صفحه 63 از 64 نخستنخست ... 13535455565758596061626364 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 636

موضوع: ( دیتابیسGRE ) با ذکر برنامه ریزی و کتابهای خوانده شده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس ، روابط بین الملل، علامه طباطبایی

پیش فرض پاسخ : ( دیتابیسGRE ) با ذکر برنامه ریزی و کتابهای خوانده شده

تاریخ آزمون : September 4th
    Q :146
    Verbal:161
    W:هنوز نیومده ولی به احتمال زیاد 4.5 یا 5
    بالاخره از دست این غول بی شاخ و دم بعد از سه بار امتحان دادن رهایی یافتم .
    برای من سخت ترین بخش امتحان جی ار ای بخش کوانت بود .برای کوانت، فقط به مدت یک هفته مگوش رو خوندم (البته رشته ما یه جوریه که کوانت برامون اهمیت چندانی نداره ) . به نظرم مگوش خیلی خیلی بهتر از کلاس رفتنه . من خودم کلاس دکتر**** رو رفتم که مطلقا به هیچ دردی نمی خورد . هیچی ازش یاد نگرفتم و الا نم احساس می کنم که کلاس جی ار ای رفتن ، پول تو آب ریختنه ! اگه الان برگردم به گذشته به هیچ عنوان کلاس نمی رم ، فقط و فقط از مگوش استفاده می کردم . خلاصه از ما که گذشت ولی اینو به یاد داشته باشین که مگوش خیلی بهتر از کلاس رفتنه .
    و اما بخش وربال ، به نظرم آماده شدن برای بخش وربال و رایتینگ جی ار ای خیلی زمان بر هستش . باید یه دایره لغت خیلی وسیعی رو در عرض دو ، سه سال بدست آورده باشین و بعدش 6 ماه مونده به امتحان باید فقط تست بزنید .
    در حالی که تست می زنید سعی کنید که تله های" ETS" رو شناسایی کنید که سر امتحان گول نخورید . چون واقعا حتی اگه سطح زبانتون خیلی بالا هم باشه اگه با دام های ETS آشنایی نداشته باشید خیلی خیلی راحت در دام گزینه های اشتباه خواهید افتاد . دیگه همه می دونن که باید از چه کتابی برای تست زدن استفاده کرد . پس تا می تونید از حداقل حداقل 18 ماه مونده به امتحان متن های پیچیده بخونید و شش ماه آخر رو هم تست بزنید .
    برای رایتینگ هم باید لغت ها رو اینقد خوب یاد گرفته باشین که بتونین تو نوشتار ازشون استفاده کنید ، علاوه بر این باید بتونید گرامر پیچیده رو هم بکار ببرید . مطمئن باشید که بدون بکار گیری لغات و گرامر پیچیده نمره ا ی بیشتر از 3.5 رو بهتون نمیدن . من بیشتر از 40 نمونه رایتینگ برای Issue & Argument نوشتم و یه کتابی هم داشتم که در مورد تمام موضوعات رایتینگ جی ار ای هم برای Argument و هم برای Issue هر کدوم یه نمونه نوشته بود . تمام اونا رو هم خوندم . هر روز یه رایتینگ بنویسید تا نمره ی معقولی در این بخش بگیرید .
    خلاصه من نزدیک به 2 سال برای جی ار ای خوندم . اگه اون تصویری که الان از جی ار ای دارم ، تو گذشته داشتم ، خیلی بیشتر از این می خوندم . تا می تونید لغت جدید یاد بگیرید و متن های پیچیده بخونید .
    موفق باشید

تاریخ آزمون : 18 سپتامبر 2016 (10:00)
    تاریخ اعلام نتیجه: 26 سپتامبر 2016

(Verbal : 159 (82th percentile
    (Quant : 170 (97th percentile
    (Writing : 3.5 (42th percentile

مدت مطالعه
    من از دو سال پیش شروع کردم به لغت خوندن البته بیشتر برای تافل. از سه ماه پیش از آزمون برای GRE شروع کردم به خوندن. چون روز قبل GRE تافل داشتم تو این مدت یک روز در میون GRE خوندم. تقریبا یک ماه و نیم برای GRE خوندم.

لغت
    من کتابای 1100، 1000 لغت منهتن و وربال ادونتیج به همراه هر لغت جدیدی که تو منابع مختلف می دیدم رو خوندم. علاوه بر اینا 504، 400 کلمه ضروری تافل و 500 کلمه نوا ( تا نصفه) رو برای تافل خوندم. در کل 6000 لغت شد. تو امتحان خیلی مشکل لغت نداشتم و فک کنم همین مقدار کفایت کنه ولی خوب اگه وقت دارید صددرصد خوندن لغت بیشتر به کارتون میاد.

منابع وربال
    من کتاب ETS برای وربال و کتاب منهتن رو خوندم. جسته و گریخته به کتابای دیگه مثل کاپلان و بقیه کتابا که تو کتابخونه فروم هست نگاه انداختم.

درک مطلب
    بیشتر از big book استفاده کردم. خوندن مقالات مجلات بنظرم خوبه اما من فرصت نکردم متاسفانه.

منابع کوانت
    من فقط ویدیوهای مگوش رو نگاه کردم و تست های منهتن و سوالات سخت مگوش رو زدم.

آزمون های آزمایشی
    آزمون های PowerPrep، دو آزمون کتاب ETS، دو آزمون کاغذی ETS ( همپوشانی زیادی با PowerPrep داره)، منهتن، کاپلان، پرینستون، بارونز، McGrew Hill، و آزمون های کتابهایی که تو کتابخونه فروم هست به همراه دو سه تا آزمون آنلاین که بگردید تو اینترنت زیاد هست.

