صفحه 54 از 64 نخستنخست ... 44445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 636

موضوع: ( دیتابیسGRE ) با ذکر برنامه ریزی و کتابهای خوانده شده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-Azad Central Tehran

پیش فرض پاسخ : ( دیتابیسGRE ) با ذکر برنامه ریزی و کتابهای خوانده شده

آزمون 20 اکتبر
    Q161//V151//A.W 3.5
    منابع وربال:
    800
    Barrons Verbal Workbook
    Verbal Advantage
    Manhattan 7th

منبع Quant:
    Barrons

Junior Member dri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی

2/09/2013
    سازمان سنجش
    Verbal 151 49%
    Quant 160 81%
    AW 3.0 11%

کلا زیاد از نمره هام راضی نبودم. زبانم خیلی خوبه (TOEFL ibt 109, IELTS 7.0 ) ولی در کل یک ماه مطالعه داشتم. کتاب ETS رو خوندم + kaplan premier+GRE for dummies و چندتا آزمون بارونز و یه 10 درسی از 1100 .نمره پایینم رو به خاطر نخوندن موضوعات writing از سایت ets و عدم تسلط به همه لغات 1100 می دونم.

Member

Verbal 151
    Quant 165
    AW 4

آزمون 20 اکتبر پارسال. خیلی ها میپرسن که AW چطوری 4 گرفتی چون تو کاغذی 4 نمیدن. بهتره بگم که خیلی وقت گذاشتم و انقدر کار کرده بودم که یکی ازتسک ها ی سره امتحان رو قبلا دیده بودم. ولی فایده نداره رو AW وقت بذارین. ا

Junior Member

July 25, Computer Based
    V 154
    Q 165

Official guide to the GRE
    GRE verbal workbook Barron's
    GRE practice tests Barron's

سلام دوستان عزیز،
    V=148
    Q=?
    W=?
    با اجازتون فقط نمره وربال رو میگم و به دلایل امنیتی از گفتن نمره کوانت و رایت پرهیز میکنم هر چند کوانت رو وحشتناک کم شدم.
    این چیزهایی که در زیر مینویسم رو بعد امتحان برای یکی از دوستان گلم نوشتم و حیفم اومد که به صورت عمومی در حال حاضر که خیلی از بچه ها برای امتحان مهر آماده میشن توی فروم نذارم چون با خودم گفتم شاید حتی برای یک نفر یه نکتش مفید واقع بشه، ایشالا، ماشالا.

فقط اول کار عرض کنم که اینقدر اینجا دوستان گلمون نمره های کهکشانی میارند که نمره من هیچی نیست، بنابراین این صحبتها رو فقط به عنوان چیزی که خودم تجربه کردم میزارم و دوست دارم فقط به عنوان تجربه شخصی یه نفر تلقی بشن نه بیشتر، فقط اگه چیز بدرد بخوری توش بود میشه استفاده کرد.

بر اساس تجربه کمم سه تا نکته در روز امتحان واسه وربال و کل امتحان نقش اساسی رو دارند(راجع به کوان اصلا صحبتی نمیکنم):

1- تایمینگ
    2- دایره لغت
    3- ریدینگ

تایمینگ:

به نظرم مهمترین فاکتوری که باید روش کار بشه این قسمته. باید بدونیم چطوری به سوالات جواب بدیم، یعنی به چه شیوه ای به سوالات جواب بدیم بهینه ترین شکل اون هست. در واقع هر کسی خودش باید به این نتیجه برسه که چه روشی براش بهتر جواب میده. برای اینکه منظورمو خوب برسونم ابتدا سعی میکنم راجع به انواع سوالات بخش وربال صحبت کنم و بعد روشی که خودم انتخاب کردم. اگه ابتدا انواع سوالات بخش رو بگم دیگه بهتر دستتون میاد چرا تایمینگ اینقدر مهمه و چه روشی برای شما بهتر است.
    سوالات وربال به دو بخش ریدینگ و جاخالی تقسیم میشند:

ریدینگ:

