صفحه 14 از 52 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 515

موضوع: تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

پیش فرض پاسخ : تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ کاملتون و راهنمایی تون، ولی نفهمیدم این که گفتید PhD قمار بزرگیه یعنی چی؟ (راستی من فارغ التحصیل 87 هستم یعنی 5 سال از درسم گذشته، ولی خوب هیچ فاصله ای رو بیکار نبودم). در مورد گرین کارت منظورم این بود که آیا اگه من گرین کارت یا سیتیزن شیپ داشته باشم، باز هم برای مچ شدن پوست خارجی حساب می شم؟
    پی اچ دی۵ سال هست و اگر در برگشت، به شما بگویند ۱۱ سال از فارغ التحصیلی گذشته و الان هم ۵ سال هست کار طبابت نکردی، ممکن است دشوار بشود. برای گرین کارت و سیتیزن شیپ هم همچنان خارجی محسوب می شوید ولی خوب نگرانی گرفتن ویزا برایتان ندارند. معیار خارجی بودن همانطور که در همین ترد نوشتم، محل تحصیل مدرسه پزشکی ست.

با سلام حضور تمامی دوستان :
    بنده چشم پزشک هستم و اخیرا موفق به دریافت گرین کارت شدم.هیچ اطلاعاتی در مورد USMLE ندارم و با توجه به اینکه مجبور به مهاجرت و ادامه زندگی در آمریکا هستم،خواستم من رو راهنمایی بفرمایید.آیا با حدود 40 سال سن ،وارد شدن به این پروسه امکان پذیره؟ آیا میتونم در رشته ای که درس خوندم(چشم پزشکی )، در آمریکا ادامه بدم؟ چقدر این پروسه زمان بر هست؟ برای ثبت نام و شروع مطالعه از کجا باید شروع کنم؟ لازم بذکره من در زمینه پژوهش در ایران هم تا حدی فعال بودم و تعدادی مقاله و presentation هم دارم.ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید.
    با سپاس

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

سلام دوست عزیز ، اول از همه براتون آرزوی صبر و شکیبایی می کنم چون تا جایی که من اطلاع دارم باید همه چی رو از اول شروع کنید!!! من چند تا نکته خلاصه از اول مسیر رو می گم و از دوستان می خوام اگه اشتباه گفتم تصحیح کنن، با دونستن این چند تا نکته بیسیک و خوندن بقیه فروم و لینکهایی که دوستان گذاشتن می تونین اطلاعات بیشتری به دست بیارین: 1- شما باید امتحانات USMLE رو بدین که step 1 ش علوم پایه است، و step 2 ش دو مرحله تئوری و عملی داره و بالینی هست. بعد هم اپلای کنید برای رزیدنتی و در طول سال اول رزیدنتی step 3 رو بدین. استپ 1 و 2 روی هم چیزی حدود 2 سال طول می کشه که البته اگه baSe تون خوب باشه و خفن بخونین کوتاهتر هم می شه. امیدوارم این چند تا نکته کوچولو کمک کننده بوده باشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ophthalmo_man نمایش پست ها
    با سلام حضور تمامی دوستان :
    بنده چشم پزشک هستم و اخیرا موفق به دریافت گرین کارت شدم.هیچ اطلاعاتی در مورد USMLE ندارم و با توجه به اینکه مجبور به مهاجرت و ادامه زندگی در آمریکا هستم،خواستم من رو راهنمایی بفرمایید.آیا با حدود 40 سال سن ،وارد شدن به این پروسه امکان پذیره؟ آیا میتونم در رشته ای که درس خوندم(چشم پزشکی )، در آمریکا ادامه بدم؟ چقدر این پروسه زمان بر هست؟ برای ثبت نام و شروع مطالعه از کجا باید شروع کنم؟ لازم بذکره من در زمینه پژوهش در ایران هم تا حدی فعال بودم و تعدادی مقاله و presentation هم دارم.ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید.
    با سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط King_Dani نمایش پست ها
    بنا به توصیه دوستان، تصمیم گرفتم مسیری که برای ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده را پیمودم را بنویسم. پیش از این بگویم که درباره چیزهایی می توانم نظر بدهم و درباره چیزهایی نه. سعی می کنم در پست دوم بگویم که چه چیزهایی را به دلیل ناآشنایی با آنها، نمی توانم درباره ش نظر بدهم. همینطور بایستی روشن بکنم که این تنها تجربه یک نفر هست در یک رشته تخصصی خاص بنابراین به هیچ وجه نمی تواند راهنمایی جامع باشد. سعی می کنم یک پست را هم اختصاص به این بدهم که چه روش های دیگری هم از شنیدن تجربه دیگران برای رسیدن به تخصص موجود است.