توصیه برای وربال
    من برای سوالات ریدینگ دو دقیقه و لغت یک دقیقه تقریبا وقت میذاشتم. اول سوالات Text Completion که کمتر از سه جای خالی داشت رو جواب می دادم بعد ریدینگ و اگه زمان داشتم سوالات Sentence Equivalence رو می خوندم اگر نه فقط دو گزینه ای که synonym بودن رو انتخاب می کردم ( تو امتحان برای یکی دو تا سوال این کار رو کردم) بعد سوالات ریدینگ و در آخر سوالات با سه جای خالی Text Completion. متن ریدینگ رو کامل می خوندم. بهرحال تمام متن ها سرراست نیستن اما بنظرم با یک درک نصفه نیمه از متن هم میشه تا حد خوبی سوالات ریدینگ رو جواب داد. سوالات جا خالی رو بنظرم دو بار بخونید. من تو بار اول اصلا متوجه نمیشدم اما بار دوم که می خوندم تقریبا اگه معنی گزینه ها رو می دونستم درست انتخاب می کردم. تو خونه تقریبا اکثر موقع ها ریدینگ رو 80-70% ، Text Completion رو 40-50% و Sentence Equivalence رو 60-70% میشدم.

توصیه برای کوانت
    بنظرم این بخش فقط دقت کردنه و با تمرین می تونید دقتتون رو افزایش بدید. مگوش رو نگاه کنید تقریبا تمام نکات لازم رو یاد می گیرید. سوالات منهتن هم خوبه بنظرم. بعضی از بچه ها با موس با ماشین حساب رو صفحه کار می کنن که وقت گیره و حواستون باشه که از کیبوردم می تونید استفاده کنید. این که سطح سکشن ها با توجه به عملکردتون انتخاب میشه باعث میشه که کوانت دوم سخت تر باشه و از قبل انتظارشو داشته باشید. هرچند سختش هم واقعا سخت نیس و میشه راحت جواب داد.

توصیه برای رایتینگ
    دیگه من با این نمره راهنماییتون نکنم دیگه بیشتر گمراهتون می کنم

حرف آخر
    به نظر من امتحان تو بخش کوانت در حد PowerPrep بود ( یکم کوانت دوم سخت تر بود اما نه خیلی) و تو بخش وربال ساده تر بود هم تو متن ها هم تو لغات. من PowerPrep اول رو V:147 و Q:170 شدم ( دو هفته بعد از شروع به خوندنم) و امتحان کاغذی ویرایش دوم ETS رو V:154 و Q:168 شدم ( یک هفته مونده به آزمون) ( PowerPrep دوم رو نمی گم چون دو بخش از چهار بخشش با این امتحان کاغذی یکسان بود و من غافل از این موضوع اول کاغذیه رو زدم ) به مدیریت وقتم حواستون باشه که به نظرم تو امتحان GRE اهمیت ویژه ای داره.

آرزوی موفقیت دارم براتون.

Junior Member

تاریخ آزمون : 18 اکتبر 2016 (10:00)

Verbal : 163
    Quant : 167
    من مطالعه برای GRE رو دقیقا از تاریخ 20 مرداد امسال شروع کردم و تاریخ 27 مهر امتحان دادم با احتساب یه سفر سه روزه و چند روز پر مشغله تو مهر من حدود 2 ماه به طور خالص تونستم مطالعه داشته باشم که یک ماهی که توی تابستون بود به طور متوسط روزی 8 ساعت و اون یک ماه پاییز رو روزی 5 ساعت تونستم درس بخونم. من هنوز تافل ندادم ولی اوایلی که میخواستم بخونم کتاب 504 رو برای دست گرمی خوندم با این که بیشتر لغاتش برام آشنا بود بعدش از پکیچی که یکی از دوستان همین سایت زحمتش رو کشیده بود و برای برنامه Anki آماده کرده بود استفاده کردم و تمام وردلیست های معروف رو حفظ شدم اما برای GRE حفظ شدن لغات کافی نیست چون درک مطلب چیزی بیشتر از دونستن معنی لغات هست به همین دلیل هم من کتاب بیگ بوگ رو تقریبا نصف و نیمه مطالعه کردم که به افزایش درک مطلبم خیلی کمک کرد. منتهی همین جا باید عرض کنم که تو روز آزمون احساس کردم سطح این کتاب بالاتر از سطح امتحان هست پس فقط در صورتی برید سراغش که درک مطلبتون به اندازه کافی خوب باشه و یا وقت زیادی داشته باشید. اگر هم اوایل با بیگ بوک مشکل داشتید به هیچ عنوان نا امید نشید چون همونطور که عرض کردم سطحش بالاتر از آزمونه و همینطور خودتون می تونید متوجه بشید که درک مطلبتون به تدریج بهتر میشه.
    در کل من با این که نرسیدم هیچ وقتی برای کوانت و رایتینگ بذارم اما از نتیجه آزمونم ناراضی نیستم هر چند نمره کامل کوانت به شدت ساده است و فکر میکنم خیلی از دانشجوها الکی این آزمون رو بزرگ می کنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Uni of Guilan

