صفحه 15 از 52 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 515

موضوع: تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

پیش فرض پاسخ : تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

خواهش می کنم.
    -برای امتحان دادن تنها استپ ۱ نیاز نیست بلکه همانطور که در پست های اولیه نوشتم بایستی همه امتحانات به جز استپ ۳ را داده باشید. استپ ۳ هم نیاز است اگر می خواهید بعد از فارغ التحصیلی در امریکا بمانید و راحت تر می کند کار را. اگر می رسید دو تای دیگر (استپ ۲)‌را تا سال آینده سپتامبر بدهید نباید مشکلی باشد برای ورود به مچ سال آینده از نظر ملزومات.
    - با این حال درباره خود مچ، بهتره یک مقداری بیشتر و با دقت تر عمل بکنید. همانطور که در پست های پیشین نوشتم، ظاهرا از سال ۲۰۰۸ تا کنون هیچ خارجی نتوانسته در چشم پزشکی پذیرش بگیرد اینجا. برای این جور رشته ها، سابقه کار کلینیکی در ایالات متحده و یا دست کم داشتن پایه قوی و سابقه پژوهش بالینی بسیار مهم است. یعنی حتی بالاترین نمره ممکن را هم اگر بیاورید، بسیار دشوار است که بدون داشتن این دو تا بتوانید مثلا چشم پزشکی بگیرید. اینجا عملکرد هر فرد به جایش حرف می زند. یعنی اگر چند سال اخیر در حال تحقیق در رشته چشم بوده اید و کنگره های چشم پزشکی شرکت کرده اید و حالا اپلای می کنید یعنی اینکه انگیزه را دارید. صرف گفتن اینکه به چیزی علاقه دارید خیلی برایشان مهم نیست. بنابراین سوای از صبر، به چیزهای دیگر هم نیاز است. من دو سه نفری را می شناسم که برای رشته های رقابتی امدند و حالا بعد از شش یا هفت سال، نه راه پس دارند نه پیش. از همه اینها گذشته، با اینکه کلیات کار در هر رشته ای در هر دو کشور یکسان است ولی شیوه عملکرد از زمین تا آسمان تفاوت دارد. اصولا از نظر تخصصی، طب ایران حدود دو دهه عقب تر از اینجاست و از نظر اخلاق حرفه ای، تقریبا قابل مقایسه نیست. بنابراین توصیه ام این است که حتما سعی بکنید اینجا تجربه نیم چه بالینی در رشته مورد علاقه تان و احتمالا در رشته دیگری که انتخاب دوم تان هست داشته باشید تا دچار مشکل احتمالی نشوید
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط morenaya نمایش پست ها
    خیلی ممنون که اینقدر سریع و کامل جواب دادین
    واقعیتش من ۶ ماهه درسم تموم شده و درسهام برای استپ ۱ را خوندم و فقط کارهای فرغ التحصیلی رو جدیدا کردم، بقول شما بدترین و اعصاب خورد کن ترین قسمتش همین بود، بقیه پروسه ها خوشبختانه معطلی خاصی نداشت، فقط تا حالا چندین بار رفتم وزارتخانه و برگشتم

یعنی امتحاناتم رو نهایتا میتونم تا فوریه بدم، منظورم از مچ فوریه همون انتهای فصل بود که یک ماه جلوتر اقدام کنم! :دی
    چون می ترسم اگه امسال ثبت نام نکنم، خیلی عقب بیفتم
    پس بنظر شما بیشتر درس بخونم و تو مچ سال دیگه شرکت کنم؟ اون وقت تخصص رو تا آخر سال ۹۳ ( اول سال ۲۰۱۵ میلادی) می تونم شروع کنم؟
    واقعیتش دلیل این عجله من دو چیزه، یکی اینکه تعهدم ۴ ساله هست و خیلی قول دقیقی به من ندادن که چطور می تونم تمدید کنم، و دومیش نگرانی اطرافیان هست که می ترسن دو سال معطل بشم و نتونم شروع کنم. خوشبختانه یا متاسفانه چون امسال امتحان تخصص به کسی نه نگفته می ترسن ضرر کنم... اگرچه من تصمیمم قطعیه و عجله ای ندارم و از زمانی که کنکور دادم، می خواستم برم...
    بابت بحث رقابتی بودن رشته، اگه مشکل خاصی از بابت ایرانی بودنمون نباشه و بقول معروف، شدنی باشه، صبرش رو دارم...

