صفحه 9 از 52 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 515

موضوع: تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه های ورود به تخصص پزشکی در ایالات متحده

سلام به king_Dani عزیز. ممنون از راهنمایی های کامل شما. من یک سوال اساسی دارم:
    آیا امکان تغییر رشته تخصص مدتی (مثلا تا 1- 2سال) بعد از شروع اولی هست؟ مثلا در رشته ای مثل داخلی که خارجی ها راحت تر توش پذیزش میگیرند شروع کرد ولی بعد یه مدت دوباره برای یه program دیگه که img friendly نیست اقدام کرد؟ با توجه به این که تو این مدت شانس کار کردن با پزشکای آمریکایی و گرفتن توصیه نامه از اونها به وجود میاد؟!
    شما شنیدین کسی این کارو انجام داده باشه؟ اصلا از نظر قانونی امکانش هست؟!
    پیشاپیش ازتون متشکرم.

Junior Member

آقای دکتر عزیز شما احتمالا از سربازی معاف بوده و با 10 میلیون مدرک تحصیلی خود را خریدین ولی چون طرح برای تمام خانمها اجباری است آیا با پرداخت همان 10 میلیون مدارک همسرتون رو دریافت کردین؟آخه همه دوستان تو فروم گفتن که بدون وثیقه 40 میلیونی نمیشه طرح رو دور زد؟

بله امکان ش هست. ولی پروگرم ها دوست ندارند که شما تغییر رشته بدهید بنابراین نبایستی نیت تان را آشکار بکنید. شنیده ام و دیده ام که بعضی مثلا جراحی قبول شده اند و بعد از یک سال اول که اینترنی جنرال هست، دوباره وارد مچ شده و مثلا پذیرش گرفته اند برای بیهوشی. راه دیگر این است که شما بعد از پایان سال اول، انتقالی بگیرید. یعنی در این صورت، مثلا یک مقداری از سابقه یکی دو سالی که در رشته اولی گذراندید را ممکن است به حساب تان بریزند. در حالت اول (جراحی به بیهوشی) چون هر دو نیازمند یک سال اینترنی هستند، شما هیچ عقب نمی افتید ولی در حالت دوم ممکن است از دو سال که در رشته مثلا رادیولوژی بگذرانید، فقط یک سال ش را برای مثلا ای ان تی قبول بکنند. در مجموع کار پرخطر ولی شدنی است. فرمایش تون هم درباره ورود به سیستم و گرفتن توصیه نامه کاملا صحیح هست. اینکه پروگرم دیرکتور را راضی بکنید که برایتان نامه ای بنویسد که شما را از رزیدنت هایش حذف می کند دشوار است ولی خیلی اعتبارش بیشتر از نامه ای ست که از یک کسی که باهاش کار تحقیقی حتی در امریکا کرده اید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط what_hm نمایش پست ها
    سلام به king_Dani عزیز. ممنون از راهنمایی های کامل شما. من یک سوال اساسی دارم:
    آیا امکان تغییر رشته تخصص مدتی (مثلا تا 1- 2سال) بعد از شروع اولی هست؟ مثلا در رشته ای مثل داخلی که خارجی ها راحت تر توش پذیزش میگیرند شروع کرد ولی بعد یه مدت دوباره برای یه program دیگه که img friendly نیست اقدام کرد؟ با توجه به این که تو این مدت شانس کار کردن با پزشکای آمریکایی و گرفتن توصیه نامه از اونها به وجود میاد؟!
    شما شنیدین کسی این کارو انجام داده باشه؟ اصلا از نظر قانونی امکانش هست؟!
    پیشاپیش ازتون متشکرم.

