صفحه 12 از 52 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 515

موضوع: تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

پیش فرض پاسخ : تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

درود. فکر نمی کنم نیازی به این کار باشه مگر اینکه همه امتحان های دیگه رو داده باشید. اگر اینطور هست،‌ حق با شماست. درباره امتحان های یو اس ام ال ای هم بگویم که به جز نگه داشتن پول برای امتحان دادن در دوره زمانی دیگر، امکان پس گرفتن نیست در هیچ کدام از امتحان ها. در واقع ما برای استپ ۱ یک بار ثبت نام کردیم در ایران و پول مان سوخت با اینکه حتی روز امتحان تعیین نکردیم. اما دوره زمانی که حق سی اس دادن دارید یک سال هست که فکر می کنم به قدر کافی باشد که اگر یک وقت بار اول ویزا نگرفتید دوباره اقدام بکنید و سر وقت ش برسید.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    با سلام خدمت جناب دکتر گرامی! اینجور که شما تو پست های قبلی گفتین برای ثبت نام تو امتحان CS باید از 6 ماه قبل اقدام کنیم. با این اوصاف ما اول باید ثبت نام کنیم بعد برای ورود به آمریکا اقدام کنیم. حالا اگه موفق به ورود به موقع نشدیم هزینه ثبت نام رو کامل می شه پس گرفت؟
    ممنون!

نقل قول نوشته اصلی توسط King_Dani نمایش پست ها
    درود. فکر نمی کنم نیازی به این کار باشه مگر اینکه همه امتحان های دیگه رو داده باشید. اگر اینطور هست،‌ حق با شماست. درباره امتحان های یو اس ام ال ای هم بگویم که به جز نگه داشتن پول برای امتحان دادن در دوره زمانی دیگر، امکان پس گرفتن نیست در هیچ کدام از امتحان ها. در واقع ما برای استپ ۱ یک بار ثبت نام کردیم در ایران و پول مان سوخت با اینکه حتی روز امتحان تعیین نکردیم. اما دوره زمانی که حق سی اس دادن دارید یک سال هست که فکر می کنم به قدر کافی باشد که اگر یک وقت بار اول ویزا نگرفتید دوباره اقدام بکنید و سر وقت ش برسید.
    موفق باشید
    با تشکر از پاسختون! چند تا سوال دیگه داشتم
    1- اینکه فرمودین برا استپ یک یه بار از تو ایران ثبت نام کردین و پولتون سوخت، می شه علتش رو توضیح بدید که ما حواسمون باشه این اتفاق برا ما پیش نیاد . . .؟
    2-به نظرتون و با توجه به تجربیات دوستاتون اونجا، موقع گرفتن ویزا توریستی تو سفارت بهتره بگیم که برا امتحان usmle می خواهیم بریم آمریکا، یا فقط بگیم که برای گردش می خواهیم بریم و برگردیم؟
    ممنون

۱. علت ش این بود که همانطور که نوشتم، فکر می کردیم بتوانیم ویزای امریکا را بگیریم. ولی یک کار غیر عقلانی انجام دادیم و مکان امتحان دادن را زدیم انگلستان. ایده مان این بود که برویم آنجا که برادرم هم آن زمان بود امتحان بدهیم. ولی بعدش افتادیم در کارهای امتحان دادن برای گرفتن پذیرش فوق لیسانس بهداشت عمومی. دست آخر فهمیدیم که عوض کردن مکان امتحان ممکن هست ولی هزینه دارد ولی نمی شود خیلی به عقب انداخت بازه زمانی که به شما می دهند را.
    ۲.ویزای توریستی من افراد زیادی ندیده ام بگیرند. واقعا نمی توانم پاسخ مفیدی بهتون بدهم در این باره. شرمنده.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    با تشکر از پاسختون! چند تا سوال دیگه داشتم
    1- اینکه فرمودین برا استپ یک یه بار از تو ایران ثبت نام کردین و پولتون سوخت، می شه علتش رو توضیح بدید که ما حواسمون باشه این اتفاق برا ما پیش نیاد . . .؟
    2-به نظرتون و با توجه به تجربیات دوستاتون اونجا، موقع گرفتن ویزا توریستی تو سفارت بهتره بگیم که برا امتحان usmle می خواهیم بریم آمریکا، یا فقط بگیم که برای گردش می خواهیم بریم و برگردیم؟
    ممنون