تاریخ آزمون: 21 نوامبر 2016

Verbal: 157
    Quant: 163
    Writing: 4
    5 ماه روزی 10-12 ساعت

وربال
    بنده عید 95 بود که پست های پو(ر)یای عزیز رو دیدم در رابطه خوندن و شروع کردم به خوندن رمان. با کتاب های هری پاتر شروع کردم البته نصفه نیمه، بعدش Catcher in the rye و در آخر Tale of two cities که اینم تا وسطای جلد دوش و کلا هر داستانی که بدست میومد دیگه. من منابعی که همه خوندنو خوندم دیگه. بیگ بوکو مقداری خوندم ولی فکر نمیکنم کمکی کرد بهم. اگه قرار به درک مطلب باشه خیلی روش های بهتر دیگه ای هم هست، به نظر من.
    شب قبل امتحان 1984 رو که قبلا ترجمه شدشو خونده بودم شروع کردم خوندن، و دیدم تازه دارم چیزیو که میخونم میفهمم. راستی این کتابم منبع به نهایت خوبیه حتما ازش استفاده کنین.
    900 تا لغت با انکی درست کردم که سخت ترین لغات GRE بودن، دوتا دفترچه که توش سینونیم ها بودن و کتاب های بارونز و منهتن و تقریبا همه تست های موجود چه آنلاین و چه پیپر. بنظر من منابع سوال به اندازه کافی هست، ممکنه قیافه سوالا فرق کنه یکم.
    از اونجایی که سوالای ریدینگ خیلی سخته من فکر کنم بخش زیادی از نمرمو از جای خالی ها گرفتم، توی امتحان فقط یه لغت ancillary رو نمیدونستم که اونم به یاری خدا درست زدم
    البته بنظر من خیلی از سوال هارو با درست کردن استراتژی مناسب برای خودتون میتونین جواب بدین. نکته مهم اینه که حتما آنالیز کنین.
    یک منبع خیلی خوب برای اینکه لغت توی ذهنتون بمونه سریال Big Bang Thoery هست. میدونین دیگه چندتا Nerd که یک عالمه کلمات آکادمیک و ادبی بکار میبرن.

Quant
    دیگه من در مورد این قسمت نظر ندم بهتره. من ویدیوهای مگوش رو دیدم و 500 تا تست مگوش و تست های Nova Bible رو زدم. سر امتحان وقت کم آوردم و 3 تا سوال رو شانسی زدم.
    من نمیدونم مشکل من با قسمت های آسون امتحانا چیه، لیسنینگ تافل هم 4 نمره الکی از دست دادم. فهمیدین به ما هم بگین
    خلاصه اینکه میگن این بخش ساده است ولی بی نهایت دقت و سرعت عمل میخواد.

Writing
    اوایل Ace the gre writing و 10 تا رایتینگ تمرین برای هر پارت. دوستان میگن لغات قلمبه سلمبه نباید استفاده کنی درست میگن ولی متن شما باید Sophisticated باشه. از تنوع جملات مختلف استفاده کنین و صرفا لغت الکی چیزی رو نشون نمیده. تمپلیت برای هر بخش درست کردم و از اون مینوشتم. سمپل هامو میزاشتم توی تست بیگ که هرسری زحمت میکشید 3 میداد به من
    بنظر من بخش دوم خیلی آسونه و راحت میتونین ازش نمره بگیرین. نمونه بخونین تا دستتون بیاد.
    من بخش اول رایتینگ رو فکر میکردم خیلی بد نوشتم سر امتحان چون واقعا ریزنینگ من افتضاحه. ولی اینم باز خدا یاری رساند دیگه.
    تعادل برای گوجه است، تو این مسیر باید فریک باشی!
    <دوستان دانشگاه گیلانی: اگر در روند پست مدارک از دانشگاه مشکل دارید بهم پیغام بدین
    >

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

Cool پاسخ : ( دیتابیسGRE ) با ذکر برنامه ریزی و کتابهای خوانده شده

13 دسامبر 2016 - سنتر سازمان سنجش - 10 صبح

وربال 160
    کوانت 162
    نمره کل 322
    رایتینگ هنوز نیومده ولی طبق برآورد خودم 4 و احتمال 4.5 هم در شرایط ایده آل وجود داره.

خب منم بالاخره از شر این آزمون چغر و بدبدن! راحت شدم و خداروشکر نمره ای که میخواستم گرفتم. فکر میکنم نهایت زورم هم همین نمرات بود، حالا شاید کوانت 2-3 نمره هنوز جا داشتم. ولی به هر حال کاملا راضیم.

سعی میکنم همه نکاتی که به نظرم مهم میاد رو بگم که دینم رو به این فروم ادا کرده باشم.

سنتر:

سنتر سنجش واقعا عالی بود و هیچ مشکلی من ندیدم. برخوردها خیلی خوب بود و سختگیری هم اصلا وجود نداشت. من 4 تا مدرک شناسایی برده بودم ولی فقط کارت ملی و شناسنامه رو گرفتن که عکس کارت ملی هم مال دوران دبیرستانم بود ولی اصلا ایرادی نگرفتن. تهویه و دمای سالن مناسب بود. خودکار و مداد میتونستین با خودتون ببرین. چکنویس هم میدن خودشون.

سیستمها هم خوب بودن. کیبردها البته نو نیستن و موقع رایتینگ سروصدا واقعا بالاست! ولی خب من که مشکلی نداشتم و قبلا تو سالن مطالعه شلوغ تمرین زیاد کرده بودم. البته خیلی حساس اگه باشین میتونین هدفون بذارین تو گوشتون، باز حداقل مقداری از نویز رو میگیره.

یه مورد دیگه هم که خیلی به کمک من یکی اومد، بحث سرویس بهداشتی بود. یک سرویس بیرون اتاق محل آزمون هست که چند تا پله میخوره تا طبقه بعد. توی خود سالن آزمون هم ولی دو تا سرویس داره. و نکته جالب اینه که من اول هر سکشن رفتم دستشویی! و مسئولین سنجش هم بنده خداها همکاری میکردن! طرف میومد آزمون من رو pause میکرد و وایمیستاد تا من برگردم! و خوشبختانه نرم افزار آزمون هم تا continue نزنین نمیره جلو. تازه توی بریک 10 دقیقه هم من از همه دیرتر رسیدم ولی بازم برخورد بدی باهام نکردن. در کل کاملا راضی بودم از سنتر و پشیمونم که واسه تافل چرا تا زنجان رفتم بیخودی! هر چند سنتر زنجان هم فوق العاده عالی بود.

