صفحه 16 از 52 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 515

موضوع: تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

سلام آقای دکتر. واقعا ممنون از اینکه حوصله کردید و با این دقت تجربیات خودتون رو در اختیار ما قرار دادید. من الان ۱۰ ماه از طرحم میگذره و ۴ ماه دیگه دارم. میخوام شروع کنم و برای استپ ۱ بخونم. خودم از قبل لکچر نوت های کاپلان رو گرفته بودم ولی همونطور که شما هم اشاره کردید برای استپ ۱ واقعن ناکارآمد هستن. با یه مقدار جستجو (البته در سایت های خارجی) همه روی First Aid اتفاق نظر دارن (که شما هم اشاره کردید)، ولی تو اکثر سایت های دانشگاه ها که برای دانشجوهاشون نمونه های study plan نوشتن، علاوه بر first aid کتابهای دیگه ای رو هم توصیه کردن مثل سری کتاب های BRS (برای فیزیولوژی، بافت شناسی، جنین شناسی)، Lippincott's بیوشیمی، و High Yield برای مباحث آناتومی (که این آخری تو خیلی از فروم های خارجی هم بهش اشاره موکد شده!). حالا توصیه ی شما چیه؟ برای من که چند سالی از علوم پایه م میگذره فکر نمیکنم First Aid به تنهایی کافی باشه. از طرفی خریدن این همه کتاب هم به نظر منطقی نمیاد!

ApplyAbroad Senior Veteran
    Apdentist آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط DrHoda نمایش پست ها
    سلام آقای دکتر. واقعا ممنون از اینکه حوصله کردید و با این دقت تجربیات خودتون رو در اختیار ما قرار دادید. من الان ۱۰ ماه از طرحم میگذره و ۴ ماه دیگه دارم. میخوام شروع کنم و برای استپ ۱ بخونم. خودم از قبل لکچر نوت های کاپلان رو گرفته بودم ولی همونطور که شما هم اشاره کردید برای استپ ۱ واقعن ناکارآمد هستن. با یه مقدار جستجو (البته در سایت های خارجی) همه روی First Aid اتفاق نظر دارن (که شما هم اشاره کردید)، ولی تو اکثر سایت های دانشگاه ها که برای دانشجوهاشون نمونه های study plan نوشتن، علاوه بر first aid کتابهای دیگه ای رو هم توصیه کردن مثل سری کتاب های BRS (برای فیزیولوژی، بافت شناسی، جنین شناسی)، Lippincott's بیوشیمی، و High Yield برای مباحث آناتومی (که این آخری تو خیلی از فروم های خارجی هم بهش اشاره موکد شده!). حالا توصیه ی شما چیه؟ برای من که چند سالی از علوم پایه م میگذره فکر نمیکنم First Aid به تنهایی کافی باشه. از طرفی خریدن این همه کتاب هم به نظر منطقی نمیاد!
    من ویدئو های USMLE از کاپلان رو واقعا پیشنهاد میکنم.
    خیلی عالیند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط Apdentist نمایش پست ها
    من ویدئو های USMLE از کاپلان رو واقعا پیشنهاد میکنم.
    خیلی عالیند
    ویدیوهای کاپلان خوبن، ولی کتاباش چیزای به درد بخوری نیستن زیاد.

Junior Member

سلام، با تشکر و سپاس فراوان از دکتر (king-dani) برای توضیحاته جامع و کاملشون.
    چند تا سوال داشتم،
    اول اینکه اعلام شده که از سال 2015 به بعد برای دانشجویان خارجی ورود به تخصص با محدودیت هایی زیادی همراه خواهد بود. چقدر این قضیه درسته؟
    من حدود 3 سال دیگه فارق التحصیل می شم، رزومه ی تحقیقاتیم بد نیست و الان دارم روش سرمایه گذاری میکنم ، کارهام neuroscience هست ، میخواستم بدونم چقدر در این حیطه شانس گرفتن research position وجود داره ، و اینکه الان مراکز تحقیقاتی در آمریکا بیشتر به جذب نیرو در چه زمینه یی علاقه نشون میدن ( مثلا رادیولوژی اشاره کرده بودین) ؟
    سوال آخر به دلایلی وضعیت تحصیلم زیاد خوب نبوده هم معدل و هم اینکه حدود 2 سال عقب افتادم ، یه مقدار نگران هستم از این بابت ، طی این مدت که برگشتم دانشگاه(2سال) سعی کردم معدلم و جمع و جور کنم ، و روی تحقیقات هم تا میشه وقت بزارم اما بالاخره 2 سال عقب افتادگی باهام هست، چه قدر میتونه بعدا مشکل ساز بشه؟
    آیا امتحان GRE general باید بدیم ؟ لازمه؟
    اگه بعدا در مچ کردن بخوام تخصصی به غیر از نورولوژی برم ، امکانش هست؟ ( با توجه به سابقه ی تحقیقاتیم )
    در مورده ثبت نام از ایران برای usmle با توجه به اینکه ایران جزو کشور های تحریم شده است و عملا شما اسمی از ایران نمیبینید در هنگام ثبت نام، آیا دوستان راه حلی دارند که تحریم هارو دور بزنیم( برای بچه های مشغول به تحصیل) ؟
    ممنون و سپاس .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر نرم افزار

