صفحه 42 از 52 نخستنخست ... 3233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 515

موضوع: تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

پیش فرض پاسخ : تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

سلام، ببخشید یه سوال داشتم. میشه در حالی که هنوز توی مقطع استاجری هستم و فارغ التحصیل نشدم امتحان Step 2 CK و CS رو بدم؟ و اینکه بعدش در مقطع اینترنی Step 1 رو بدم؟

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vesi نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام و عرض ادب
    سوالی در خصوص کارکردن با تخصص داشتم از خدمت دوستان.چون تازه وارد هستم نمیدونستم کجا باید مطرح کنم.اگر ممکنه دوستان راهنمایی کنید.
    من تخصص قلب دارم و همسرم تخصص زنان.تازه درس رو تموم کردیم.می خواستم بدونم برای اینکه بتونم با تخصص کار کنم و مجبور نباسم دوباره جای دیگه از اول شروع کنم تو اروپا، آمریکا ، استرالیا یا کانادا چنین موقعیتی برای من و همسرم وجود داره.حتی اگر امتحان ورودی یا گذراندن دوره کوتاه مدت هم خواسته باسه مهم نیست .
    ممنون از لطف همه دوستان عزیزی که وقت میگذارن و پاسخ می دن.
    البته شما تازه وارد نیستی و اصلا پزشکی نخوندید وومهندسی عمران خوندید.این رو رو با کلیک رو اسمتون و مشاهده پست های قبلی شما فهمیدم...
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

سلام

کسی از دوستان پزشک اخیرا برای گرفتن ویزا برای ریسرچ پوزیشن مصاحبه در یکی از سفارتهای آمریکا داشتن؟ اگر بله ممنون میشم تجربیاتتون رو بگید و اینکه چقدر زمان میبره تا وضعیت ویزا معلوم بشه؟ ممنون

Junior Member

با سلام و خداقوت خدمت همه دوستان. بنده الان استاژرم و ان شاءالله اسفند ۹۵ اینترن میشم و اینم بگم که متاهل هستم و میخام مشورت کنم ببینم نظر دوستان چیه میتونم با این شرایط به تخصص توی امریکا و به احتمال زیاد رشته داخلی یا نورولوژی فک کنم یا نه.
    شرایطمم اینه که معدلم تقریبا ۱۵ هستش و توی کارای تحقیقاتی هم هستم و ان شاءالله تا همین سه چهار ماه دیگه یه بتونم از پایان نامم یه مقاله توی ISI یا حداقل پابمد چاپ کنم و سعی میکنم تو این مدت مقالات دیگه ای هم اگه بتونم چاپ کنم. غیر ازینا بگم که من سربازی هم نرفتم و دیگه اینکه از لحاظ اقتصادی هم فعلا میگم شاید نتونم کسی پیدا کنم که ساپورتم کنه بره هزینه های امتحاناتو و کلا هر هزینه دیگه ای البته ناامیدم نیستم ولی بفرض که نباشه کسی که ساپورتم کنه بنظر شما:
    ۱- ایا بعد ازین که طرحم تموم بشه میتونم بشینم هم کار کنم که هم یه پولی جور کنم هم همزمان بره امتحانا اماده بشم؟
    ۲- غیر از نمرات امتحان، داشتن سه ماه سابقه کار بالینی توی امریکا کافیه؟
    ۳- در مورد هزینه ها: بطور تقریبی هزینه کلی امتحانات و رفت و امدا و سه ماه کار بالینی و دیگه هر چی لازمه تا وارد رزیدنتی بشیم چقد میشه تقریبا؟
    ۴- اگه دوستان فک میکنن که با این شرایط میتونم لطفا بگن از الان چه کارایی بکنم که کمکم کنه و شانسمو بیشتر کنه؟
    ۵- راستی اینم بگم که من فقط میخام برم تخصص بخونم بعدش برگردم ایران با این حال باید بعد ازین که برمیگردم امتحان از اون طرح مسخره ای رو که اونایی که ایران تخصص خوندن رو بگذرونم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط AValizadeh نمایش پست ها
    سلام، ببخشید یه سوال داشتم. میشه در حالی که هنوز توی مقطع استاجری هستم و فارغ التحصیل نشدم امتحان Step 2 CK و CS رو بدم؟ و اینکه بعدش در مقطع اینترنی Step 1 رو بدم؟
    اگر در ایران هستید نمیتونید. باید مدارکتون آزاد شده باشه تا ایران اونا رو برای ECFMG تایید کنه.

