صفحه 55 از 64 نخستنخست ... 54546474849505152535455565758596061626364 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 636

موضوع: ( دیتابیسGRE ) با ذکر برنامه ریزی و کتابهای خوانده شده

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : ( دیتابیسGRE ) با ذکر برنامه ریزی و کتابهای خوانده شده

خوب! من مجبورم در راستای پستهای قبلی باز هم اینجا پست بدم تا با تجربیات من، بچه ها بتونن موفق تر عمل کنن.
    نمیدونم با GRE Diagnostic آشنایی دارید یا نه ولی کسانی که امتحان Computer Based میدن، میتونن با داشتن Registration Number شون، ببینن در امتحان چند سوال صحیح و چند سوال غلط جواب دادن و هر سوال درجه سختیش به چه صورت بوده.
    برای اینکار میتونید از این آدرس استفاده کنید:
    https://grediagnostic.ets.org

من امروز Diagnostic خودم رو نگاه کردم و واقعا ضد حال خوردم. براتون اینجا کپیش میکنم که بتونید استفاده کنید ازش در صورت لزوم:
    توضیح: در مقیاس سختی، 1 یعنی خیلی آسون و 5 یعنی خیلی سخت

برای وربال:

برای ریاضی:

چند نکته!
    با توجه با این نمرات و نتایج بسیار درخشان (!) معلومه که اولین بخش وربالی که امتحان دادم و بسیار سخت بود، واقعا Experimental نبود!!!!! همونطوری که میبینید از Long Readingش، فقط 2 سوال رو صحیح جواب دادم!!! دیگه شما حال روحی رو ارزیابی کنید خودتون و بر ETS لعنت بفرستید!
    مسئله بعدی اینکه سکشن دوم من Experimental بوده چون دقیقا یادمه که این چیزهایی که اینجا در مورد نوع سوالات نوشته، مربوط به سکشن سومی بود که امتحان دادم. دقت کنید سوالات Multiple Choice Select More تعدادشون داره بیداد میکنه در این سکشن!

در مورد ریاضی، خیلی جالبه که سخت ترین سوالات امتحان در قسمت Data Analysis بوده اون هم از نوع Numeric Entry. این سوالات برای من ترکیب احتمال و آمار بود. از روی نمودار میگفت فلان احتمال رو حساب کن. به نظر من سخت نبود ولی حتما خنگ بازی در آوردم که غلط زدم اونها رو. به زمان بندی ها هم توجه کنید تا خیالتون یه مقداری راحت تر بشه

مورد آخر اینکه من 18 تا غلط در کل بخشهای وربال دارم که با این ترتیب باید نمره من میشده 152 ولی شده 154! همچنین در ریاضی 5 تا غلط دارم و باید 165 میشدم ولی شدم 164! این یعنی فقط خدا و ETS از رابطه بین تعداد سوالات صحیح و نمره نهایی در امتحان خبر دارن و بس! این جواب خیلی از دوستانی که از نحوه ارتباط تعداد صحیح و امتحان میپرسن رو میده.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

نتیجه آزمون کاغذی 12 اکتبر 2013:

V: 162 ----- 89%
    Q: 159 ----- 75%
    AW: 3.5 ----- 35%

با توجه به اینکه وربال برای رشته ما (غیر فنی) بیشتر اهمیت داره، من هم بیشتر تلاشم تو این قسمت بود، هرچند الان افسوس میخورم که ای کاش یه مقدار کوانت هم بیشتر تمرین میکردم تا شاید هر دو بالای 160 بشن ولی دیگه کاریش نمیشه کرد. در مورد وربال هم با توجه به نتایج practice testها انتظار نمره بالاتری رو داشتم (معمولاً بالای 165 میشدم)، ولی 162 هم نتیجه قابل قبولیه برام. نمره رایتینگ خیلی پایین تر از حد انتظارم بود، به نظر میرسه رایتینگ آزمون paper based مورد تبعیض قرار میگیره! (سیستم Scoreitnow خود ETS به نمونه رایتینگ (issue) من 5 داد و اصولاً نمره گرفتن از issue سخت تر از argument هست، احساس میکنم اگر computer based میدادم نمرم بهتر میشد.)

