صفحه 18 از 49 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 515

موضوع: تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

ممنون آقای دکتر از مطالب عالیتون
    میشه لطف کنید در مورد ساعات کاری پزشکان در امریکا در دوره رزیدنتی و بعد از اون و قوانین ومقرراتش هم اطلاعاتی بدید؟
    آیا تعهد خدمت بعد اتمام تحصیلات وجود دارد؟چه مدت؟
    لطف میکنید به عنوان یک ایرانی روابط وقوانین در محیط کار کادر پزشکی امریکا رو ارزیابی و مقایسه کنید با ایران؟
    به نظرتون وضعیت پزشک های خانم (منظورم خانم تنهاست) برای رفتن چطوره؟ شما توصیه میکنید؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

ساعات کاری پزشکان کمابیش شبیه به ایران هست. رشته هایی مثل داخلی و فمینی مدیسین ساعات کاری سبک تری دارند و رشته هایی چون جراحی ساعات کاری سنگین تر. قوانین و مقررات ش که بسیار مفصل هست نمی دونم منظورتون چیست. پرسش دقیق تر بکنید شاید بتونم جواب بدهم.
    به عنوان یک ایرانی روابط و قوانین در محیط کار در کادر پزشکی امریکا هزاران مایل بهتر از ایران است. این انگیزه اصلی من از مهاجرت بوده.
    خانم و آقا بودن هم اینجا چندان تاثیری ندارد. من نمی توانم توصیه بکنم، شما بایستی ببینید دلایل تان برای رفتن از ایران بیشتر هست یا ماندن.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahelenejat نمایش پست ها
    میشه لطف کنید در مورد ساعات کاری پزشکان در امریکا در دوره رزیدنتی و بعد از اون و قوانین ومقرراتش هم اطلاعاتی بدید؟
    لطف میکنید به عنوان یک ایرانی روابط وقوانین در محیط کار کادر پزشکی امریکا رو ارزیابی و مقایسه کنید با ایران؟
    به نظرتون وضعیت پزشک های خانم (منظورم خانم تنهاست) برای رفتن چطوره؟ شما توصیه میکنید؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط sahelenejat نمایش پست ها
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    یکی از سوالات ایشون برای من هم پیش اومده و اینه که بعد از اتمام دوران رزیدنتی چه شرایطی برای ما وجود داره ؟ منظورم اینه که باید دوره مشخصی کار کنیم و یا باید بلافاصله از کشور خارج بشیم ؟

بستگی به نوع ویزایی دارد که در هنگام رزیدنتی دارید. اگر ویزای اچ وان بی که ویزای کار است داشته باشید هیچ نیازی به خروج از کشور ندارید. اگر ویزای جی وان فیزیشن داشته باشید می بایست خارج بشوید بعد از آن ولی راه هایی هست که با کار کردن در مناطق محروم، این کار را نکنید و در ایالات متحده بمانید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Paradise4 نمایش پست ها
    یکی از سوالات ایشون برای من هم پیش اومده و اینه که بعد از اتمام دوران رزیدنتی چه شرایطی برای ما وجود داره ؟ منظورم اینه که باید دوره مشخصی کار کنیم و یا باید بلافاصله از کشور خارج بشیم ؟

Junior Member

سلام دوستان عزیز

1- من فارغ التحصیل دانشگاه آزاد هستم. اما دوره استجری و اینترنی رو مهمان به دانشگاه سراسری گرفتم. به نظر شما تو فرم ثبت نام ECFMG که می پرسه, دانشگاه دیگه ای هم واحد گذروندید این رو بنویسم یا خیر؟

2- جایی که می پرسه enternship روقبل دریافت مدرک گذروندیم؛ باید yes بزنیم؟ برای اینکه یکی از دوستان تو یکی از انجمن گفته بودن جایی که راجع به clerkship می پرسه باید بخشهای اینترنی رو بزنیم. من الان یکم گیج شدم که enternship و clerkship یکیه؟!؟

3- می خواستم ببینم همچنان باید فرم شماره ۱۲ وزارت بهداشت رو پر کرد تا دانشگاه آزاد بتونه جواب ecfmg رو بده؟ البته با توجه به اینکه میگن کامپیوتری شده؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

۱. بله بایستی بنویسید چون بخشی از مدارک شما قاعدتا از دانشگاه سراسری تهران می آید
    ۲. متاسفانه به خاطرم نیست من کدام گزینه را زدم ولی کلرکشیپ تقریبا معادل همین اینترنی ماست.
    ۳. نمی دانم فرم شماره ۱۲ چیست. اگر همانی ست که می گفتند وزارت اطلاعات درخواست کرده بله.
    نقل قول نوشته اصلی توسط shirin1 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

1- من فارغ التحصیل دانشگاه آزاد هستم. اما دوره استجری و اینترنی رو مهمان به دانشگاه سراسری گرفتم. به نظر شما تو فرم ثبت نام ECFMG که می پرسه, دانشگاه دیگه ای هم واحد گذروندید این رو بنویسم یا خیر؟

2- جایی که می پرسه enternship روقبل دریافت مدرک گذروندیم؛ باید yes بزنیم؟ برای اینکه یکی از دوستان تو یکی از انجمن گفته بودن جایی که راجع به clerkship می پرسه باید بخشهای اینترنی رو بزنیم. من الان یکم گیج شدم که enternship و clerkship یکیه؟!؟

3- می خواستم ببینم همچنان باید فرم شماره ۱۲ وزارت بهداشت رو پر کرد تا دانشگاه آزاد بتونه جواب ecfmg رو بده؟ البته با توجه به اینکه میگن کامپیوتری شده؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.

سلام.
    کسی اینجا از طریق ویزای کاپلان نرفته امریکا؟راهنمایی میخوام.لطف می کنین کمکم کنین.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

یکی از دوستای من رفته. دوره دولوکس استپ 1 و 2 رو ثبت نام کرده بود که حدود 10 هزار دلار می شد و I-20 یک ساله گرفت و رفت. هرچند که من شخصا عمرا حاضر نیستم 10 هزار تا برای این کار خرج کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Fami نمایش پست ها
    سلام.
    کسی اینجا از طریق ویزای کاپلان نرفته امریکا؟راهنمایی میخوام.لطف می کنین کمکم کنین.

Junior Member

سوالم این بود که اگه برای کارشناسی امریکا بخونم...یعنی SATبدم و پذیرش بگیرم واسه کارشناسی تو امریکا در اون صورت واسه ورود به پزشکی و گرفتن بورس شرایط چطوره؟

بورس های پزشکی وجود دارند ولی بسیار کم شمار هستن و بسیار رقابت سختی بر سرشان هست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahtay نمایش پست ها
    سوالم این بود که اگه برای کارشناسی امریکا بخونم...یعنی SATبدم و پذیرش بگیرم واسه کارشناسی تو امریکا در اون صورت واسه ورود به پزشکی و گرفتن بورس شرایط چطوره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)