من ورودی ۷۹ دانشگاه اکنون ناموجود علوم پزشکی ایران هستم در رشته دکترای پزشکی. فوق لیسانس بهداشت عمومی در بریتانیا در کالج سلطنتی لندن و از جمعه گذشته، رزیدنت (دستیار) طب اورژانس دانشگاه پنسیلوانیا برای سال ۲۰۱۳-۲۰۱۷.

خواهشی که دارم این است که اجازه بدهید پست ها را به اتمام برسانم و بعد اگر پرسشی داشتید مطرح بکنید تا پست ها یکپارچه باشد و خواندن ش برای دیگران آسان باشد.

با تشكر از توضيحات كامل و وقتي كه گذاشتين دكتر عزيز
    منم سوال داشتم از حضورتون
    دكتر عزيز من الان متاسفانه سربازم و تا پايان دوره سربازيم ١٤ ماه باقي مونده با توجه به صحبتاي شما با اين شرايط نميتونم واسه امتحان يو اس ام ال اي ثبت نام كنم چون واسه ما اتمام سربازي معادل پايان طرحه،بعدش ميتونم مداركمو ازاد كنم تازه!
    ميخواستم بدونم بنظر شما تو اين ١٤ ماه چكار مفيدي ميتونم انجام بدم كه حداقل كمي جلو بيافتم!
    ممنون از لطفتون و وقتي كه ميذاريد

سلام
    فکر می کنم بهتر باشه حتما چک بکنید که آیا امتحان دادن ممکن هست یا نه چون شاید قوانین عوض شده باشه. من تا اونجا که به یاد دارم نیاز به پایان تحصیل و گرفتن مدارک بود ولی یک راه دیگر که قبلا قابل استفاده بود، گرفتن نامه از دانشگاه بود. امور دانشجویی دانشگاه تان شاید بتواند راهنمایی بکند.
    پیشنهاد من هم این است که در این مدت سعی بکنید خودتان را به روز نگه دارید و برای امتحان آماده بشوید. نگذارید در شش ماه آخر شروع بکنید به خواندن. هرچقدر بیشتر آماده باشید شانس نمره بهتر و پذیرش در جای بهتر بالاتر است. اگر امکان اش هست، در دوره ها و کارگاه های روش تحقیق و آمار یا بهداشت عمومی شرکت بکنید. دانشگاه های ایران هم مدرک MPH می دهند که مطمئن نیستم با سرباز بودن بتوانید شرکت بکنید ولی حتما سعی بکنید پایه تحقیق تان را قوی بکنید حتی اگر شده با خواندن کتاب و خودآموزی.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zhooanak نمایش پست ها
    با تشكر از توضيحات كامل و وقتي كه گذاشتين دكتر عزيز
    منم سوال داشتم از حضورتون
    دكتر عزيز من الان متاسفانه سربازم و تا پايان دوره سربازيم ١٤ ماه باقي مونده با توجه به صحبتاي شما با اين شرايط نميتونم واسه امتحان يو اس ام ال اي ثبت نام كنم چون واسه ما اتمام سربازي معادل پايان طرحه،بعدش ميتونم مداركمو ازاد كنم تازه!
    ميخواستم بدونم بنظر شما تو اين ١٤ ماه چكار مفيدي ميتونم انجام بدم كه حداقل كمي جلو بيافتم!
    ممنون از لطفتون و وقتي كه ميذاريد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط King_Dani نمایش پست ها
    سلام
    فکر می کنم بهتر باشه حتما چک بکنید که آیا امتحان دادن ممکن هست یا نه چون شاید قوانین عوض شده باشه. من تا اونجا که به یاد دارم نیاز به پایان تحصیل و گرفتن مدارک بود ولی یک راه دیگر که قبلا قابل استفاده بود، گرفتن نامه از دانشگاه بود. امور دانشجویی دانشگاه تان شاید بتواند راهنمایی بکند.
    پیشنهاد من هم این است که در این مدت سعی بکنید خودتان را به روز نگه دارید و برای امتحان آماده بشوید. نگذارید در شش ماه آخر شروع بکنید به خواندن. هرچقدر بیشتر آماده باشید شانس نمره بهتر و پذیرش در جای بهتر بالاتر است. اگر امکان اش هست، در دوره ها و کارگاه های روش تحقیق و آمار یا بهداشت عمومی شرکت بکنید. دانشگاه های ایران هم مدرک MPH می دهند که مطمئن نیستم با سرباز بودن بتوانید شرکت بکنید ولی حتما سعی بکنید پایه تحقیق تان را قوی بکنید حتی اگر شده با خواندن کتاب و خودآموزی.
    موفق باشید

