صفحه 33 از 52 نخستنخست ... 232425262728293031323334353637383940414243 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 515

موضوع: تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

پیش فرض پاسخ : تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

با سلام خدمت دوستانبنده در حال طی کردن مراحل برای ثبت نام و دادن امتحان های usmle هستم. تجربیات خودم رو با دکر جزئیات تو تاپیک زیر دارم می نویسم. خوشحال میشم که بقیه دوستان هم که قصد امتحان دادن دارن و تجربه ای دارن، با هم به اشتراک بزاریم http://www.applyabroad.org/forum/sho...8C%DA%A9%D8%A7

Junior Member

سلام دوستان
    من از صفحه ١ الى ٣٣ اين تاپيك رو خوندم
    قابل تحسينه كه كسانى مثل دكتر king dani عزيز و ساير دوستان تجربياتشون رو اينچنين خالصانه در اختيار بقيه ميگذارند.
    من پزشك فارغ التحصيل دانشگاه ع پ تهران سال ٩٣ هستم و در حال حاضر از دو دانشگاه امريكا يكى در شرق و يكى در مركز براى research fellow پذيرش دارم.
    هدفم تحصيل تخصص در امريكا و برگشت به ايران (بدون شك و بدليل مسايل خانوادگى) هست.
    هنوز اقدام جدى اى به جز مكاتبه با اساتيد مربوطه نكردم.
    سوال مهمى كه باعث شده هنوز براى usmle هم شروع به مطالعه نكرده باشم اينه كه مثل اينكه ظرفيت پذيرش رزيدنت در امريكا به تنگنايى نزديك ميشه (به اصطلاح خودشون bottleneck) كه نميشه به راحتى از اون چشم پوشيد.
    اين موضوع در كنگره امريكا و در انجمن هاى تخصصى هم بحث هاى زيادى براه انداخته و سناتور هاى متعددى بدنبال حل اون هستند.
    هدفم نگران كردن دوستان نيست چون به محض اينكه مطمىن بشم از امكان تحصيل تخصص در امريكا، ساعتى درنگ نخواهم كرد.

هدفم اينه كه هركس از دوستان ساكن امريكا يا ايران كه اطلاع جديدى از اين موضوع دارند، بقيه رو راهنمايى كنند.

اطلاعات اميدوار كننده:
    ١- طبق اطلاعات موثق shortage of physicians چيزى است كه بسيارى از مسوولين امريكا رو نگران كرده. تا سال ٢٠٢٠ تعداد ٩٠ هزار و تا سال ٢٠٥٠ تعداد ١٣٠ هزار پزشك متخصص در امريكا، كمبودش پيش بينى شده.
    ٢- تا ١٠ سال آينده چيزى حدود يك سوم پزشكان حال حاضر امريكا بازنشسته خواهند شد و نياز به تربيت جايگزين آنها از اكنون احساس ميشود.
    ٣- جمعيت امريكا رو به فزونى است و اعداد و ارقامش الان خاطرم نيست ولى در حديست كه خيلى ها را به لحاظ ساپورت مديكال اين جمعيت نگران كرده.
    ٤- تا كنون چند نماينده كنگره امريكا از جمله خانم شوارتز نماينده ايالت پنسيلوانيا طرح هايى را به كنگره ارايه داده اند براى افزايش ظرفيت پذيرش رزيدنت در امريكا به ميزان ١٥ هزار نفر افزايش ظرفيت در طى ٥ سال آينده.(طرح هايى با عناوينى چون"training tommorows doctors today act").
    ٥- انجمن هاى تخصصى بشدت پشتيبان اين طرح ها هستند.
    ٦- در امريكا پزشك عمومى عملا به درد سيستم بهداشتى نميخورد! و بايد residency slot ها زياد شوند و نه فقط دانشجويان مقطع عمومى.
    ٧- از سال ١٩٩٧ افزايشى در تعداد پوزيشن هاى رزيدنتى "محسوس" نبوده.