به مدت 7 ماه و میانگین روزانه 4 ساعت مطالعه داشتم.

منابع وربال مطالعه شده:

کتابهای مخصوص Vocabulary: (سه ماه اول رو فقط لغت خوندم)Barron's 1100 words you need to know
    Barron's 800 essential words for the GRE
    The Vocabulary.com Top 1000
    Barron's 601 Words You Need to Know to Pass Your Exam

کتابهای Prep: (البته فقط بخش وربال این کتابها رو مطالعه کردم و در مورد کتبی که مربوط به ورژن قدیمی هستند فقط قسمت RC)
    Kaplan GRE Premier 2013
    Kaplan GRE Vocabulary Wrokbook
    Barron's 12th Edition
    Barron's 18th Edition
    Nova's GRE Prep Course
    Manhattan Vol. 7
    Manhattan Vol. 8
    The Official Guide to the GRE Revised General Test, 2nd Edition

پرکتیس تست ها:
    All verbal questions form Magoosh.com
    Kaplan's 6 online practice tests
    Manhattan Prep's 6 online tests
    Barron's 6 GRE Practice Tests
    Princeton Review's 5 online tests
    Powerprep II
    Actual GRE tests
    The Big Book

موفق باشید
    ویرایش توسط quicksatik : November 11th, 2013 در ساعت 11:57 AM

Junior Member

q: a62
    v: 154
    AW: 3
    مانده ام سخت دلنگران و مبهوت و ....

Junior Member

سلام
    نتیجه ی آزمون 12 October
    V:148------>36%
    Q=161--------->81%
    AW=3-------->14%
    دقیقا یک ماه و ده روز هم خوندم. میانگین روزی یک ساعت و نیم

Junior Member

سلام
    امتحان کاغذی 12 اکتبر
    V:161;Q:166;AW:3
    منابع Vocab:
    1100
    word smart
    تمامی کلماتی که در میان گزینه های (نه در داخل متن ها) نمونه سوالاتی که میزدم اومده بودند.
    نمونه سوالالها:
    Official guide
    Barrons
    (GRE 1014 questions (princeton review
    Cracking the GRE
    Kaplan GRE
    برای کوانت هم فقط 3-4 نمونه زدم مثل official guide و Barrons
    توجه کنید که برای وربال هر کدام از آزمون هایی رو که د رکتابها اومدن چندین بار بزنید در حدی که حفظ بشین، جدآ میگم!!!!
    در کل توی هر سوال جی آر ای شما باید بفهمین که لحن طرف چیه، میخواد بکوبه یکی رو یا تعریف کنه ازش؟ بخش اول و دو جمله موید هم هستندیا متضاد با یک دیگه و....
    با حل نمونه سوالات زیاد راحت میتونید لحن نویسنده رو تشخیص بدین که خیلی نمره تون رو بالا میبره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

پیش فرض پاسخ : تجربیات آزمون 12 اکتبر 2013 (20 مهر 92)

این نمرات منه:

کوانت 165 (91%)، وربال 149 (49%)، رایتینگ 4 (54%)

اولا در مورد سختی سوالات کاملا موافقم، اما در مورد اینکه ETS روی نمودار نبرده باشه مخالفم، چون من در قسمت کوانت انتظار 162-163 داشتم. بهمین ترتیب در مورد وربال.

توی یه برنامه ریزی دو ماهه کتابهای بارونز، کاپلان رو خوندم و تقریبا نصف 1100. اما چیزی که توی بخش رایتینگ و وربال برام خیلی کمک کننده بود، ویدئوهای مگوش بود که از همین انجمن دانلود کردم. دو هفته آخر هم تست های شبیه سازی آزمون آخر آفیشال گاید و پراکتیس بوک بارونز رو زدم.