1- سوالات 5 گزینه ای که یکیش درسته

2- سوالات 3 گزینه ای که به 7 شکل متفاوت میتونه درست باشه

3- سوال لغت. که میگه معنی فلان کلمه در متن چی میشه، مثله سوال لغت تافل ولی یه لول بالاتر چون در تافل بدون خوندن متن فقط به کلمه نگاه کنین و برین سراغ گزینه ها میتونین جواب درست رو بزنین چون بقیه گزینه ها معنیشون کلا پرت از اونی که جواب هست، هست. ولی در جی ار ای براستی باید متن رو بفهمیم و معنی کلمه رو درست تشخیص بدیم چون معانی متفاوت اون کلمه در گزینه ها همه آورده میشند و گزینه پرت خیلی کمه. برای مثال کلمه coinage رو در کتاب ای تی اس official guide نگاه کنین( PRACTICE TEST 1 و SECTION 3 و سوال 3 اونو) که گفته در متن معنیش چی میشه. من این سوال و همین کلمه رو در تافلم دیده بودم. اما حالا تفاوتشونو ببینین: در جی ار ای از پنج گزینه دو گزینش currency و creation هست، ولی در تافل از چهار گزینه فقط گزینه creation وجود داشت و سه گزینه دیگه کاملا پرت بودند. بهتر میدونی که هر دو کلمه معنی coinage هستند ولی در جی ار ای creation معنی ای بود که به متن میخورد. خلاصه کلام اینکه اگه این سوالات رو دیدین حتما با توجه به متن معنی رو تشخیص بدین نه بر اساس دانش قبلی و از بیرونتون.

4- سوالاتی که میگه کدام قسمت متن راجع به فلان قضیه صحبت کرده که شما باید روی اون قسمت متن کلیک کنید وهمه اون جمله هایلایت میشه (این سوال فقط در فرم کامپیوتری هست ولی در پیپر سه سوال بالا هستند)
    خب حالا ریدینگها خودشون به دو فرم ریدینگ کوتاه و ریدینگ بلند میان. که معمولا برای کل امتحان فقط یک سکشن رو یک ریدینگ بلند میخوریم. من از بدشانسی هم سکشن یک و هم سکشن دو ریدینگ بلند خوردم. ریدینگهای بلند بین سه تا چهار سوال ازشون میاد و ریدینگهای کوتاه بین یک تا دو سوال ازشون میاد.

در کامپیوتر بیس 20 سوال از 40 سوال بخش وربال از سوالات ریدینگ هست.

در پیپر بیس 25 سوال از 50 سوال بخش وربال از سوالات ریدینگ هستند.
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

جاخالی:

Sentence Equivalence:
    این سوال به این شکل میاد که شش گزینه میدند که دو تاشونو باید انتخاب کنیم که با گذاشتن هر کدوم در جمله مفهوم جمله تغییر نکنه.
    این سوالات در کامپیوتر بیس 4 تا واسه هر سکشن میاد و مجموعا 8 سوال از 40 سوال بخش وربال از این نوع سوالات هست.
    این سوالات در پیپر بیس کلا از 50 سوال بخش وربال، 9 سوال ازشون میان. یک سکشن 4 سواله و یک سکشن 5 سواله. البته معلوم نیست که سکشن یک 5 سواله هست یا دو، ولی صد در صد 9 سوال از کل 50 سوال بخش وربال پیپر بیس از این دست هستند.

Text Completion:

این سوال به سه شکل یک جاخالی، دو جاخالی و سه جاخالی میاد.
    در کامپیوتر بیس به دو فرم تعداد این سوالات در هر سکشن ( نه در دو سکشن) هست:

2:2:2 (دو سوال یک جاخالی، دو سوال دو جاخالی و دو سوال سه جاخالی)
    3:2:1 (سه سوال یک جاخالی، دو سوال دو جاخالی و یک سوال سه جاخالی)
    معمولا فرم 3:2:1 رایج تر هست. ولی از شانس ما فرم 2:2:2 برای من اومد یعنی در هر سکشن دو تا سوال سه جاخالی که از سخت ترین و وقتگیر ترین سوالات هستند برام اومد و در کل بخش وربال از 40 سوال 4 تا سوال رو این نوع سوال سه جاخالی برای من اومد.
    یعنی از کل 40 سوال بخش وربال 12 سوال رو این بخش تشکیل میدهند.

در پیپر بیس، از بین 50 سوال بخش وربال 16 سوال رو این نوع سوالات تشکیل میدهند و به دو فرم در کل بخش وربال(نه در هر سکشن) میان:
    7:6:3 (7سوال یک جاخالی، 6 سوال دو جاخالی و سه سوال سه جاخالی)
    6:6:4 (6 سوال یک جاخالی، 6 سوال دو جا خالی و چهار سوال سه جاخالی)

خب حالا بزارین یه جمع بندی برای پیپر بیس کنیم چون امتحان اکثر بچه ها پیپر هستش:
    50 سوال وربال در پیپر به این شکل هست:
    25 سوال ریدینگ
    25 سوال جاخالی (که از این 25 سوال جاخالی 9 سوالش Sentence Equivalence هست و 16 سوالش Text Completion)

