صفحه 48 از 52 نخستنخست ... 383940414243444546474849505152 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 515

موضوع: تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

Junior Member M_DAndrea آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Dark prince/Last survivor/Analyst

پیش فرض پاسخ : تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    یک نکته در مورد رزیدنتی کسی که تصمیم می گیره رییس گروه هست ونه مسوول chairman یا رزیدنت ها. حالا ممکنه از رزیدنت ها نظر بخوان. مهمترین فاکتور نمره USMLE هست. اینکه از دانشگاه چین یا اروپا فارغ التحصیل شدن در درجه بعد هست. این ها اول فارغ التحصیل دانشگاه های آمریکا . بعد جزایر کاریب و کانادا. سپس بقیه دنیا. اینجوری هم نیست که شهر های بزرگ امریکایی باشن و خارجی ها در دهات قبول بشن! به این غلیظی نیست������. ضمنا خیلی دانشگاه های پزشکی خوب در شهر های کوچک یا محله های نا مناسب هستن.
    مقاله و .... ارزش و تاثیر چندانی نداره؟ و اینکه توی بحث ریکام و اداپته نبودن با سیستم آمریکایی خوب توی همون دوره گذروندن روتیشن ها میشه هم با پزشکانی که توی اون بیمارستان هستند لینک زد و هم اینکه این روتیشن ها فکر کنم نیاز به اون دوره های ریسرچ و ... رو از بین میبرند درسته؟ هم توی سیستم درمانی آمریکا تجربه بدست آورده فرد هم اینکه ممکنه لینکهاشو پیدا کنه درسته؟

تجربه بالینی امریکاو بعد مقاله هم در درجه بعدی هست. برای گرفتن توصیه نامه از هر دو روش میشه استفاده کرد. دقت کنید که پذیزش رزیدنتی یک طیف وسیعی از رشته ها با پیش نیاز های متفاوت و در جاهای مختلف هست. بسته به رشته درجه اهمیت این ها فرق میکنه. اون مواردی که گفتم شرط اولیه و اصلی هست. نه روتیشن جای ریسرچ رو می گیره و نه ریسرچ جای روتیشن رو. هر دو به CV شما اعتبار می دن.شما نمره USMLE 270 بگیر بدون روتشین و ریسرچ مصاحبه بهت می دن. از اون طرف نمره ها پایین بدون ردی در امتحان و فقط با نمره پایین با مدرک PHD یا ریسرچ ها خیلی خوب دیدم که پوزیشن نگرفتن. در این راه خیلی باید صبور بود.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : راهنمای قدم به قدم امتحانات USMLE

مصاحبه با محمدرضا شقاقی، نمره ۲۷۰ آزمون USMLE

محمدرضا شقاقی یکی از پزشکان ایرانی است که قصد ادامه تحصیل در ایالات متحده را دارد و در آزمون USMLE مرحله یک نمره قابل توجه ۲۷۰ (میانگین نمرات : ۲۲۸، انحراف معیار: ۲۱) یعنی ۲ انحراف معیار بالاتر از نمره میانگین و در صدک ۹۷٫۵ را کسب کرده است، با او به گفتگو نشستیم، این مصاحبه برای کسانی که در این مسیر قرار دارند می تواند جالب باشد.

اول از همه بهت تبریک میگم. خودت فکر می کردی این نمره را به دست بیاری؟ خیلی ممنون بابت اینکه این فرصت را فراهم کردید. امیدوارم بتونم کمکی بکنم به دوستانی که تو این مسیر هستند و تجربه من بتونه براشون مفید واقع بشه. در واقع من خودم فکر نمی کردم نمره‌ای به این خوبی به دست بیارم و تا چندین ماه قبل از امتحان نمره ای که تصور می کردم برام مناسب هست حدود ۲۴۵ بود. اما نزدیک تر به امتحان که می شدم احساس می کردم شاید نمره بالاتری بتونم به دست بیارم در نهایت بیشترین تخمینی که میزدم حدود ۲۵۰ تا ۲۵۵ بود.

