دقیق باشه این بود که بعدا ممکن هست کسی بخواهد به اینها نگاه بکند و تصمیم بگیرد شما فلان بخش را هم گذرانده اید یا نه

درباره زمان برگزاری متوجه پرسش نمی شوم. همه امتحان ها در تمام طول سال گرفته می شه

بله. مچ نشدن به معنای آخر دنیا نیست و اگر یک سال مچ نشدید بایستی به گزینه هایتان با دقت بیشتری فکر بکنید و حتما سال بعد، در رشت های بک آپ هم شرکت بکنید. مثلا اگر گوش و حلق و بینی می زنید و مچ نمی شوید سال بعد جراحی بزنید. فراموش نکنید که بعدا می شود تغییر رشته داد.

همه چیز کمک کننده است ولی جی آر ای را نمی دانم. مقالات به احتمال زیاد اگر در همان زمینه باشد خیلی کمک می کند. مثلا بچه های رادیولوژی، چند مقاله همیشه دارند.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    سلام و ممنون برای توضیحات مفیدتون. من دائم برای راهنمایی پستهای شما رو می خونم. چند تا سوال داشتم
    1.در مورد وارد کردن جزئیات دروس در موقع ثبت نام. در ترجمه ای که توسط یکی از دارالترجمه های خوب برام انجام شده ترجمه بعضی لغات بهتر هم می تونسته باشه. مثلا در مورد ترجمه بخش ارتوپدی، orthopedic wards آورده شده در حالیکه orthopedic surgery شاید بهتر بوده. اگر من خودم اینها رو درست در سایت وارد کنم آیا چون با ترجمه انگلیسی مدارکم متفاوت میشه بعدا اشکالی ایجاد خواهد شد یا نه ؟

2.دیگه اینه که من هر چقدر گشتم نتونستم قبل از ثبت نام اطلاعاتی در مورد زمانهای برگزاری امتحانات مراحل مختلف پیدا کنم. ممنون میشم اگر در این مورد راهنمایی کنید.

3. این سوال شاید خیلی بدبینانه به نظر برسه ولی اگر کسی نتونه برای تخصص در نهایت match بشه آیا دوباره می تونه سال بعدش درخواست بده و یا انتخابهای دیگری داره یا باید برگرده و کلا بیخیال بشه ؟

4. آیا داشتن مقالات متعدد در زمینه بالین و سابقه امتحان GRE در رزومه می تونه در افزایش شانس پذیرش در رزیدنتی کمک کننده باشه ؟ (حداقل در برخی رشته ها که کار بالینی کمتری دارند) چون من بعد از طرح از کلینیک دور بودم ولی در کارهای تحقیقاتی فعالیت می کردم و چندین مقاله حتی نفر اول دارم.

پشاپیش ازتون ممنونم.

Junior Member

آقای دکتر عزیزسلام,

ممنون ازاینکه تجربه هاتون روباحوصله دراختیارهمه گذاشتید!
    من برای ویزای جی-1 وقت مصاحبه دارم. در سی-وی ای که به دانشگاه فرستادم نمره و تاریخ امتحان یواس -ام ال ای استپ 2 رونوشتم. بنظرشما باتوجه به اینکه در این نوع ویزا باید ثابت شود که قصد اقامتدرآمریکا رانداریم , بهتر نیست این موردواز سی وی حذف کنم؟ آیا سفارت دو سی-وی را باهم مطابقت میده؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام. خوشحالم که مفید واقع شده.
    یکی از بچه ها هفته پیش ویزای جی گرفت. امیدوارم که برای شما هم بدون مشکل پیش برود. صرف دادن امتحان یو اس ام ال ای به معنای ماندن نیست. اگر پرسیدند می توانید بگویید می خواهم ببینم اگر آمادگی ش را داشتم شاید تخصص را هم آنجا خواندم و بعد برگشتم ایران. تاکید کنید که فعلا چنین تصمیمی ندارید و فقط برای تحقیق برنامه ریخته اید. فکر نمی کنم سفارت دسترسی به سی وی که به دانشگاه می فرستید داشته باشد
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nasy نمایش پست ها
    آقای دکتر عزیزسلام,

ممنون ازاینکه تجربه هاتون روباحوصله دراختیارهمه گذاشتید!
    من برای ویزای جی-1 وقت مصاحبه دارم. در سی-وی ای که به دانشگاه فرستادم نمره و تاریخ امتحان یواس -ام ال ای استپ 2 رونوشتم. بنظرشما باتوجه به اینکه در این نوع ویزا باید ثابت شود که قصد اقامتدرآمریکا رانداریم , بهتر نیست این موردواز سی وی حذف کنم؟ آیا سفارت دو سی-وی را باهم مطابقت میده؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

با سلام خدمت جناب دکتر گرامی! اینجور که شما تو پست های قبلی گفتین برای ثبت نام تو امتحان CS باید از 6 ماه قبل اقدام کنیم. با این اوصاف ما اول باید ثبت نام کنیم بعد برای ورود به آمریکا اقدام کنیم. حالا اگه موفق به ورود به موقع نشدیم هزینه ثبت نام رو کامل می شه پس گرفت؟
    ممنون!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)