سطح زبان: من در مورد سطح زبانم مفصل تو این پست نوشتم و دیگه اینجا تکرار نمیکنم.

مدت مطالعه: من 2 مرداد تافل دادم و بعد از اون شروع کردم واسه این آزمون. منتها عملا از اواسط شریور منابع اصلی رو شروع کردم. و میزان مفیدی هم که در روز میخوندم 3-4 ساعت بود. البته مثلا پای درس بودم ها هر روز چند ساعت ولی میگم مقدار مفیدش واقعا همون 3-4 ساعت بود. هر چقدرم به آزمون نزدیک میشدیم هی میگفتم با خودم بابا مثلا 30 روز دیگه آزمونه خدایی بشین روزی 8 ساعت حداقل بخون دیگه! و هر دفعه هم قول میدادم دیگه مثلا ماه آخر رو واقعا سفت سفت بچسبم و روزی حداقل 8 ساعت بخونم ولی خب تا هم خود آزمون همون روزی 3-4 ساعت فراتر نرفت ! تازه بعضی روزا کمتر هم میشد !

نکته مهم: یه نکته ای که من بهش رسیدم اینه که این آزمون دو حالت داره: یا شما سطح اولیه خوبی قبل آزمون دارین یا خیر. اگر سطحتون خوب باشه، خوندن و کار کردن همه منابع اصلی و مهم واقعا حتی 2 ماه هم کمتر طول میکشه. ببینین مثلا من منابع پیشنهادی که عزیزان در تاپیک چکیده مطالب برای GRE برای کسی که یک سال فرصت داره معرفی کرده بودن رو همشون رو عملا تو 2-3 ماه خوندم. تازه با روزی 3-4 ساعت. و واقعا خوندن همشون شاید فشرده کسی بخونه 1.5 ماهه هم تموم بشه. پس عملا تمام رمز و راز این آزمون همون سطح اولیه زبان هست. البته برای وربال منظورمه. کوانت داستانش جداست. اینی که میبینین میگن بشینین مقالات مجلات سایتهای خبری تحلیلی انگلیسی و چمیدنم رمان و داستان بخونین واقعا درسته ولی کار 2-3 ماه نیست. سطح زبانی که من قبل آزمون داشتم حاصل شاید تقریبا 10 سال بود. البته منظورم اصلا این نیست که الان ته دل شما رو خالی کنم که پس هر کی نمره بالا میخواد از 10 سال قبل برنامه ریزی کنه. اصلا منظورم این نیست. شما با پشتکار و پیگیری میتونین توی 6 ماه یا یکسال هم قدرت درک مطلبتون رو بالا ببرین و نمره خوبی هم بگیرین. ولی به هر حال این آزمون در اصل برای افراد نیتیو طراحی شده. یعنی اساسا یشفرض اینه که شما کاملا آشنا هستین به زبان و سطوح اولیه رو رد کردین. بنابراین اگر فکر میکنین سطح اولیه تون کافی نیست، حداقل از 6 ماه قبل آزمون پیگیر باشین و با متون متنوع انگلیسی زندگی کنین. کار کردن و تست زدن منابع اصلی به نظر من زیر 3 ماه کار داره.

وربال:

ویدئوهای مگوش، آفیشیال ای تی اس، وربال پرکتیس ای تی اس، منهتن 5 پوندی، تستهای مگوش، بیگ بوک، بخشی از 19 اکچوال تست.

غیر از بحث سطح اولیه زبان که گفتم، منابعی که من کار کردم اینا بودن: اول ویدئوهای مگوش رو دیدم و نوت برداشتم. ببعد کتاب آفیشیال ای تی اس رو شروع کردم و به دقت خوندم و تستهاش رو هم زدم. و در ادامه کتاب پرکتیس وربال ای تی اس رو زدم. البته سه ست تست آخرش رو نگهداشتم واسه روزهای آخر. بعدش کتاب منهتن 5 پوندی رو شروع کردم. تستهای این کتاب رو به صورت سکشن وربال در میاوردم و توی تایم میزدم. مثلا این کتاب 150 تا تست از هر نوع سوال Reading Comprehension، Text Completion و Sentence Equivalence داره. من میومدم مثل ده تا RC، شش تا TC و چهار تا SE برمیداشتم و یه سکشن وربال مثل آزمون اصلی درست میکردم و توی تایم 30 دقیقه میزدم. بعد از این کتاب، سراغ تست های مگوش رفتم و همه 580 تاش رو زدم. مگوش رو البته توی تایم نزدم و به ترتیب خودش سوالات رو جلو میرفتم. بیگ بوک رو هم همین حین شروع کردم و روزی 4 تا 8 ریدینگش رو میزدم. بیگ بوک رو هم توی تایم نزدم البته.

در مورد زمان بندی هم من اول همه سوالات جای خالی رو میزدم، چه TC و چه SE. سعی میکردم اینارو توی 10 دقیقه بزنم و 20 دقیقه هم بذارم واسه ریدینگ. حالا این نسبت کم و زیاد میشد ولی تکنیک من این بود.