Junior Member

با سلام و تشکر فراوان از دکتر king-dani:
    چند سؤال داشتم:
    1- برای کسانی که مقیم کانادا هستند بهترین روش اخذ ویزا برای step2 cs و نیز ویزای شروع رزیدنتی چیه؟
    2-با چه مکانیسمی میشه ECFMG ثبت نام کرد و کارهای تایید مدرک و... را انجام داد و مثلا 1.5 سال دیگه امتحان داد؟
    3- آیا dean,s letter حتما لازمه و فرمتش به چه شکله؟ چون دانشگاه ما ریز نمرات داد بعلاوه یک نامه که من از تاریخ فلان تا بهمان علوم پایه را با معدل 16.... پاس کردم و..... آخرش هم نمره و موضوع پایان نامه را نوشته ونامه دیگری نداد.
    4- آیا داشتن مدرک تخصص ایران و سابقه کار طبابت ایران برای رزیدنتی در آمریکا یا کانادا پوئن قابل توجهی هست؟
    5- چیزهائی مثل مرخصی زایمان و تعطیلات تابستانه و... اونجا معنی داره؟
    6- به عنوان مثال تعدادکشیک رشته هائی مثل داخلی و جراحی چند تاس؟

با تشکر مجدد از این همه حس همکاری و خیرخواهی شما.
    File No: 29/3/2011,Medical:4/10/2011, Pass Req:30/3/2012, Visa: 14/5/2012

درود. لطف دارید.
    ۱. به نظرم از کانادا ویزا گرفتن نبایستی سخت باشه اگر مقیم هستید. من دوستان ام راحت به اینجا رفت و آمد می کنند و بسیار بعید هست ویزا ندهند. می توانید با ویزای توریستی بیایید امتحان را بدهید و برگردید. اگر هم پرسیدند پنهان نکنید بگویید یک امتحانی هست می خواهم بروم بدهم. برای شروع رزیدنتی تنها دو جور ویزا می شود گرفت که هر دو منوط به قبول شدن در رزیدنتی هست. اگر می خواهید بعدش به کانادا بازگردید نوع ویزا برای تان فرق ندارد ولی اگر قصد تان ماندن هست حتما بایستی ویزای اچ وان بگیرید. ویزای جی وان را اگر هنوز شهروند کانادا نشده اید می توانید مثل من، به عنوان شهروند ایران درخواست بکنید و به دلیل اینکه با ایران قرارداد همکاری ندارند، مشمول ممنوعیت دو ساله اش نمی شوید.
    ۲.متوجه پرسش نمی شوم متاسفانه ولی اگر منظور این ست که چطور بایستی ثبت نام کنید، من دوستم مدارک ش را به PCRC داده بود و با مکاتبه با آنها درخواست کرد مدارک تایید شده اش را به ECFMG هم بفرستند. الان هم به سلامتی دارد رزیدنتی ش را می گذراند.
    ۳.بله صد در صد لازم هست. فرمت خاصی ندارد یک نامه از پیش تهیه شده هست که دانشگاه دارد و نام شما را اضافه می کند و می دهد. برای دانشگاه ما که بی نهایت ساده بود. یک روز دوندگی دارد در ایران. دینز لتر را به کسی نمی دهند و اصلا معادل فارسی ندارد بلکه انگلیسی نوشته می شود و خیلی راحت هم قابل گرفتن هست. کلا چیز فرمالیته ای هست ظاهرا ولی الزام دارد گرفتن اش. دلیل ش این است که در اپلیکشن دانشجویان امریکایی بسیار تاثیر گذار هست.
    ۴. پیشتر نوشته ام، تخصص ایران و سابقه طبابت، احتمال ورود شما را به رزیدنتی به خصوص در رشته های مرتبط بیشتر می کند. مقدار تاثیرگذاری ش را نمی دانم. مثلا اگر ده سال طبابت کرده باشید، احتمالا اثری منفی دارد برای بسیاری از رشته ها مگر اینکه بخواهید فمیلی مدیسین بخوانید.
    ۵. بله. به شکل خلاصه، در دوران رزیدنتی، حق و حقوق بسیار بیشتری از رزیدنت ها در ایران دارید. یک ماه در سال مرخصی با حقوق دارید که البته بیش از ۲ هفته پشت سر هم نمی توانید بگیرید. از پیش هم بایستی بگویید. مرخصی زایمان هم فکر می کنم اگر باشد از همین مرخصی حساب می شود. تعطیلات تابستانه را نمی دانم ولی تعطیلات کریسمس دارند اکثر پروگرم ها که برای ما ۶ روز هست البته ۱۲ روز را تقسیم می کنند و شما از ۶ روز، ۴ یا ۵ روز را کار می کنید و بعد ۶ روز خلاص هستید.
    ۶. واقعا نمی دانم. ولی فکر می کنم می توانید در وب سایت هر پرورگرم تعداد کشیک ها را ببینید. به قسمت اپلای کردن بروید و آنجا ببینید. به علاوه اگر متوسط ها را بخواهید، اگر پست های اولیه را خوانده بودید نوشته بودم که وب سایت هایی هستند که به شما این اطلاعات را ارایه می کنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Persia11 نمایش پست ها
    با سلام و تشکر فراوان از دکتر king-dani:
    چند سؤال داشتم:
    1- برای کسانی که مقیم کانادا هستند بهترین روش اخذ ویزا برای step2 cs و نیز ویزای شروع رزیدنتی چیه؟
    2-با چه مکانیسمی میشه ECFMG ثبت نام کرد و کارهای تایید مدرک و... را انجام داد و مثلا 1.5 سال دیگه امتحان داد؟
    3- آیا dean,s letter حتما لازمه و فرمتش به چه شکله؟ چون دانشگاه ما ریز نمرات داد بعلاوه یک نامه که من از تاریخ فلان تا بهمان علوم پایه را با معدل 16.... پاس کردم و..... آخرش هم نمره و موضوع پایان نامه را نوشته ونامه دیگری نداد.
    4- آیا داشتن مدرک تخصص ایران و سابقه کار طبابت ایران برای رزیدنتی در آمریکا یا کانادا پوئن قابل توجهی هست؟
    5- چیزهائی مثل مرخصی زایمان و تعطیلات تابستانه و... اونجا معنی داره؟
    6- به عنوان مثال تعدادکشیک رشته هائی مثل داخلی و جراحی چند تاس؟

