صفحه 7 از 52 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 515

موضوع: تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

پیش فرض پاسخ : تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

من الان داخل مدارک FCVSام نگاه کردم و دیدم که فرم ECFMG که به ایران فرستاده شده بود را دانشگاه تایپ کرده و پس فرستاده. فکر می کنم بهتر است حتما تایپ بشود با این حساب. ولی دانشگاه بایستی خودش برای شما انجام بدهد.
    پاسخ پرسش دیگر هم این هست که به نظرم می بایست همان یک بار باشد ولی من الان برای مجوز پزشکی ام دوباره با ایران تماس بگیرند. یک مقداری دست انداز دارد

نقل قول نوشته اصلی توسط saba_yh نمایش پست ها
    سلام آقای دکتر
    بابت به اشتراک گذاشتن تجربیاتتون خیلی خیلی ممنونم، من از طریق استرالیا اقدام کردم و ecfmg یه نامه برای دانشگاه فرستاده که مدرکم رو استعلام کنه (همون فرم سبزه). چون کار استعلام استرالیا و کانادا رو هم همونطور که می دونین ecfmg انجام میده. حالا من دوتا سوال دارم:
    1. دانشگاه از من می خواد فرم رو ببرم داخلش تایپ کنم و بعد بیارم مهر و موم کنن. به نظرم بعیده که بخوان داخل فرم تایپ بشه چون ماشین تحریر انگلیسی دیگه به این راحتیا گیر نمیاد. آیا حتما باید فرم به صورت تایپ شده پر بشه یا دستنویس هم قبوله؟
    2. وقتی دانشگاه جواب ecfmg رو بده می تونم از همون جواب برای گذروندن امتحانات USMLE استفاده کنم؟ یا دوباره باید استعلام شه؟ اگه می تونم چه جوری؟
    پیشاپیش ممنونم و براتون آرزوی موفقیت می کنم.

با عرض سلام خدمت دکتر گرامی و تشکر از سخاوت ستودنی شما در ارائه تجربیات با ارزشتون به جامعه پزشکان داخل ایران.از توضیحات جامع شما استفاده کافی بردیم. فقط چند تا سوال برای من وجود داره و اونم در مورد هزینه ها است: (آخه همونطور که می دونین با این افزایش و نوسانات قیمت دلار تو ایران برنامه ریزی مالی برای ورود به رزیدنسی تو آمریکا خیلی مشکل شده و ما پزشکان تو ایران به اطلاعات بیشتری نسبت به قبل نیاز داریم)
    1) از روز اولی که وارد آمریکا شدید و برای رزیدنسی اقداکم کردید تا اولین روز رزیدنسی تون کلا چند دلار خرجتون شد؟
    2)هزینه زندگی تو ایالتی که هستید ماهی چند دلار میشه؟ (البته در حد یه زندگی دانشجویی)
    3)نحوه پرداخت حقوق به رزیدنت ها اونجا چه جوریه؟( مبلغش چقدره و از چه زمانی بهمون داده میشه)
    4)شهریه دانشگاه سالیانه حدودا چقدره و آیا اونجا با حقوق ماهیانه می تونیم شهریه رو بپردازیم؟
    5)از وقتی که وارد رزیدنسی میشیم آیا دیگه نیاز هست از جایی مثل ایران باز برامون پول بفرستن یا با همون حقوق ماهیانه از عهده زندگی در اونجا بر می آییم؟
    با تشکر

سپاسگذارم. امیدوارم که مفید بوده باشه.