از کی به طور جدی شروع کردی؟ .من از ۹ ماه قبل از امتحان شروع کردم به درس خوندن و در طول این زمان تقریباً می تونم بگم کار دیگه‌ای انجام نمی‌دادم. شیفت درمانگاه نمی‌رفتم، از کارهای ریسرچ کم کردم. بقیه روزهای هفته تقریباً به طور مفید ۷ تا ۸ ساعت درس می خوندم و یک روز در هفته به طور کامل از صبح تا شب استراحت و تفریح می کردم. بعضا پیش می آمد در هر ماه مجبور باشم ۳ یا ۴ روز اختصاص بدم به ریسرچ. نهایتا به طور میانگین هر ماه ۲۲-۳ روز مختص درس بود.

میتونی برای ما بگی که از چه منابعی برای آماده کردن خودت استفاده می کردی؟ اگر بخواهم دقیقا منابعی که خواندم رو بگم،من از اسفند ماه شروع کردم به درس خواندن. کتابهای فیزیولوژی بی آر اس, فارماکولوژی کاپلان, پاتولوژی پاتوما را در فاصله یک ماه و نیم تنها یک دور خواندم. از اواسط فروردین ماه تا زمان امتحان که ۱۸ آبان بود تمام انرژی و زمانم را برای فرست اید و u world اختصاص دادم. در واقع کتابهایی که خوندم رو هیچ وقت فرصت نکردم دوره کنم و تنها در فهم اولیه مطالب بهم کمک کردند.هیچ کتاب دیگه‌ای نخوندم و هیچ ویدیو یا ویس دیگه ای رو نگاه نکردم و گوش ندادم. ابتدا مباحث عمومی فرست اید رو خوندم. بعد تمام سوالات u world آنلاین رو به صورت مبحثی و timed tutor مطالعه کردم (روزی ۱ بلاک، ۴۰ سوال). بعد قسمت organ system فرست اید رو تمام کردم. تا اینجا دور اول تمام شد. بعد همان تست های u world رو که زده بودم از ابتدا شروع به دوره کردم. مطالبت هایلایت شده رو با نگاه مختصری به متن سوال خوندم. تقریبا روزی ۵۰ تا ۶۰ سوال دوره می کردم. در همین زمان از عکس های سوالات با تکنیک خاصی عکس می گرفتم و همین طور با نرم افزار MS One note مطالب مهم رو در هر مبحث خلاصه برداری می کردم.این خلاصه برداری ها و عکس ها در هفته آخر برای دوره ی سریع خیلی کمکم کرد. بعد فرست اید رو دوره کردم و به همین شکل مطالب هر مبحث رو خلاصه نویسی کردم. در این مرحله حدود ۳ هفته تا امتحان زمان داشتم. اول یوورد رو زدم که self assessment با ۹۰ درصد پاسخ گویی نمره ۲۶۶ رو برام تخمین زد. جواب تشریحی آزمون رو کامل خوندم.بعد برگشتم سراغ سوالات یوورد که غلط زده بودم و مارک کرده بودم. اون ها رو به شکل آزمون multiple و timed زدم و سوالاتی که باز هم غلط زدم رو خوندم و رفع اشکال کردم. بعد سلف اسسمنت دوم رو زدم و با ۹۲ درصد پاسخ تخمین زد نمره ی ۲۶۹٫ بعد از رفع اشکال آزمون NBME 19 رو زدم و با ۹۲ درصد پاسخ تخمین زد ۲۴۵. منم عصبانی شدم دیگه NBME نزدم. شد هفته آخر و خلاصه نویسی ها و شکل های یوورد رو دوره ‌کردم و همین طور خلاصه های فرست اید. دوره کردن عکس های یوورد بسیار‌ بسیار بسیار کمک کننده بود تا حافظه تصویری خوبی پیدا کنم. فکر می کنم الان امکان ذخیره عکس ها به صورت فلش کارت اضافه شده باشه به یوورد ولی زمان ما نبود . دیگه به هر زحمتی بود اکثر خلاصه ها رو با سرعت دوره کردم اما واقعا همه اش تمام نشد… در سر جلسه تایم استراحت رو تقسیم کردم به ۶ تا ۱۰ دقیقه و بعد از هر بلاک خارج شدم. آزمون از چیزی که انتظار داشتم سخت تر بود و شک بین دو گزینه زیاد داشتم، تقریبا ۴ -۵ سوال تو هر بلاک. انتهای هر بلاک به طور متوسط ۵ دقیقه وقت اضافه آوردم و اون سوال ها رو چک کردم. تخمین خودم چیزی حدود نمره ی ۲۵۰-۲۶۰ بود اما خوشبختانه بخت با ما یار بود.