ممنون از لطفتون
    از خود سايت ecfmg چك بكنم كه با نامه گرفتن از دانشگاه ميتونم شركت بكنم؟
    بعد بنظر شما چي بخونم واسه امتحان كه بتونم جلو بيافتم؟!من كتاباي فرست ايد رو گرفتم ولي اصن نخوندمشون!
    كلاساي روش تحقيق چه كمكي ميتونه بهم بكنه؟!
    واقعا اين سرباز بوودن ته تبعيضه،دست ادمو از همه جا كوتاه ميكنه!
    شرمنده كه اينقد سوال ميكنم

سایت بایستی یک چیزهایی در قسمت دفترچه اش که به صورت فایل پی دی اف هست داشته باشد. دانشگاه های ایران هم بخش امور بین الملل یا آموزش می توانند راهنمایی هایی بکنند مثل اینکه آیا کسی قبلا موفق به امتحان دادن شده یا نه
    کتاب و خواندن را هم در پست های اولیه نوشته ام به تفصیل. بستگی دارد چقدر آمادگی داشته باشید و درس تان را خوب خوانده باشید
    کلاس های روش تحقیق هم کمک می کنه که پایه تون در تحقیق خوب بشه چون اینجا در پزشکی بسیار مهم هست که بتوانید یک مقاله دست تان بگیرید و بخوانید و از نتایج ش برای طبابت کردن استفاده بکنید. این کارگاه ها برای بچه های ایران بسیار ضروری است چون آموزش پزشکی در ایران هنوز وابسته به کتاب مرجع هست در حالی که اینجا دیگر در رزیدنسی کسی کتاب مرجع دست ش نمی گیرد.

برای آخری هم توصیه می کنم به کمپین نه به سربازی اجباری بپیوندید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zhooanak نمایش پست ها
    ممنون از لطفتون
    از خود سايت ecfmg چك بكنم كه با نامه گرفتن از دانشگاه ميتونم شركت بكنم؟
    بعد بنظر شما چي بخونم واسه امتحان كه بتونم جلو بيافتم؟!من كتاباي فرست ايد رو گرفتم ولي اصن نخوندمشون!
    كلاساي روش تحقيق چه كمكي ميتونه بهم بكنه؟!
    واقعا اين سرباز بوودن ته تبعيضه،دست ادمو از همه جا كوتاه ميكنه!
    شرمنده كه اينقد سوال ميكنم