اطلاعات نگران كننده:
    ١- دانشگاههايى كه در چند سال اخير براى تربيت پزشكان عمومى تاسيس شده اند از سال آينده خروجى هايشان براى "مچ" اقدام ميكنند.
    ٢- طرح هاى نمايندگان مذكور به كنگره، تا كنون مسكوت بوده.
    ٣- يك تفكرى در سيستم مديريتى بهداشت و در مان امريكا ميگويد: هرچه پوزيشن هاى رزيدنتى كمتر باشد، پزشكانمان بيشتر به سمت رشته هايى ميروند كه براى مراقبت هاى اوليه لازم اند (داخلى، فميلى، اطفال و ...) و اينها خالى نميمانند و نيازمان به اينها برطرف ميشود! اين خبر براى ما ايرانى ها كه به اين رشته ها دل بسته ايم، خوب نيست!

حالا اگر كسى نظرى، خبرى، چيزى دارد، يك ملتى را از نگرانى برهاند !

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sinamed نمایش پست ها
    سلام دوستان

حالا اگر كسى نظرى، خبرى، چيزى دارد، يك ملتى را از نگرانى برهاند !
    ببینید سیاستگذاری امریکا برای ورود به رزیدنیت واقعا هر روز داره سختتر میشه یعنی امسال با سال آینده خیلی متفاوت هست باز با سالهای آینده و منم همین اخبار رو مونیتور میکنم و به همین نتیجه شما رسیدم. اما به نظرم عاقلانه ترین راه برای دوستان پزشکی/دارو اینه که اگر واقعا خیلی تصمیمشون واسه مهاجرت جدیه اینه که برن سراغ فیلدهای PHD و در کنارش برای امحانات رو دادن اگر شد وارد بشن به حیطه بالینی چه بهتر نشد هم همین فیلد ریسرچ چه عیبی داره؟
    مگه کار فقط بالنیه و عمل کردن و نسخه نوشتن؟
    از نظر درامدی هم قانع کننده هست و میانگین درامدی تا اونجا که اطلاع دارم دو سه برابر بقیه اقشار جامعه هست ضمن اینکه اگر کمی وان باشه میشه پوزیشن های خوبی گرفت و پروژه های خوبی هم دست و پا کرد و.......
    لزومی نداره حتما بالینی باشه که.
    هدفتون درسته ولی واقعیت همینیه که در قسمت اول گفتید هرسال سیاست دولت آمریکا به سمت وارد نکردن پزشکان.
    منظور خانم شوارتز از پذیرش رو میشه متن رو بنویسید بدونیم منظورشون پذیرش خارجی هاست یا افزایش ظرفیت برای خود نیتیو ها؟
    تا اونجایی که بازم اطلاع دارم اونها میزان ورودی خروجی و همین پیش بینی خروجی های GP برای residency با توحه به عدم کاربرد پزشک عمومی تنظیم میکنند و عملا همون GP های خودشون رو مجبور میکنند برن سمت residency
    رشته public policy یکی از کارکدهاش همین نوع سیاستگذاریهاست که ظاهرا و طبق مشاهدات هممون چه از نت و چه عینی واقعیت همینیه که ظرفیتها کم و کمتر میشه اونم با این هدفایی که گفتید برای خالی نموندن اون گرایشها که خب.......

Junior Member

اينها لينك به موارديست كه فقط در يكسال گذشته ميلادى نمايندگان كنگره سعى در افزايش ٥٠ درصدى ظرفيت پذيرش رزيدنت در امريكا داشتند.
    دوستان اگر نظرى دارند يا چيز جديد ترى ميدانند بفرمايند
    https://www.congress.gov/bill/113th-...ouse-bill/1180