۱. همانطور که نوشتم، نزدیک به چهار هزار دلار هزینه امتحان هاست. دو هزار دلار هزینه ثبت نام رزیدنسی و بسته به اینکه چند مصاحبه بگیرید، هر مصاحبه حدود ۵۰۰ دلار هزینه خواهد داشت.
    ۲. احتمالا با ماهی دو هزار دلار بشود زندگی کرد.
    ۳. نحوه پرداخت خاصی نداره وقتی رزیدنت بشوید حقوق را هر دو هفته یک بار واریز می کنند. الان به ما گفته اند بابت دو هفته پیش از یکم جولای که برای اورینتشن می رویم هم حقوق می دهند که سپاسگذارشان هستیم چون دستمزد ام دو هفته زودتر افزایش می یابد. حقوق رزیدنت ها به دلیل اینکه اتحادیه دارند تقریبا یکدست هست ولی منطقه ای ست. یعنی در نیویورک که زندگی گران است سالی ۶۰ هزار تا هست و در ایالات دور افتاده تر حدود ۴۶ هزار تا. در ضمن مزایای دیگری چون بیمه و اینها هم دارد. به زبان ساده با ورود به رزیدنسی، کاملا از نظر مالی مستقل می شوید.
    ۴. شهریه دانشگاه اگر منظورتون رشته های فوق لیسانس مرتبط با پزشکی مثل بهداشت عمومی هست، فکر می کنم سالی ۴۵ هزار دلار هست.
    ۵. همانطور که عرض کردم خیر. حقوق شما کمی کمتر از ۴ هزار دلار در ماه هست که بسیار مکفی ست. به خصوص که شما بر خلاف پزشکان اینجا وام تحصیلی که سر به چند صد هزار دلار می زند ندارید. کلا رزیدنت که بشوید زندگی شیرین می شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دکتر گرامی و تشکر از سخاوت ستودنی شما در ارائه تجربیات با ارزشتون به جامعه پزشکان داخل ایران.از توضیحات جامع شما استفاده کافی بردیم. فقط چند تا سوال برای من وجود داره و اونم در مورد هزینه ها است: (آخه همونطور که می دونین با این افزایش و نوسانات قیمت دلار تو ایران برنامه ریزی مالی برای ورود به رزیدنسی تو آمریکا خیلی مشکل شده و ما پزشکان تو ایران به اطلاعات بیشتری نسبت به قبل نیاز داریم)
    1) از روز اولی که وارد آمریکا شدید و برای رزیدنسی اقداکم کردید تا اولین روز رزیدنسی تون کلا چند دلار خرجتون شد؟
    2)هزینه زندگی تو ایالتی که هستید ماهی چند دلار میشه؟ (البته در حد یه زندگی دانشجویی)
    3)نحوه پرداخت حقوق به رزیدنت ها اونجا چه جوریه؟( مبلغش چقدره و از چه زمانی بهمون داده میشه)
    4)شهریه دانشگاه سالیانه حدودا چقدره و آیا اونجا با حقوق ماهیانه می تونیم شهریه رو بپردازیم؟
    5)از وقتی که وارد رزیدنسی میشیم آیا دیگه نیاز هست از جایی مثل ایران باز برامون پول بفرستن یا با همون حقوق ماهیانه از عهده زندگی در اونجا بر می آییم؟
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط King_Dani نمایش پست ها
    سپاسگذارم. امیدوارم که مفید بوده باشه.

۱. همانطور که نوشتم، نزدیک به چهار هزار دلار هزینه امتحان هاست. دو هزار دلار هزینه ثبت نام رزیدنسی و بسته به اینکه چند مصاحبه بگیرید، هر مصاحبه حدود ۵۰۰ دلار هزینه خواهد داشت.
    ۲. احتمالا با ماهی دو هزار دلار بشود زندگی کرد.
    ۳. نحوه پرداخت خاصی نداره وقتی رزیدنت بشوید حقوق را هر دو هفته یک بار واریز می کنند. الان به ما گفته اند بابت دو هفته پیش از یکم جولای که برای اورینتشن می رویم هم حقوق می دهند که سپاسگذارشان هستیم چون دستمزد ام دو هفته زودتر افزایش می یابد. حقوق رزیدنت ها به دلیل اینکه اتحادیه دارند تقریبا یکدست هست ولی منطقه ای ست. یعنی در نیویورک که زندگی گران است سالی ۶۰ هزار تا هست و در ایالات دور افتاده تر حدود ۴۶ هزار تا. در ضمن مزایای دیگری چون بیمه و اینها هم دارد. به زبان ساده با ورود به رزیدنسی، کاملا از نظر مالی مستقل می شوید.
    ۴. شهریه دانشگاه اگر منظورتون رشته های فوق لیسانس مرتبط با پزشکی مثل بهداشت عمومی هست، فکر می کنم سالی ۴۵ هزار دلار هست.
    ۵. همانطور که عرض کردم خیر. حقوق شما کمی کمتر از ۴ هزار دلار در ماه هست که بسیار مکفی ست. به خصوص که شما بر خلاف پزشکان اینجا وام تحصیلی که سر به چند صد هزار دلار می زند ندارید. کلا رزیدنت که بشوید زندگی شیرین می شود.
    یعنی منظورتون اینه که اونجا از رزیدنت ها چیزی به نام شهریه دریافت نمی کنن؟

مگه در ایران دریافت می کنند؟ در همه جای دنیا، رزیدنت ها به عنوان نیروی حرفه ای هستند که آموزش می بینند. قرارداد کاری هست که روز مصاحبه به شما نشان می دهند و جزییات مزایا و حقوق هر پروگرم را می توانید در صفحه وب سایت شان ببینید.
    یعنی منظورتون اینه که اونجا از رزیدنت ها چیزی به نام شهریه دریافت نمی کنن؟