Junior Member

سلام به همه دوستان و بخصوص کینگ دنی عزیز... جا داره زحمات بی دریغی که کشیدن ازتون واقعا تشکر کنم، واقعا اینقدر جامع و کاملاً نوش این که کمتر جای سوال پیش میاد من ورودی ۸۵ پزشکی بودم و دو هفته پیش فارغ التحصيل شدم و قصد دارم برای تخصص به آمریکا عزیمت کنم... تجربیات شما تو این دو هفته که می خواستم مدارکم رو آزاد کنیم خیلی به دردم خورده و تقریبا عینا عملی شده... فقط چند تا سوال برای آینده دارم که بهتون زحمت دادم، مطمئنا در آینده هم سوالاتی برام پیش خواهد اومد من مدارکم رو برای ترجمه دادم و می خواستم برای ECFMG بفرستم و وقتی بولتن رو می خوندم نهایتا نفهمیدم خودم باید بفرستم یا دانشگاه، چون مثلا نوشته دانشنامه باید عکسدار باشه و روش شماره ثبت نام رو بنویسم ولی دانشنامه های ما عکس نداره! ضمنا غیر از دانشنامه و کارنامه و گواهی فراغت از تحصیل چیز دیگه ای هم میخوان؟ متاسفانه یا خوشبختانه تو دانشگاه من تعداد کسانی که رفتن به انگشتان یک دست هم نمی رسه و بخاطر همین در جریان امور نیستن و سوال دوم من میخوام برای تخصص چشم اقدام کنم، اگه نمره های USMLE خوب باشه می تونم برای دانشگاه های خوب اقدام کنم؟ هفته دیگه مچ سیزن شروع میشه، اون وقت ثبت نام الان با اواخر فوریه تفاوت و اولویت برای ثبت نام داره؟ چون من فکر نکنم زودتر بتونم امتحان بدم و اگه بیفتد سال دیگه، کی میتونی رزیدنتی رو شروع کنم؟

اول از همه تبریک بابت فارغ التحصیلی. به خودتان جایزه بدهید که از پس یکی از سد های سر راه بر آمدید. درباره سئوالات:
    - مدارکی که می خواهند نسبتا روشن است: ریز نمرات، فراغت از تحصیل و دانشنامه. دانشنامه بسیار بعید است بدون عکس صادر بشود اگر شد یک چیز دیگری هست که سوای از دانشنامه دانشگاه ما (علوم پزشکی ایران) داد که ما هم ترجمه کردیم عینا و فرستادیم و آن عکس داشت ولی روی یک برگ آ۴ بود که نوشته بود ایشان این وقت شروع کردند و این وقت تمام کردند و این هم نمره شان هست. بفرستید و به احتمال زیاد مشکلی نخواهد بود. منظور از شماره ثبت نام را نمی دونم مال من که فکر نکنم داشت.
    - خودتان می فرستید ولی قبل ش بدهید امور بین الملل یا دست کم آموزش دانشگاه در یک پاکت خود دانشگاه بگذارد و مهر و موم بکند. اگر موم رسمی ندارند می توانید یک مهر جوهری بزنید روی در پاکت که روی دو طرف بیوفتد و بعد رویش چسب نواری بزنید که نشان می دهد مهر شده و اگر بخواهند باز بکنند از بین می رود. بعد بگذارید داخل یکی از این پاکت های بزرگتر که از سرویس پستی می گیرید. مثلا تی ان تی داشت از این ها و تقریبا همه دارند. اینطوری وقتی دست شان می رسد مطمئن هستند که اصل هست و توسط شما یا کس دیگری دیده نشده. ادرس فرستنده را هم به تی ان تی دانشگاه بدهید. مثلا آدرس امور بین الملل یا آموزش.
    - درباره تخصص چشم هم همانطور که نوشتم غیرممکن نیست، کلا هیچ چیزی غیر ممکن نیست تنها مهم این است که چقدر می خواهید برایش تلاش بکنید. اینجا بچه های زیادی هستند که با هدف چشم یا پوست آمدند و الان دارند داخلی یا فمیلی طبابت می کنند و بسیار هم خوشحال هستند. دلیل ش هم این ست که هر چقدر که در پروگرم رقابتی تری وارد بشوید و هر چه رشته رقابتی تر باشد، در طول سال های آموزش فشار بیشتری تحمل می کنید. اینجا مثل ایران نیست که وقتی وارد شدید، دکتر شدن تان تضمینی باشد و در واقع من مواردی شنیده ام از کسانی که بعد از دو سه سال، تعلیق شده اند یا به مشکل اساسی خورده اند. بنابراین یک مقداری بیشتر درباره اش فکر بکنید.
    - مطمئنا به مچ امسال نمی رسید. اگر هیچ کدام از امتحان ها را نداده اید و می خواهید نمرات درخشان بگیرید احتمالا به مچ سال آینده هم نمی رسید. مچ فوریه را اصلا نمی دانم چی هست. اینجا فصل مچ همانطور که توضیح دادم از همین روزهاست تا ماه مارچ که اعلام نتایج می کنند. در فوریه تقریبا همه مصاحبه ها انجام شده. فکر می کنم منظورتان گرفتن مصاحبه های دیر وقت در ماه فوریه هست که برای آن هم می بایست هر چه سریعتر اپلیکشن تان را فرستاده باشید. دوباره آن قسمت که درباره آماده شدن نوشتم را بخوانید، بچه ها اینجا بین ۲-۳ سال وقت می گذارند. عجله نکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط morenaya نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان و بخصوص کینگ دنی عزیز... جا داره زحمات بی دریغی که کشیدن ازتون واقعا تشکر کنم، واقعا اینقدر جامع و کاملاً نوش این که کمتر جای سوال پیش میاد من ورودی ۸۵ پزشکی بودم و دو هفته پیش فارغ التحصيل شدم و قصد دارم برای تخصص به آمریکا عزیمت کنم... تجربیات شما تو این دو هفته که می خواستم مدارکم رو آزاد کنیم خیلی به دردم خورده و تقریبا عینا عملی شده... فقط چند تا سوال برای آینده دارم که بهتون زحمت دادم، مطمئنا در آینده هم سوالاتی برام پیش خواهد اومد من مدارکم رو برای ترجمه دادم و می خواستم برای ECFMG بفرستم و وقتی بولتن رو می خوندم نهایتا نفهمیدم خودم باید بفرستم یا دانشگاه، چون مثلا نوشته دانشنامه باید عکسدار باشه و روش شماره ثبت نام رو بنویسم ولی دانشنامه های ما عکس نداره! ضمنا غیر از دانشنامه و کارنامه و گواهی فراغت از تحصیل چیز دیگه ای هم میخوان؟ متاسفانه یا خوشبختانه تو دانشگاه من تعداد کسانی که رفتن به انگشتان یک دست هم نمی رسه و بخاطر همین در جریان امور نیستن و سوال دوم من میخوام برای تخصص چشم اقدام کنم، اگه نمره های USMLE خوب باشه می تونم برای دانشگاه های خوب اقدام کنم؟ هفته دیگه مچ سیزن شروع میشه، اون وقت ثبت نام الان با اواخر فوریه تفاوت و اولویت برای ثبت نام داره؟ چون من فکر نکنم زودتر بتونم امتحان بدم و اگه بیفتد سال دیگه، کی میتونی رزیدنتی رو شروع کنم؟