https://www.congress.gov/bill/113th-...ouse-bill/4282

https://www.congress.gov/bill/113th-...ouse-bill/1201

Junior Member

با سلام دوستان عزیز
    من یک سوال خیلی مهم داشتم و نمیدونم شاید جای درستی هم سوالم رو ننوشتم ، ولی خواهش میکنم اگر کسی میتونه منو راهنمایی کنه
    من فارغ التحصیل داروسازی از دانشگاه شهید بهشتی ام ، ولی علاقه ی بسیار زیادی به قرار گرفتن در مسیر پزشکی دارم و تمصمیم دارم اگر بخوام وارد این مسیر سخت بشم اونو تمام و کمال در یک دانشگاه به درد بخور کسب کنم ، از اون کسایی که تجربه دارن میخوام منو راهنمایی کنن؟ ایا اصلا میشه از داروسازی وارد پزشکی شد ؟ و اینکه ایا من میتونم فاند بگیرم ؟ و نیازمند شدید یه راهنمایی با جزییات کامل ام
    خیلی ممنونم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط eliiiiii نمایش پست ها
    با سلام دوستان عزیز
    من یک سوال خیلی مهم داشتم و نمیدونم شاید جای درستی هم سوالم رو ننوشتم ، ولی خواهش میکنم اگر کسی میتونه منو راهنمایی کنه
    من فارغ التحصیل داروسازی از دانشگاه شهید بهشتی ام ، ولی علاقه ی بسیار زیادی به قرار گرفتن در مسیر پزشکی دارم و تمصمیم دارم اگر بخوام وارد این مسیر سخت بشم اونو تمام و کمال در یک دانشگاه به درد بخور کسب کنم ، از اون کسایی که تجربه دارن میخوام منو راهنمایی کنن؟ ایا اصلا میشه از داروسازی وارد پزشکی شد ؟ و اینکه ایا من میتونم فاند بگیرم ؟ و نیازمند شدید یه راهنمایی با جزییات کامل ام
    خیلی ممنونم
    سلام
    بله میشه وارد پزشکی شد
    شاید داروسازیتون رو به عنوان پیشنیاز پزشکی که همون لیسانس در رشته های مرتبط هست قبول کنند. برخی دانشگاهها فقط لیساسن از آمریکای شمالی قبول میکنند برخی ممکنه از جای دیگرم قبول کنند.
    فاند در کار نیست اگر چهار سال اول (همون لیسانس) رو معاف بشید از گذروندن که هزینه 4 سال دوم و در واقع کورس شما(در صورت قبولی در امتحان ورودی رشته پزشکی MCAT. که خیلی هم سخت هست و ظرفیت برای خود امریکایی ها هم کم هست و خودشونم بعضا میرن کشورهای دیگه پزشکی میخونند) الان 200000$ هست بجز خورد و خوراک و هزینه اسکان و سایر هزینه ها فقط شهریست اون.
    خیر فاندی نمیدن.
    اساسا این سوال به نظرم بی مورد هست
    دانشگاه بابات چه چیزی باید به دانشجوی پزشکی/دندان/دارو پول بدهد؟؟؟ نه منفعتی نصیب دانشگاه میشه از حضور دانشجو نه بیزینس من! نه فکتوری نه لبرتوری نه هیچ کجای دیگه بعدش هم دانشجو میره دنبال کار و زندگیش یه پولی از جیب بیمار در میاد میره توی جیب پزشک . این وسط یه مالیاتی هم پرداخت میشه که خب اون برای خزانه داری هست و .... دیگه من نمیدونم توجیه فاند دادن به دانشجوی این رشته ها چی میتونه باشه؟
    التبه برای دوره رزیدنتی حقوق هست (حقوق نه فاند) که خب اون طبیعیه بابت کاری هست که برای دانشگاه و بیمارستان انجام داده میشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    سلام
    بله میشه وارد پزشکی شد
    شاید داروسازیتون رو به عنوان پیشنیاز پزشکی که همون لیسانس در رشته های مرتبط هست قبول کنند. برخی دانشگاهها فقط لیساسن از آمریکای شمالی قبول میکنند برخی ممکنه از جای دیگرم قبول کنند.
    فاند در کار نیست اگر چهار سال اول (همون لیسانس) رو معاف بشید از گذروندن که هزینه 4 سال دوم و در واقع کورس شما(در صورت قبولی در امتحان ورودی رشته پزشکی MCAT. که خیلی هم سخت هست و ظرفیت برای خود امریکایی ها هم کم هست و خودشونم بعضا میرن کشورهای دیگه پزشکی میخونند) الان 200000$ هست بجز خورد و خوراک و هزینه اسکان و سایر هزینه ها فقط شهریست اون.
    خیر فاندی نمیدن.
    اساسا این سوال به نظرم بی مورد هست
    دانشگاه بابات چه چیزی باید به دانشجوی پزشکی/دندان/دارو پول بدهد؟؟؟ نه منفعتی نصیب دانشگاه میشه از حضور دانشجو نه بیزینس من! نه فکتوری نه لبرتوری نه هیچ کجای دیگه بعدش هم دانشجو میره دنبال کار و زندگیش یه پولی از جیب بیمار در میاد میره توی جیب پزشک . این وسط یه مالیاتی هم پرداخت میشه که خب اون برای خزانه داری هست و .... دیگه من نمیدونم توجیه فاند دادن به دانشجوی این رشته ها چی میتونه باشه؟
    التبه برای دوره رزیدنتی حقوق هست (حقوق نه فاند) که خب اون طبیعیه بابت کاری هست که برای دانشگاه و بیمارستان انجام داده میشه.
    شما کاملا مطمینید که فاند نمیدن؟ خب اینطوری نمیشه که هزینه زیادی داره ، حتی اگه شرایط مدارک هم خیلی عالی باشه؟