بله من معافیت کفالت داشتم. همسرم هم همان ۱۰ میلیون را داد و مدرک را آزاد کرد. خرید وجود ندارد و هر وقت بگردید بایستی بروید طرح. ظاهرا الان دیگر اون ۱۰ میلیون وجود ندارد و بایستی ۴۰ میلیون بدهید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط fatima1992 نمایش پست ها
    آقای دکتر عزیز شما احتمالا از سربازی معاف بوده و با 10 میلیون مدرک تحصیلی خود را خریدین ولی چون طرح برای تمام خانمها اجباری است آیا با پرداخت همان 10 میلیون مدارک همسرتون رو دریافت کردین؟آخه همه دوستان تو فروم گفتن که بدون وثیقه 40 میلیونی نمیشه طرح رو دور زد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    جناب آقای دکتر، شما احیانا از کار این موسسه کاپلان مدیکال که کلاس های آموزشی برگزار می کنه و در صورت ثبت نام فرم I20 برای ویزای f1 صادر می کنه، اطلاعی ندارین؟ اونجا از خارجی ها کسی رو می شناسین که به ککمک کاپلان ویزا گرفته باشه و اومده باشه آمریکا؟ همچنین در مورد این موسساتی که میشه ثبت نام کرد و تحت نظر یه پزشک چند ماهی رو بیمارستان کار کرد و letter of recommendation برات صادر می کنن خبری ندارین؟ چقدر پول می گیرن؟ معتبرن یا نه؟
    سلام ،آره با 120که کاپلان میده می‌شه ویزاf1 گرفت .من چند نفرو میشناسم که با این ویزا اومدن الان،واسه let of rec هم بستگی به اینکه کجا و چقدرکار کنید متفاوته حدودا واسه یه دوره ۴ هفته ۱۵۰۰-۱۶۰۰ دلار می‌شه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط King_Dani نمایش پست ها
    بله امکان ش هست. ولی پروگرم ها دوست ندارند که شما تغییر رشته بدهید بنابراین نبایستی نیت تان را آشکار بکنید. شنیده ام و دیده ام که بعضی مثلا جراحی قبول شده اند و بعد از یک سال اول که اینترنی جنرال هست، دوباره وارد مچ شده و مثلا پذیرش گرفته اند برای بیهوشی. راه دیگر این است که شما بعد از پایان سال اول، انتقالی بگیرید. یعنی در این صورت، مثلا یک مقداری از سابقه یکی دو سالی که در رشته اولی گذراندید را ممکن است به حساب تان بریزند. در حالت اول (جراحی به بیهوشی) چون هر دو نیازمند یک سال اینترنی هستند، شما هیچ عقب نمی افتید ولی در حالت دوم ممکن است از دو سال که در رشته مثلا رادیولوژی بگذرانید، فقط یک سال ش را برای مثلا ای ان تی قبول بکنند. در مجموع کار پرخطر ولی شدنی است. فرمایش تون هم درباره ورود به سیستم و گرفتن توصیه نامه کاملا صحیح هست. اینکه پروگرم دیرکتور را راضی بکنید که برایتان نامه ای بنویسد که شما را از رزیدنت هایش حذف می کند دشوار است ولی خیلی اعتبارش بیشتر از نامه ای ست که از یک کسی که باهاش کار تحقیقی حتی در امریکا کرده اید.
    بسیار متشکرم. حالا 2 تا سوال اساسی دیگه در همین رابطه برام پیش اومده:
    1. تو راه دوم منظورتون از "نامه انتقالی گرفتن" رو متوجه نشدم. یعنی تو اون حالت دوم هم باید دوباره در match شرکت کرد یا شکل دیگه ای پیگیری میشه؟
    2. درمورد "transitional year" این ور اون ور یه چیزایی خوندم. اگه ممکنه یه توضیح کلی درموردش بدید. برای ما (خارجی ها) میتونه کاربرد خاص یا فایده ای داشته باشه؟
    یه سوال بی ارتباط به مسایل قبلی هم دارم: درحدی که اطلاع دارید, ورود به تخصص general surgury چقدر برای img ها ممکنه؟ neuro, palstic, thoracic surgury رشته هایی مستقل محسوب میشن یا از همون general واردشون میشن؟ و این که اگر مستقلن, شانس ورود به اون ها برای خارجی ها چقدره؟
    باز هم ممنون از راهنمایی ها و وقتی که براشون میذارید.

با سلام مجدد
    امکانش هست کمی در مورد برنامه یک روز رزیدنتی اورژانس در بیمارستانتون توضیح بدبد؟ مثلا نحوه مریض دیدنتون چه جوریه؟ مورنینگ اونجا چه جوریه؟ آیا هنگام شرح حال گرفتن دچار مشکل زبان نمی شید؟