Junior Member

خوب بابت این بحث پژوهشی و بالینی، من سابقه پژوهشی نسبتا زیاد دارم ولی متاسفانه در یکی دو سال اخیر بیشتر به چشم علاقه پیدا کردم و بخاطر همین تجربیات پژوهشیم فیلد خاصی نداشتن.
    بنظر شما ارزش داره تو یک سال آینده چند کار پژوهشی درباره چشم انجام بدم و بقولی رزومه ام تو این زمینه رو قوی کنم؟ کلا تعداد خاصی مدنظر هست یا بهتره یک کار باشه و اون کار با کیفیت باشه؟ یعنی کمیت مهم تره یا کیفیت؟
    و یا حتی میشه برای ریسرچ پوزيشن تو این چند ماه اقدام کنم؟

رشته هایی مثل اورولوژی و ارتوپدی هم همین جورن یا وضع بهتره؟
    یه مشکلی که هست الان وزارتخانه توی تعهدات من رشته رو چشم نوشته، اگه رشته دیگه ای برم در آینده مشکل ساز نميشه؟

پیش تر نوشتم، شما به مچ امسال نمی رسید. برای همین شاید بهتر باشد یک بازه زمانی را اختصاص بدهید به اینکه سابقه پژوهشی در این رشته تان را تقویت بکنید. به خصوص اگر بتوانید این کار را در ایالات متحده انجام بدهید. درباره اینکه کیفیت مهم هست یا کمیت به نظرم پاسخ چندان سر راستی نیست. بیش از هر چیز برایشان مهم هست که علاقه و تجربه شما را ببینند نه تعداد پیپر ها را. چون هدف از گرفتن شما در پروگرم بیش از هر چیز طبابت است که به بسیاری از چیزها از جمله روابط بین فردی وابسته است.

اورولوژی و ارتو هم کمابیش همین هستند سالی یکی دو نفر را می شناسم از ایرانی ها که مچ شده اند ولی بین ۳ تا ۴ سال وقت صرف پژوهش اینجا کرده اند.
    اون نامه وزارت خانه هم هیچ اهمیتی نداره تا اونجا که من می دونم. حتی اگر بخواهید در پایان تحصیل به ایران برگردید

خوب بابت این بحث پژوهشی و بالینی، من سابقه پژوهشی نسبتا زیاد دارم ولی متاسفانه در یکی دو سال اخیر بیشتر به چشم علاقه پیدا کردم و بخاطر همین تجربیات پژوهشیم فیلد خاصی نداشتن.
    بنظر شما ارزش داره تو یک سال آینده چند کار پژوهشی درباره چشم انجام بدم و بقولی رزومه ام تو این زمینه رو قوی کنم؟ کلا تعداد خاصی مدنظر هست یا بهتره یک کار باشه و اون کار با کیفیت باشه؟ یعنی کمیت مهم تره یا کیفیت؟
    و یا حتی میشه برای ریسرچ پوزيشن تو این چند ماه اقدام کنم؟

رشته هایی مثل اورولوژی و ارتوپدی هم همین جورن یا وضع بهتره؟
    یه مشکلی که هست الان وزارتخانه توی تعهدات من رشته رو چشم نوشته، اگه رشته دیگه ای برم در آینده مشکل ساز نميشه؟

Junior Member

با سلام و تبریک به خاطر فارغ التحصیلی.یه سوال داشتم و اینکه شما برای آزاد کردن مدارک چه کار کردین؟همون وثیقه 40 تومنی یا ملک یا...؟

سلام
    فکر می کنم پیشتر نوشته ام که ده میلیون تومان وثیقه گذاشتم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط fatima1992 نمایش پست ها
    با سلام و تبریک به خاطر فارغ التحصیلی.یه سوال داشتم و اینکه شما برای آزاد کردن مدارک چه کار کردین؟همون وثیقه 40 تومنی یا ملک یا...؟

Junior Member

فکر می کنم منظورشون من بودم ! ...
    ممنون بابت تبریک
    برای آزاد کردن مدرک مستقیم به وزارتخانه مراجعه کردم و برام تشکیل پرونده دادن و بعد با گذاشتن وثیقه 40 ملیونی مدارکم رو در اختیارم قرار دادم ، اگه طرح رفته بودم این مبلغ 10 ملیون تومان بود ، ظاهرا ! کلا پروسه مشخص و سر راستی بود و فقط چون من دانشگاه های تهران نبودم و تعهد محضری به دانشگاه لازم بود ، 3 نوبت یک روزه رفتم تهران و برگشتم ، اگه دانشگاه های تهران باشین ، فکر کنم کل پروسه بیشتر از یکی دو روز نشه !
    بیشترین معطلی و گرفتاری همون فارغ التحصیلی هست ... بقول کینگ دنی عزیز مثلا خطاطی دانشنامه ممکنه یک هفته معطلتون کنه ! البته چون زمانی که من فارغ التحصیل شدم هیچ احد دیگه ای همراهم نبود و همه جا خلوت بود ، کارهام به سرعت پیش رفت خدا رو شکر . مثلا یه کلیک ساده لازم هست تا از وزارتخونه فارغ التحصیلی شما تایید بشه و همین کار ممکنه طول بکشه ( باید به مرکز دانش اموختگان وزارتخانه زنگ بزنین ، حالا اگه تلفن جواب دادن ، همکاری می کنن ! ) چندین بار شد که فقط بخاطر امضای یکی از مسئولین پایین دست ، کار من به آخر هفته خورد و سه روز معطل شدم !

