صفحه 51 از 64 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 636

موضوع: ( دیتابیسGRE ) با ذکر برنامه ریزی و کتابهای خوانده شده

پیش فرض پاسخ : ( دیتابیسGRE ) با ذکر برنامه ریزی و کتابهای خوانده شده

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10123 نمایش پست ها
    اول که تبریک. ولی من از نمرات شما در شگفتم و کمی شک دارم (البته امیدوارم حمل به توهین نشه). چنین نمراتی در تارخ این سایت بی سابقه است و فکر کنم که دیگه هم تکرار نخواهد شد. میدانید که شما نمراتی رو نوشتید که تقریبا (بجز رایتینگ که اون هم بسیار بسیار خوب هست) تمام بچه های آمریکایی، بریتانیایی، استرالیایی، کانادایی، زردپوستان، هندی ها و دیگرانی که زبانشون از ما بسیار قوی تر هست رو جا گذاشتید.

به نظر من دو حالت داره: 1) شما نابغه ای کمیاب هستید. که در این صورت بسیار خوشحالم که شانس مکاتبه با شما رو داشتم. 2) این ارسال یک Spam هست.

باز هم امیدوارم به شما توهین نشه ولی من گزینه دوم رو محتمل تر میبینم.
    پرسنتیل وربالشون از "اردوان" کمتره. اون بنده خدا هم ادعا نبوغ نداشت. فقط دوسال وقت گذاشته بود که 10 ماهش تمام وقت و 14 ماهش پراکنده بود.
    البته در مورد mm_h نکته تحسین برانگیز هارمونی بالای نمره ایشونه. یعنی همه جانبه ایشون تونسته در بخشهای ریاضی، وربال و رایتینگ نمره رو بالا ببره. از این جهت نمرشون بسیار ارزشمنده.
    ویرایش توسط shadbasham1 : December 18th, 2012 در ساعت 02:34 PM

Junior Member

چند تا مترجم وجود داره و عناوینی مثلComplete Guide book ,sentences Only,reading only و ... در سایزهای مختلف. شما کدام مترجم را توصیه میکنید؟
    ممنون از راهنمایی شما.

به هر حال من هر جا احساس کنم، نکته ای به نظرم میرسه که
    اولا به عنوان تاپیک مرتبطه و دوما به برنامه ریزی بقیه کمک می کنه ، بیان می کنم. درخواست شما هم خارج از شمول مقررات فروم هستش. و پست هایی هم که به من یا بقیه حملات کلامی میکنید بی ربط به موضوعه.
    ازتباط کامنت قیلی من به برنامه ریزی بچه ها این بود که اصولا می خواستم مسیله نبوغ در کسب نمره GRE زیر سوال ببرم چون می تونه سقف هدف افراد برای نمره رو کراندار بکنه.کیس "اردوان" به خوبی نشون میداد که چگونه با صرف وقت زیاد میشه به نمرات واقعا بالا نزدیک شد.البته در مورد mm_h نکته تحسین برانگیز هارمونی بالای نمره ایشونه. یعنی همه جانبه ایشون تونسته در بخشهای ریاضی، وربال و رایتینگ نمره رو بالا ببره. از این جهت نمرشون بسیار ارزشمنده.
    ویرایش توسط siaavosh : December 18th, 2012 در ساعت 07:51 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

سلام.
    من 17 نوامبر امتحان دادم.
    v:148
    q:166
    w:3.5

من از نظر خودم پایه ی زبان خوبی داشتم اما خب همونطور که میدونین واسه gre چیزی بیشتر از پایه ی خوب نیازه و من فک میکنم آشنایی با تکنیک های خوندن سریع متن های سخت خیلی واسه موفقیت مهمه. من دقیقا واسه خوندن امتحان 5 هفته زمان داشتم و با توجه به اینکه دانشگاه هم میرفتم برای استفاده درست از زمانم وقتم رو روی 800 لغت بارونز گذاشتم و دو روز قبل امتحان تونستم کتاب رو تموم کنم. در این مدت هم واسه سنجش و مرور لغاتی که یاد گرفته بودم نمونه سوال های سایت magoosh ,