خب حالا این همه رو گفتیم که برسیم سر این قضیه که در وربال مهمترین چیزی که حکم طلا رو داره وقت هست. یعنی من به شخصه فهمیده بودم که نمیرسم همه سوالات وربال رو بخونم تا اینکه چه برسه جوابشونو انتخاب کنم. پس باید یه روشی برای جواب دادن انتخاب میکردم که روی سوالاتی که ازشون معمولا نمره ای نمیگیرم وقت تلف نکنم و وقت اونها رو save کنم برای سوالهای دیگه. مثلا سوالات text completion از نوع سه جاخالیش رو در 99 درصد موارد غلط میزدم. چون اگه دو تا رو درست انتخاب کنیم و یکی رو اشتباه انتخاب کنیم هیچ نمره ای در این سوال نمیگیریم. این نوع سوالات یه چیزی در حدود سه دقیقه هر سوالش ازم وقت میگرفت. چون دایره لغت خیلی خوبی نداشتم و میومدم گزینه ها رو با به کارگیری etymology تشخیص بدم که فلان کلمه ممکنه معنیش چی باشه و ریشش به چی برمیگرده که کل این پروسه به وقت گیر تر شدن این نوع سوال بیشتر کمک میکرد و سر آخر هم اگه یکی از سه گزینه رو اشتباه میزدم کل سوال غلط میشد و این یعنی گذاشتن سه چهار دقیقه وقت واسه هیچ و پوچ. به همین دلیل قبل رفتن سر جلسه تصمیم گرفته بودم که این سوالات رو شانسی بزنم و همونطور که میدونین احتمال درست دراومدنش یک بیست هفتم هست یعنی همون صفر!!! من روی درست در اومدنشون اصلا حساب باز نکردم بلکه روی save وقت اونها و تخصیص وقتشون رو ریدینگها و با دقت بیشتر خوندن ریدینگها که بهتر توشون عمل میکردم حساب باز کردم. در واقع من ریدینگها رو بهتر از همه و بعدش sentence equivalence رو بهتر و بعدش یک جاخالی و بعدش دو جاخالی رو بهتر میزدم. پس وقت بیشترم رو روی ریدینگ و بعد روی sentence equivalence و بعدش یک جاخالی میزاشتم و اگه وقت میموند روی دو جاخالی میرفتم، ولی هیچ وقت برام وقت نمیموند که سراغ سه جاخالی برم.
    فقط یه مشکلی وجود داره اونم اینه که ریدینگ طولانی لامصب خیلی وقت گیر هست و تازه سوالاتش هم کمن. یعنی شما یک ریدینگ کوتاه میخونی و دو سوال داره. ولی این ریدینگ به این طولانی ای که خودش 15 دقیقه وقت میگیره فقط سه یا حداکثر چهار سوال داره. تازه خدا نکنه که یکی یا دو تا از چهار سوال این ریدینگ طولانی از سوالات سه گزینه ای که به 7 روش مختلف میتونه درست باشه بیاد، چون این نوع سوالات هر سه گزینش میتونه درست باشه و بنابراین باید خیلی دقیق متن خونده بشه و مشکل بعدی اینه که باید یاد آدم هم بمونه که چی خونده. چون مثله تافل نیست که فقط یه پاراگراف رو هدف قرار بده و ازش سوال بده و سوال کل متن رو درگیر میکنه. بنابراین اگه یکی از گزینه های این سوال سه گزینه ای مربوط به 5-6 خط اول باشه و ما بعد خوندن حدود بیست و خردی خط (حالا یا کمتر یا بیشتر) ریز مطالب و مفهوم خطوط اوایل رو کمی هم فراموش کنیم یه اتفاقی میفته به نام دو دل شدن در انتخاب اینکه فلان گزینه هم میتونه درست باشه و فلان گزینه هم میتونه. و این یعنی افتادن توی تله ای تی اس، و این تله اسمش وسوسه شما و وقت تلف شدن هست و از دست دادن یک سوال راحتی که در اواخر اون سکشن و بعد این ریدینگ طولانی ممکنه وجود داشته باشه وما میتونیم درست بزنیم.

اگه دوباره بخوام امتحان بدم میام از لحاظ دسته بندی اهمیتی ای که کرده بودم جای ریدینگ طولانی رو از لحاظ اهمیت میبردم آخر آخر همه. یعنی اول سعی میکردم که دایره لغتم رو بالا ببرم که کار به استفاده از etymology نکشه(چون خودش اشتباه محضه و یه جور دیگه افتادن توی تله ای تی اس هست و در این سوالات باید آدم شهامت داشته باشه و سریع ازشون بگذره) و همه گزینه ها رو معنیشونو بلد باشم و کارم اون لحظه فقط این باشه که با ریزنینگ بخوام گزینه رو انتخاب کنم نه اینکه وقت واسه این تلف کنم که فلان کلمه ممکنه معنیش چی باشه و ریشش به چی برمیگرده. یعنی به این شکل عمل کنم: ریدینگهای کوتاه، بعدش sentence equivalence و بعدش یک جاخالی ها و بعدش دو جاخالی ها و بعدش سه جاخالی ها و سر آخر اگه وقت شد ریدینگ طولانی رو روش وقت میزاشتم.