با تشکر مجدد از این همه حس همکاری و خیرخواهی شما.

Junior Member

با سلام و تشکر از پاسخهای سریع و دقیقتان:
    در مورد موارد مبهم توضیح میدهم:
    - منظورم از سؤال دوم ( ثبت نام ECFMG) و امتحان در آینده این بود که من قصد دارم در آینده (که خودم هم نمیدانم دقیقا کی خواهد بود) امتحان بدهم ولی میخواهم قبل از ترک ایران کارهای اداری ثبت نام را انجام بدهم ( بدون اینکه در سایت تاریخ امتحان انتخاب کنم)
    -ببخشید من اطلاعاتم در مورد ویزاها خیلی کمه. منظورتان از مشمول ممنوعیت 2 ساله برای ویزای اچ وان را میشه توضیح دهید؟
    -من اتفاقا دو روز قبل به دانشگاه محل تحصیل GP ام رفتم و تقاضای dean,s letter کردم که همون نامه ای را که توضیح دادم دادند.توضیح که دادم گفتند ریز نمرات و همین نامه (که به فارسی بود و ضمن تایید مشخصات من نوشته بود من از چه تاریخی به مدت چند ماه هر کدام از مقاطع دوره عمومی را گذراندم (فقط مقاطع: علوم پایه- فیزیوپات-بالینی- اینترنی و در آخر تز) ولی چیزی راجع به ریز بخشهای گذرانده شده نگفته. حالا آیا این همون "دینز"هستش ؟ دانشگاهمون هم از دانشگاههای مادره (اصفهان) و احتمالا مراجعه کننده زیاد داره. اینکه میگید "به کسی نمی دهند" پس چطور باید گرفت و در سایت آپلود کرد؟
    File No: 29/3/2011,Medical:4/10/2011, Pass Req:30/3/2012, Visa: 14/5/2012