www.majortests.com قسمت های مربوط به Text completionو
    Sentence Equivalenceرو زدم و بدین ترتیب رو نوع سوالای مربوط به لغات تسلط پیدا میکردم و فکر میکنم نمره ای رو هم که به دست آوردم مربوط فقط به همین بخشا بود. در کل تجربه ای که من خیلی دیر به دست آوردم این بود که واقعا اگه به دنبال نمره خوبی هستید باید خیلی رو ریدینگ سرمایه گذاری کنین .من تنها با اکتفا به معلومات مربوط به آیلتسم با این بخش برخورد کردم و نتیجش این بود که با توجه به چند نمونه آزمونی که قبل امتحان اصلی زدم، فهمیدم به شدت با کمبود زمان مواجه هستم و اصلا تکنیکایی که بلدم به درد نمیخوره!!بنابراین تصمیم گرفتم که ریدینگ هایی رو که سوالات چند انتخابی دارند رو اصلا نخونم و شانسی پر کنم چون حتی اگه بخونین هم واقعا شانس از دست دادن سوالات با یک گزینه کم و زیاد زدن هست! اما سر جلسه آزمون حتی با حذف این بخشا بازم وقت کم آوردم که البته شاید هم بخاطر وسواسی بود که رو بخش لغات به خرج دادم و فکر میکردم چون این بخشو خوندم باید حتما همه سوالاشو جواب بدم!!
    در مورد کوانت هم بگم که من چون شنیده بودم ریاضیش آب خوردنه واقعا وقتی رو این بخش نذاشتم و تنها به یادگیری اصطلاحات مربوط به هندسه یا بخش آمارش اکتفا کردم که در این مورد سایتmagoosh یه پی دی اف خوب 30 صفحه ای داره که تقریبا تمام مباحث و اصطلاحات رو مرور میکنه.مختصر و مفید! اما واقعا در مورد جلسه آزمون بگم که واقعا با سختی سوالات غافلگیر شدم. بخشی سوالات مقایسه ایش واقعا یه جوری بود من تقریبا همه رو مجبور بودم روش وقت بذارم که یا عدد امتحان کنم یا یه شکلی بکشم...خلاصه نمیشد سریع و با استدلال از روشون رد شد، و کلی سر همین موضوع استرس گرفتم و یخ کرده بودم سر امتحان! خیلی بده که چیزی رو که فکر میکنین قراره آسونترین بخش امتحان باشه سختترینش براتون از آب دربیاد، چنین چیزی باعث میشه هول کنین! یکی از سوالات آماری بخشای بعد رو هم که اصلا متوجه نشدم، یه نمودار مربوط به زن و مرد بود که باید توش میدیدی تو چه سال هایی مردان جز 5 درصد زنانند یا از 5 درصد زن ها کمترند یا یه همچین چیزی!!!! من پیشنهادم اینه که واقعا دست کم نگیرین، خصوصا اگه رشتتون فنی نیست چون باوجود سادگی واقعا داشتن ذهن فعال ریاضی مهمه!
    در مورذ راینینگ هم واقعا نباید تنبلی کرد و باید نوشت! من روز قبل امتحان از هر بخش 5 نمونه رایتینگ نوشتم و بعد دقیقا تاپیکشو تو گوگل سرچ میکردم تا ببینم ملت چه جوری این موضوع رو نوشتن! و واقعا هم اگه تنبلی نمیکردم با این روش واقعا 4 4.5 میشدم. چون موضوعات که موجوده و نمونه های خیلی خوبی هم تو اینترنت واسه هر موضوع هست خصوصا تو سایت http://www.testpreppractice.net

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mm_h نمایش پست ها
    نمره‌های آزمون ۱۷ نوامبر من:
    Verbal:168
    Quantitative:169
    AW: 4.5

من رشته‌ی فنی بودم و پایه‌ی ریاضیم خوب بود. فقط سعیم این بود که برای کوان بی‌دقتی نکنم که دقیقا بعد از بیرون آمدن از جلسه فهمیدم یه سوال را سوتی دادم (به جای درصد افرادی که یه خاصیتی را ندارند درصد افرادی که اون خاصیت را دارند زدم! (یا برعکس) ) البته ۱۶۹ هم نمره‌ی خیلی خوبیه.