مطمئنا شرایط تو مهر و فرودین ماه خیلی خیلی فرق می کنه ...

---------------
    کینگ دنی عزیز ، چند سوال ریزه کاری . حقیقتش می خواستم خصوصی بپرسم ، ولی فکر کنم اینجور مشکلات برای بقیه هم پیش بیاد . باز هم پیشاپیش عذر خواهی می کنم ، تعارف الکی نمی کنم ولی امیدوارم پیش خودتون نگین چه غلطی کردم

- الان موقع ثبت نام تو IWA در مورد Transfer Credit چند جا سوال پرسید ، تو توضیحاتش متوجه شدم که در مورد انتقالی و اینجور چیزهاست ... چیزی غیر از این نیست که ؟! مثلا من که انتقالی نگرفتم ، نیازی نیست کار خاصی بکنم ؟!
    - در مورد خود گذروندن اینترنی پرسید ولی در مورد روتیشن های اینترنی که گفتین تا حالا هیچ جا سوالی نپرسیده ! من میس کردم یا بعدا نیاز میشه یا سیستم عوض شده ؟
    - اینکه در پایان ثبت نام از من خواسته فرم 187 ، 344 و 345 رو بهمراه دو نسخه از مدرک بهمراه ترجمه و عکس براشون ارسال کنم . حالا دو تا سوال دارم ، یکی اینکه دو نسخه از مدرک فارسی رو میخوان و این بود که گفتین باید مهر کپی برابر اصل انگلیسی بخوره یا دو نسخه انگلیسی می تونم بفرستم ؟ پس نهایتا این 5 نسخه ای که ما ترجمه کردیم کجا به درد میخوره ؟ ضمنا نوشته اسم ها روی فرم و عکس باید تایپ بشه ، این تایپش روش خاصی داره ؟! چون فایل ها که pdf هستن ، باید به ورد تبدیل کنم و تایپ کنم ؟ و ضمنا اینجا کارنامه که لازم نیست بفرستم ؟
    - این که فرم 186 رو بعد از اینکه این مراحل انجام شد باید بفرستم ؟ چون همش صحبت در مورد اون کرده ولی فعلا از من نخواسته

شرمنده درست قبل از رفتن سر کار دیدم و عجله ای جواب دادم.

درباره پرسش ها.
    -درسته، اگر جا به جایی داشته اید بایستی اونجا بنویسید.
    -مطمئن نیستم. ولی تا اونجا که یادم هست یک بخشی بود که هم اینترنی و هم استجری رو وارد می کردی.
    -نسخه انگلیسی بایستی یک کپی فارسی بهش وصل باشه خود به خود. نسخه فارسی هم به هیچ دردی شون نمی خوره. بایستی نسخه انگلیسی را ببرید مهر بزنند در دانشگاه. کارنامه نمی دونم چی هست ولی بی شک بایستی ریز نمره بفرستید. فایل هم تایپ ش به عهده دانشگاه هست. پرینت می گیرند رویش با ماشین تایپ قدیمی تایپ می کنند.
    -نه اولین مرحله هست. اون فرم بسیار ضروری ست و الا نمی تونید امتحان بدهید.
    موفق باشید
    فکر می کنم منظورشون من بودم ! ...
    ممنون بابت تبریک
    برای آزاد کردن مدرک مستقیم به وزارتخانه مراجعه کردم و برام تشکیل پرونده دادن و بعد با گذاشتن وثیقه 40 ملیونی مدارکم رو در اختیارم قرار دادم ، اگه طرح رفته بودم این مبلغ 10 ملیون تومان بود ، ظاهرا ! کلا پروسه مشخص و سر راستی بود و فقط چون من دانشگاه های تهران نبودم و تعهد محضری به دانشگاه لازم بود ، 3 نوبت یک روزه رفتم تهران و برگشتم ، اگه دانشگاه های تهران باشین ، فکر کنم کل پروسه بیشتر از یکی دو روز نشه !
    بیشترین معطلی و گرفتاری همون فارغ التحصیلی هست ... بقول کینگ دنی عزیز مثلا خطاطی دانشنامه ممکنه یک هفته معطلتون کنه ! البته چون زمانی که من فارغ التحصیل شدم هیچ احد دیگه ای همراهم نبود و همه جا خلوت بود ، کارهام به سرعت پیش رفت خدا رو شکر . مثلا یه کلیک ساده لازم هست تا از وزارتخونه فارغ التحصیلی شما تایید بشه و همین کار ممکنه طول بکشه ( باید به مرکز دانش اموختگان وزارتخانه زنگ بزنین ، حالا اگه تلفن جواب دادن ، همکاری می کنن ! ) چندین بار شد که فقط بخاطر امضای یکی از مسئولین پایین دست ، کار من به آخر هفته خورد و سه روز معطل شدم !