- تا اونجا که یادم هست می توانید کارهای اداری را بدون پول دادن انجام بدهید. بایستی مدارک تان را بفرستید. به جزییات ش هم در نوشته های قبلی مراجعه بکنید
    - اچ وان محدودیت نداره. جی وان محدودیت داره.
    - فکر نمی کنم. دینز لتر بیشتر توضیح درباره این هست که اخلاق حرفه ای تان چطور بوده و آیا شما را توصیه می کنند یا نه. من نگفتم به کسی نمی دهند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Persia11 نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از پاسخهای سریع و دقیقتان:
    در مورد موارد مبهم توضیح میدهم:
    - منظورم از سؤال دوم ( ثبت نام ECFMG) و امتحان در آینده این بود که من قصد دارم در آینده (که خودم هم نمیدانم دقیقا کی خواهد بود) امتحان بدهم ولی میخواهم قبل از ترک ایران کارهای اداری ثبت نام را انجام بدهم ( بدون اینکه در سایت تاریخ امتحان انتخاب کنم)
    -ببخشید من اطلاعاتم در مورد ویزاها خیلی کمه. منظورتان از مشمول ممنوعیت 2 ساله برای ویزای اچ وان را میشه توضیح دهید؟
    -من اتفاقا دو روز قبل به دانشگاه محل تحصیل GP ام رفتم و تقاضای dean,s letter کردم که همون نامه ای را که توضیح دادم دادند.توضیح که دادم گفتند ریز نمرات و همین نامه (که به فارسی بود و ضمن تایید مشخصات من نوشته بود من از چه تاریخی به مدت چند ماه هر کدام از مقاطع دوره عمومی را گذراندم (فقط مقاطع: علوم پایه- فیزیوپات-بالینی- اینترنی و در آخر تز) ولی چیزی راجع به ریز بخشهای گذرانده شده نگفته. حالا آیا این همون "دینز"هستش ؟ دانشگاهمون هم از دانشگاههای مادره (اصفهان) و احتمالا مراجعه کننده زیاد داره. اینکه میگید "به کسی نمی دهند" پس چطور باید گرفت و در سایت آپلود کرد؟

Junior Member

سلام من درحال ثبت نام USMLE در سایت IWA هستم ، اینجا قسمتی هست که محل اقامت رو می پرسه ، وقتی که ایران رو انتخاب می کنیم میگه ما بر اساس قانون نمیتونیم به شما سرویس بدیم ، دراینمورد چکار باید کرد؟
    در مورد روتیشن های اینترنی همه 17-18 ماه تک تک باید ذکر بشه ؟
    ممنون از پاسخ شما

فکر می کنم می بایست آدرس یک کشور دیگر را وارد بکنید. مهم نیست زیاد مگر برای وقتی که بخواهند برایتان چیزی بفرستند. یک ادرس در امارات یا اروپا کفایت می کند.
    درباره روتیشن ها هم همانطور که نوشتم می بایست همه را تک تک وارد بکنید. دانشگاه به من یک دو برگی داد که در آن لیست همه روتیشن های اینترنی و استیجری م بود و کار را راحت می کرد چون تاریخ هم داشت.
    نقل قول نوشته اصلی توسط kingjo نمایش پست ها
    سلام من درحال ثبت نام USMLE در سایت IWA هستم ، اینجا قسمتی هست که محل اقامت رو می پرسه ، وقتی که ایران رو انتخاب می کنیم میگه ما بر اساس قانون نمیتونیم به شما سرویس بدیم ، دراینمورد چکار باید کرد؟
    در مورد روتیشن های اینترنی همه 17-18 ماه تک تک باید ذکر بشه ؟
    ممنون از پاسخ شما

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط King_Dani نمایش پست ها
    فکر می کنم می بایست آدرس یک کشور دیگر را وارد بکنید. مهم نیست زیاد مگر برای وقتی که بخواهند برایتان چیزی بفرستند. یک ادرس در امارات یا اروپا کفایت می کند.
    درباره روتیشن ها هم همانطور که نوشتم می بایست همه را تک تک وارد بکنید. دانشگاه به من یک دو برگی داد که در آن لیست همه روتیشن های اینترنی و استیجری م بود و کار را راحت می کرد چون تاریخ هم داشت.
    دکتر جان ببخشید یعنی همه حدودا 40 تا روتیشن باید عینا وارد بشه یا روتیشن های اینترنی کافی هست ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)