ممنون از اینکه هر روز به انجمن سر می زنید و و پاسخ سوالات را در اسرع وقت در اختیار دوستان می گذارید. از این بابت کمال تشکر را از شما دارم.
    سوال دیگری که من دارم در مورد نحوه ثبت نام در ecfmg است. تا جایی که من اقدام کردم ابتدا بایستی دوره زمانی سه ماهه امتحان را تعیین کنیم و سپس مبلغ ثبت نام را بپردازیم. حال اگر ما پول را پرداخت کردیم ولی مدت زمان فرستادن فرم 186 و جواب دادن ecfmg به دانشگاه و فرستادن دوباره دانشنامه و ریز نمرات به ecfmg طولانی شد، به نحوی که بعد از اون بازه زمانی سه که تعیین کرده بودیم، ECFMG ما رو احراز هویت کرد اون وقت به قول معروف پولی که داده بودیم دیگه می پره؟

خیر، می تونید درخواست افزایش مهلت بدهید بدون پول اضافی. اما بایستی بلافاصله امتحان بدهید چون دیگر افزایش مهلتی در کار نیست.
    ممنون از اینکه هر روز به انجمن سر می زنید و و پاسخ سوالات را در اسرع وقت در اختیار دوستان می گذارید. از این بابت کمال تشکر را از شما دارم.
    سوال دیگری که من دارم در مورد نحوه ثبت نام در ecfmg است. تا جایی که من اقدام کردم ابتدا بایستی دوره زمانی سه ماهه امتحان را تعیین کنیم و سپس مبلغ ثبت نام را بپردازیم. حال اگر ما پول را پرداخت کردیم ولی مدت زمان فرستادن فرم 186 و جواب دادن ecfmg به دانشگاه و فرستادن دوباره دانشنامه و ریز نمرات به ecfmg طولانی شد، به نحوی که بعد از اون بازه زمانی سه که تعیین کرده بودیم، ECFMG ما رو احراز هویت کرد اون وقت به قول معروف پولی که داده بودیم دیگه می پره؟

Junior Member

سلام خدمت دکترعزیزوتشکر ازاینکه وقت می گذارید وبه سوالها جواب میدهید.من پزشک عمومی درایران هستم وتاچند وقت دیگه ازطریق PRوارد خاک کانادا میشم.اولا می خواستم بدونم بجز دادان امتحانات چه کارهایی باید بکنم تا شانس پذیرش رزیدنتی خودرا بالا ببرم ثانیا به نظرشما گرفتن پذیرش ازآمریکا راحتتره یا کانادا؟(ورود به رزیدنتی درایالت انتاریو کانادا مشروط به داشتن سیتزنی کاناداست:؟)ثالثا بعدازاتمام رزیدنتی درآمریکا می توان درکانادابه راحتی طبابت کرد؟

درود
    با عرض شرمندگی من اطلاعات زیادی درباره سیستم درمانی پزشکی کانادا ندارم. فکر می کنم به طوری کلی، اینکه با کار کردن در رشته پزشکی با پزشکی در کانادا کار کرده باشد، می تواند بسیار مفید باشد. اگر ایرانی نباشد، این شبهه را که تنها به خاطر هم وطن بودن دارد برای شما تبلیغ می کند را هم بر طرف می کند. کماکان توصیه می کنم تا حد ممکن، زبان انگلیسی را مسلط بشوید. نه فقط قواعد کتابی بلکه جزییات زبانی را. همینطور به قول مرحوم آخوندزاده، از فرق سر تا نوک پا غربی بشوید.
    اگر نوشته های بنده را می خواندید متوجه می شدید که بنده معتقد هستم گرفتن پذیرش در ایالات متحده آسانتر هست
    در مورد طبابت در هر کشور هم بایستی بگویم بعد از رزیدنتی، بسیار دشوار خواهد بود در کشور دیگر کار کردن.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط yashar5958 نمایش پست ها
    سلام خدمت دکترعزیزوتشکر ازاینکه وقت می گذارید وبه سوالها جواب میدهید.من پزشک عمومی درایران هستم وتاچند وقت دیگه ازطریق PRوارد خاک کانادا میشم.اولا می خواستم بدونم بجز دادان امتحانات چه کارهایی باید بکنم تا شانس پذیرش رزیدنتی خودرا بالا ببرم ثانیا به نظرشما گرفتن پذیرش ازآمریکا راحتتره یا کانادا؟(ورود به رزیدنتی درایالت انتاریو کانادا مشروط به داشتن سیتزنی کاناداست:؟)ثالثا بعدازاتمام رزیدنتی درآمریکا می توان درکانادابه راحتی طبابت کرد؟

Junior Member

با تشکر از شما دکتر عزیز می خواستم بدانم من که با PR وارد کانادا می شوم میتوانم ویزای j1 و همچنین statement of need را از کانادا بگیرم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)