مطمئنا شرایط تو مهر و فرودین ماه خیلی خیلی فرق می کنه ...

---------------
    کینگ دنی عزیز ، چند سوال ریزه کاری . حقیقتش می خواستم خصوصی بپرسم ، ولی فکر کنم اینجور مشکلات برای بقیه هم پیش بیاد . باز هم پیشاپیش عذر خواهی می کنم ، تعارف الکی نمی کنم ولی امیدوارم پیش خودتون نگین چه غلطی کردم

- الان موقع ثبت نام تو IWA در مورد Transfer Credit چند جا سوال پرسید ، تو توضیحاتش متوجه شدم که در مورد انتقالی و اینجور چیزهاست ... چیزی غیر از این نیست که ؟! مثلا من که انتقالی نگرفتم ، نیازی نیست کار خاصی بکنم ؟!
    - در مورد خود گذروندن اینترنی پرسید ولی در مورد روتیشن های اینترنی که گفتین تا حالا هیچ جا سوالی نپرسیده ! من میس کردم یا بعدا نیاز میشه یا سیستم عوض شده ؟
    - اینکه در پایان ثبت نام از من خواسته فرم 187 ، 344 و 345 رو بهمراه دو نسخه از مدرک بهمراه ترجمه و عکس براشون ارسال کنم . حالا دو تا سوال دارم ، یکی اینکه دو نسخه از مدرک فارسی رو میخوان و این بود که گفتین باید مهر کپی برابر اصل انگلیسی بخوره یا دو نسخه انگلیسی می تونم بفرستم ؟ پس نهایتا این 5 نسخه ای که ما ترجمه کردیم کجا به درد میخوره ؟ ضمنا نوشته اسم ها روی فرم و عکس باید تایپ بشه ، این تایپش روش خاصی داره ؟! چون فایل ها که pdf هستن ، باید به ورد تبدیل کنم و تایپ کنم ؟ و ضمنا اینجا کارنامه که لازم نیست بفرستم ؟
    - این که فرم 186 رو بعد از اینکه این مراحل انجام شد باید بفرستم ؟ چون همش صحبت در مورد اون کرده ولی فعلا از من نخواسته

Junior Member

ممنون از پاسختون
    اون بخش مربوط به وارد کردن روتیشن هارو من میس کرده بودم و بخاطر گوشزد شما، پیداش کردم...
    تحت عنوان Clerkship هست و تو توضیحاتش نوشته شامل روتیشن ها و اینترنی میشه که ولی موقع وارد کردن توی گزینه ها گزینه جدایی برای افتراق این دو تا نداره ، مثلا تحت عنوان Internal med باید کدوم رو وارد کنیم؟ باید دو بار با تاریخ های متفاوت وارد کنیم؟
    بعد روتیشن های فوق تخصصی مثل روماتولوژی که نیاز نیست جداگانه وارد بشن؟

خیلی بده سیستم پزشکی ما کلا با اونا فرق داره!
    بازم جدا میگم تجربیات شما چندین مرحله آدم رو جلو ميندازه، دستتون درد نکنه

با سلام :

گرفتن research position البته بشکل fundable برای رشته هایی مثل چشم پزشکی چطوره؟ امکان پذیر هست ؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

سلام
    يكي از دوستان ما هست كه اينجا استاد رتين بود، رفت امريكا، و الان داره ريسرچ مي كنه (هنوز وارد تخصص نشده) و ماهي 5-6 هزار مي گيره. درسته كه درآمدش كمتر از ايرانه ولي در مجموع از شرايط خيلي راضيه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ophthalmo_man نمایش پست ها
    با سلام :

گرفتن research position البته بشکل fundable برای رشته هایی مثل چشم پزشکی چطوره؟ امکان پذیر هست ؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)