جناب دکتر king-dani گرامی خیلی از زحماتی که برای این فروم کشیدید و با سخاوتمندی تجربیاتتون رو در اختیار دیگران قرار دادید سپاسگزارم. همسر من نورولوژیست است و پی آر کانادا را داریم ایشان 46سالش است و در چند بیمارستان و کلینیک ومطب کارمیکند از آنجاییکه بعلت تحصیل بچه ها مجبور به مهاجرت هستیم میخواستم بپرسم با شرایط ایشان (سن 46 سال و 7سال از تخصصشان میگذرد) و با تجارب فراوان و فعالیت زیاد چقدر امکان دارد در کاناذا یا آمریکا نورولوژی بتوانند بخوانند.چون شنیده ایم تخصص نورولوژی را به راحتی به خارجیها نمیدهند. و آیا سن ایشان یک عامل منفی نیست؟و اگر منفی است تجارب ایشان از آثار منفی نمی کاهد ؟ بسیار سپاسگزارم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرح هجران، مختصر کن

سلام آقاى دكتر
    خيلى ممنون از اطلاعات كاملتون كاش زودتر اين صفحه را پيدا كرده بودم
    من فارق التحصيل سال ٢٠٠٧ هستم والان كمتر از يكسال هست كه با ويزاى F2 به امريكا اومدم. متاسفانه به دليل اطلاعات ناقص و مطالعه كم امتحان مرحله اول را چند ماه گذشته دادم و متاسفانه مردود شدم و پس از آن متوجه شدم كه اين نمره براى برنامه هاى رزيدنتى گويا ارسال ميشود و تاثير بدى بر روى پروسه ميگذارد. ميخواستم اگر امكان داره منو راهنمايى كنيد كه چه كارى ميتونم بكنم چون واقعاً اعتماد به نفسم رو از دست دادم . يكى از دوستان به من گفت كه هيچوقت قادر نخواهم بود وارد رزيدنسى در آمريكا بشم. ميخواستم اگر امكان داره نظر شمارو بدونم كه اگر به همون ترتيبى كه شما فرمودين براى خوندن مجدد آماده بشم و نمره خوبى بيارم شانس من چقدر خواهد بود ؟ با تشكر فراوان

Junior Member

دوستان کسی ميدونه برای استپ ۲ َسی اس از چقدر قبل باید برای گرفتن ویزا اقدام کنم و کدوم سفارت بهتره؟ ضمنا اگه انشالله ویزا بدن، ویزاش چند روز اعتبار داره؟
    و ضمنا بین ۵ محل آزمون کدوم یکی بهتره؟

با پوزش بابت تاخیر در پاسخ (من نوتیفیکشن نگرفته بودم در ایمیل م). تا اونجا که می دونم خودم وقتی پر کردم به صورت جداگانه پر کردم یادم نیست ولی چطوری افتراق قایل شدم. فکر می کنم همینطوری با ذکر تاریخ که وارد بکنید معلوم می شه که دو تا روتیشن متفاوت هست. نگران نباشید مشکلی پیش نمی یاد. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط morenaya نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    اون بخش مربوط به وارد کردن روتیشن هارو من میس کرده بودم و بخاطر گوشزد شما، پیداش کردم...
    تحت عنوان Clerkship هست و تو توضیحاتش نوشته شامل روتیشن ها و اینترنی میشه که ولی موقع وارد کردن توی گزینه ها گزینه جدایی برای افتراق این دو تا نداره ، مثلا تحت عنوان Internal med باید کدوم رو وارد کنیم؟ باید دو بار با تاریخ های متفاوت وارد کنیم؟
    بعد روتیشن های فوق تخصصی مثل روماتولوژی که نیاز نیست جداگانه وارد بشن؟

خیلی بده سیستم پزشکی ما کلا با اونا فرق داره!
    بازم جدا میگم تجربیات شما چندین مرحله آدم رو جلو ميندازه، دستتون درد نکنه