اینها رو خدمتتون عرض کردم که با تایمینگ تست بزنیم که دستتون بیاد اولا آیا میرسین کل سوالا رو در تایم بزنین یا نه؟ و ثانیا اگه خدای نکرده نمیرسین در تایم همه سوالات رو بزنین پس بیایید برای خودتون بر اساس عملکردتون در نوع سوالات یک جور اولویت بندی کنید و از پیش برای نحوه زدن تست وربال واسه خودتون در ذهن یک approach خاص خودتون داشته باشین، چون سوالات در سر جلسه قاتی پاتی میان و اگه اونطور که ای تی اس پشت سر هم گذاشته بزنین ممکنه وقت کم بیارین و یک سوال راحتی که بلد بودین و میتونستین درست بزنین رو برده آخر کار گذاشته و شما هم چون نرسیدین به اون سوال، پس یک نمره مفت رو از دست میدین. بنابراین بر اساس عملکردتون واسه خودتون یه الگو رو انتخاب کن و در سر جلسه اصلا کار به کار این نداشته باشین که چه طور و با چه ترتیبی ای تی اس سوال داده، شما ترتیبی که خودتون انتخاب کردین رو انجام بدین. یعنی اگه ریدینگ طولانیه رو برای خودتون از لحاظ اهمیت در جایگاه آخر گذاشتین ، و وسط امتحان این ریدینگ قرار گرفته، اگه امتحان پیپر میدین از روش بپرین و برین سوال بعدیش رو بزنین که از لحاظ اهمیت در جایگاه مهمتر از ریدینگ طولانیه هست واگه امتحان کامپیوتر بیس میدین سریع مارکش کنین که اگه در آخر کار وقت اضافه آوردین به این سوال برگردین و اونموقع روش وقت بذارین.
    Have a heart that never hardens, and a temper that never tires, and a touch that never hurts
    Charles Dickens

دایره لغت:
    در مورد دایره لغت اگه به عقب برگردم به جای اینکه word smart رو بخونم 1100 رو میخونم. من 13 درس 1100 رو خوندم و چون همزمان داشتم اسمارت رو هم میخوندم تعداد کلمات بالا رفت و نمیتونستم هر دو رو ادامه بدم به همین دلیل باید یکی رو انتخاب میکردم که اسمارت رو ادامه دادم و کامل خوندم، ولی اگه به عقب برگردم 1100 رو انتخاب میکنم چون همون 13 درس کلمش بیشتر از کل اسمارتی که خوندم در سر جلسه امتحان من به دردم خورد (این صحبت فقط یه نظر شخصی بود).

ریدینگ:
    در مورد ریدینگ به نظرم کسی اگه بیگ بوک و 19 سری امتحان واقعی رو کامل بخونه دیگه مشکل خاصی با ریدینگ نخواهد داشت و پیشرفتشو با همون بیگ بوک زدن هم حس میکنه. من متاسفانه صد و خردی صفحه از اون فایل 400 صفحه ای که اینجا آپلود کردم که ترکیب بیگ بوک و 19 تا اکچوال تست هست رو بیشتر نرسیدم بخونم و پشیمونم که چرا نرسیدم همشو بخونم. و الان میفهمم که چرا پروین اعتصامی در مورد بیگ بوک همچین شعری گفته:

Big Book یار مهربان است دانا و خوش بیان است
    دارد ریدینگ فراوان با آنکه بی زبان است

ریدینگهاش بهترند از ریدینگهای مجلات
    تموم که شد میفهمیم وربال شده آب نبات

البته با اینکه بیت آخر شعر پروین اعتصامی یه جور exaggerate هست ولی برای کسی که مثلا فقط دو ماه وقت داره که ریدینگ بخونه، ریدینگ های بیگ بوک و 19 سری اکچوال اینقدر زیادند و در اولویت بالاتری هستند که وقت به خوندن مجلات نرسه، ولی برای کسانی که یه سال با برنامه ریزی واسه یه نمره بالا میخوان زحمت بکشند در واقع خوندن مجلاتی مثله New York Times و غیره خیلی مفید میتونه باشه. در واقع برای یه نمره خیلی بالا، دوست ندارم بگم که هر چی بخونیم کمه، چون از وربال یه بت میسازیم و یه جور حس بد نتونستن به آدم دست میده، و به نظرم بهترش اینه که بگیم هر چی بیشتر بخونیم بهتره و نمره بالاتری میگیریم.
    یه نکته دیگه اگه بخوام بگم راجع به ریدینگهای کوتاه هست که به دو سه خط آخر این ریدینگها دقت ویژه داشته باشین چون بوی خون میده!!! و نتیجه گیری کل ریدینگ در همین دو سه خط آخر انجام میشه و اگه دو تا سوال بیاد حتما یکی از سوالات از این دو سه خط آخر هست و اگه ریدینگش یه سواله هم باشه در 50 درصد موارد از همین دو سه خط آخر سوال میاد و در 50 درصد دیگه اگه این دو سه خط آخر رو خوب نخونیم اصلا جمع بندی و حرف حساب ریدینگ رو متوجه نمیشیم و به سوال نمیشه به راحتی جواب داد چون این قسمت آخر ریدینگ حتی به شکل غیر مستقیم در مفهومی که باید بهش میرسیدیم ربط داره.