Junior Member ssrr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکتری حرفه ای داروسازی - علوم پزشکی مشهد

سلام به دوستان عزیز
    نمره من هم اومد (12 اکتبر 2013 کاغذی)

وربال 157 : 73%
    کوانت 165 : 91%
    رایت 3.5: 35%

من دو هفته قبلش 27 سپتامبر تافل داشتم و واسه جی آر ای تا قبل از تافل هیچی نخوندم اما کامل با سبک سوالا از مطالعات قبلی آشنا بودم. تو اون دو هفته جزوه مث روییو خود ای تی اس که حدود 100 صفحه هست رو کامل کار کردم. واسه رایت ده پونزده مدل رایت از هر دو نوع رو خوندم واسه ایده گرفتن. واسه وربال واقعا کار خاصی نمی شد تو اون مدت کرد. یک مقدار در حدود 150 تا از کلمات 1100 رو دور کردم و حدود 500 تاش رو هم بلد بودم از قبل. سه شنبه قبل آزمون یک سری نمونه امتحان زدم بدون محدودیت زمانی. این مدل سوال رو از دفترچه ای که ای تی اس پست کرده بود و از سنجشرفتمش زدم. اون سری وربال 151 و کوانت 164 زدم اما هر قسمت حدودا 5 تا 10 دقیقه وقت کم میاوردم. بعد که تصحیح کردم متوجه شدم که شانس درست زدن سوالای وربال جاخالی خصوصا دو و سه جاخالی ها خیلی کمه و خیلی هم واسه زدنشون وقتم تلف می شه. بنابراین در نمونه دیگه ای که شب قبل امتحان زدم روشم رو اصلاح کردم و وقت هم کم نیاوردم. این نمونه رو از سایت ای تی اس دانلود کرده بودم تحت عنوان آخرین ورژن آفیشال گاید. این سری وربال 156 و کوانت 165 شدم و فرداش هم تقریبا واسم سر جلسه در همون مایه ها بود و انتظار همین حدود نمره رو داشتم.
    واسه وربال متوجه شدم که بایدد حتما حتما به این ترتیب جواب بدم که اول همه سوالای ریدینگ ها رو جواب بدم بعد سوال های مترادف بعد برگردم اول سکشن از جاخالی یک دونه ای شروع کنم و اگر زمان داشتم دو جاخالی و سه جاخالی رو هم جواب بدم. توصیه ام اینه که حتما این روش رو تمرین کنید شاید برای شما هم جواب داد
    دیگه اینکه کلمات 1100 به نظرم خوب بودن و اگر تسلط بیشتری بهشون داشتم شاید بهتر می شدم. اما مهمترین چیزی که باید بلد باشید که برای تافل و جی آر ای و در کل خوندن هر متن انگلیسی به نطرم ضروری هست اینه که معنی کلمات نا آشنا رو خیلی سریع حدس بزنید و در متن پیش برید. مطمئنم که همه کلماتی که در آزمونی مثل جی آر ای میاد رو حتی نیتیو ها هم بلد نیستن ولی این توانایی رو باید در خودتون تقویت کنید که به صورت اتوماتیک کلمات ناآشنا رو حدس بزنید و پیش برید. البته من درک مطلبم خوبه و خیلی متن های متنوع خوندم و می خونم از مقالات علمی گرفته تا رمان های کلاسیک قرن نوزدهم تو تافل هم مشکلی برای ریدینگ نداشتم و 29 شدم . در کل فکر می کنم جی آر ای رو از اونی که هست سخت تر جلوه دادن و ملت بی خود ازش می ترسن اگر با مدل سولا خوب آشنا باشید و برای برخورد با هر کدوم از این انواع استراتژی از پیش تمرین شده ای داشته باشید.
    واسه کوانت هم math review رو از سایت ای تی اس قسمت جی آر ای زیر شاخه prepare for the test بگیرید و خیلی با دقت کار کنید به دانش ریاضی و مهندسی خودتون اصلا مغرور نشید که ضرر می کنید. خلاصه این جزوه از نون شب واسه کوانت واجب تره. رایت هم من انتظار بالاتر داشتم اما کلا چون دست خط های ما خیلی خوانا ممکنه نباشه معمولا نمره بالا توی فرم کاغذی کمتر دیدم بتونن بگیرن. بازم ساده نویسی با محتوای خوب و دلایل محکمه پسند رو واسه هم جی آر ای هم تافل توصیه می کنم من با همین سبک تافل هم 28 گرفتم از رایت
    موفق و پیروز باشید. اگر سوالی داشتیدپیام خصوصی بدید تا حتی الامکان با اطلاعات ناچیزم کمکی بکنم