در مورد این منابع بگم که همه اینها خوب هستن ولی در نهایت سبک سوالات خود ای تی اس فرق میکنه باهاشون. این رو کاملا متوجه میشین. ای کاش ای تی اس یک بانک سوالات منتشر میکرد. در هیچ منبعی به سوالات اصلی از کتابهای خود ای تی اس نزدیکتر نیست. منهتن و مگوش روی هم بیش از 1000 تست وربال داره ولی با این وجود باز هم توی سوالات ای تی اس ممکنه آدم گیر کنه. مثلا یک فرق واضح اینه که تاکید ای تی اس فقط روی درک مطلبه. شما همه لغات یک تست رو میدونین ولی واقعا عاجز میشین از رسیدن به جواب چون مفهوم جمله و اون حسی که جمله میخواد منتقل کنه رو نمیگیرین. و تفاوت بعدی اینه که سوالات ای تی اس شما گاهی اوقات واقعا بین دو گزینه کاملا میمونین که این رو من کمتر حس کردم توی منابع دیگه. معنی لغات در تستهای ای تی اس خیلی خیلی نزدیکن به هم. در حالیکه مثلا منهتن خیلی وقتها شما گزینه درست کاملا معنیس متمایزه و خلاصه تابلو هست که درسته! خلاصه بگم که سبک سوالات جدید یک مرحله فراتر رفته و شما دیگه با دونستن لغت هم اصلا تضمینی نیست بتونین درست بزنین. الان دیگه شما باید کاملا حس کنین که روح حاکم بر جمله و اون متن چیه و نویسنده چی رو میخواد القا کنه. تازه اونجاست که میتونین بیاین روی گزینه ها. بنابراین درک مطلب حرف اول و آخر رو میزنه. درک مطلب هم بوجود نمیاد الا با خوندن متون متنوع انگلیسی. تا میتونین متن زیاد بخونین تا انواع و اقسام ساختارهای جملات انگلیسی توی مغزتون بشینه. متنهای تحلیلی و نقد و بررسی زیاد بخونین. خیلی از متون سوالات مربوط به مثلا بررسی یا نقد یک نویسنده، کتاب یا شخصیت هستن. حین خوندن متن هم بهتره توی ذهنتون مثلا بررسی کنین که خب الان منظور از این پاراگراف چی بود یا مثلا سعی کنین درک کنین نویسنده چه حسی میخواد منتقل کنه و روح حاکم بر متن چیه.

خلاصه کلام: نمره بالای وربال = خوندن مداوم و زیاد متون متنوع انگلیسی مخصوصا متون تحلیلی و نقد و بررسی.

کوانت:

ویدئوهای مگوش، آفیشال ای تی اس، پرکتیس کوانت ای تی اس، منهتن 5 پوندی، تستهای مگوش.

من رشته ام مهندسی بود ولی وحشتناک بی دقت بودم. غلطهایی میزدم همیشه در حد اینکه 2 در 2 رو مینوشتم 5 و در اون لحظه متوجه هم نبودم. این دیگه چیزی بود که توی ذاتم بود و به تدریج فهمیدم که با این ایراد، در نهایت 165 میتونم بگیرم. در مورد منابع، ویدئوهای مگوش خوبن و اگر مبحثی یادتون رفته این ویدئوها رو ببینین و در واقع کلیه مباحث کوانت رو پوشش دادن و من هیچ تستی ندیدم که خارج از مباحث ویدئوهای مگوش باشه. کتاب 5 پوندی از نظر دسته بندی که کرده واقعا عالیه و تستهاش هم خوبه. مگوش هم تستهای قشنگی داره. منابع خود ای تی اس هم که دیگه موقع وربال گفتم که قابل مقایسه نیستن با هیچ منبعی.

اما ... دوستان سبک سوالات عوض شده! من یک هفته مونده به آزمون، امتحان جامع هر روز از خودم میگرفتم. تا قبل از پاورپرپ، همه چیز اوکی بود و منم مثل همیشه اکثر غلطهام همون بی دقتیها بود. اما پاورپرپ ها رو که زدم شوکه شدم! سوالات واقعا tricky تر شده بودن و شباهت چندانی به مخصوصا تستهای منهتن و مگوش نداشتن. البته قطعا سوال آسون هم داشت ولی برداشت من و حسی که از پاورپرپ ها بهم دست داد این بود که سبک سوالات عوض شده و حس جدیدی داشت برام سوالات. سوالات بیشتر حالت تست هوش داشتن تا صرف ریاضی. حسی که من گرفتم اینه که مثلا کتاب مهنتن، سوال "ریاضی" به شما ارائه میده. ولی این سوالاتی که در پاورپرپ و مخصوصا آزمون اصلی دیدم، دغدغه شون سنجش توانایی ریاضی شما نبود بلکه سنجش هوش و خلاقیت و منطق شماست. صورت سوالات در نگاه اول بسیار ساده و روشن ولی خب رسیدن به جواب، مخصوصا در مورد سوالات مقایسه ای، واقعا نیاز به هوش و منطق داشتن تا دانش ریاضی. نمیدونم تونستم منظورمو برسونم یا نه. توصیه من اینه که منابع مهم رو بزنین، ولی انتظار داشته باشین که در آزمون اصلی با سبک جدیدی روبرو بشین. بهترین کار اینه که پاورپرپ ها رو بارها کار کنین و کاملا مسلط بشین. اشتباه من این بود که دو تا پاورپرپ رو دو روز مونده به آزمون زدم. اگر میدونستم اینقدر سبک سوالات عوض شده، قطعا شاید از یک ماه زودتر میرفتم سراغشون.

البته بازم شاید من صلاحیت اظهار نظر نداشته باشم چون هیچ وقت ادعا نداشتم کوانت نقطه قوتمه. میدونستم گیر خواهم کرد توی این بخش. شاید من سطحم ضعیف بوده که فکر میکنم سبک سوالات عوض شده و چالشی تر شدن. شاید برای یه نفر دیگه سوالات پاورپرپ هم فرقی با سایر منابع نداشته باشن. اما چیزی که من دیدم، سبک سوالات عوض شده و بنده با زدن نزدیک 1200 تست منهتن و مگوش، کاملا توی پاورپرپ ها به چالش افتادم و برام جدید بود. ولی خب با همه این حرفها، بچه هایی که ریاضیشون قویه حتی همون 170 رو هم میتونن بگیرن.

من بیشتر این حرفها رو زدم که کاملا آماده باشین و بدونین دیگه اینطور نیست که هر کی رشته فنی بوده نمره 170 یا حتی 165 به بالاش تضمینه. به نظر من اصلا از این خبرا نیست دیگه. این بخش رو دست کم نگیرین که راحت ضربه میخورین.