مهمترین موضوعی که میتونم بگم اینه که حتما مثل روز آزمون حداقل سه چهار تا کامپلت تست بزنین. یعنی اول رایت و بعد بقیه ماجرا. من وقتی امتحانم تموم شد فکر کردم که وربال رو حداقل 5-6 نمره از اینی که روی مانیتور ظاهر شد بهتر زدم، ولی وقتی نمرمو دیدم خشکم زد. در واقع حتی یک دونه رایت هم قبل از آزمون نزده بودم چون نمرش برام اهمیتی نداشت و نمره وربال و کوانت بود که خیلی مهم بود. روی همین حساب وقتی چند روز آخر اومدم کامپلت تست بزنم فقط بخش وربال و کوانت رو میزدم و تقریبا از نمرم با توجه به میزانی که خونده بودم در بخش وربال راضی بودم. اما این نکته رو در نظر نگرفته بودم که در روز امتحان ابتدا باید یک ساعت رایت بزنین و بعد تازه اصل کار امتحانمون شروع میشه. درسته که رایت نمرش خیلی برام مهم نبود ولی نه اینکه بخوام این بخش رو 2 بگیرم. بنابراین اولین تجربم رو برای رایت جی ار ای در سر جلسه امتحان انجام دادم. رایت همیشه برام یکی از انرژی بر ترین سکشن ها چه در تافل و چه در جی ار ای بوده. وقتی روی وربال و کوانت میرین قبلش یکساعت به مغز واسه ایده پردازی و همچنین گیر دادن به استدلال طرف و به کار بردن کلمات formal و مخصوص جی ار ای و جملاتی کمی پیچیده تر از معمول فشار میارین و این نتیجش میشه خستگی که به دست میاریم و حالا با خستگی باید بخش های بعدی امتحان رو شروع کنیم. ولی اگه از پیش این قضیه رو پیش بینی میکردم و براش یه برنامه ای داشتم و چند تا کامپلت تست میزدم، لااقل تاثیر بدش به این شدت نبود. من در پایان امتحان منتظر نمره خوبی بودم چون فکر میکردم درست زدم ولی در واقع خستگی دقتم رو برای ریزنینگ پایین آورده بود و گزینه غلط رو به خیالم که درسته انتخاب میکردم. بنابراین این موضوع رو بچه هایی که اصلا جی ار ای ندادند و مثل من از رایت کردن خسته میشن در نظر بگیرند که برخلاف تافل اینجا اولین سکشن رایت هست و تازه بعد یه ساعت رایت زدن، نبرد اصلی شروع میشه و حتما یه چند باری توی شرایط امتحان کار کنند و به این جور شرایط آداپته بشند که یه موقع خدای نکرده خستگی ناشی از سکشن رایت روی نمره بخش وربال و کوانت تاثیر بد نذاره.

در نهایت خدمت عزیزان عرض کنم که تاکید دوباره میکنم که اینها فقط تجربیات اندکم از امتحان بود و در مورد منابع اصلا تعصبی وجود نداره و هر چی صلاح میدونین بخونین، اگه راجع به منابعی صحبتی شده فقط نظر شخصی بوده و اگه جایی به مزاح چیزی گفته شده، فقط برای مزاح گفته شده. امیدوارم که کل این صحبتها یه خورده مفید واقع بشه.
    با آرزوی موفقیت برای همه دوستان از صمیم قلب
    Charles Dickens

Junior Member sina_shah آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Manchester University

V:152 Q163

1100
    (800)Barrons
    verbal advantage

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

من هم دیروز امتحان دادم.
    هنوز نمره رایتینگ رو نمیدونم و از اونجایی که ابدا روی رایتینگ وقت نذاشتم، راجع بهش صحبتی هم نمیکنم... وقتی نمره کامل رو گرفتم به اطلاعتون میرسونم.
    اول از همه بگم من دو بار امتحان دادم تا حالا GRE که اولیش نوامبر 2011 بود (Paperbased) نمره ش از این قرار بود:

AW: 4
    V: 145
    Q: 156

اینبار دیروز (10 اکتبر 2013) امتحان دادم (Computer Based) و نمره م از این قراره:

V: 154
    Q: 164

راستش وربالش میتونست بهتر بشه و در کل راضی نیستم از نمره م. از حدود 2 ماه و نیم پیش شروع کردم به خوندن. من الان دانشجوی فوق هستم (کانادا) و برنامه م واقعا پره واسه همین روزی بیشتر از 3 ساعت و به ندرت 4 ساعت نمیتونستم وقت بذارم (بعضی روزها هم پیش می اومد که نمیرسیدم هیچی بخونم).
    دوست دارم تمام و کمال نظرات و تجربیاتم رو در اختیار شما بذارم. اول از همه باید از دوست بسیار بسیار خوبم Michael82 تشکر کنم که اگه راهنمایی هاش نبود، من نصف نمره دو سال پیشم رو هم نمیگرفتم. بنابراین اول از همه توصیه میکنم که توصیه های ایشون که در چند پست قبلی اومده رو مطالعه کنید و بعد نظرات منو بخونید.
    نکاتی که ایشون در زمانبندی گفتن رو من مو به مو رعایت کردم و واقعا خیلی دقیق توضیح دادن در مورد همه چیز. من دیگه در این زمینه ها چیز اضافه تری برای نوشتن ندارم.
    فقط نکته ای که به من گفته بودن و واقعا در مورد زمان بندی به من کمک کرد این بود:
    برای سوالات معمولی ریاضی 1 دقیقه وقت در نظر بگیر و برای سوالات گراف 1.5 دقیقه (یعنی چیزی محدود تر از امتحان)

​این راهنمایی به قدری مفید بود که در سکشن اول ریاضی 4 دقیقه وقت اضافه آوردم (هرچند بماند به دلیل اعصاب خردی شدید، اصلا review نکردم سوالات رو و مطمئنم دو یا سه غلط تابلو داشتم در اون سکشن)

نکته مهم دیگه:
    هنگام تمرین، حتما حتما همیشه با زمان بندی تمرین کنید.

یک کلام ختم کلام: تمرین بدون زمانبندی هییییییییییییچ ارزشی نداره! خودتون رو گول نزنید و مسخره بازی رو هم بذارید کنار (خودم رو عرض کردم) اگه میتونید توی زمان سوال رو جواب بدید، نمره میگیرید وگرنه نمره پایینی نصیبتون میشه. من اوایل بی زمان بندی میزدم و سوالات رو حل میکردم راحت. ولی بعدش که شروع کردم به زمانبندی، خیلی سخت بود همه چیز برام و خیلی از سوالات رو از دست میدادم.

نکته بعدی:
    تمرین، تمرین، تمرین و بازم تمرین!

مهمترین چیز در GRE، تمرینه و تمرین! اصلا کاری به دایره لغت خفن نداره! اگه خوب تمرین کرده باشید و نمونه سوال زیاد حل کرده باشید میتونید کاستی در دایره لغت رو جبران کنید (تا حدی)
    آخرین نکته ای که بهش رسیدم رو چند پاراگراف دیگه میگم چون از همه اینها مهم تره.

منابع و برنامه من از این قرار بود:
    برای لغت 1100 و Wordsmart رو با استفاده از نرم افزار Anki خوندم. واقعا به نظر من لغت همین میزان کافیه و بیشترش نیاز نیست (مگر اینکه بخواید بالای 160 بگیرید)
    با این میزان لغت و با به کار گیری توصیه های مگوش، میتونید به راحتی سوالات Text Completion و Sentence Equivalence رو پاسخ بدید. سوالات ریدینگ هم چندان لغت پیچیده خارج از این دو منبع به نظر من نداره و واقعا همین میزان لغت کفایت میکنه.

برای تمرین مقداری Official Guide کار کردم ولی چیزی که بیشتر از همه منو راه انداخت، کتاب 5 پوندی منهتن بود!
    دوستان! از این کتاب غافل نشید! سوالات Text Completion و Sentence Equivalence و برخی سوالات ریاضی این کتاب فوق العاده هستن و آمادگی خیلی زیادی بهتون میده.
    البته برای ریدینگ من این کتاب رو استفاده نکردم بلکه رفتم سراغ Big Book و اونو حل کردم.
    برای ریاضی کتاب NOVA Math Bible رو مرور کردم و کلی سوال ازش حل کردم، ولی بین خودمون بمونه، به نظرم چندان مفید نیومد.

حالا مهمترین منبعم رو میخوام بهتون بگم. هر چقدر سعی کنم، نمیتونم اهمیتش رو بهتون نشون بدم. به نظر من از تموم کتابهای دیگه مفید تره و بهتر از هر چیز و هر کس دیگه میتونه کمکتون کنه.