سلام
    در این مدت من از دیگران هم تجربه بیشتری کسب کرده ام اولا بگویم که به صورت عمومی، شما بایستی هدف تان را نمره بسیار بالاتری از نمره من (۲۳۷) بگذارید چون با نمره بالا، شانس گرفتن مصاحبه ها بیشتر می شود، اگرچه ممکن است لزوما شانس پذیرش افزایش پیدا نکند ولی حداقل شما را خواهند دید. این را به این خاطر می گویم که کسی با شراطی مشابه من ولی با نمره بسیار بالا، چند مصاحبه بدون سفارش گرفتن از این و آن گرفته.
    درباره کتاب ها هم واقعا نمی دانم چه توصیه ای بکنم، به نظر من اگر نمره بسیار بالا می خواهید، همه کتاب ها را نخرید، مباحثی که فکر می کنید واقعا ضعیف هستید را بخرید و بخوانید
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط DrHoda نمایش پست ها

سلام
    من چنین چیزی نخوانده ام. اگر ممکن است لینک بدهید ممنون می شوم.
    درباره نمره ها هم زیاد نگران نباشید، چون خیلی توجه نمی کنند. سعی کنید نمره های یو اس ام ال ای را بهتر کنید. اما برای وقفه در درس خیلی حساس هستند و می بایست دلیل خوبی داشته باشید. صادقانه بگویید چه مشکلی داشته اید و امیدوار باشید که قبول خواهند کرد (اینها همه در وقت مصاحبه هست). درباره تحقیق هم واقعا اینطوری نیست که یک رشته خیلی طرفدار داشته باشه. شما اگر علاقه مند تحقیق باشید و به خصوص اگر مقاله داشته باشید در این زمینه کارتون بسیار بسیار ساده تر می شه برای گرفتن پوزیشن تحقیق.
    درباره امتحان جی آر ای هم فکر نمی کنم لازم باشه مگر اینکه بخواهید مدرک عالی بگیرید مثل ام پی اچ یا ام اس سی.
    درباره مچ در رشته ای غیر از تحقیق تان هم خیلی سخت نیست به خصوص اگر نزدیک باشد مثلا رادیولوژی اگر تحقیق تان در زمینه نورو ایمیجینگ باشه یا نوروسرجری اگر درباره اختلالات ساختاری باشه.
    درباره یو اس ام ال ای هم فکر می کنم منظورتون ای سی اف ام جی هست، توضیحات رو قبلا داده ام.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط niche نمایش پست ها
    سلام، با تشکر و سپاس فراوان از دکتر (king-dani) برای توضیحاته جامع و کاملشون.
    چند تا سوال داشتم،
    اول اینکه اعلام شده که از سال 2015 به بعد برای دانشجویان خارجی ورود به تخصص با محدودیت هایی زیادی همراه خواهد بود. چقدر این قضیه درسته؟
    من حدود 3 سال دیگه فارق التحصیل می شم، رزومه ی تحقیقاتیم بد نیست و الان دارم روش سرمایه گذاری میکنم ، کارهام neuroscience هست ، میخواستم بدونم چقدر در این حیطه شانس گرفتن research position وجود داره ، و اینکه الان مراکز تحقیقاتی در آمریکا بیشتر به جذب نیرو در چه زمینه یی علاقه نشون میدن ( مثلا رادیولوژی اشاره کرده بودین) ؟
    سوال آخر به دلایلی وضعیت تحصیلم زیاد خوب نبوده هم معدل و هم اینکه حدود 2 سال عقب افتادم ، یه مقدار نگران هستم از این بابت ، طی این مدت که برگشتم دانشگاه(2سال) سعی کردم معدلم و جمع و جور کنم ، و روی تحقیقات هم تا میشه وقت بزارم اما بالاخره 2 سال عقب افتادگی باهام هست، چه قدر میتونه بعدا مشکل ساز بشه؟
    آیا امتحان GRE general باید بدیم ؟ لازمه؟
    اگه بعدا در مچ کردن بخوام تخصصی به غیر از نورولوژی برم ، امکانش هست؟ ( با توجه به سابقه ی تحقیقاتیم )
    در مورده ثبت نام از ایران برای usmle با توجه به اینکه ایران جزو کشور های تحریم شده است و عملا شما اسمی از ایران نمیبینید در هنگام ثبت نام، آیا دوستان راه حلی دارند که تحریم هارو دور بزنیم( برای بچه های مشغول به تحصیل) ؟
    ممنون و سپاس .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)