صفحه 20 از 52 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 515

موضوع: تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

آقای دکتر سلام و تشکر ویژه بابت اطلاعات بسیار مفیدتون.
    من سال 88 فارغ التحصیل شدم و تا این تاریخ مشغول گذروندن سربازی و کار بودم.
    به تازگی USMLE Step 1 رو شروع کردم. پروسه بسیار سختی که برای رزیدنتی در امریکا وجود داره تا حدودی منو نا امید کرده. از پروسه گرفتن ویزا هم خیلی ترس دارم . هزینه های زندگی در امریکا تا رسیدن به رزیدنتی و در آمد هم یک استرس مضاعف ایجاد می کنه.
    لطف می کنید اگر راهنمایی بفرمایید که آیا برای من که متاهل هستم و حدود 40000$ پس انداز برای رسیدن به رزیدنتی در نظر گرفتم و سابقه research هم ندارم.آیا پروسه امریکا منطقی هست یا بهتره به راه های دیگه ای مثل آلمان فکر کنم.
    باز هم ممنون از همۀ راهنمایی هاتون

Junior Member

سلام آقای دکتر!
    من اسفند امتحان پره دارم و هم ECFMG ثبت نام کردم و می خواستم این ترم مرخصی بگیرم و امتحانات امریکا را هم بدم
    حین ثبت نام به مشکل برخوردم. اونجا نمیتونم آدرس ایران را بنویسم. تازه آدرس جای دیگری را هم مینویسم ازم National ID number میخواد!
    من آدرس یکی از دوستامون توی آلمان را دادم ولی ID Number را چه کنم؟

اینکه دارم یک ترم مرخصی میگیرم به رزومه ام لطمه نمیزنه؟ اصلا بگیرم ؟ خواهشا سریع جواب بدید من خیلی گیر کردم!
    مرسی!
    U.S. Social Security #
    National Identification #
    National ID Country
    Item 9. Date and Place of Birth
    Date of Birth :
    Is the date of birth above your correct date of birth?
    Yes
    No
    Birth City
    Birth State/Province
    Birth Country

پوزش بابت تاخیر در پاسخگویی. گزینه بدی نیست غیر از اینکه حدود دویست هزار دلار برایتان هزینه در بر خواهد داشت و همینطور اینکه چهار سال خواهد بود. اغلب بچه ها در کمتر از سه سال وارد رزیدنسی می شوند.

حال تون رو درک می کنم، من هم در شرایطی مشابه بودم شاید کمی بهتر. با این حال مزایای ورود به رزیدنتی در ایالات متحده بسیار زیاد هست. به نظرم بسته به این هست که چه رشته ای می خواهید بخوانید، چقدر آمادگی دارید و نمره هایتان چطوری است. تجربه این یک ساله من می گوید خارجی هایی که نمره های بسیار خوب (بالای ۲۵۰) می آورند، احتمال اینکه مصاحبه های زیاد بگیرند بالاست. مسئله بعدی هم روان حرف زدن و تسلط به زبان انگلیسی است. در مجموع، من به جای شما نیستم که بخواهم توصیه بکنم اقدام بکنید یا نه.در ضمن درباره آلمان هم تقریبا هیچ نمی دانم. گزینه های دیگری مثل استرالیا ظاهرا کم هزینه تر هستند و زودتر هم به نتیجه می رسند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط BHS نمایش پست ها
    آقای دکتر سلام و تشکر ویژه بابت اطلاعات بسیار مفیدتون.
    من سال 88 فارغ التحصیل شدم و تا این تاریخ مشغول گذروندن سربازی و کار بودم.
    به تازگی USMLE Step 1 رو شروع کردم. پروسه بسیار
    سختی که برای رزیدنتی در امریکا وجود داره تا حدودی منو نا امید کرده. از پروسه گرفتن ویزا هم خیلی ترس دارم . هزینه های زندگی در امریکا تا رسیدن به رزیدنتی و در آمد هم یک استرس مضاعف ایجاد می کنه.
    لطف می کنید اگر راهنمایی بفرمایید که آیا برای من که متاهل هستم و حدود 40000$ پس انداز برای رسیدن به رزیدنتی در نظر گرفتم و سابقه research هم ندارم.آیا پروسه امریکا منطقی هست یا بهتره به راه های دیگه ای مثل آلمان فکر کنم.
    باز هم ممنون از همۀ راهنمایی هاتون

من راه حلی برای آن موضوع ندارم. من از ادرس برادرم که در آن زمان در بریتانیا بود استفاده کردم و شماره و آی دی نخواست. از بچه های دیگر در فروم ها پرسش بکنید شاید بتوانند کمک بکنند.
    درباره مرخصی هم فکر نمی کنم یک ترم مسئله ای ایجاد بکند.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط najafabad نمایش پست ها
    سلام آقای دکتر!
    من اسفند امتحان پره دارم و هم ECFMG ثبت نام کردم و می خواستم این ترم مرخصی بگیرم و امتحانات امریکا را هم بدم
    حین ثبت نام به مشکل برخوردم. اونجا نمیتونم آدرس ایران را بنویسم. تازه آدرس جای دیگری را هم مینویسم ازم National ID number میخواد!

اینکه دارم یک ترم مرخصی میگیرم به رزومه ام لطمه نمیزنه؟ اصلا بگیرم ؟ خواهشا سریع جواب بدید من خیلی گیر کردم!
    مرسی!
    U.S. Social Security #
    National ID Country
    Date of Birth :
    Yes
    No
    Birth City
    Birth State/Province
    Birth Country

Junior Member

سلام خدمت دوستان عزیز خصوصا king'e عزیز که واقعا وقت میذارن ;

من چون یکم داستانم پیچیدست امیدوارم هر کدوم از دوستان که idea'ie دارن کمک کنن.