عزیزان! دوستان! سروران!
    ازتون خواهش میکنم اگه GRE براتون مهمه و میخواید نتیجه عالی بگیرید، از سایت Magoosh غافل نشید! من الان اگه سر خودم رو هم ببرم نمیتونم اهمیت مگوش رو بیشتر از این تاکید کنم.
    من ویدئو هاش رو از همینجا دانلود کرده بودم و نگاه میکردم عالی بودن. ولی یه روز متوجه شدم ویدئو های یک سری از مباحث ریاضیش و وربالش ناقص هستن. این قضیه کی بود؟ دو هفته قبل از امتحان!
    دو هفته قبل از امتحان، به دلیل استرس شدید و سردرگمی زیاد، دلم رو زدم به دریا و اشتراک مگوش رو به قیمت 100 دلار گرفتم (که میشه یک هشتم پول یه ماه از فاندم اینجا!)
    به جرات میتونم بگم پشیمون نمیشید! واقعا سایت استثنایی ای هست و هر سنت پولی که براش دادم می ارزه. ما اینجا هر هفته کلی پول برای آت و آشغال میدیم و به نظرم این بهترین خرجی بود که تا الان کرده بودم.
    اولا که یه سری ویدئو جدید توی مجموعه شون اضافه کردن که توی ویدئو های آپلود شده توی کتابخونه نیست. ممکنه بعدا من ویدئو های جدیدشون رو آپلود کنم اینجا (هر چند واقعا دلم نمیخواد چون به نظرم اونها زحمت کشیدن و این کار من دزدی حساب میشه و در حق اونها بی عدالتی خواهد بود)
    ثانیا همونطوری که احتمالا میدونید، ویدئو هاشون نکات خیلی مهمی رو میگه که به شما در درک سوال کمک میکنه. ازتون خواهش میکنم درسهاشون رو جدی بگیرید و به توصیه هاشون عمل کنید.
    در وصف اهمیت ویدئو هاشون همین بس که یکیش بود میگفت قبل از امتحان برید و سنتر امتحان رو پیدا کنید. من اصلا به این فکر نکرده بودم و تاحالا هم حوالی سنتر امتحانمون نرفته بودم. قضیه اینطوری شد که یه روز وقت گذاشتم و رفتم تا اونجا و سنتر رو دیدم و برگشتم. به قدری خوب بود که خدا میدونه. چون روز امتحان دلهره گم شدن و پیدا نکردن سنتر رو نداشتم!

مورد بعدی اینکه حدود 500 سوال وربال و 500 سوال ریاضی در سایتشون دارن (بعد از خریداری اشتراک بهتون دسترسی میده). این سوالات در 4 درجه سختی Easy، Medium، Hard و Very Hard تقسیم بنده شده ن. همه سوالات عینا تو مایه امتحان هستن. همون ظرافت ها، همون نکات ریز و همون درجه سختی. هر سوال Video Explanation داره و اگه هر مشکلی داشتید تو هر قسمت از GRE (حتی استرس!) میتونید خیلی راحت بهشون پیام بدید و اونها یه راهنمایی درجه 1 براتون در کمتر از 24 ساعت ارسال میکنن.

از مهمترین قابلیتهاش اینه که بعد از اینکه 50 سوال وربال و 50 سوال ریاضی حل کردید، نمودار بهتون میده و میگه حدود نمره تون چقدر میشه! همچنین کلی آمار مفید در اختیارتون قرار میده و میتونید به راحتی سطح خودتون رو متوجه شید. عکس زیر نتایج من رو نشون میده و همونطوری که میبینید، کاملا به نمره ای که آوردم نزدیکه:
    (در مورد ریاضی باید بگم من قسمتهای مشکل دار رو بیشتر حل میکردم - مثلا من در سوالات نموداری بیشتر مشکل داشتم و به همین دلیل نمره ریاضیم رو 160 تخمین زده. اگه به صورت پراکنده سوال حل میکردم، حتما نمره ای که تخمین زده بود، به نمره اصلیم نزدیکتر میشد)

همچنین توجه کنید که به من میگه به صورت میانگین برای هر سوال ریاضی 1:14 دقیقه وقت میذارم و بقیه یوزرهاشون 1:36!
    این به من خیلی کمک کرد در زمینه زمانبندی و اینکه بدونم نسبت به بقیه در چه سطحی هستم.
    علاوه بر این سوالات و امکانات فوق العاده، شما میتونید امتحان شبیه سازی شده هم از خودتون بگیرید. به صورت رندوم سوالات مختلفی که جواب ندادید رو انتخاب میکنه و ازتون با زمان بندی امتحان میگیره و در آخر بهتون نمره میده. برای اینکه آزمون به آزمون واقعی نزدیکتر باشه، یه سکشن Experimental هم وارد امتحان میکنه که سوالاتشو باید جواب بدید ولی بهتون نمره نمیده!!!
    خلاصه اینکه هرچی از مزایای مگوش بگم، کم گفتم. با اینکه دو هفته بیشتر استفاده نکردم ازش، ولی ای کاش همون آگوست خریده بودم اشتراکش رو. مطمئنم که الان نمره بهتری میگرفتم.