ادامه در پست بعدی
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

لغت:

من 1100 رو موقع تافل مسلط بودم و البته پشیمونم که چرا بلافاصله بعدش لیستهای دیگه رو شروع نکردم. به هر حال من مگوش 1000، وربال ادونتیج، و بخشی از ورد اسمارت و منهتن اسنشال رو واسه این آزمون تقریبا مسلط بودم. توی اینا غیر از 1100، از همه بهتر مگوش بود و همون 300 تایی که ورد اسمارت خوندم. وربال ادونتیج خوبه ولی خیلی لغات بیخود و ancient داره که هیچ جا، تاکید میکنم هیچ جایی من ندیدمشون و کاربردی هم ازشون ندیدم. به نظر من کسی وقتش کمه وربال ادونتیج رو نخونه. لغات مهمش توی مگوش هست. لغت قاعدتا هر چی بیشتر بهتره ولی باز هم تاکید میکنم تاکید ای تی اس فقط و فقط الان روی قدرت درک مطلب و استدلال هست.

رایتینگ:

من سه هفته مونده به آزمون رایتینگ رو شروع کردم و اولین انشایی هم که نوشتم دیدم عینا مثل همون زمان تافل دارم مینویسم واسه همین دیدم دیگه سطحم همینه و خیلی تمرین نکردم. روز در میون یه ست رایتینگ توی تایم میزدم. متاسفانه وقت هم نشد موضوعات خود ای تی اس رو بررسی کنم. شدیدا توصیه میکنم از چند ماه قبل با فراغ خاطر بشینین و در مورد موضوعات ایده پردازی کنین. وقتی آدم میدونه سوال از این موضوعات میاد، خب چرا نشینه کار کنه روشون؟ در ضمن موضوعات خود سایت ای تی اس توشون تکراری داره. تو همین فروم دو تا پی دی اف دانلود کردم که تکراری ها رو حذف کرده بود و در نهایت 80 تا موضوع issue و 90 تا آرگیومنت مونده بود. در ضمن ویدئوهای مگوش و قسمت رایتینگ کتاب کرکینگ پرینستون رو هم خوندم. و مهمتر از اینا نمونه های خود کتاب ای تی اس هستن که نظر مصحح ها رو گذاشته. اونارو به دقت چند بار بخونین کاملا دستتون میاد چه انتظاری دارم مصححان ای تی اس از انشای شما و به چی نمره میدن. در کل نکته خاصی ندارم که بگم جز اینکه قسمت آرگیومنت رو واقعا میشه نمره خوب گرفت و آسونه. در مورد رایتینگ من توی پستم در تاپیک دیتابیس نمرات تافل مفصل نوشتم و دیگه اینجا تکرار نمیکنم.

آزمون آزمایشی:

من یک 10-12 روز مونده به آزمون، هر روز یک آزمون از خودم گرفتم. البته عموما به صورت شلخته، مثلا 3 تا سکشن میزدم سکشن چهارم میفتاد روز بعد! یا رایتیگ واسه یک آزمون مینوشتم واسه یکی نه. شما سعی کنین خیلی مرتب و هر آزمون رو با همه اجزاش راس ساعت شروع کنین و پشت سر هم بزنین.

آزمونهایی که زدم دو تای کتاب بارونز، دو تای سی دی بارونز، دو تای کتاب کرکینگ پرینستون، یک آزمون آنلاین رایگان سایت منهتن، دو تا آزمون آخر کتاب آفیشال، و دو تا پاورپرپ بودن. اون سه ست تمرینی آخر کتابهای وربال و کوانت پرکتیس ای تی اس رو هم به صورت یک آزمون زدمشون.

در مورد این آزمونها، دو تای کتاب بارونز مخصوصا کوانتش واقعا افتضاح و غیر استاندارد بودن. دو تای سی دی بارونز هم خیلی جالب نبود. کتاب کرکینگ خوب بود. آزمون آنلاین منهتن رو من خیلی خوشم اومد و خیلی راضی بودم و جالبه که نمره وربال 160 به من داد که با نمره اصلیم یکی شد. آزمون های کتاب آفیشال هم که نیازی به تاکید نداره. البته کوانت این دو آزمون شباهت جندانی با چیزی که من توی پاورپرپ ها و آزمون اصلی دیدم نداشت و خیلی آسون تر بودن در مجموع.

اما پاورپرپ واقعا دنیای دیگه ای بود. اولا از نظر شباهت به آزمون اصلی، نظیر نداره این آزمون! عملا آزمون اصلی که دادم ادامه همون دو تا پاورپرپ بود. چه از نظر ظاهر نرم افزار و حتی فونت ها و کلا همه چیز که 100 درصد عینا یکی هستن، چه از نظر سطح سوالات. وربال که کاملا همون سطح بود. کوانت آزمون اصلی هم شاید یه خورده سوالات tricky بیشتر داشت ولی سبک سوالات عینا یکی بود. نمره ای که من از پاورپرپ ها گرفتم اولی V 155 Q 164 و دومی V 160 Q 160 بود. دیگه خودتون ببینین چقدر دقیق نمره میده ! اشباه من رو نکنین که دو روز آخر این دو آزمون رو زدم و اینقدر وقت کم بود که نرسیدم حتی بررسی کنم غلطهام رو. این دو آزمون رو باید خیلی شیک کاملا بجوید و هضم کنید!