Junior Member

ببخشید یه فکر دیگه هم که دارم اینه که مدرکمو ببرم اونجا هم معادلش کنم که بتونم تو رشته داروسازی کار کنم و به عنوان یه داروساز
    و از طرف دیگه هم بتونم وارد رشته ی پزشکی بشم
    امکان انجامش هست یا خیلی سوال خنده داری شد؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط eliiiiii نمایش پست ها
    ببخشید یه فکر دیگه هم که دارم اینه که مدرکمو ببرم اونجا هم معادلش کنم که بتونم تو رشته داروسازی کار کنم و به عنوان یه داروساز
    و از طرف دیگه هم بتونم وارد رشته ی پزشکی بشم
    امکان انجامش هست یا خیلی سوال خنده داری شد؟
    خنده دار نشد! انجام هر کدام یک انسان کامل را تا سرحد فرسودگی میبره حالا شما میخوای دوتاشو با هم انجام بدی؟
    برای معادل کردن مدرک داروسازی باید لایسنس بگیرید و اجازه کار داروسازی به اون معنایی که در ایران هست مثلا داشتن داروخونه و .... حدودا 2 سال امتحان مداوم داره و خرج کردن از جیب برای تمام هزینه ها. التبه به شرط قبولی در تمام امتحانات گفتم .
    امکان انجامش رو باید دید اصلا قوانیت امریکا به شما این اجازه رو میده وقتی دارید در شاخه بالینی داروسازی کار میکنید(این خودش داستان داره و به این نیم خطی که من نوشتم ختم نمیشه توی فروم هست کامل بخونید حوابشو پیدا میکنید)
    اینقدر علاقه به پزشکی دارید خب همین ایران بخونید قبول بشید یا از یکی از کشورهایی که راحت پذیرش میدن پذیرش بگیرید.
    معدل مدرک داروسازیتون چنده؟ اگر بالاست میتونید برید آلمان پزشکی بخونید.(یعنی مثلا 19 به بالا) امریکا حتما باید پول داشته باشید و اون امتحان رو قبول بشید غیر از اون راهی نداره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    خنده دار نشد! انجام هر کدام یک انسان کامل را تا سرحد فرسودگی میبره حالا شما میخوای دوتاشو با هم انجام بدی؟
    برای معادل کردن مدرک داروسازی باید لایسنس بگیرید و اجازه کار داروسازی به اون معنایی که در ایران هست مثلا داشتن داروخونه و .... حدودا 2 سال امتحان مداوم داره و خرج کردن از جیب برای تمام هزینه ها. التبه به شرط قبولی در تمام امتحانات گفتم .
    امکان انجامش رو باید دید اصلا قوانیت امریکا به شما این اجازه رو میده وقتی دارید در شاخه بالینی داروسازی کار میکنید(این خودش داستان داره و به این نیم خطی که من نوشتم ختم نمیشه توی فروم هست کامل بخونید حوابشو پیدا میکنید)
    اینقدر علاقه به پزشکی دارید خب همین ایران بخونید قبول بشید یا از یکی از کشورهایی که راحت پذیرش میدن پذیرش بگیرید.
    معدل مدرک داروسازیتون چنده؟ اگر بالاست میتونید برید آلمان پزشکی بخونید.(یعنی مثلا 19 به بالا) امریکا حتما باید پول داشته باشید و اون امتحان رو قبول بشید غیر از اون راهی نداره.
    البته من هنوز کشور خاصی رو مشخصا تو ذهنم نیست
    ، فعلا دنبال اینم که ببینم اصلا این کار شدنی هست یا نه ؟ ازلحاظ مکان هم دنبال کشوری هم که از لحاظ علمی سطح خیلی خوبی داشته باشه و دو اینکه مهاجر پذیر باشه
    چون من یه ادمی با عقاید مذهبی ام و دنبال اینمکه کشوری که میرم شرایط ظاهر منو بپذیرن
    اگر کشور خاصی رو میشناسید ممنون میشم معرفی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)