Junior Member

Paper-based test:
    Verbal: 167
    Quant: 166
    AW : 4

Toefl: 113

واقعیتش خودمم باورم نمیشد اینارو انقدر بالاشم! من کلاس زبان زیاد نرفتم (تقریبا فقط کلاس های فوق برنامه تو مدرسه از راهنمایی تا دوم دبیرستان )، ولی خودم از بچگی زبان دوست داشتم و شاید بیشتر خودم یاد گرفتم تا تو کلاس، با کتاب، سایت، آهنگ و فیلم و اینجور چیزا. البته خیلیا بهم میگفتن که زبانم خوبه ولی موقع خوندن واسه تافل حس می کردم شاید اونقدر که فکر میکردم زبانم خوب نباشه(!)، چون تو speaking و writing یکم مشکل داشتم. البته تا قبل امتحان اون قدر تمرین کردم که خیالم از writing تقریبا راحت شد ولی باز از speaking مطمئن نبودم چون بعضی موقعا وقت کم میاوردم و سر امتحان هم حتی یکی دو سوال یکم وقت کم آوردم ولی شانس آوردم و انگار مصحح ها از جوابام خوششون اومد! در کل هم واسه خود تافل از تقریبا سه ماه قبل امتحان شروع کردم و اول official guide ets و بعد delta و 1100 رو خوندم . البته delta رو نصفه نیمه خوندم چون reading ش کلا به نظرم آسون بود. برا رایتینگ کتاب nova speaking and writing strategy هم خوندم که به نظرم مفید بود. دو سه هفته ی اول روزی تقریبا ۲ ساعت و بعد روزی تقریبا ۵ ساعت می خوندم. از دو سه هفته ی آخر هم هر دو سه روز آزمونهای barrons و official guide رو کار کردم.

در مورد gre هم راستش من خودمم باورم نمیشه این قدر وربالو بالا شدم! البته امتحان به نظرم از میانگین امتحان ها و تست هایی که زده بودم آسون تر بود و بعضی از دوستام هم اینو میگن. به عنوان مثال لغتهای خیلی سخت و عجیب غریب که تو اکثر نمونه آزمونها و سوالا دیده بودم توی امتحان تقریبا نیومده بود. ولی خوب در هر صورت نمره در نهایت scale میشه و تو امتحان آسون یک یا دو غلط هم ممکنه نمره رو به 165 برسونه و به نظر خودم بعیده من فقط یک یا دو غلط تو این امتحان داشتم. نمی دونم شایدم اینا scaling شون یکم مشکل داره!
    ولی در مورد منابع، راستش من کلا واسه gre زیاد نرسیدم بخونم چون تقریبا یک ماه بعد تافلم بود و در یک هفته ی اول بعد از تافل خیلی کم خوندم. البته واسه تافل barron's 1100 words رو خونده بودم که به نظرم واسه gre هم خیلی خوبه. اما اول کتاب ets official giude رو خوندم و با فرم کلی امتحان و سوالا آشنا شدم و بعدش تو دو سه هفته ی باقیمونده کتابای kaplan verbal workout و barron's essential words رو خوندم و روزی هم تقریبا ۵ یا ۶ ساعت می خوندم. البته barron's رو تا 2-3 روز قبل امتحان نزدیک 20 تا unitش مونده بود که آخر سر هلهلکی خوندم! یکی دو هفته ی قبل امتحان هم هر از دو سه روز یکی از آزمون های official giude و دفترچه های نمونه آزمونش رو زدم که باز بهتر کمک کرد با تیپ سوالا و لغتای تکراری آشناشم، چون تو gre یه سری لغات هستن که خیلی تکرار میشن و تو این کتابایی که گفتم اکثرا اومدن. تا اونجایی که یادم میاد هم بهترین نمره ای که واسه وربال تو این آزمونها گرفتم 162 بود. در کل به نظرم این کتابایی که گفتم برا gre خیلی به دردبخورن، مخصوصا بخش آخر kaplan. واسه reading هم به نظرم فقط تمرین می خواد که بتونین با سرعت بالا بخونید و مطلبو سریع و خوب درک کنین (هر چند بعضی سوالارو اینقدر می پیچونن که با درک مطلب هم جواب دادنشون مشکله!)،ولی من چون از خیلی وقت پیش کتابا و مطلب تو سایتای انگلیسی زیاد می خوندم زیاد مشکلی نداشتم.