تصمیم گرفتی که چه رشته ای می خوای انتخاب کنی؟ من پاراکلینیک رو ترجیح میدم برای همین ابتدا به پاتولوژی فکر می کردم. اما الان به رادیولوژی متمایل شدم چون درآمد اش کمی بهتره

چقدر اهل تفریح کردنی؟ خیلی زیاد نیست. بیشتر تو خونه خودم تفریح می کنم در طول هفته، با ساز و آواز و وب گردی. اما هفته ای ۱ روز کامل تفریح اساسی Outdoor به خودم میدم.

هیچ وقت پیش میومد که واقعا خسته و ناامید بشی؟ قطعا پیش می آمد خصوصا با خبر های ممنوعیت مهاجرتی و … اما کم کم که روی مباحث امتحان تسلط پیدا می کردم امیدوار تر می شدم…

در انتها خودت اگر چیزی هست که لازم میدونی بگو. در نهایت اون چیزی که من احساس کردم و تجربه ی شخصی من هست اینه که u world مجموعه ای بسیار بسیار مفید و جامع هست که خیلی خوب مباحث امتحان رو پوشش میده و بسیار زیرکانه و هوشمندانه و با علم خوبی نوشته شده. قطعا اگر انرژِی زیادی روی یوورد گذاشته بشه و همه آنچه را که u world میگه آدم یاد بگیره و دوره کنه و تسلط پیدا بکنه نتیجه ی خوبی برای امتحان اتفاق میوفته. البته تجربه ی من این هست و من تقریبا هیچ کتابی نخوندم چون ۹ ماه قبل از امتحان بوده کتابهایی که خوندم و دوره هم نکردم. اما u wolrd خیلی خوب جواب داد و دوره های پی در پی ای که من داشتم احساس میکنم باعث شد که تسلطم روی مباحث ساده بالاتر بره و بتونم سولاتی که ساده هست رو خیلی راحت جواب بدم بدون اینکه شک سرعت و انرژیم رو بگیره. به این شکل توی هر بلاک سر جلسه ی امتحان زمان و انرژی اضافه تونستم پیدا کنم برای سوالاتی که سخت تره و بتونم روی اونا خوب فکر بکنم. فکر میکنم این باعث شد که اون سوالات سخت تر رو بتونم جواب بدم و نتیجه ی خوبی هم بگیرم.

منبع: صدای پزشکان ایران
    30 دی 96

Junior Member

سلام شرایط برای کسی که ایران عمومیشو گرفته برای تصص میخواد برای امریکا اقدام کنه چجوریه از کانادا سختتره احتماله قبولیش هست؟

Junior Member

سلام اقاى دكتر
    واقعا ممنون از اين كه بى منت تجربيات بسيار ارزشمندتون را در اختيار بقيه گذاشتيد ( اميدوارم انرژى مثبتش در زندگيتون جارى بشه )
    سوال من اين هست كه الان از دارمد و كيفيت زندگيتون راضي هستين ؟
    و در مورد سيستم كانادا من همه چى رو مى دونم فقط سوالم اينه بعد از پاس شدن امتحان ها براى رزيدنت هاى ساده مثل رزيدنت پزشك خانواده مى تونى بشي يا شرايط خاصي مثلا تحقيقاتي داره؟
    و اينكه راست مى گن امتحاناتش ٢-٣ سال طول مى كشه تا تموم شه! من تو سايت هاشون ديدم سالى چند بار هست چطور ممكنه؟ !
    خيلي كمكمون كردين واقعا ممنونم