من یه مقدار جلد 7 و 8 منهتن رو هم کار کردم ولی چون خیلی درگیرش نشدم، نمیتونم نظر بدم. علی الحساب من این اولویت بندی رو برای بقیه مناسب میدونم:

1) مگوش
    2) مگوش
    3) مگوش
    4) Official Guide
    5) Manhattan 5lb. Book of GRE Practice Problems
    6) برای لغت: 1100 و ورد اسمارت

من از کتاب Official Guide خیلی خوشم نیومد به خاطر اینکه مباحثی رو (مخصوصا در ریاضی) توضیح میده که در امتحان به درد نمیخورن (مثلا فرمول محاسبه Standard Deviation) و همچنین اینکه سوالاتش به درد عمه شون میخوره (منهای سوالاتی که به عنوان Practice Test داده)
    همچنین من تسهای برنامه PowerPrep رو هم حل کردم. نمره م توی اونها به این ترتیب شده بود:
    اولی:
    V: 151
    Q: 163
    دومی:
    V: 157
    Q: 161

اینها هم تخمین خوبی برای حدود نمره م بودن.

آخرین موردی که دوست دارم براتون بگم روز خود امتحانه و Experimental Section.
    روز امتحان همه چیز عالی بود و من واقعا آماده بودم تا اینکه...
    بعد از دومین رایتینگ برای من وربال اومد. احتمالا در جریان هستید که اولین سکشنی که بعد از رایتینگ دوم بیاد، همون مدل سکشن برای Experimental میاد. (اگه بعد از رایتینگ دوم ریاضی اومد، بدونید Experimental شما هم ریاضی خواهد بود)
    من سوال اولی وربال رو خوندم، هیچی نفهمیدم زدم بعدی. دومی همینطور! سومی همینطور! یهو دیدم 10 سوال زدم جلو و فقط یکی رو جواب دادم.
    چند دقیقه دیگه گذشت و من همه سوالات سکشن رو خونده بودم و در کل شاید 5 تا بیشتر با اطمینان جواب نداده بودم! خودتون میتونید فکر کنید چه فشار عصبی به آدم وارد میشه. فشار به حدی برای من زیاد بود که یک آن به این فکر کردم امتحان رو ولش کنم و برم خونه! در این حد!
    بعد شروع کردم به خوندن یک ریدینگ طولانی با 4 سوال. 7 دقیقه فقط خوندن ریدینگه طول کشید در حالی که من حتی یک کلمه از منظورش رو نمیفهمیدم (راجع به قانون گذاری آمریکا بود و بخشی از اون که مربوط به حقوق سیاه پوستا و اقامت و این خزعبلات بود!)
    سوال مربوط به یکی از ریدینگهای آخر سکشن هم کاملا اشتباه بود! گزینه ها هیچ ربطی به صورت سوال نداشت! خلاصه اینکه مثل برق سکشن تموم شد و من هیچی رو جواب نداده بودم. اینجا بود که شستم خبردار شد احتمالا سکشن احمقانه، Experimental بوده.
    اعصاب خردی این مسئه با من تا آخر امتحان همراه بود طوری که آخرین وربال که آخرین سکشن امتحانم هم بود، به قدری سردرد داشتم که چشمام درست نمیدید.
    اینو میخوام بهتون بگم که با اینکه خیلی سخته، ولی سعی کنید سر امتحان عصبی و ناراحت و افسرده نشید. مخصوصا اینکه ETS دزد، اینهمه پول از شما میگیره و بعدش هم سوالاتش رو با شما امتحان میکنه و اعصاب شما رو نابود میکنه.

بازم خیلی دوست دارم برای همه تون بنویسم ولی اینقدر همین الان کار دارم که نمیرسم توضیح بیشتر بدم.
    در آخر باز هم از دوست خوبم Michael82 تشکر میکنم که اینهمه به برای من وقت گذاشت و منو کمک کرد. از آقا بهنام گل هم بابت راهنمایی هاش و گهگاهی زد حالهاش (در مورد اینکه نمره شما خوب نمیشه با این وقت کم! یا انتظار نمره بیشتر از 155 نداشته باشید ) تشکر میکنم و برای همه بچه هایی که قراره به زودی GRE بدن، آرزوی موفقیت میکنم.
    امیدوارم راهنمایی های من بتونه یه باری هرچند سبک رو از دوشتون برداره

ارادتمند
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

در راستای پست قبلی باید بگم بعد از دقیقا یک هفته نمره آفیشال من اومد و رایتینگ من باز هم شد 4! ))
    واقعا تمرین دوست داشتم بکنم که نکردم و باز هم مثل دفعه اول که امتحان دادم، چند روز قبل از امتحان ویدئو های مگوش رو دیدم و چند نمونه رایتینگ نوشتم.
    خودم فکر میکنم یکی از بدترین رایتینگهایی که میشد رو در امتحان نوشتم چون حتی درست نخوندم اراجیفی که نوشته بودم رو
    در هر صورت، 4 برای من کافیه و فکر کنم نمره GREم دیگه بهتر از این نمیشه! وقتشه که برم خوش بگذرونم یکم که یک ماه و نیم دیگه ددلاین داریم

برای همه آرزوی موفقیت میکنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)