پایه‌ی زبانم هم خیلی قوی بود. اما دو تا نمونه سوال وربالی که هفته‌ی قبل از امتحان زدم نمرم پایینتر شد (۱۶۱ و ۱۶۳). یکی دو روز مانده به امتحان یه سری لغاتی که از قبل خونده بودم را مرور کردم و سعی هم کردم سر جلسه بیشتر دقت کنم (یه مقدار هم احتمالا روز خوبم بوده اون روز. فک می‌کنم توانم در حد ۱۶۶ باشه - هرچند از ۱۷۰ گرفتن هم ناامید نبودم!). یه کتاب لغتی که ازش استفاده کردم و شب امتحان هم همه‌ی لغاتی از اون که بلد نبودم را در عرض چند ساعت خوندم (که تعدادشون خیلی هم کم نبود!) کتاب Word Smart بود. یه صفحه روی وب شامل ۳۶۶ لغت هم هست به اسم A year's worth of words: a popup lexicon که لیست خوبیه و اشتراک بالایی با خیلی از لیستهای مشهور داره (مثلا حدود دو سومش توی ۱۱۰۰ هست) و برای کسی که بخواد برای یاد گرفتن یه لیست نه چندان بلند وقت بگذاره انتخاب نسبتا خوبیه (نمی‌گم فوق‌العاده هست). یه کتاب لغت دیگه که قبلا خونده بودم و بهش علاقه دارم Merriam Webster's Vocabulary Builder هست که برای یادگیری ریشه‌ها کتاب خوبیه هرچند درصد کلمات کم‌کاربرد توش بیشتر از سایر vocabulary builderها هست. البته پر واضحه و بارها هم گفته شده که برای وربال حفظ کردن لغت به تنهایی کافی نیست و باید زیاد متن خوند.

برای رایتینگ هم سه بار در چند روز منتهی به امتحان تمرین کردم که اگر بیشتر تمرین کرده بودم احتمالا می‌تونستم نمره‌ی بالاتری بگیرم (البته چون می‌خواستم حداقل ۴.۵ را بگیرم و روز امتحان بدتر از حد انتظارم نوشته بودم الان کاملا راضیم). طبعا خوندن متن کلا به شکل‌گیری ساختار زبان در ذهن کمک می‌کنه و علاوه بر وربال به نوشتن هم بسیار کمک می‌کنه. اما برای رایتینگ جی.آر.ای قطعا تمرین، بسیار لازم و موثره (چون مسئله صرف زبان نیست و توانایی تحلیل و انسجام مطلب نوشته شده مهمه) و به همین دلیله که گاهی افرادی که نمره‌ی وربال خیلی بالایی ندارند نمره‌ی آنالیتیکالشون در حد یا بالاتر از بعضی کسایی می‌شه که نمره‌ی وربال خیلی بهتری گرفتن.
    من خیلی با نمونه نوشته‌هایی که برای هر نمره از ۱ تا ۶ برای امتحانهایی که توی GRE Practice Book و Official Guide to the GRE بود حال کردم. به نظرم نوشتن یه موضوع و مقایسه‌ی متنی که آدم خودش نوشته با این متنا خیلی مفیده. از متنای با نمره‌ی ۵ و ۶ کلی چیز می‌شه یاد گرفت.