در مورد کوانت هم چون رشتم فنیه میتونم بگم واسم راحت بود و فقط سوالای official guide رو تمرین کردم و تو آزمونا میانگین حدودا 167 میشدم
    برا رایتینگ هم از تاپیکای کاپلان و ets دو سه هفته تقریبا هر روز یه دونه می نوشتم
    یه توصیه ی واضحم اینه که قبل شروع واسه خوندن حتما یه دونه از آزمون های official guide رو بزنید تا سطحتون دستتون بیاد و با سطح و نوع سوالا آشنا بشید و بعد به نسبت سطحتون برنامه ریزی کنید.
    یه توصیه ی واضح ددیگه هم اینکه هر روز که لغت می خونید سعی کنید لغتهای روز قبل رو حتما مرور کنید و بعد از سه چهار روز کل لغتایی که تو اون مدت خوندید و تو فواصل بیشتر کل لغتا رو مرور کنید. سعی هم نکنید فقط معنی کلمه هارو حفظ کنید. تمرین ها رو حتما حل کنید و لغتا رو سعی کنید تو جمله ها به کار ببرید. خیلی موقعها هم معنی لغتارو از جمله میشه فهمید یا حدس زد. هر چقدر هم می تونید کتاب یا سایتای انگلیسی رو بخونید. اگه بتونید هر روز حداقل یه رایتینگ هم تو زمان بنویسید خیلی خوب میشه.

با آرزوی موفقیت برای شما!

وربال 153
    کوانت 168
    رایتینگ 3
    3ماه یک روزدرمیان میخوندم.نسبت به زمانی که گذاشتم خودم خیلی راضیم

Junior Member

کوانت 169
    وربال 150
    رایتینگ 3
    من دو ماه وقت فول تایم وقت گذاشتم و به خاطرش مجبور شدم کارمو رها کنم. البته پارسال هم امتحان داده بودم ولی اصلا نخونده بودم براش. لغات آخر کتاب Princeton verbal workout رو خوندم با استفاده از نرم افزار Anki که خیلی برام مفید بود. فلش کارت هاش همراه با تلفظ لغات و تصویر و مترادف ها بود که از خود سایت انکی دانلود کرده بودم حدود 600 تا لغت. حتی الان هم خیلی از لغات رو به یاد دارم. به نظرم کار با نرم افزار خیلی به یادگیری کمک می کنه. من دیگه 1100 رو نخوندم و الان راضیم چون سر جلسه 90 درصد لغات رو بلد بودم. البته لغات ضروری تافل و 504 رو هم خونده بودم. تست هم فقط 5 نمونه تست خود ETS رو زدم و نمره ام هم همین حدود می شد. برای ریاضی هم فقط ETS و بارونز رو خوندم. البته بارونز رو تست هاشو نزدم و سوالات سخت مگوش رو هم خوندم. به نسبت وقتی که گذاشتم راضیم. خدا رو شکر.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)