Junior Member

بااین شرایط تازمانی که پزشکی عمومی داخل ایران تمام نشود،راهی برای شرکت درازمونهایusmleوجودندارد.بعد ازفارغ التحصیلی چقدرطول میکشد برای ورودبه رزیدنسی درامریکا ن الان ترم5دانشگاه تهرانم ومیخواهم ازالان شروع به خواندن برای usmleکنم،فروم راخواندم ولی نمیدونم منبع چی انتخاب کنم،ممنون میشمکمکم کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی- شهید بهشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط sadaftop نمایش پست ها
    بااین شرایط تازمانی که پزشکی عمومی داخل ایران تمام نشود،راهی برای شرکت درازمونهایusmleوجودندارد.بعد ازفارغ التحصیلی چقدرطول میکشد برای ورودبه رزیدنسی درامریکا ن الان ترم5دانشگاه تهرانم ومیخواهم ازالان شروع به خواندن برای usmleکنم،فروم راخواندم ولی نمیدونم منبع چی انتخاب کنم،ممنون میشمکمکم کنید.
    دکتر جان منابع برای استپ ۱ و ۲ متفاوت هست ولی شبیه ان. بطور کلی برای استپ ۱ کتابها و ویدیوهای کاپلان لکچر نوت و first aid و نمونه سوالات uworld توصیه میشه، برای قسمت پاتولوزی هم کتابهای پاتوما و یا گلجان. حتما بنظر من تو همین مرحله که هستید خوب و عمیق درس بخونید و از هر منبعی برای فهم بیشتر مطالب استقاده کنید من خودم اگه به عقب بر میگشتم حتما ویدیو میدیم حتما سرچ میزدم و خوب مطلب رو واسه خودم جا مینداختم و منایع usmle رو هم میخوندم که ترس و نااشنایی نداشته باشم. توی تلگرام هم گروه های مرتبط با usmle هست. سرچ بزنید تو گوگل هم اطلاعات بدستتون میاد، منابع رو هم میتونید چاپ شده یا کپی شده تهیه کنید و بخونید یا دانلود کنید مثل من pdf بخونید یا خودتون پرینت بگیرید، کپی دانشکاه تهران هم داره، کل منابع هم لینک دانلودش تو گروه های مختلف تلگرام بچه ها شیر کردن...بازم کمکی خواستی حتما پیام بده

Junior Member

موضوع:تجربه های شخصی برای تخصص در ایالات متحده
    سلام
    من 6ماه قبل از ایران فارغ التحصیل شدم وبه تبعیت از همسرم به امریکا اومدم،خیلی تردید داشتم که برلی phd اپلای کنم و یا برایusmle بخونم که در نهایت تصمیم به راه دوم گرفتم و علاقه دارم رشته طب فیزیکی رو انتخاب کنم،اگه اطلاعاتی در مورد این رشته دارین و احتمال بپذیرش گرفتن در این رشته رو میدونین ممنون میشم راهنماییم کنین.