من 2 ماه پیش اقامت دانمارک رو گرفتم. برنامم برای کشور المان بود و طبیعتا اقامت دانمارک از نظر رفت و امد به المان برای interview و سایر مسایل کمک کننده بود. زبان المانی رو شروع کردم و الان وسط A2 هستم که یهو هفته ی قبل فایل کانادام که 3 سال قبل reject شده بود رفت تو مرحله ی medical و چند ماه دیگه pr'e کانادام میاد با این اوصاف !!

این قضیه باعث شد که دوباره قضیه ی Us و Canada برام پر رنگ بشه. با توجه به اینکه من فارغ التحصیل 84 هستم اگه بخوام 1.5-2 سال برای USMLE بخونم و بعد وقت بذارم برای درست کردن یه RESUME احتمالا +12 شدم. من خودم به Family و روان علاقه دارم. با توجه به سختیهای ورود به system تو کانادا ایا به نظرتون این منطقیه که من شروع کنم برای USMLE یا همون المان رو ادامه بدم ؟!!

خلاصه تو این 4 راه Denamrk, Germany, Us , Canada بد جوری گیر افتادم.

ممنون میشم اگه دوستان نظرشون رو راجع به case من بگن.

سلام. یه سوال : می خواستم بدونم میشه در حین خوندن تخصص تو آمریکا با مدرک MCAT به عنوان پزشک عمومی توی یکی از بیمارستان های اونجا کار کرد؟ اگه میشه، چقدر استخدام شدن توی یه بیمارستان سخته؟ جو رقابتی بالایی وجود داره یا نه اینکه راحت کار گیر میاد ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط najafabad نمایش پست ها
    سلام آقای دکتر!

مرسی!
    U.S. Social Security #
    National ID Country
    Date of Birth :
    Yes
    No
    Birth City
    Birth State/Province
    Birth Country
    نمیدونم هنوز به دردتون میخوره یا نه ولی چون من نسبتا جدید ثبت نام کردم می تونم بهتون کمک کنم و البته فکر می کنم به درد بقیه هم بخوره
    شما آدرس هر کس که در خارج از ایران دارید رو می تونید وارد کنید ، فقط بهشون بسپارین که هر نامه ای اومد بهتون خبر بدن ، بخصوص سرتیفیکت به اون آدرس میره که خیلی حیاتیه
    اون شماره National برای ملیت شما هست که من شخصا کد ملی ایران رو وارد کردم و ازم قبول کردن و مشکلی هم پیش نیومد .
    اگرچه بعد از ثبت نام ، نمیدونم چرا ولی ایران در لیست کشور ها هست و من آدرس ایرانم رو وارد کردم و حتی یک نامه هم برام رسید ، ولی بعدا ای میل زدن که آدرستون رو عوض کنین ! !!

درود و تبریک بابت درست شدن دو سه تا اقامت همزمان
    عرض بشود که من نمی توانم درباره آلمان و دانمارک نظری بدهم چون زیاد آشنایی ندارم. درباره کانادا هم بایستی بگویم که راه پر پیچ و خمی است و معمولا بیش از سه سال زمان می برد. اما به نظرم فکر کردن به امریکا، با توجه به تجربه ای که از بچه های با سال فارغ التحصیلی بالا در اینجا دیده ام، خیلی منطقی نباشد که بخواهید دو کشور (سه؟) عوض بکنید تا به امریکا برسید. به هر صورت امیدوارم هر تصمیمی می گیرد در آن موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط sokho نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز خصوصا king'e عزیز که واقعا وقت میذارن ;

من چون یکم داستانم پیچیدست امیدوارم هر کدوم از دوستان که idea'ie دارن کمک کنن.

من 2 ماه پیش اقامت دانمارک رو گرفتم. برنامم برای کشور المان بود و طبیعتا اقامت دانمارک از نظر رفت و امد به المان برای interview و سایر مسایل کمک کننده بود. زبان المانی رو شروع کردم و الان وسط A2 هستم که یهو هفته ی قبل فایل کانادام که 3 سال قبل reject شده بود رفت تو مرحله ی medical و چند ماه دیگه pr'e کانادام میاد با این اوصاف !!

این قضیه باعث شد که دوباره قضیه ی Us و Canada برام پر رنگ بشه. با توجه به اینکه من فارغ التحصیل 84 هستم اگه بخوام 1.5-2 سال برای USMLE بخونم و بعد وقت بذارم برای درست کردن یه RESUME احتمالا +12 شدم. من خودم به Family و روان علاقه دارم. با توجه به سختیهای ورود به system تو کانادا ایا به نظرتون این منطقیه که من شروع کنم برای USMLE یا همون المان رو ادامه بدم ؟!!

خلاصه تو این 4 راه Denamrk, Germany, Us , Canada بد جوری گیر افتادم.

ممنون میشم اگه دوستان نظرشون رو راجع به case من بگن.

ام کت مدرک پزشکی نیست که بشود با آن کار کرد. ام کت یک جور امتحان سنجش هست برای ورود به مدرسه پزشکی.
    نقل قول نوشته اصلی توسط AValizadeh نمایش پست ها
    سلام. یه سوال : می خواستم بدونم میشه در حین خوندن تخصص تو آمریکا با مدرک MCAT به عنوان پزشک عمومی توی یکی از بیمارستان های اونجا کار کرد؟ اگه میشه، چقدر استخدام شدن توی یه بیمارستان سخته؟ جو رقابتی بالایی وجود داره یا نه اینکه راحت کار گیر میاد ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)