من جدا تبريك ميگم. شاهكاركرديد . فقط يه سوال كه خيلي فكر منو به خودش مشغول كرد نمره ي عجيب وربال شما اصلا نبودا . اين بود كه چي شد تصميم گرفتيد روز اعلان نتايج عضو بشيد و چرا تصميم گرفتيد اولين پستتون همچين چيزي باشه اونم گزارش نمره ي سخت ترين آزمون زبان بشريت اونم با همچين نمرات ما فوق ذهن بشريت؟اردوان كه دوستان ميگن بنده خدا مدتها فعال بودن و بسيار به دوستان كمك كردند و در اين فاروم ناشناخته نيستند.به هر حال شايد يهو با اين فاروم آشنا شديد خواستيد ما رو به آينده اميدوار كنيد.آهان يه نكته هم كه خيلي به چشمم خورد ضعف شديد شما در رايتينگه. با اين وربال شما حداقل 5.5 و راحت ميگرفتيد. شايدم اونا كه نمره دادن يادشون نبوده بارم از 6 است و اشتباه كردن . بازم شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    من جدا تبريك ميگم. شاهكاركرديد . فقط يه سوال كه خيلي فكر منو به خودش مشغول كرد نمره ي عجيب وربال شما اصلا نبودا . اين بود كه چي شد تصميم گرفتيد روز اعلان نتايج عضو بشيد و چرا تصميم گرفتيد اولين پستتون همچين چيزي باشه اونم گزارش نمره ي سخت ترين آزمون زبان بشريت اونم با همچين نمرات ما فوق ذهن بشريت؟اردوان كه دوستان ميگن بنده خدا مدتها فعال بودن و بسيار به دوستان كمك كردند و در اين فاروم ناشناخته نيستند.به هر حال شايد يهو با اين فاروم آشنا شديد خواستيد ما رو به آينده اميدوار كنيد.آهان يه نكته هم كه خيلي به چشمم خورد ضعف شديد شما در رايتينگه. با اين وربال شما حداقل 5.5 و راحت ميگرفتيد. شايدم اونا كه نمره دادن يادشون نبوده بارم از 6 است و اشتباه كردن . بازم شادزي
    از تبریکتون متشکرم. راستش من با این سایت پنج شش ماهی بود که آشنا بودم و بارها بهش سر زده بودم و استفاده هم کردم. البته عمدتا در مورد مسائل مربوط به پذیرش و نه آماده شدن برای جی.آر.ای. یه بار هم که می‌خواستم یه چیزی دانلود کنم یه اکانت هم ساختم (هر چند هیچ پستی باهاش نکردم). منتها چون توی آی‌دیم اسمم بود و به دلایلی می‌خواستم ناشناستر باشم یه آی دی جدید ساختم.
    البته الان ظاهرا به نظر می‌رسه که شاید زدن اون پست خیلی هم تصمیم درستی نبوده. ظاهرا بعضیا انتظار دارند که نمره‌ها از یه حدی بیشتر نباشه و اگر باشه پست را حمل بر اسپم بودن می‌کنند. من رسما گفته بودم که پایه‌ی زبانم خیلی قوی بوده و سه چار سال پیش هم که تافل کاغذی داده بودم و ۶۶۷ شده بودم به بعضی از دوستان که می‌گفتم باور نمی‌کردند و می‌گفتند راستشو بگو.
    به قول شما شاید رایتینگم هم به نسبت ضعیف باشه ولی همون طوری که اصلا تعبیر عجیب غریب «نابغه بودن» در مورد نمره‌ی وربال که بعضیا مطرح کردند را قبول ندارم، تعبیر «ضعف شدید» شما در مورد رایتینگ را هم قبول ندارم. و معتقدم با یخورده تمرین بیشتر می‌تونستم نمره‌ی بیشتری بگیرم (و همونطور که گفتم الان هم راضی هستم). لیسنینگم هم به نسبت ریدینگم ضعیفتره و توی تافل کاغذی هم تمام نمره‌ای که از دست دادم از لیسنینگ بود. (البته رایتینگ تافل هم ۴.۵ شدم! احتمالا اینو اگه تو پست قبلی گفته بودم می‌گفتید ضعف بسیار بسیار شدید )
    به هر حال ممنون و موفق باشید.

پی‌نوشت: لحظه‌ای که می‌خواستم این پاسخ را ارسال کنم یک پیغام خصوصی توهین‌آمیز هم دریافت کردم تا به توهینهای عمومیشون اضافه بشه. واقعا مایه‌ی تاسفه که همچین جوی وجود داشته باشه که کسی که احیانا موفقیت درخشانی هم به دست میاره بترسه که چیزی بگه مبادا مورد حمله قرار بگیره. به هر حال امیدوارم مدیران جلوی به وجود اومدن جو مسموم را بگیرند و با کاربرانی که به دیگران اهانت می‌کنند برخورد کنند. من فقط می‌تونم بگم متاسفم و اینکه اندوهگین شدم.

Global Moderator

Simon آواتار ها

از تبریکتون متشکرم. راستش من با این سایت پنج شش ماهی بود که آشنا بودم و بارها بهش سر زده بودم و استفاده هم کردم. البته عمدتا در مورد مسائل مربوط به پذیرش و نه آماده شدن برای جی.آر.ای. یه بار هم که می‌خواستم یه چیزی دانلود کنم یه اکانت هم ساختم (هر چند هیچ پستی باهاش نکردم). منتها چون توی آی‌دیم اسمم بود و به دلایلی می‌خواستم ناشناستر باشم یه آی دی جدید ساختم.
    البته الان ظاهرا به نظر می‌رسه که شاید زدن اون پست خیلی هم تصمیم درستی نبوده. ظاهرا بعضیا انتظار دارند که نمره‌ها از یه حدی بیشتر نباشه و اگر باشه پست را حمل بر اسپم بودن می‌کنند. من رسما گفته بودم که پایه‌ی زبانم خیلی قوی بوده و سه چار سال پیش هم که تافل کاغذی داده بودم و ۶۶۷ شده بودم به بعضی از دوستان که می‌گفتم باور نمی‌کردند و می‌گفتند راستشو بگو.
    به قول شما شاید رایتینگم هم به نسبت ضعیف باشه ولی همون طوری که اصلا تعبیر عجیب غریب «نابغه بودن» در مورد نمره‌ی وربال که بعضیا مطرح کردند را قبول ندارم، تعبیر «ضعف شدید» شما در مورد رایتینگ را هم قبول ندارم. و معتقدم با یخورده تمرین بیشتر می‌تونستم نمره‌ی بیشتری بگیرم (و همونطور که گفتم الان هم راضی هستم). لیسنینگم هم به نسبت ریدینگم ضعیفتره و توی تافل کاغذی هم تمام نمره‌ای که از دست دادم از لیسنینگ بود. (البته رایتینگ تافل هم ۴.۵ شدم! احتمالا اینو اگه تو پست قبلی گفته بودم می‌گفتید ضعف بسیار بسیار شدید )
    به هر حال ممنون و موفق باشید.