۱. یعنی اینکه بروید از پروگرم خودتان به یک پروگرم دیگر. معمولا فرصت ش همیشه فراهم نیست چون هم بایستی پروگرم مبدا خروج شما را قبول بکند و هم پروگرم مقصد ورود تان را. با توجه به برنامه شیفت ها معمولا کار را برای همه سخت می کند ولی غیرممکن نیست. این حالت سوای از شرکت در مچ ست.
    ۲.به دلیل اینکه در مدرسه پزشکی، اینجا افراد نهایتا دانشجوی پزشکی هستند که کارهای پیشرفته ای چون لوله تنفسی گذاری یا سنترال لاین را به ندرت انجام می دهند و واقعا در درمان مریض نقش ایفا نمی کنند، به کسانی که می خواهند رشته های عمومی مثل داخلی یا جراحی بخوانند، اجبار می کنند یک سال را بروند اینترنی. یعنی مثلا در جراحی عمومی فرد اول یک سال اینترن جراحی است که در بخش های مختلف می گردد و نقش همان اینترن خودمان را دارد. درباره اینکه اصلا بشود گرفت ش خبری ندارم ولی فکر می کنم برای خارجی ها مزیت باشد.
    ۳. جراحی خیلی بروی خارجی ها بسته نیست. به علاوه به دلیل سنگین بودن کشیک ها و سختی رزیدنتی و کارش، خیلی متقاضی ندارد. من زیاد دیده ام قبول شده اند. همانطور که نوشتم به آمار مراجعه بکنید. اگر اشتباه نکنم همه جراحی ها از همان عمومی وارد می شوی ولی توراسیک را مطمئن نیستم می توانید جستجو بکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط what_hm نمایش پست ها
    بسیار متشکرم. حالا 2 تا سوال اساسی دیگه در همین رابطه برام پیش اومده:
    1. تو راه دوم منظورتون از "نامه انتقالی گرفتن" رو متوجه نشدم. یعنی تو اون حالت دوم هم باید دوباره در match شرکت کرد یا شکل دیگه ای پیگیری میشه؟
    2. درمورد "transitional year" این ور اون ور یه چیزایی خوندم. اگه ممکنه یه توضیح کلی درموردش بدید. برای ما (خارجی ها) میتونه کاربرد خاص یا فایده ای داشته باشه؟
    یه سوال بی ارتباط به مسایل قبلی هم دارم: درحدی که اطلاع دارید, ورود به تخصص general surgury چقدر برای img ها ممکنه؟ neuro, palstic, thoracic surgury رشته هایی مستقل محسوب میشن یا از همون general واردشون میشن؟ و این که اگر مستقلن, شانس ورود به اون ها برای خارجی ها چقدره؟
    باز هم ممنون از راهنمایی ها و وقتی که براشون میذارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mesefo نمایش پست ها
    با سلام مجدد
    امکانش هست کمی در مورد برنامه یک روز رزیدنتی اورژانس در بیمارستانتون توضیح بدبد؟ مثلا نحوه مریض دیدنتون چه جوریه؟ مورنینگ اونجا چه جوریه؟ آیا هنگام شرح حال گرفتن دچار مشکل زبان نمی شید؟
    والا من تازه امشب از اولین کشیک م برگشتم. تازه این کشیک نصفه بود بیشتر برای آشنا شدن با جو پیش از شروع رسمی. درباره رزیدنتی اورژانس هم تقریبا شبیه به ایران است با این تفاوت که شما ماه های زیادی را به خصوص در سال اول خارج از اورژانس به اصطلاح آف سرویس هستید یعنی مثلا در آی سی یو. کشیک ها ۱۲ ساعته هست و شیوه مریض دیدن هم اگر ایران اورژانس روتیشن رفته باشید، مشابه هست. مریض را خودتان می بینید و بعد به رزیدنت ارشد تر معرفی می کنید. ما مورنینگ نداریم، تنها هفته ای یک روز همه اجبار دارند که بیایند کنفرانس هفتگی. کشیک ها را طوری می چینند که همه بتوانند شرکت کنند و در آن ساعات اتندینگ مجبورند خودشان اورژانس را بگردانند.
    من مشکلی ندارم برای زبان ولی خوب از خیلی سن پایین در ایران می خواندم زبان را و نمره امتحان تافل م ۱۱۵ شد. به علاوه اینکه به دلیل دنبال کردن فرهنگ امریکایی از مدت ها پیش، پیش زمین ذهنی ام بد نیست. اما خوب این مشکل زبان چیز جدی ست که تنها با ممارست حل می شه.
    ویرایش توسط studentz : June 25th, 2013 در ساعت 05:25 PM

Junior Member

سلام اقای دکتر عزیز
    واقعا از زحمتی که اینجا میکشین ممنونم،به من که تازه اطلاعات زیادی هم داشتم خیلی کمک کرد،خیلی مرسی از نوشته هاتون

من چند سوال داشتم،ممنون میشم جواب بدین
    من با وثیقه مدرکمو ازاد کردم(40 میلیون)،مدارکو بردم ترجمه و البته بعد از یه مدت برگردوندم به وزارتخونه،ترجمه ها رسمیه،هم مهر دادگستری و هم مهر وزارت خارجه رو داره.
    1.شما تو نوشته هاتون یه چیزی راجع به مهر کپی برابر اصل است نوشته بودین،من این مهر نزدم،دقیقا کجا باید این مهر بزنم؟رو ترجمه ها میخوره؟تو وزارتخونه یا دانشگاه؟یا اینکه باید کپی کنم از مدارکم و رو اونا میخوره؟
    خیلی ممنون میشم اگه توضیح بدین و راهنمایی کنین و بگین این مهر برا چیه؟

2.و سوال بعدی اینکه اگه شما هم با وثیقه ازاد کردین الان اصل مدارکتون تو وزارتخونس؟درسته؟نکنه چون اصل مدارک دستمون نیست این قضیه وجود داره؟لطف میکنین دقیق بگین که به جز ترجمه چیکار باید بکنم؟

3.و اخرین سوال اینکه من باید بعد از ترجمه ،دوباره باید ترجمه هارو ببرم دانشگاه یا وزارتخونه؟باید دوباره اینارو ببینن و تایید کنن؟

بازم ازتون تشکر میکنم.
    ویرایش توسط tet : June 24th, 2013 در ساعت 01:39 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)