Junior Member

دوستان من واقعا عذر ميخوام كه سوالم رو اينجا مطرح مي كنم چون تاپيك مربوطه اكتيو نيستند و به علاوه و اينجا بچه ها واردتر هستند و موقعيت من هم اضطراريه مجبور هستم اينجا مطرح كنم.
    دوستان من داروسازي دانشگاه تهران خوندنطرح رفتم يك سال هم كار كردم مداركم رو آزاد كردم مي خوام تخصص باليني بگيرم در آمريكا اما برعكس phd براي تخصص بايد pharmD آمريكا رو داشته باشيم حتي مدرك معادل سازي شده هم قبول نميكنند.اصلا اولين شرط اپلاي كردن براي رزيدنسي داروسازي فارغ التحصيلي از يكي از دانشكده هاي داروسازي آمريكاس. من با بدبختي يك دانشگاه پيدا كردم كه داروسازي رو به صورت accelerated و ٣٤ ماهه ارائه مي كرد و كل مدرك من رو در حد prerequisite course قبول داشت تافل دادم از طريق سامانه سراسري pharmCAS اقدام كردم و پذيرش گرفتم يك جايزه سالانه ١٠K$ هم بهم دادند.امروز در آنكارا مصاحبه داشتم و آفيسر در عرض سه دقيقه ريجكتم كرد و گفت تو آلردي از دانشگاه تهران مدرك داروسازي داري واسه چي دوباره داري مي ري همينو بخوني و اصلن گوش به حرفام نكرد و مداركم از قبيل سند و bs رو نگاه نكرد . من متاهلم همسرم هم نيومد تا من social tie قوي تري داشته باشم و ايشون من رو با بند 214 رد كرد.
    حالا سوال من اينه متاسفانه اين سه سفارتي كه كار ايراني ها رو آنجام ميدن هيچ آشنايي با روند تحصيل تخصصي گروه پزشكي به خصوص رزيدنسي دارو ندارند يعني با ما هم مثه phd يا مستر دوم باقي دانشجوها برخورد مي كنهند. من نمي خوام نااميد شم ٣١ آگست هم شروع كلاس هامه به نظرتون راهي هست مجدد اقدام كنم و يه جوري بفهمونم كه جريان ما از چه قراره؟
    واقعا ممنونم

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط sunshine92 نمایش پست ها
    دوستان من واقعا عذر ميخوام كه سوالم رو اينجا مطرح مي كنم چون تاپيك مربوطه اكتيو نيستند و به علاوه و اينجا بچه ها واردتر هستند و موقعيت من هم اضطراريه مجبور هستم اينجا مطرح كنم.
    دوستان من داروسازي دانشگاه تهران خوندنطرح رفتم يك سال هم كار كردم مداركم رو آزاد كردم مي خوام تخصص باليني بگيرم در آمريكا اما برعكس phd براي تخصص بايد pharmD آمريكا رو داشته باشيم حتي مدرك معادل سازي شده هم قبول نميكنند.اصلا اولين شرط اپلاي كردن براي رزيدنسي داروسازي فارغ التحصيلي از يكي از دانشكده هاي داروسازي آمريكاس. من با بدبختي يك دانشگاه پيدا كردم كه داروسازي رو به صورت accelerated و ٣٤ ماهه ارائه مي كرد و كل مدرك من رو در حد prerequisite course قبول داشت تافل دادم از طريق سامانه سراسري pharmCAS اقدام كردم و پذيرش گرفتم يك جايزه سالانه ١٠K$ هم بهم دادند.امروز در آنكارا مصاحبه داشتم و آفيسر در عرض سه دقيقه ريجكتم كرد و گفت تو آلردي از دانشگاه تهران مدرك داروسازي داري واسه چي دوباره داري مي ري همينو بخوني و اصلن گوش به حرفام نكرد و مداركم از قبيل سند و bs رو نگاه نكرد . من متاهلم همسرم هم نيومد تا من social tie قوي تري داشته باشم و ايشون من رو با بند 214 رد كرد.
    حالا سوال من اينه متاسفانه اين سه سفارتي كه كار ايراني ها رو آنجام ميدن هيچ آشنايي با روند تحصيل تخصصي گروه پزشكي به خصوص رزيدنسي دارو ندارند يعني با ما هم مثه phd يا مستر دوم باقي دانشجوها برخورد مي كنهند. من نمي خوام نااميد شم ٣١ آگست هم شروع كلاس هامه به نظرتون راهي هست مجدد اقدام كنم و يه جوري بفهمونم كه جريان ما از چه قراره؟
    واقعا ممنونم
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...7%D8%A7/page76

شما برای آفیسر مثل مستر یا phd دوم هستید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)