پی‌نوشت: لحظه‌ای که می‌خواستم این پاسخ را ارسال کنم یک پیغام خصوصی توهین‌آمیز هم دریافت کردم تا به توهینهای عمومیشون اضافه بشه. واقعا مایه‌ی تاسفه که همچین جوی وجود داشته باشه که کسی که احیانا موفقیت درخشانی هم به دست میاره بترسه که چیزی بگه مبادا مورد حمله قرار بگیره. به هر حال امیدوارم مدیران جلوی به وجود اومدن جو مسموم را بگیرند و با کاربرانی که به دیگران اهانت می‌کنند برخورد کنند. من فقط می‌تونم بگم متاسفم و اینکه اندوهگین شدم.
    دوست خوب كسي به شما توهين نكرده اينجا . همه تعجبشون رو مطرح كردند. ضمنا نميدونم كي براي شما ايميل توهين آميز فرستاده. كنارش گزينه ايي هست كه ميتونيد ايمل رو براي مديران ارسال كنيد تا بچشم ببينند كي بوده كه تحمل بحث سازنده رو نداشته. من نمره ي رايتينگ رو در مقايسه با بقيه ي قسمتها گفتم نه در مقايسه با نمره ي دوستان ايراني كه شما قابل قياس با ايراني ها نيستيد مگر چند موردي استثنا كه اونها هم سالها تلاش كردند و استثنا شدند. ولي حتما به ما حق ميديد كه يكباره ظهور كنيد و نويد نمره ي 337 رو بديد خوب خيلي دور از ذهنه نه؟شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط simon نمایش پست ها
    دوست خوب كسي به شما توهين نكرده اينجا . همه تعجبشون رو مطرح كردند. ضمنا نميدونم كي براي شما ايميل توهين آميز فرستاده. كنارش گزينه ايي هست كه ميتونيد ايمل رو براي مديران ارسال كنيد تا بچشم ببينند كي بوده كه تحمل بحث سازنده رو نداشته. من نمره ي رايتينگ رو در مقايسه با بقيه ي قسمتها گفتم نه در مقايسه با نمره ي دوستان ايراني كه شما قابل قياس با ايراني ها نيستيد مگر چند موردي استثنا كه اونها هم سالها تلاش كردند و استثنا شدند. ولي حتما به ما حق ميديد كه يكباره ظهور كنيد و نويد نمره ي 337 رو بديد خوب خيلي دور از ذهنه نه؟شادزي
    من پیغام خصوصی را ریپورت کردم.
    در مورد نمره هم چیزی که می‌تونستم بگم را گفتم. و چیز جدیدی هم ندارم که به بحث قبلی اضافه کنم.

فقط یه نکته که یادم رفت بگم این بود که یه استفاده‌ی مهمی که از این سایت کردم به دست آوردن اطلاعات در مورد شرایط سنتر اصفهان و سازمان سنجش بود که اطلاعات مفیدی بود و باعث شد من برم اصفهان امتحان بدم.

Junior Member

من در مورد تجربیاتم در مورد یادگیری زبان حدود ۶ ماه پیش یه مطلبی در یه فروم نوشته بودم و لینکشو به یکی از دوستان در پیغام خصوصی دادم، و با اینکه در ابتدا لزومی ندیدم که لینکشو بگذارم الان می‌گذارم:
    http://www.manesht.ir/forum/showthread.php?tid=7135
    ادمین و مدیر ارشد اون سایت من را می‌شناسند (ادمین سایت از دوستان نزدیک بنده است).
    اگر به پست نگاه کنید می‌بینید که اولین جملش اینه: «برای اینکه بشه گفت یه نفر زبان بلده باید ساختار زبان تو ذهنش جا افتاده بشه.» همون عبارت «ساختار زبان در ذهن» که جنابعالی فکر کردید من از شما کپ زدم!!! (کلا توی اون متن بیش از ده بار از کلمه‌ی ساختار استفاده شده).