آزمون اصلی:

خب بازم تاکید میکنم سبک سوالات عوض شده. کوانت رو که گفتم. وربال هم همینطور. همونطور که گفتم، فقط پاورپرپ ها هستن که کاملا شبیه آزمون اصلی ان و حتی آزمون های آخر کتاب آفیشال هم شاید خیلی به درد نخورن دیگه و به نظر من باید ای تی اس آپدیتشون کنه. در ضمن کوانت من لانگ بود و خیلی هم به نظرم افتضاح دادم. هر سه سکشن وقت کم آوردم و سوال شانسی زدم چند تا. در هیچ آزمونی که از خودم گرفته بودم و تستهایی گه زده بودم مثل آزمون اصلی به چالش نیفتادم. برای همین تاکید میکنم سبک سوالات عوض شده و باید حواستون باشه. البته همچنان سوالاتی که خیلی آسون باشن هم هستن ها، شاید نصف بیشتر سوالات اینطوری باشن. ولی به هر حال من هر سکشن شاید 7-8 تا سوال واقعا پدرم در اومد و یا شانسی زدم یا دیگه با صرف وقت زیاد به جواب رسیدم. و بگم که قبل دیدن نمره با خودم گفتم نمره ام رفت زیر 160! ولی معجزه شد و 162 شدم، نمیدونم شاید اونایی که شانسی زدم همشون درست از آب دراومده! یا شاید اون ستی که از همه بدتر زدم همون ست آزمایشی بوده.

حرف آخر: به خودتون ایمان داشته باشین. مثلا میگم، پستهام رو اگه ببینین، همش دنبال این بودم که چیکار کنم بتونم وربال 150 بشم و سقفم این نمره بود، ولی به تدریج اعتماد به نفسم بیشتر شد و دیگه به زیر 160 راضی نبودم. متون انگلیسی در موضوعات متنوع خیلی بخونین. در مورد کوانت هم پاورپرپ ها رو کاملا بررسی کنین و با منابع رایج و مخصوصا سوالات قبلی خود ای تی اس مقایسه کنین تا دستتون بیاد سبک جدید سوالات به چه سمتی داره میره.

باز هم سوالی چیزی داشتین حتما بپرسین. اگر هم خوندن این پست براتون مفید بود، لطفا برای سلامتی مادر و پدرم دعا کنین.

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه

آپدیت دو پست قبلی:

وربال 160 (پرسنتایل 85)
    کوانت 162 (پرسنتایل 82)
    رایتینگ: 4.5 (پرسنتایل 82)

13 فوریه 2017 - سنتر آواتاک ارومیه (عالی بود)
    نمرم در حدی نیست که بخوام توصیه بکنم فقط خواستم بگم تمرین کم نتیجه ش نمره من خواهد شد! پس تا میتونید تمرین کنید و استرس خودتون سر جلسه امتحان رو کنترل کنید
    وربال 147
    کوانت 160
    رایتینگ هنوز نیومده
    منبع مورد استفاده: ویدئوهای مگوش، 1100، 100 لغت از 800 بارنز، Official Guide ETS
    زمان مطالعه (ناخالص): 1 ماه (خالص و مفید رو شاید بتونم بگم 2.5 یا 3 هفته)

نمونه W و S من ؛ تصحیح W و S در1 و 2
    ت.*.پ.*.و تا 49 ؛نحوه استفاده از نرم افزار جدید ت پ و
    آمادگی GRE
    "never give up" همین برای تازه واردین این مسیر توضیح کاملیه...

پیش فرض پاسخ : ( دیتابیسGRE ) با ذکر برنامه ریزی و کتابهای خوانده ش

سلام دوستان من امروز امیربهادر امتحان دادم و خیلی شرایطش برای جی ار ای عالی بود ،کارمندان با احترام و مهربانی برخورد می کردن و فردی که مراقب امتحان ما بود بسیار خوش اخلاق بود بین دو ست امتخان هم پذیرایی کردن نمرات من به ترتیب v 155 q 162 شد رایتم که نیومده هنوز کلا من برای جی ار ای خیلی بی نظم درس خوندم و اعتقاد دارم اگر یه برنامه منسجم باشه خیلی مفیده برای ریدینگ من شدیدا ارسی و بخصوص کتاب بیگ بوکو توصیه می کنم انقدر بیگ بوک سخته که قشنگ برای امتحان امادتون می کنه برای لغت هم از خیلی وقت پیش کم کم لغت می خوندم به ترتیب 1100 ورد اسمارت و 800 ، مدل خوندنم اینطوری بود مثلا 1100 میخوندم یه دفعه یه ماه هیچی دوباره از اول بخاطر همین دوره نکردنا و وقفه های زیاد یادم میرفت دوباره از اول یعنی منسجم نبود من چون این کتبو خونده بودم زیاد لغات ای تی اس برام جدید نبود برای وربال ویدیو های مگوش هم دیدم ولی ریدینگ قسمت argument منهتن بخاطر توضیحاش عالیه اون تیپ سوالاتیکه میگه کدوم گزینه argument قوی یا ضعیف می کنه کتابای وربال ای تی اس و افیشیال گاید هم خوندم یه ذره از اکچوال تست هم خوندم که بخاطر توصیه یکی از دوستان که گفتن هیچ منبعی تاییدش نمیکنه و اینکه پر از غلط بود گذاشتم کنار. فایل original original عالیه (اون فایلیکه رنگی شدرو بخونید ) سعی کنید اهسته و پیوسته بخونید من تا اخر تیر خوندم و لی در این بیست روز اخیر خیلی درگیر کارهای جانبی شدم برا همین مطالعم به خصوص در دوهفته اخر کم شد از طرفی نه امتحانو زود بدین نه دیر که مثل من خسته بشین وربال هم سر جلسه من اول به ترتیب سوالای tc و دوجای خالی و سه جای خالی , se , ریدینگای کوتاه و در نهایت بلندو زدم ، دوستان این اشتباهو نکنید که کلا سوالای سه جای خالی رو بذارین کنار چون ممکنه سوالای خیلی اسون بیاد مثلا امروز سوال سه جالی خالی ما اسون بود در عوض دوتا از tc تک جای خالی سخت بود برای ازمایشی هم منهتن 6 کتاب بارونز پرینستون هست که من سه تا از پرینستون زدم که اسون تر بود ولی برای تنظیم وقت عادت کردن به شرایط امتحان خوب هست ولی سطحش پایینه کتاب 6 بارونز اصلا اصلا وربالش خوب نیست کوانتش خوب بود برای منهتنم که من نزدم ، پاورپرپ یک من دفعه اول شدم v 159 q 163 یه بار دیگه هم چند وقت بعد زدم که نمراتم بالاتر شد پاورپرپ 2 هم q 163 v 157ولی بنظر خودم دلیل افت نمره امروز این بود که من دوهفته اخر بخصوص این دو سه روزه هیچی نخوندم از استرسو فکروخیال .. و اینکه من پرینستون یا پاورپرپ هم پشت سرهم نمیزدم وسطاش هی بلند میشدم مثلا پاورپرپ صبح وربال میزدم عصر کوانت . برای کوانت هم دوستان انقدر نمرات خوبی دارن که من خجالت میکشم چیزی بگم ولی برای رشته من این نمره عالیه رایت هم نیومده هنوز ولی در کلا من دوتا توصیه دارم بیگ بوک خیلی خیلی مهمه انقدر سخته که قشنگ ذهن ورزیده میشه و هم چنین ار سی و در نهایت حتما بعد چندوقت در زمان تست بزنید من اصلا زمان نگرفته بودم برا همین به مشکل خوردم از طرفی نمره وربال بسیار کم کم بالا میاد پس ناامید نشید یه جوری هم امتحان بدین که در اوج عملکردتون باشید و کم کم و با برنامه درس بخونید نه مثل من یه ماه بخونید دو هفته نخونید