Junior Member

خیلی ممنون که اینقدر سریع و کامل جواب دادین
    واقعیتش من ۶ ماهه درسم تموم شده و درسهام برای استپ ۱ را خوندم و فقط کارهای فرغ التحصیلی رو جدیدا کردم، بقول شما بدترین و اعصاب خورد کن ترین قسمتش همین بود، بقیه پروسه ها خوشبختانه معطلی خاصی نداشت، فقط تا حالا چندین بار رفتم وزارتخانه و برگشتم

یعنی امتحاناتم رو نهایتا میتونم تا فوریه بدم، منظورم از مچ فوریه همون انتهای فصل بود که یک ماه جلوتر اقدام کنم! :دی
    چون می ترسم اگه امسال ثبت نام نکنم، خیلی عقب بیفتم
    پس بنظر شما بیشتر درس بخونم و تو مچ سال دیگه شرکت کنم؟ اون وقت تخصص رو تا آخر سال ۹۳ ( اول سال ۲۰۱۵ میلادی) می تونم شروع کنم؟
    واقعیتش دلیل این عجله من دو چیزه، یکی اینکه تعهدم ۴ ساله هست و خیلی قول دقیقی به من ندادن که چطور می تونم تمدید کنم، و دومیش نگرانی اطرافیان هست که می ترسن دو سال معطل بشم و نتونم شروع کنم. خوشبختانه یا متاسفانه چون امسال امتحان تخصص به کسی نه نگفته می ترسن ضرر کنم... اگرچه من تصمیمم قطعیه و عجله ای ندارم و از زمانی که کنکور دادم، می خواستم برم...
    بابت بحث رقابتی بودن رشته، اگه مشکل خاصی از بابت ایرانی بودنمون نباشه و بقول معروف، شدنی باشه، صبرش رو دارم...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)