والسلام علی من اتبع الهدی
    ویرایش توسط siaavosh : December 19th, 2012 در ساعت 01:26 AM دلیل: حذف کردن موارد غیر ضروری

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نمره‌های آزمون ۱۷ نوامبر من:
    Verbal:168
    Quantitative:169
    AW: 4.5

من رشته‌ی فنی بودم و پایه‌ی ریاضیم خوب بود. فقط سعیم این بود که برای کوان بی‌دقتی نکنم که دقیقا بعد از بیرون آمدن از جلسه فهمیدم یه سوال را سوتی دادم (به جای درصد افرادی که یه خاصیتی را ندارند درصد افرادی که اون خاصیت را دارند زدم! (یا برعکس) ) البته ۱۶۹ هم نمره‌ی خیلی خوبیه.

پایه‌ی زبانم هم خیلی قوی بود. اما دو تا نمونه سوال وربالی که هفته‌ی قبل از امتحان زدم نمرم پایینتر شد (۱۶۱ و ۱۶۳). یکی دو روز مانده به امتحان یه سری لغاتی که از قبل خونده بودم را مرور کردم و سعی هم کردم سر جلسه بیشتر دقت کنم (یه مقدار هم احتمالا روز خوبم بوده اون روز. فک می‌کنم توانم در حد ۱۶۶ باشه - هرچند از ۱۷۰ گرفتن هم ناامید نبودم!). یه کتاب لغتی که ازش استفاده کردم و شب امتحان هم همه‌ی لغاتی از اون که بلد نبودم را در عرض چند ساعت خوندم (که تعدادشون خیلی هم کم نبود!) کتاب Word Smart بود. یه صفحه روی وب شامل ۳۶۶ لغت هم هست به اسم A year's worth of words: a popup lexicon که لیست خوبیه و اشتراک بالایی با خیلی از لیستهای مشهور داره (مثلا حدود دو سومش توی ۱۱۰۰ هست) و برای کسی که بخواد برای یاد گرفتن یه لیست نه چندان بلند وقت بگذاره انتخاب نسبتا خوبیه (نمی‌گم فوق‌العاده هست). یه کتاب لغت دیگه که قبلا خونده بودم و بهش علاقه دارم Merriam Webster's Vocabulary Builder هست که برای یادگیری ریشه‌ها کتاب خوبیه هرچند درصد کلمات کم‌کاربرد توش بیشتر از سایر vocabulary builderها هست. البته پر واضحه و بارها هم گفته شده که برای وربال حفظ کردن لغت به تنهایی کافی نیست و باید زیاد متن خوند.

برای رایتینگ هم سه بار در چند روز منتهی به امتحان تمرین کردم که اگر بیشتر تمرین کرده بودم احتمالا می‌تونستم نمره‌ی بالاتری بگیرم (البته چون می‌خواستم حداقل ۴.۵ را بگیرم و روز امتحان بدتر از حد انتظارم نوشته بودم الان کاملا راضیم). طبعا خوندن متن کلا به شکل‌گیری ساختار زبان در ذهن کمک می‌کنه و علاوه بر وربال به نوشتن هم بسیار کمک می‌کنه. اما برای رایتینگ جی.آر.ای قطعا تمرین، بسیار لازم و موثره (چون مسئله صرف زبان نیست و توانایی تحلیل و انسجام مطلب نوشته شده مهمه) و به همین دلیله که گاهی افرادی که نمره‌ی وربال خیلی بالایی ندارند نمره‌ی آنالیتیکالشون در حد یا بالاتر از بعضی کسایی می‌شه که نمره‌ی وربال خیلی بهتری گرفتن.
    من خیلی با نمونه نوشته‌هایی که برای هر نمره از ۱ تا ۶ برای امتحانهایی که توی GRE Practice Book و Official Guide to the GRE بود حال کردم. به نظرم نوشتن یه موضوع و مقایسه‌ی متنی که آدم خودش نوشته با این متنا خیلی مفیده. از متنای با نمره‌ی ۵ و ۶ کلی چیز می‌شه یاد گرفت.
    ضمن عرض تبریک و خسته نباشید و یک دستمریزاد جانانه، آیا برای بخش ریدینگ ها از تکنیک خاصی استفاده میکردید؟ و بطور تقریبی زمان بندی خاصی برای هر تست و یا خوندن متن ها داشتین؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)