سلام
    برای دورهای phdفاند دارند ایا؟سخته یا میشه فکر کرد براش
    هزینه سالانه phd حذوذا چقدر میشه؟
    فرقش با public health چیه؟

شغل research coordinator برای اساتیدی که کار تحقیقاتی می کنند بسیار حائز اهمیته و خیلی مهم که فرد تجربه و اطلاعات کافی رو داشته باشه و خیلی بعید به نظر میرسه که این شغل رو به یک خارجی که از یک کشور دیگه میاد که با سیستم آشنایی نداره و بویژه احتمالا مشکلات زبانی هم داره، بدهند و از طرفی ویزای کار و هزینه هاشو پرداخت کنند. بعلاوه اینکه اگر طرف مدرک پزشکی هم داشته باشه، احتمالا باید حقوق بالاتری بدن که خیلی بعیده. اما من شنیدم یک فرد متخصص از یک کشور آمریکای جنوبی به عنوان research assistant قبول شده ولی نوع ویزاشو نمیدونم.

در نهایت کاملا بستگی به نظر استاد داره ولی شخصا احتمالش رو کم میدونم مگر اینکه طرف آشنا باشه یا فرد خاصی شما رو تایید کنه.
    اگر میتونید برای حداقل یکسال از هزینه های زندگیتون بربیایید، دنبال research position به صورت volunteer و حتما هم اگر این کلمه رو ذکر کنید جواب میگیرید.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط MDaRaZ نمایش پست ها
    سلام و خداقوت خدمت دوستان عزيز
    همكاراني كه آمريكا تشريف دارن شايد بتونن منو راهنمايي كنن،
    من براي چند برنامه mph پذيرش بدون فاند گرفتم و به خاطر اين مساله ويزا الان به راه هاي ديگه ويزا مثل پيدا كردن موقعيت هاي پست داك تلاش مي كنم. در عين حال شغل هاي با عنوان Clinical Research Coordinator يا Assistant هم به خوب بنظر مي رسند. حالا سوالم اينه كه اونجا دور اطرافتون IMG رو سراغ دارين كه با اين شغل ويزاي كار گرفته باشه؟
    هر پيشنهادي داشتين، براي من بسيار ارزشمنده

مرسي كه حوصله كردين

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Alrft نمایش پست ها
    سلام شرایط برای کسی که ایران عمومیشو گرفته برای تصص میخواد برای امریکا اقدام کنه چجوریه از کانادا سختتره احتماله قبولیش هست؟
    سلام...بعد از گذروندن امتحانات usmle در امریکا یا معادلش تو کانادا شما میتونین وارد پروسه مچ شدن واسه تخصص شین!
    تعداد گزینه های شما در امریکا بیشتر از کاناداس (تعداد دانشگاه و...)، اما خب بستگی به رشته هم داره شاید رشته ای باشه که کلا مچ شدنش واسه یه فرد خارجی عملا غیرممکن باشه...منظورم اینه که شاید تخصصی باشه که مچش اسون باشه و شایدم خیلی سخت (با رزدینت های ایرانی تو امریکا تو شاخه مورد نظر مشورت کنین)
    اما قضیه اصلی تو شرایط فعلی چگونگی شرکت در ازمون usmle هست چون بعد از استپ اول که تو دبی هم میشه داد بقیع اش تو خاک امریکا برگزار میشه که خب با پاسپورت ایرانی امکانش ورود خیلی پایینه...

ApplyAbroad Veteran

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    خیلی فایل مفیدی بود
    میشه اگه در مورد رزیدنتی های مختلف تو انگلستان هم فایل مشابهی دارین بفرستین تو گروهش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)