در ادامه پست قبلی
    دوستان سلام من نمره رایتینگ هم اومد که 4 شدم اول اینکه من براش تمرین زیادی نداشتم چون رایت تافل 29 شده بودم و البته که حدود 4 ماه از تافلم گذشته بود اما رایت issue رو مثل قسمت independent تافل نوشتم کلا 5یا 6 پاراگراف ، پاراگراف مقدمه ، نتیجه گیری دوتا پاراگراف موافق و دوتا مخالف شاید هم دوتا پاراگراف مخالف و یک موافق. ببخشید دقیقش یادم نمونده تمپلیت خاصی برای issue نداشتم دوتا جمله برای مقدمه یه دونه برای بادی دوم و یه جمله برای نتیجه گیری. ویدیو مگوش هم برای رایتینگ دیدم که مخصوصا برای ارگیومنت عالی بود، نمونه رایت هم سه چهارتا برای هر کدوم خونده بودم و از فایل pedu هم سی صفحه اولشو برای issue و چند صفحه هم برای آرگیومنت ، کلا فک کنم طرفای 500 تا نوشتم برای هرکدوم که برای issueاحتمالا بیشتر شده برای ساپورت نظرمم هی مثال از کشور خودمون میزدم ، سرجلسه 4 تا اشکال پیدا کردم که سه تاشو خوب مسئلرو باز کردم ویکیش کمتر توضیح دادم یه تمپلیتم درست کرده بودم که از چندتا رایت چندتا تیکرو بهم چسبونده بودم یا پارافریز کردم برای رایت کلا یه دوتا رایت برای خودم نوشتم و بعدش رفتم نمونشو خوندم که اشکالی که سمپل گرفته چیه اشکالی که من گرفتم چیه ، دیگه ننوشتم تا هفته قبل امتحان که سه تا ست پرینستون زدم بدون هیچ تمپلیتی که نمراتم به ترتیب ازمون اول 3, 4 کل 3.5 ازمون دوم 3/4 کل 3.5 و ازمون پرینستون سوم که 4/4 و کل 4 شدم من اصلا تصحیح گرامری نکردم اون ازمونارو و فقط کامنت مصحح هارو خوندم که نوشته بود همیشه برای اشکالی که میگیری راه های بهبود ارایه بده و در رایت مثال واقعی بزن نه abstract که فک کنم سر امتحان اینارو رعایت کردم و نمرم بالا رفت و اینکه من کلا ساده مینویسم گرامر سخت اصلا بلد نیستم کلا گرامرم زیاد خوب نیست لغت هم که فک کنم کلا دوتا لغت سخت نوشتم سر رایت پس در تافل و جی ار ای نه گرامر سخت میخوان نه لغت سخت ساپورت مهمه ، در نهایت رایت راحت میاد بالا و اصلا نگران نباشید اگر رایتتون ضعیف یه ماه هر روز یکی بنویسید و با گرامرلی چک کنید جملات مشکوک در نت بزنید درستش میاد روی ساپورت اوردن کار کنید این که هی یه موضوعو بسط بدین من کلا ذهنم خلاقیت نداره و توانایی بسط دادن بالقوش ضعیفه ولی میبینید که با تمرین میشه درستش کرد،من در هربادی هم کلا یکی دو جمله می گفتم در مورد دلیل بعد میرفتم سرمثال و بسطو روی مثال انجام میدادم و من فک کنم مخصوصا در رایت دوم غلط های پسو پیش زدن حروف داشتم بخاطر سرعت تایپ کردن ,ولی نمیدونم در نمره اثر داشته یا نه البته دوستان لطفا از روی نظر یک فرد برنامه ریزی نکنید شاید فردی رایتش ضعیف باشه و نیاز به تمرین خیلی بیشتری داشته باشه تجربه های مختلفو بخونید و بعد با توجه به بک گراند خودتون بهترین زمان و روشو انتخاب کنید در نهایت بازم از دوستان که راهنمایی کردن تشکر می کنم امیدوارم همتون نمرات عالی بگیرید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)